The White Star Division - Wisła Kraków


Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Inne > Hyde Park (moderowane)
Nazwa użytkownika
Hasło


Hyde Park (moderowane) Pokój również moderowany, jednak tu nie trzeba mówić o piłce nożnej i kibicowaniu. Chcecie pogadać o czymś "niepiłkarskim" - wejdźcie tutaj.

Odpowiedź
 
Narzędzia tematu Tryby wyświetlania
szczebrzeszcz
Senior Member
 
Od: 05.2003
Skąd: o tam

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#31
Stary 25.04.2010, 22:56
pzkwr napisał(a):Wyświetl post
(praktycznie brak przemysłu, bardzo mało central i oddziałów zagranicznych firm),
piszesz tak jakby ten przemysł był najistotniejszy,
w większości miast w Polsce jest nie lepiej pod względem zagranicznych firm

za duzo przemysłu moze zaszkodzic
Łodź jest 2 miastem, a mniejsze od niego rozwijaja się znacznie lepiej, pomimo tego ze ma najlepsze polozenie w Polsce

u mnie przemysł to hutnictow i branża motoryzacyjna? daja ogromona ilosc zatrudnienia ... tyle tylko ze i w jednej i drugiej branzy jest kryzys...
takze ja bym na przemysł specjalnie nie liczył

teraz wazniejszy jest rozwoj usług
Odpowiedz cytując
MatMario
Senior Member
 
 
Od: 05.2004
Skąd: Kraków

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#32
Stary 26.04.2010, 00:21
medyk napisał(a):Wyświetl post
nie demonizował bym ze całego Ruczaju wiele zalezy od dewelopera fakt na Chmieleńcu jest dramat ale juz obok na Bobrzyńskiego osiedle InterBudu i jest o wiele przyjemniej większe odległości miedzy blokami, plac zabaw fajnie zagospodarowany teren drzewkami i krzaczkami
No fajnie nawet to osiedle Interbudu, standart wysoki, ceny wysokie przestrzeni oczywiście trochę zostawili i to się chwali, ale porównaj sobie to z ilością miejsca w hucie czy na osiedlach typu bierzanów. Tam są parki, zielone alejki skwery itp. Jest przestrzeń, a tego chyba najbardziej brakuje, w niektórych miejscach. Nawet początek ruczaju, stare bloki są fajniejsze niż to co się dzieje dalej.

Co do pracy to jak patrze po znajomych to pracę wszyscy mają, może nie wymarzoną, ale pracę mają. Kto chce ten ją znajduje. Może to moje błędne postrzeganie świata ale takie odnoszę wrażenie.
jackass: -Sęk w tym, że jak my im sprzedajemy bilety, to bierzemy pełną odpowiedzialność za nich.
Press: -Czyli to klub dystrybuowałby bilety na mecze wyjazdowe?
jackass: -I tak to musimy robić,zawsze tak jest.
Press: -Przed konfliktem SKWK się tym zajmowało?
jackass: -Tak, oni to robili.
Odpowiedz cytując
Pablo84
Senior Member
 
 
Od: 03.2004

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#33
Stary 26.04.2010, 06:01
szczebrzeszcz napisał(a):Wyświetl post
piszesz tak jakby ten przemysł był najistotniejszy,
w większości miast w Polsce jest nie lepiej pod względem zagranicznych firm

za duzo przemysłu moze zaszkodzic
Łodź jest 2 miastem, a mniejsze od niego rozwijaja się znacznie lepiej, pomimo tego ze ma najlepsze polozenie w Polsce

u mnie przemysł to hutnictow i branża motoryzacyjna? daja ogromona ilosc zatrudnienia ... tyle tylko ze i w jednej i drugiej branzy jest kryzys...
takze ja bym na przemysł specjalnie nie liczył

teraz wazniejszy jest rozwoj usług
Jeśli chodzi o siedziby firm, przestrzeń biurową, tak jak i PKB na mieszkańca, to jesteśmy drudzy w Polsce, więc nie rozumiem skąd te krokodyle łzy.

P.S
Zarówno jeśli chodzi o powierzchnię jak i ludność jesteśmy drudzy.

