The White Star Division - Wisła Kraków


Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna
Nazwa użytkownika
Hasło


Wisła Kraków - piłka nożna Tutaj możesz spokojnie i rzeczowo porozmawiać o wszystkich tematach związanych z "Białą Gwiazdą". Pokój z założenia zawierać ma tematy dotyczące drużyny.

Odpowiedź
 
Narzędzia tematu Tryby wyświetlania
skeba
Senior Member
 
Od: 04.2006

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#121
Stary 16.04.2010, 22:45
Nie wiem czemu Kasperczak nie zaryzykuje Głowackim Cleberem i Marcelo w środku obrony.
Przecież w polskiej lidze nawet 2 obroncow daloby rade
Wtedy Mozna zagrać 5 pomocnikami w polu
Lewa Pomoc - Kirm, Piotr Brożek
Def Pomoc - Sobol
2 Ofensywnych - Garguła (jeśli sie wyleczy), Jirsak
Prawa pomoc - Małecki
Atak - Brożek Boguski

Albo zamiast Brożka Małecki i na prawa Lobo. Z braku absencji Guły mozna zaryzykowac 3 napastnikami.
Odpowiedz cytując
Pawlolek
Senior Member
 
Od: 07.2009
Skąd: Podwawelskie

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#122
Stary 16.04.2010, 23:02
skeba napisał(a):Wyświetl post
Nie wiem czemu Kasperczak nie zaryzykuje Głowackim Cleberem i Marcelo w środku obrony.
Przecież w polskiej lidze nawet 2 obroncow daloby rade
Wtedy Mozna zagrać 5 pomocnikami w polu
Lewa Pomoc - Kirm, Piotr Brożek
Def Pomoc - Sobol
2 Ofensywnych - Garguła (jeśli sie wyleczy), Jirsak
Prawa pomoc - Małecki
Atak - Brożek Boguski

Albo zamiast Brożka Małecki i na prawa Lobo. Z braku absencji Guły mozna zaryzykowac 3 napastnikami.
Może ciężko porównywać Seria A z naszą eks... z naszą ligą, ale pamiętam, jak trener Napoli zapowiedział grę 3 obrońcami. Napoli szybko po paru kolejkach znalazło się na samym końcu tabeli. Nie jest to chyba poważna taktyka jeśli chce się wejść na salony. Gra 3 obrońcami w środku, to raczej tylko i wyłącznie przy 5-3-2. Ale to nie jest okres odpowiedni okres w sezonie na takie kombinacje.
Ostatnio edytowane przez Pawlolek : 16.04.2010 o godz. 23:09.
Odpowiedz cytując
Wojtas
Senior Member
 
 
Od: 06.2006
Skąd: inąd

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#123
Stary 17.04.2010, 00:08
szprotson napisał(a):Wyświetl post
i co bedzie z autu do naszych podawał czy jak?
Niech bierze tych co dadza z siebie 100%, czyli z 8 zbierze. Reszta na sztuke, na szczscie gramy ze Śląskiem, najbardziej topornym zespołem w lidze


Tez uwazam ze pilkarz ktory gra w meczu i daje z siebie np 70% ,albo poprostu tylko tyle moze ze wzgledu na zdrowie w takim meczu jednak grac nie powinien.

Albo na 100% albo wogoóle.

A czy Slask gra pilke najbardziej toporną....czy ja wiem ,nie lepszy jest Piast czy Arka ale licytowac sie nie ma sensu.
WISŁA KRÓLOWA POLSKI
Odpowiedz cytując
skeba
Senior Member
 
Od: 04.2006

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#124
Stary 17.04.2010, 12:12
Cytat:
Może ciężko porównywać Seria A z naszą eks... z naszą ligą, ale pamiętam, jak trener Napoli zapowiedział grę 3 obrońcami. Napoli szybko po paru kolejkach znalazło się na samym końcu tabeli. Nie jest to chyba poważna taktyka jeśli chce się wejść na salony. Gra 3 obrońcami w środku, to raczej tylko i wyłącznie przy 5-3-2. Ale to nie jest okres odpowiedni okres w sezonie na takie kombinacje.
Było parę spotkań, w których zagraliśmy 3 obroncami, nie ten sezon, za Skorzy jeszcze.
I dobrze nam szło. Polska liga jest beznadziejna. Tutaj nawet jakbysmy zagrali Marcelo z Głowackim to druzynba przeciwna miałaby mało sytuacji.
Naszą bolączką jest tylko i wylacznie skutecznosc pod bramka przeciwnika.
Druzyna przeciwna na mecz ma 2-3 strzaly i gitara, a tak zagescilibysmy srodek pomocy, co przelozyloby się na ofensywe
Odpowiedz cytując
Pawlolek
Senior Member
 
