
|
|||||||
| Wisła Kraków - piłka nożna Tutaj możesz spokojnie i rzeczowo porozmawiać o wszystkich tematach związanych z "Białą Gwiazdą". Pokój z założenia zawierać ma tematy dotyczące drużyny. |
![]() |
|
|
Narzędzia tematu | Tryby wyświetlania |
|
Senior Member
Od: 02.2007
Skąd: Kraków
Offline |
#61
|
|
Jak dla mnie mega duży plus to niezniszczalny Brożek. Może nie ta prędkość co dawniej, ale zastawianie się oraz dogrywanie - klasa.
Niestety boki w porównaniu do zeszłego sezonu mamy kiepskie, oby Kuba szybko wrócił. Buchalik szacun, mam nadzieję że nie przydarzy mu się kontuzja i będzie naszym pierwszym bramkarzem. Fajnie też że mimo poniedziałku, mamy drugą frekwencję po Legii, reszta to już w ogóle zostaje w tyle gdzieś pod Radomiem. Szczęśliwe zwycięstwo, patrząc w dodatku iż ten spalony numer 1 był taki naciągany, no ale plus dla nas
Ostatnio edytowane przez Arkas : 06.08.2019 o godz. 10:47.
![]()
Nie wstydź się patriotyzmu.
WP. |
|
|
|
Senior Member
Od: 05.2017
Offline |
#62
|
|
Zdaje się, ze mamy 1 frekwencje bo Legia podala uprawnionych.
|
|
|
|
Senior Member
Od: 11.2016
Offline |
#63
|
|
Drzazga ma po prostu skuteczność na poziomie wczesnego Brożka
za to sam Paweł... całą jego karierę postulowałem przerobić go na playmakera , jak widać na starość wymusiła to motoryka i od razu 3 asysty w kilkanascie minut , brawo jestem niesamowicie zbudowany wzmocnieniami , nie czytałem cały lipiec forum , omineła mnie cała transferowa gorączka , oglądam mecz, patrze : Silva , Chuca , Mak - KAPITALNE wzmocnienia + kilku solidnych polaków , choć jeden wygląda jakby Misiek razem z koroną dostał w pakiecie kontrakt na środku obrony ![]() ![]()
|
|
|
|
Senior Member
Od: 02.2008
Skąd: Jaworzno
Offline |
#64
|
|
Ale ja nie rozumiem co Wy chcecie od motoryki Brożka. Wg mnie to na sprincie wyprzedzał obrońców a i do głowy z miejsca wyskoczyć najwyżej potrafił więc nie bardzo rozumiem.
|
|
|
|
Socios Wisła Kraków
Od: 11.2008
Offline |
#65
|
|
Savicevic to jest niesamowity gosc, co rozruszał nasza ofensywe po wejsciu. Jak to dobrze, ze mamy w zespole takiego pilkarza. Jeszcze Kuba wroci i to powinno dac jeszcze wiekszego kopa. Swietnie przywitał sie z ekstraklasa i z kibicami Chuca. Juz widze jak strzela gola w derbach dajacego zwyciestwo
![]()
|
|
|
|
Socios Wisła Kraków
Od: 11.2018
Offline |
#66
|
|
Wymienianie Maka obok Silvy czy Chuki w kategorii "kapitalne wzmocnienia" bardzo śmieszne. Aż musiałem się zalogować.