Jak zniszczyć Państwo wg Sun Tzu(„Sztuka wojny”):
http://wolnemedia.net/polityka/instr...korzyc-narody/
Odpowiedz cytując
felipe
Senior Member
 
Od: 07.2005
Skąd: Kraków

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#34
Stary 26.04.2010, 08:04
Kurcze, też nie rozumiem tego demonizowania Krakowa
Czytam temat i czuję jakbym mieszkał w, z calym szacunkiem, Skierniewicach czy Białej Podlaskiej... Nic no, ja tam dalej wychodzę z założenia, że dla osób wykształconych (nie mylić z "wykształconymi") praca się znajdzie. Grunt by twardo stąpać po ziemi i zdawać sobie sprawę, że po administracji czy socjologii (nawet na UJ) 3 tys na rękę to mało kto dostanie

Podobnie jak w przypadku MatMario wyżej - moi znajomi też mają pracę niemal bez wyjątku. a wykształceni są bardzo różnie...



Co do mieszkań - naprawdę wypada zgodzic się z przedmówcami i kolejny raz polecić Nową Hutę. Zresztą - mieszkam w tzw "starej" Nowej Hucie i widzę jak masowo wymajmują w sąsiedztwie mieszkania nowi lokatorzy - młode małżeństwa z dzieckiem. Coś widać musi ich przyciągać
Odpowiedz cytując
szczebrzeszcz
Senior Member
 
Od: 05.2003
Skąd: o tam

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#35
Stary 26.04.2010, 08:07
Pablo84 napisał(a):Wyświetl post
Jeśli chodzi o siedziby firm, przestrzeń biurową, tak jak i PKB na mieszkańca, to jesteśmy drudzy w Polsce, więc nie rozumiem skąd te krokodyle łzy.

P.S
Zarówno jeśli chodzi o powierzchnię jak i ludność jesteśmy drudzy.
ależ je nie pieję w stronę Krakowa tylko odpisuje koledze ze jezeli chodzi o zgarniczne firmy to w Kraku w porowaniu z innymi miastami jest o wielie lepiej, wiec nie widze sensu narzekac na to ze jest za malo biur kiedy w wielu np srednich miastach jest ich jak na lekarstwo (tak w ogole to post chyba nie do mnie powinien byc skierowany )

co do Ps. ok, roznica niewielka to sie chyba w ostanich latach zmienilo, zreszta nie wazne
Ostatnio edytowane przez szczebrzeszcz : 26.04.2010 o godz. 08:10.
Odpowiedz cytując
PAWEL NEWB
Senior Member
 
Od: 02.2004
Skąd: kraków

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#36
Stary 26.04.2010, 13:34
Zdecydowanie moge polecić Bieżanów. Dużo terenów zielonych, park, las, wiele placów zabaw. Boiska do kosza, siatki, piłki nożnej, korty tenisowe, stoły do pingla, ławki. Markety, banki, poczta, wiele sklepów. Przedszkola, szkoły podstawowe, gimnazja, liceum. Miejsca w plenerze np na grille, gdzie policja nie wpadnie Dobre połączenia komunikacyjne, pętla autobusowa i tramwajowa. Dojazd na rynek to 20-25 minut.Dojazd do centrum wieliczki około 10 minut. Latem niedaleko nad zalewy ( brzegi, bagry). Bieżanów jest bardzo bezpiecznym osiedlem dla własnych mieszkańców A tak poważnie to niedawno na uboczu Bieżanowa został wybudowany najnowocześniejszy komisariat w Polsce. Dodatkowo Bieżanów jest patrolowany przez grupe ochroniarską. Dodatkowym atutem są sympatyczni mieszkańcy spod znaku Białej Gwiazdy
Odpowiedz cytując
crazykaro
Senior Member
 
 
Od: 01.2007
Skąd: Królewskie Miasto Kraków

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#37
Stary 26.04.2010, 13:51
Też polecam okolice Bieżanowa. Dodatkowo jest obwodnica więc mozna dojechać na drugą stronę Krakowa w pół godzinki. Jedynym problemem jest to że obok znajduje się Prokocim a wraz z nim pasiaści
Odpowiedz cytując
yoda79
Senior Member
 
Od: 12.2003
Skąd: Mazury- tu też są Wiślacy

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#38
Stary 27.04.2010, 14:01
felipe napisał(a):Wyświetl post
Co do mieszkań - naprawdę wypada zgodzic się z przedmówcami i kolejny raz polecić Nową Hutę. Zresztą - mieszkam w tzw "starej" Nowej Hucie i widzę jak masowo wymajmują w sąsiedztwie mieszkania nowi lokatorzy - młode małżeństwa z dzieckiem. Coś widać musi ich przyciągać
Orientujecie się ile wynajęcie kawalerki (na początek więcej mi nie potrzeba, mieszkanie i tak trzeba kupić) w Nowej Hucie kosztuje?
Coraz więcej ludzi ją poleca.
Tylko Wisła!
Odpowiedz cytując
Grzegorz z Sanoka
Senior Member
 