Od: 07.2009
Skąd: Podwawelskie

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#125
Stary 17.04.2010, 13:23
skeba napisał(a):Wyświetl post
Było parę spotkań, w których zagraliśmy 3 obroncami, nie ten sezon, za Skorzy jeszcze.
Podaj przykład

skeba napisał(a):Wyświetl post
Naszą bolączką jest tylko i wylacznie skutecznosc pod bramka przeciwnika.
To nie lepiej poprawić skuteczność, zamiast zmieniać taktykę?
Ostatnio edytowane przez Pawlolek : 17.04.2010 o godz. 13:25.
Odpowiedz cytując
Galonek
Senior Member
 
 
Od: 05.2009

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#126
Stary 17.04.2010, 13:27
Pamiętam przynajmniej jeden mecz, w którym Wisła zagrała trzema obrońcami. Postaram się go odszukać. Z tego co kojarzę, gra nie wyglądała wtedy najlepiej, dlatego Skorża porzucił ten pomysł.
Odpowiedz cytując
JrQ-
Senior Member
 
 
Od: 10.2006
Skąd: C:/WINDOWS/Pulpit

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#127
Stary 17.04.2010, 13:28
Cytat:
Podaj przykład
W derbach z Cracovią w Pucharze Polski, Cleber, Marcelo, Głowacki :]
Odpowiedz cytując
Pawlolek
Senior Member
 
Od: 07.2009
Skąd: Podwawelskie

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#128
Stary 17.04.2010, 13:35
JarTSW napisał(a):Wyświetl post
W derbach z Cracovią w Pucharze Polski, Cleber, Marcelo, Głowacki :]
Tak, ale graliśmy wtedy 5 obrońcami. Chodzi mi o mecz gdzie oprócz trójki na środku nie było nikogo w linii obrony. (a mecz ten był w pucharze ekstraklasy )
Odpowiedz cytując
skeba
Senior Member
 
Od: 04.2006

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#129
Stary 17.04.2010, 18:09
Graliśmy tylko 3 obroncami w jednym meczu i bodajże 5 pomocnikami, mecze głównie w Pucharze Ekstraklasy, ale dobrze to wyglądało.

Można sprobowac, a nie cale zycie 4-4-2, jakiś element zaskoczenia wprowadzić, to się druzyny zdziwia.
Odpowiedz cytując
3rider
Senior Member
 
Od: 02.2003
Skąd: Galicja (d.Biała Chorwacja)

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#130
Stary 17.04.2010, 21:39
Apropos kolejnej kontuzji Brozka... Problemy Brozinho zawdzieczamy Skorzy. Wiezli go na przeciwbolach i blokadach do granicy absurdu, a stop powiedzieli dopiero wtedy kiedy wystapilo ryzyko zerwania czegos tam przy pachwinie. Brozek jesien gral prawie w calosci z kontuzja. Dzieki temu zima glownie sie leczyl, a teraz efekty nieprzygotowania beda go nekac min przez takie urazy. Szkoda, kluczowy zawodnik jesli mamy obronic tytul, Brozinho w formie jest poza zasiegiem kazdego obroncy w lidze
HENRYK TOMASZ REYMAN (1897-1963) – piłkarz (środkowy napastnik), podpułkownik Wojska Polskiego. Walczył w I wojnie światowej, wojnie polsko-bolszewickiej, w czasie powstań śląskich, uczestnik kampanii wrześniowej, ranny w bitwie nad Bzurą. Dowódca I batalionu 37. pułku piechoty z Kutna. W latach 1910-1933 występował w Wiśle Kraków, w barwach której w latach 1927-33 grając w lidze zdobył 109 goli. 9-krotny reprezentant kraju, w 1924 kapitan reprezentacji na Olimpiadzie w Paryżu.
Odpowiedz cytując
JrQ-
Senior Member
 
 
Od: 10.2006
Skąd: C:/WINDOWS/Pulpit

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#131
Stary 17.04.2010, 21:45
Jasne, nie ma Skorży to dowalajcie mu jeszcze bardziej.
Swoją drogą, należałoby pamiętać, że najwyższą formę Paweł osiągną za kadencji właśnie Macieja, ale oczywiście TACY kibice internetowi takich rzeczy nie wiedzą.
Odpowiedz cytując
yogul
Senior Member
 