Trudno - na podstawie meczów ze Śląskiem i Górnikiem - powiedzieć co jest jego atutem. Może szybkość, może jakaś walka, ale pod każdym innym względem jest o dwa poziomy niżej od Peszki. Nawet podejmuje gorsze od niego decyzje. Od Peszki! Wygląda na to, ze to chłop, któremu trzeba rzucić piłkę na wolne pole. Gdy ją prowadzi, niemal na pewno ją po drodze straci. Wciąż przyzwyczajony do poprzedniego lewoskrzydłowego z numerem 7 spodziewałem się, że ten ją sobie wypuści obok obrońcy i go minie na pełnym biegu, a Mak wypuszcza ją sobie dokładnie do obrońcy. Parę razy spróbował w pressingu i nawet zdarzało się odebrać. Chwała mu za to, ale w następnym meczu usiądzie na ławce. EDIT: Skoro się rozpisałem, to kilka spraw. Widać było jak wiele znaczy dobry piłkarz w zespole. Sam Vukan nam meczu nie wygrał, ale każdy zawodnik podniósł poziom po jego wejściu. Zobaczyli, że da się zagrać po ziemi do przodu, że nie trzeba wszystko wrzucać, że można coś poklepać. Widać to było po JCS-ie, który - mam wrażenie - dość szybko zauważył, że jest najlepszy technicznie w zespole i zejdzie tylko wtedy, gdy będzie zmęczony. Teraz musi się bardziej spiąć. Vukan + Brożek mieli więcej kluczowych podań niż cała reszta piłkarzy razem wzięta. Już Brożek to prędzej kapitalne wzmocnienie niż Mak. Przepracował okres przygotowawczy i naprawdę nie widać po nim lat. W każdym razie mniej niż rok temu. Nie traci biegowo, potrafi się przepchać, a do tego ma niesamowite pokłady boiskowego cwaniactwa. Na starość robi się z niego Juan Roman Riquelme. Ale wstrzymajmy swoje konie. Wczoraj mu niemal wszystko siedziało. Coś mu nie wyjdzie w następnym meczu, zacznie się frustrować i będzie z nim na forum jazda. Tak jak z Drzazgą. Na gorąco chciałem go przewieźć na taczkach do tych Polkowic, ale na chłodno - przynajmniej dochodzi do sytuacji, a to najważniejsze dla napastnika. Goleador z niego nie będzie, ale samo to, że znajdzie sobie gdzieś miejsce, że ma timing do wyjścia do podania, ma wpływ zarówno na nas, jak i na przeciwnika.
Ostatnio edytowane przez caucus : 06.08.2019 o godz. 13:46.
|
|
|
|
Senior Member
Od: 03.2009
Offline |
#67
|
![]() Wojtkowski jaki wybiegany |
|
|
|
Senior Member
Od: 02.2009
Offline |
#68
|
|
Dla mnie jeśli cały przód zdrowy to nie ma miejsca tam dla Wojtkowskiwgo... Wolę poświęcić Sadloka i Grabowskiego wprowadzić do pierwszej 11 zamiast Wojtkowskiwgo
|
|
|
|
Senior Member
Od: 04.2003
Skąd: Kraków
Offline |
#69
|
|
A może Szota będzie tym naszym młodzieżowcem? Może grać jako stoper lub prawy obrońca. Niepsuj to wczoraj tragedia, Janicki też się specjalnie nie wyróżniał.
Tak swoją drogą orientuje się ktoś co by było wczoraj gdyby pod koniec meczu Wojtkowski nie był w stanie wrócić na boisko po tym zderzeniu? Limit zmian wyczerpany a młodzieżowca nie ma na boisku. Walkower? |
|
|
|
Senior Member
Od: 06.2009
Skąd: Kraków
Offline |
#70
|
|
|
|
|
Senior Member
Od: 04.2014
Offline |
#71
|
|
Rozumiem że "nieśmieszne" to by było pozyskanie Messiego i Ronaldo. Chopie, zejdź na ziemię! Też uważam że w naszej sytuacji są to kapitalne wzmocnienia!!!
![]()
Każdemu z cracovii to mówię- Wisła to klub z piękną , przedwojenną tradycją , założony przez Polaków .Po wojnie na parę lat został "siłowo" przejęty przez resort . Tak samo jak Polska została wbrew woli narodu przejęta przez komunę . I co , Polski też się wstydzisz i na nią plujesz ?!
|
|
|
|
Socios Wisła Kraków
Od: 02.2012
Skąd: Krk
Offline |
#72
|
Ostatnio edytowane przez LucjuszWielki : 06.08.2019 o godz. 18:14.