 
Od: 03.2009
Skąd: Sanok-Wrocławska-Rzeszów

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#39
Stary 27.04.2010, 21:07
Z racji studiów zastanawiam się Kraków czy Wrocław? Czytając to powyżej pewne zdanie sobie już wyrobiłem, ale jeszcze chętnie o czymś posłucham ;]
Armia Białej Gwiazdy
Odpowiedz cytując
sorin320
Senior Member
 
Od: 05.2009

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#40
Stary 27.04.2010, 21:17
Kraków z mojej perspektywy piękne miasto, obok Wrocławia dwa najpiękniejsze miasta w Polsce, wiele rozrywki, dużo miejsc na wypady weekendowe na grilla, nad jeziorko, dużo zieleni, b.dobra komunikacja.
Jestem jeszcze uczniem ;p wiec nie moge za wiele powiedziec jeśli chodzi o prace, ale z tego co wiem to są szanse na dobrą i nienajgorzej zarobkową robote...
Na prawde... czasami warto przejść się nad Wisłę i wtedy docenić piękno i klimat naszego najpiękniejszeg miasta Krakowa...
Odpowiedz cytując
szczebrzeszcz
Senior Member
 
Od: 05.2003
Skąd: o tam

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#41
Stary 27.04.2010, 22:01
Grzegorz z Sanoka napisał(a):Wyświetl post
Z racji studiów zastanawiam się Kraków czy Wrocław? Czytając to powyżej pewne zdanie sobie już wyrobiłem, ale jeszcze chętnie o czymś posłucham ;]
a każde z tych miast ma plusy i minusy

jak słucham ludzi którzy w tych miastach studiowali to są zadowoleni
Wrocław na pewno teraz przyspiesza, równe miasta dla studenta
przede wszystkim to zależy gdzie się dostaniesz
Odpowiedz cytując
Jaro1991
Senior Member
 
Od: 02.2008
Skąd: Krakow/Pradnik Czerwony

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#42
Stary 20.09.2016, 11:01
Temat stary jak świat - ale w życiu nadszedł taki moment, że czas na chwilę go odświeżyć

Ten moment w życiu to nic innego jak ślub - już prawie miesiąc jestem szczęśliwym małżonkiem. Teraz, żeby dopełnić szczęścia, nie pozostało nic innego jak w końcu rozejrzeć się za mieszkaniem. Pytanie jest takie - jeśli już inwestować około 330000 PLN w zakup - to czy lepiej kupić coś używanego czy zainwestować w mieszkanie od dewelopera? Dodatkowo, byłbym wdzięczny o każdą opinię na temat osiedla Piastów (w miarę fajne bloki w spoko cenie), Mistrzejowic, Prądnika Białego, Czyżyn.

Mieszkamy obecnie na Prądniku Czerwonym, ale z tego co orientowaliśmy się, zakup tam mieszkania o fajnym metrażu (min. 55m2, 3 pokoje) dla młodego małżeństwa graniczy z cudem.

Z gory dzięki za każdą opinię i pomoc!
Odpowiedz cytując
Kocur
semper fi
 
 
Od: 09.2003
Skąd: TYNIEC

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#43
Stary 20.09.2016, 11:19
Mieszkałem na Prądniku całe życie ale faktycznie bardzo cieżko tam o fajną (nową) miejscówę.


Teraz bardzo dużo się buduje za Rondem Barei ale to wszystko kolosy i blokowiska. Ja kilka lat temu przeniosłem się na Oświecenia - rzut berem i da się wyżyć chociaż czasami ma się ochotę rzucać doniczkami z okna jak starozakonni wracają z meczu


Cenowo Prądnik i okolice to czołówka Krakowa. W sumie bardzo dobry dojazd wszędzie, sklepy, kino, biurowce robią swoje.


Ja płaciłem coś koło 6400 za m2. Niecałe 50 metrów ale z garażem, piwnicą wychodzi ponad 300K. Do tego minimum 50K na wykończenie.


Osobiście nie chciałem nigdy używki - większość jakie oglądałem to do generalnego remontu a nawet jak były zadbane to nie w moim stylu więc i tak musiałbym całe zaorać.