 
Od: 05.2009

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#132
Stary 17.04.2010, 21:58
ja podzielam zdanie 3rider'a

cala jesień grał z urazami, narażali jego zdrowie, i możliwe że przez to ma teraz takie nawyki że nie idzie na każdą piłkę w obawie o zdrowie.
Odpowiedz cytując
Oldpara
Senior Member
 
 
Od: 09.2003
Skąd: Prądnik Biały

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#133
Stary 17.04.2010, 22:05
Sam chciał grać, bo walczył o następny tytuł króla strzelców. Cały czas powtarzał, że zaraz się odblokuje i doskoczy do czołówki.
Tak samo po tej kontuzji 2 lata temu w Bełchatowie, też na własną prośbę ryzykował szybki powrót na boisko. Tamto sie opłaciło, gra na środkach przeciwbólowych w tym sezonie już niestety nie - choć początek był dobry - 5 bramek i masa asyst.
....Głupota jest niezniszczalna i nieprzenikniona....
Odpowiedz cytując
qchar90
Senior Member
 
 
Od: 10.2006
Skąd: katowice

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#134
Stary 17.04.2010, 22:40
Sam Paweł decydował się na środki przeciwbólowe...a teraz to wychodzi...ten sezon słabszy w pórownaniu do dwóch poprzednich, mam nadzieje ze przez lato wreszcie sie wyleczy i przepracuje okres przygotowawczy i na jesien razem z Gargula beda zespol prowadzic do zwyciestw.

Odpowiedz cytując
Maciuś
bananowy chłopiec
 
 
Od: 07.2006

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#135
Stary 18.04.2010, 09:00
Cos jest nie tak ze sztabem medycznym.
Odpowiedz cytując
WISŁAZWE
WISŁA KRAKÓW
 
 
Od: 06.2008
Skąd: Reymonta 22

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#136
Stary 18.04.2010, 11:55
3rider napisał(a):Wyświetl post
Apropos kolejnej kontuzji Brozka... Problemy Brozinho zawdzieczamy Skorzy. Wiezli go na przeciwbolach i blokadach do granicy absurdu, a stop powiedzieli dopiero wtedy kiedy wystapilo ryzyko zerwania czegos tam przy pachwinie. Brozek jesien gral prawie w calosci z kontuzja. Dzieki temu zima glownie sie leczyl, a teraz efekty nieprzygotowania beda go nekac min przez takie urazy. Szkoda, kluczowy zawodnik jesli mamy obronic tytul, Brozinho w formie jest poza zasiegiem kazdego obroncy w lidze

Aktualna kontuzja Brożka to chyba wynik starcia z Mączyńskim na treningu. Więc bzdurą jest wymysł, że ta kontuzja jest winą Skorży.

Z oficjalną:
Cytat:
Gierki nie dokończył Paweł Brożek. W jednej z akcji zderzył się z Krzysztofem Mączyńskim. Krzysiek po krótkiej chwili wrócił do gry, natomiast Paweł zszedł z boiska z opatrunkiem na lewej nodze. Wychodząc z szatni „Brozio” zapewnił jednak, że wszystko jest w porządku.
Za eSKaWuKa:
Cytat:
Powodem jest kontuzja kolana, której napastnik nabawił się na piątkowym treningu. Na początku wydawało się, iż uraz jest niegroźny i Paweł już w sobotę wybiegnie na kolejne zajęcia.
W samym sercu trybun, w jego centrum, pojawiło się w piątkowy wieczór słowo pasja. Określenie, które najdobitniej tłumaczy to dlaczego większość z nas pojawia się na Reymonta, choć nie ma wyników, działań marketingowych, czy drużyny, z którą chcielibyśmy w pełni się utożsamiać.




Kraków, 9 marca 2012.






Odpowiedz cytując
AS82
Banita
 
 
Od: 07.2005
Skąd: Krk

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#137
Stary 18.04.2010, 12:02
Jak z tym szpitalem w skladzie zdobedziemy Mistrza to bedzie cud
Odpowiedz cytując
kristos
Senior Member
 
 
Od: 11.2002
Skąd: A JAK MYŚLICIE?