|
|
|
|
Senior Member
Od: 02.2007
Offline |
#73
|
Wojtkowski wczoraj zagrał na naprawdę wysokim poziomie. Nie ma co kombinować w tym momencie. Nabrał sporo pewności siebie i grał na dużym luzie. Starał się przyśpieszać akcję trudniejszymi podaniami. Jeden z najlepszych zawodników na boisku. Bardzo pozytywne zaskoczenie. Niepsuj sprawiał wrażenie gościa który się.na bok obrony w ogóle nie nadaje. Zbyt surowy technicznie. Może jako ŚO by się.lepiej sprawdzał. ![]()
Ad augusta per angusta
|
|
|
|
Senior Member
Od: 02.2011
Offline |
#74
|
|
Cytat:
Negatywnie ocenam Maćka Sadloka, który co i rusz tracił piłkę, po czym szła kontra i Kamila Wojtkowskiego, który raz, że fatalnie wykonuje stałe fragmenty, a dwa, że nie wie kiedy podać ani kiedy dryblować, ani kiedy strzelać. Choć oczywiście w przypadku tego drugiego zachowanie przy drugiej bramce trochę polepsza ocenę, jednak nie da się nie zauważyć, że piłka była zagrana na plecy. Zastanawiam się, czy nie lepiej by było dać Maćkowi trochę czasu na przemyśłenie paru spraw i wpuszczenie Grabowskiego. Bardzo mi się podobał w meczach, które grał w poprzednim sezonie. Za to Brozio w drugiej połowie - brak mi słów. Serce rośnie widząc go grającego z takim zaangażowaniem i przede wszystkim trzeźwością umysły. To co dogrywał wczoraj, to po prostu poezja. Vukan i Vullnet jeśli obaj będą grać, to nasz środek pomocy będzie wprost doskonały. Przed nimi chciałbym widzieć Chukę, na skrzydła Maczka i Kubę, na szpicy... Hmm, chyba jednak Brozio. Mógłby się sprawdzić jako schodzący/ cofający się napastnik, którego dubluje Chuka. Kto wie. |
|
|
|
Senior Member
Od: 02.2009
Offline |
#75
|
|
Wojtkowski jeden z najsłabszych na boisku... Niepsuj solidny prawy obrońca i do tego jeszcze młody ja bym odstawił jak pisałem wyżej Sadloka i wprowadzał Grabowskiego kosztem Wojtkowskiego.
|
|
|
|
Senior Member
Od: 11.2010
Offline |
#76
|
|
Przyznam szczerze, że z ciekawością czytam Wasze posty i rozbieżności ocen Wojtkowskiego i Niepsuja dotyczące wczorajszego meczu. Dla mnie np. Wojtkowski zaliczył jeden z lepszych występów i jego przydatność oraz wkład w grę Wisły jest coraz większy. Dobrze wygląda motorycznie i co by nie mówić to technikę użytkową ma na poziomie nieporównywalnym do Niepsuja. Poza tym młody chłopak na którym prędzej widzę zarobek niż na Niepsuju. Co do Davida. Nie dochodzi do mnie, że nie mamy w kadrze nikogo lepszego. Ani dryblingu, ani jednej wrzuty, zero ryzyka w grze do przodu, podania ciągle do najbliższego a jak już dostał piłkę na wolne pole od Klemenza (?) gdzie mogła pójść fajna kontra to koncertowo to spierdzielił. Do Krzyśka Drzazgi można mieć pretensje o wykończenie, że jest pod formą, odstaje fizycznie ale on przynajmniej dochodzi do sytuacji. Co zrobił Bałaniuk przez 70 minut meczu ? Kolejny, który mnie totalnie rozczarowuje to Janicki. Nie wiem czy to skutek okresu przygotowawczego jeszcze siedzącego w nogach ale gość wygląda jakby miał zapięty wóz z węglem do pasa. Wiecznie spóźniony, bez wprowadzenia piłki do gry po ziemi, motorycznie słaby. Aż dziw bierze, że wygryzł Wasyla.
|
|
|
|
Senior Member
Od: 01.2005
Skąd: Z Krainy Deszczowców...
Offline |
#77
|
Gdyby gra dalej szła schematem Sadlok - Mak - dośrodkowanie do nikogo to zgadza się, mogliby się bronić jeszcze drugie 90 minut, z powodzeniem. Ale zmieniła się gra Wisły. Nie wydaje mi się żeby nagle rzucili się do ataku, oni w ofensywie cały czas grali z kontry, to samo. W defensywie przestali sobie radzić. Wcześniej też nasi łapali ich z opuszczonymi gaciami, spóźnionych, ale była laga na Ondraszka, tylko nie było Ondraszka. Nie mam nic przeciwko żeby z Pogonią na ławce usiadł Mak, może też Sadlok. Pewnie Chuca wygrał rywalizację, skoro w 15 minut zrobił więcej w ofensywie niż Mak przez 250. ![]()
Już za cztery lata,
Już za cztery lata, Może będzie Ekstraklasa!