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#138
Stary 18.04.2010, 20:19
W ankiecie prawie 3/4 ankietowanych wypowiedziało się że Paweł powinien trafić na ławkę ,więc nie widzę problemu jego absencji w meczu.
Przynajmniej oni będą mieć satysfakcję.
"Ścieżka sprawiedliwości wiedzie przez nieprawości
samolubnych i tyranię złych ludzi"......
Odpowiedz cytując
szczebrzeszcz
Senior Member
 
Od: 05.2003
Skąd: o tam

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#139
Stary 18.04.2010, 20:26
kristos napisał(a):Wyświetl post
W ankiecie prawie 3/4 ankietowanych wypowiedziało się że Paweł powinien trafić na ławkę ,więc nie widzę problemu jego absencji w meczu.
Przynajmniej oni będą mieć satysfakcję.
satysfakcję że posadzili Pawła dzięki ankiecie?
to głupie
wolałbym nie mieć racji żeby tylko Wisła wygrywała

niech trener ustala skład nie sondaże

bo byli tacy co by Sobola też posadzili
Odpowiedz cytując
tofik
Senior Member
 
 
Od: 02.2004

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#140
Stary 18.04.2010, 21:38
Ja będę mieć satysfakcję, gdy drużyna zacznie coś składnego grać w ataku. Kto wystąpi dla mnie bez znaczenia.
..
Odpowiedz cytując
grzesiek632
Senior Member
 
 
Od: 06.2008
Skąd: Kresy Wschodnie

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#141
Stary 18.04.2010, 21:45
tofik napisał(a):Wyświetl post
Ja będę mieć satysfakcję, gdy drużyna zacznie coś składnego grać w ataku. Kto wystąpi dla mnie bez znaczenia.
Ponoć Hristov ma zagrać w tym meczu. Zobaczymy czy i jak da sobie rade. Ciekawi mnie też jak zagra Jirsak.

Ale i tak najbardziej mnie ciekawi to czy trener Kasperczak zdołał cokolwiek "dobrego" zdziałac przez ten okres wolnego..
"Wisła to nasz nałóg, to nasza heroina
i gdyby nie ONA - świat mógłby się zatrzymać.."

Odpowiedz cytując
willow
a.k.a. morgenes
 
 
Od: 11.2002
Skąd: z Madagaskaru

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#142
Stary 18.04.2010, 22:11
grzesiek632 napisał(a):Wyświetl post
Ponoć Hristov ma zagrać w tym meczu. Zobaczymy czy i jak da sobie rade. Ciekawi mnie też jak zagra Jirsak.

Ale i tak najbardziej mnie ciekawi to czy trener Kasperczak zdołał cokolwiek "dobrego" zdziałac przez ten okres wolnego..
Teoretycznie powinien coś zdziałać. Wymówka, że nie ma czasu, nie zadziała. Wszak te 2 tygodnie to jak zgrupowanie przed sezonem.
Odpowiedz cytując
tofik
Senior Member
 
 
Od: 02.2004

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#143
Stary 18.04.2010, 23:18
Zobaczymy. Akurat na niego specjalnie nie liczę. Gość jest z łapanki i prezentuje marny poziom. Może jak będzie miał jakąś patelnię na pustą to trafi. Ale, żeby coś więcej, to ciężko będzie.
..
Odpowiedz cytując
1q2
Socios Wisła Kraków
 
Od: 02.2005

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#144
Stary 18.04.2010, 23:35
tofik napisał(a):Wyświetl post
Ja będę mieć satysfakcję, gdy drużyna zacznie coś składnego grać w ataku. Kto wystąpi dla mnie bez znaczenia.
No właśnie - skeba pisze o jakimś ustawieniu, o skuteczności a problem skuteczności od jakiegoś czasu jest w ogóle problemem drugorzędnym bo żeby zjebać jakąś setkę to trzeba sobie ją najpierw stworzyć.

Też mam nadzieje że 'drużyna zacznie coś składnego grać w ataku' - swoją drogą fajnie napisane bo chyba nikt na jakiś szał nie liczy a jedynie na choćby niewielkie uporządkowanie tego chaosu.
94 - Allah Akbar!!
Odpowiedz cytując
crazykaro
Senior Member
 
 
Od: 01.2007
Skąd: Królewskie Miasto Kraków

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#145
Stary 18.04.2010, 23:36
tofik napisał(a):Wyświetl post
Zobaczymy. Akurat na niego specjalnie nie liczę. Gość jest z łapanki i prezentuje marny poziom. Może jak będzie miał jakąś patelnię na pustą to trafi. Ale, żeby coś więcej, to ciężko będzie.
Dobra dobra z Niedzielanem też tak było a dali mu parę szans w Ruchu i się okazało że jednak coś potrafi
Odpowiedz cytując
Markus
Senior Member
 
 
Od: 11.2002
Skąd: Kraków

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#146
Stary 19.04.2010, 14:43
Przez tragedię pod Smoleńskiem, ostatni mecz Wisła grała 2,5 tyg. temu. Trenerzy dostali niespodziewanie sporo czasu na w miarę spokojną pracę z zespołem, wyeliminowanie przynajmniej kilku mankamentów i przygotowanie drużyny do kolejnych spotkań. Na pewno można było pewne sprawy poprawić, szczególnie w kwestii taktyki, organizacji gry, nabrania świeżości.

Dlatego oczekuję, że jutro ze Śląskiem zobaczymy wreszcie odmienioną i znacznie lepiej grającą Wisłe. Ten mecz pokaże, jak wykorzystaliśmy czas podarowany przez los i czy Kasperczak będzie z drużyną szedł w stronę poprawy i pamiętnych, świetnych sezonów, czy też skręci w stronę swoich efektów w Zabrzu, gdzie nie był w stanie pomóc zespołowi.
Jaroo1: "okazało się, że gracze co się sprawdzają w Polsce są z 2 ligi hiszpańskiej. Nic w tym odkrywczego nie ma, byłoby dziwne gdyby się nie sprawdzali."
(...)
"Polaków na rynku to mamy do wyboru praktycznie zero w porównaniu do chociażby rynku europejskiego. Ogólnie poziom Polakow jest słabszy niż graczy z zachodu, dlatego logiczne jest że łatwiej znaleźć kogoś na zachodzie, nawet z II-V ligi - zależy od kraju, bo np w Hiszpanii można znaleźć dobrego gracza w niższej lidze
"
Odpowiedz cytując
rozan
Senior Member
 
Od: 06.2006

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#147
Stary 19.04.2010, 16:11
Dokładnie teraz dopiero zobaczymy drużynę Kasperczaka, mam nadzieję, że styl się zmienił
Odpowiedz cytując
buczo1985
Senior Member
 
 
Od: 02.2006
Skąd: Jedlicze/Krosno

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#148
Stary 19.04.2010, 17:08
A ja myślę wręcz odwrotnie, że piłkarze po takiej długiej przerwie będą mieli problemy, żeby wejść w mecz. Obym się mylił, mówię to trochę w żartach i mam nadzieję, że nie będziemy świadkami niecelnych podań i strzałów przeprowadzanych w żółwim tempie, a po meczu wszystko zostanie zwalone na przerwę w rozgrywkach, zaburzenie cyklu meczowego itd.
Nie zdziwiłbym się gdyby tak było. Zresztą podobne problemy mieliśmy po meczach reprezentacji, tyle, że wtedy drużyna była rozbita...a teraz niby przepracowali razem ten czas. No oby to "zgrupowanie" przełożyło się na grę.
Jak zobaczę jutro, że gwiazdy oddychają przez rękawy i nie potrafią kopnąć prosto piłki wyłączam tv i tak jak ostatnio przerzucam się na relację tekstową.
What's new?

Odpowiedz cytując
tofik
Senior Member
 
 
Od: 02.2004

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#149
Stary 19.04.2010, 17:49
2 tygodnie tyle odliczając wszystkie pierdoły czyli tournee itp mają zachodnie drużyny, żeby naładować akumulatory na całą rundę. Czy się mylę ?
Ostatnio edytowane przez tofik : 19.04.2010 o godz. 17:53.
..
Odpowiedz cytując
mrawczu
Senior Member
 
 
Od: 01.2006
Skąd: Targanice, Kraków

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#150
Stary 19.04.2010, 18:54
znalazłem relację z konferencji przed meczem ze Śląskiem: http://kiks.tv/2010/04/kasperczak-mo...niec-o-slasku/
swoją drogą fragment o Brożku niezły, nasz treneiro chyba ma już powoli dość pytań o Pawła
Za mało jest cudownych chwil, by bać się tych pozornie złych!
Odpowiedz cytując

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna

Odpowiedź

Zasady wysyłania postów
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Włączony
MordkiWłączony
[IMG] code is Włączony
HTML code is Wyłączone

Skok do forum


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 22:02.