|
|
|
|
Senior Member
Od: 03.2010
Skąd: Warszawa
Offline |
#78
|
Jeśli chodzi o grę ofensywną, to w meczu z Lechią poszło mu całkiem nieźle, dziś trochę gorzej. Ale weźmy pod uwagę, że nie dość że sam jest nowy w składzie, to w każdym meczu jest zmuszony współpracować z kimś innym na swojej stronie - na prawym skrzydle grał już Drzazga, Silva, Bałaniuk. Ciężko w takich warunkach o jakieś zrozumienie. Nie twierdzę, że będzie miał liczby i ciąg na bramkę jak Burliga, ale póki co w defensywie prezentuje się naprawdę solidnie. A przypomnę, że w poprzednim sezonie straciliśmy 63 gole w 37 meczach. |
|
|
|
Member
Od: 08.2018
Offline |
#79
|
|
Wojtkowski dla mnie top 3 tego meczu z Klemenzem i Brozkiem,nalezy zwrócić uwagę,że od kiedy jest w Wiśle to chyba nie miał ani jednego okresu przygotowawczego bez jakiejś kontuzji,teraz w końcu przygotował się w pełni do sezonu.Stolar dał mu sygnał,że na niego liczy i jestem niemal pewien,że jeszcze nie raz zaskoczy pozytywnie w tym sezonie.Chłopak ma papiery na granie,może w końcu dojrzał i zrozumiał,że powinien sie skupić na pracy nad sobą na treningach a nie u fryzjera i na instagramie.Widać,że ma też serducho do gry.
|
|
|
|
Senior Member
Od: 02.2007
Offline |
#80
|
Sadlok i Wojtkowski byli w trójce najlepszych na boisku. Obaj ciągle pod grą. Bardzo wysoka skuteczność podań przy bodaj największej ich liczbie. W takiej formie Wojtkowski ma miejsce bez bycia młodzieżowcem. Do tego wielki udział przy bramce. Grabowski w tych meczach w których grał w pierwszej drużynie był strasznie słaby. Wyróżniał się tylko na tle juniorów. Niepsuj wczoraj miał za to masę strat. Mniej odbiorów niż Sadlok. Dużo rzadziej uczestniczył w rozegraniu. Koledzy mu nie podawali bo ciągle tracił. ![]()
Ad augusta per angusta
|
|
|
|
Socios Wisła Kraków
Od: 11.2018
Offline |
#81
|
Uwaga, tłumaczę. Gołym okiem widać, że JCS to inny poziom niż Mak. Wrzucane obydwóch do jednego worka pod tytułem "kapitalne transfery" jest śmieszne. Chukę biorę jednak w nawias, bo zagrał tylko 15 minut, a pamiętam takiego jednego Brazylijczyka, który z GKS-em Bełchatów zagrał jak u Hitchcocka, ale tylko połowicznie: było trzęsienie ziemi, a potem napięcie spadało. Na ten moment atuty Maka to: szybkość, walka i to, że dzięki niemu nie gra Plewka, a to znacząco obniżyłoby nasz poziom. Hmm, to może rzeczywiście kapitalny transfer.
Ostatnio edytowane przez caucus : 06.08.2019 o godz. 21:52.
|
|
|
|
Senior Member
Od: 12.2008
Offline |
#82
|
|
może WOjtkowski się ogarnął i przestał robić z siebie lalunie, że z byle gównem chodził na L4 jak w zeszłym sezonie.. teraz stara się walczyć.. smutne jest tylko to, że koniec kontraktu za rok, rozegra dobry sezon i odejdzie oczywiście za darmo, pewnie do legi
|
|
|
|
Senior Member
Od: 11.2016
Offline |
#83
|
|
czas najwyzszy na ogarniecie , mowili w C+ że stuknelo mu 50 meczów w eklapie w TS , to już można powiedzieć doświadczony zawodnik , a cały czas patrzymy na niego bardziej przez pryzmat potencjałiu niż wartości na tu i teraz
![]()
|
|
|
|
Member
Od: 08.2018
Offline |
#84
|
|
Jeszcze wracając do Wojtkowskiego,czy naprawdę nie ma w tej drużynie nikogo kto umie porządnie wrzucić piłkę,z rogu,wolnego,czy z gry nieważne,Sadlok wali 95% wrzutek na 1 obrońcę ,Wojtkowski swoją centrą kontuzjował Bashe,Niepsuj ten sam poziom dośrodkowań,strasznie mnie to irytuje.Mam nadzieję,że ktoś się ogarnie,Błaszczu ma tą umiejętność na wyższym poziomie,tylko pytanie,ile on będzie grał?,może Chuka to ogarnie.Wspomniana na wstępie trójka powinna zostawać po treningach i godzinę ładować wrzutki z akcji i godzinę ze stojącej.
|
|
|
|
Senior Member
Od: 08.2003
Skąd: Tarnów
Offline |
#85
|
A ten pomysł z Grabowskim zamiast Wojtkowskiego to chyba na mecz z Barceloną jak będziemy się bronic w 11 na swoim polu karnym/ kto ma rozgrywać piłkę Grabowski czy Sadlok ?. OK Savicevic wszedł i rozruszał drugą linie ale w wielu meczach (także w tym) można u niego zauważyć skłonność do niebezpiecznych strat w środku pola ![]()
"W życiu trzeba mieć pasję.... u mnie trafiło na piłkę " - Grantar kibic piknikowy.
|
|
|
|
Senior Member
Od: 02.2011
Offline |
#86
|
|
Z tego co rozumiem, to Grabowski zamiast Wojo jako młodzieżowiec, a nie na jego pozycji.
Co do stałych fragmentów, to też jest dla mnie niepojęte jak to jest możliwe, że chłopy, których jedynym zajęciem są treningi nie potrafią dobrze kopnąć stojącej piłki. Mam nadzieję, że Chuca coś potrafi pod tym względem, bo wolne w wykonaniu SAdloka czy Wojtkowskiego to strata czasu i często piłki. |
|
|
|
Senior Member
Od: 02.2009
Offline |
#87
|
|
Do Hermond:
Co zrobil produktywnego Wojtkowski oprócz ostatniej akcji meczu... Wrzutki na bardzo słabym poziomie... Spowalnianie każdej akcji oprócz ostatniej... Długość trzymania piłki przy nodze to dwa łyki piwa (sprawdzone) Uwierz mi znam się trochę na tym i umiem ocenić zawodnika w tym meczu był hamulcowym opór kefir... Niepsuj, bardzo solidny obrońca, praktycznie żadna akcja nie przeszła jego strona oprócz fatalnych strat w środku Bashy w tym meczu kiedy wyżej był Niepsuj... Do przodu gorzej niż Burliga to prawda ale on jeszcze tego się nauczy a co ma najbardziej.umiec umie czyli bronić na jakim kolwiek dobrym poziomie. Sadlok taki uwielbiany w ofensywie... Dośrodkowania dramatyczne przez cały mecz, Cały czas był spóźniony w obronie... Biegał jak hart żeby swoje błędy naprawiać i w tym szacun ale na dłuższą metę będziemy tracić bramki lewa strona. Sadlok dobrze wygląda motorycznie i to jest jedyny plus w tym momencie jeśli chodzi o jego grę i nadrabianie fizycznością w meczu |
|
|
|
Senior Member
Od: 02.2009
Offline |
#88
|
|
Dodam że Wojtkowski umiejętności ma, ale jego decyzje boiskowe i długość podejmowanych decyzji powoduje że nie będziemy stwarzać dużo okazji w meczu. Musi grać z pierwszej piłki inaczej nic z tego nie będzie.
|
|
|
|
Senior Member
Od: 06.2005
Skąd: Kraków
Offline |
#89
|
Widziałem to z perspektywy stadionu jak wracał spóźniony na pełnym sprincie ![]()
Bednarz=Landryna=......
|
|
|
|
Senior Member
Od: 06.2012
Offline |
#90
|
|
Ciekawym spostrzeżeniem jest to, że Silva pokazuje się dużo do gry, ale aby piłka do niego doszła kiedy się pokazuje, to często musi minąć 1-2 rywali, a takiego ryzyka w tym meczu nie ponosił zbyt często ani Wojtkowski ani Basha. Dopiero po wejściu Vukana kiedy Silva podnosił ręce do góry oczekując podania, to Vukan był w stanie dograć podanie między dwoma rywalami. Szykowałbym Wojtkowskiego bardziej na skrzydło, bo w środku wydaje się, że Vukan - Basha - Silva będą grali.
|
|
|

|
||||||
![]() |
|
|