Czyżyny / Wieczysta itp też bardzo dobra miejscówka z dobrym dojazdem wszędzie - można wziąć pod uwagę.
MOMENT OF TERROR IS THE BEGINNING OF LIFE
Odpowiedz cytując
d
Senior Member
 
Od: 12.2004
Skąd: Kraków

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#44
Stary 20.09.2016, 12:32
Ja z kolei zdecydowanie polecam rynek wtórny - fakt, że praktycznie zawsze jest tak jak piszecie, czyli do zaorania i remont od podstaw, ale dzięki temu można dopaść mieszkanie blisko centrum w bardzo atrakcyjnej cenie. W lokalu zawsze wszystko można zmienić, z wyjątkiem lokalizacji

No i pamiętajmy, że standardy polskiej deweloperki są, łagodnie rzecz ujmując, nie najwyższe - sporo budowanych obecnie mieszkań za 10-20 lat straci swój bardzo często jedyny atut pt. "nowe budownictwo" i pozostaną naćkane jeden na drugim bloki bez infrastruktury, nierzadko z kiepskich materiałów i z nierewelacyjnie rozplanowanymi mieszkaniami - oczywiście nie wszystkie takie są, wyjątek to np. realizacje ATALa, ale to z kolei drogi biznes. Bardzo często na tle nowych osiedli te pogardzane, prl-owskie (choćby przytaczane powyżej Prądnik Cz. czy Bieżanów) to wręcz ideał miejskiego planowania
Odpowiedz cytując
Leh71
Senior Member
 
Od: 11.2002
Skąd: Czerwony Prądnik

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#45
Stary 20.09.2016, 13:55
Ja również wybrałbym używane mieszkanie.Remont owszem trzeba zrobić, ale cena nowego i wykończenie często wychodzi więcej niż stare i kompleksowy remont.na dodatek cała infrastruktura osiedlowa jest już gotowa. Na starych osiedlach jest więcej miejsca, są szkoły, przedszkola, sklepy , wszystko dość blisko.
Zresztą ja też niedawno zmieniałem miejsce zamieszkania (z Prądnika czerwonego na os.Dywizjonu 303) i wybraliśmy właśnie mieszkanie do remontu.
Odpowiedz cytując
Kocur
semper fi
 
 
Od: 09.2003
Skąd: TYNIEC

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#46
Stary 20.09.2016, 14:49
Mogło się dużo pozmieniać

Kilka lat temu różnice nie były duże - w sensie na rynku wtórnym ceny były tak kosmiczne że ...

A to że np. Prądnik jest idealny pod względem rozplanowania bloków itp to pełna zgoda.
MOMENT OF TERROR IS THE BEGINNING OF LIFE
Odpowiedz cytując
szprotson
Socios Wisła Kraków
 
 
Od: 06.2005
Skąd: z boiska

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#47
Stary 20.09.2016, 16:15
wepnę się mimo iż mieszkam akutualnie we Wro.

Temat deweloperki znam niezle, bo kolega sie w to bawi. Inwestujesz 3 banki wyciagasz 5/6
roch
Z racji ze czesto na walizach, mieszkałem w roznych miejsach od nowych blokow, starych po kamienice.
Kamienice sa spoko, ale np. ogrzewanie zabijało - 3 koła za 100 metrowe mieszkanie w grudniu np.
Ostatnimi czasy mieszkałem w nowym budownictwie - mieszkanie kupione w surowcu wszystko zrobione samemu. Jakieś pierwsze pół roku było ok, potem masakra. Sciany z dykty -wiesz kiedy sasiad robi kupę. Okna przechodziły wilogcią masakrycznie, miejsc parkingowych tyle ze po 16.00 ciezko zaparkować motorem (Oczywiscie mega drogie miejsce w garażu jest wolne) Ogólnie jakość wykonania - papier.
Teraz mieszkam w "emce". Czyli stare M2 czy M3 co były przyznawane z metrażami po 50m2. I co?
Blok stary ludzie w bloku również, cisza spokoj bezpiecenstwo, sciany grube opłaty małe
Powiem tak - bajka, biorąc pod uwage ze na wroclawski rynek ide z buta. A auto zaparkuje zawsze.
Coś mi trzeba ide do spoldzielni, tam sami wiekowi, ale pomocni ludzie.

Gdyby dziś ktoś miał mi dac mieszkanie na własność, biore to stare spokojne. Ostatnio sąsiadka mi pomidory przyniosła z działki. Ot tak.
cały nasz chuligański trud tobie ukochana ojczyzno

Odpowiedz cytując
MatMario
Senior Member
 
 
Od: 05.2004
Skąd: Kraków

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#48
Stary 20.09.2016, 18:33
Ja teraz ide w budowe domu.

W nowym bloku mieszkamy i jest srednio. Ludzie same sloiki, z Krakowa to pare osob. Kazdemu sie wydaje ze dalej w pipdowie mieszka, ogolnie zryte berety i bol dupy o wszystko. Kredyty widac zle na niektorych dzialaja.

W kamienicy mieszkalem i bylo spoko, wszyscy sie znali, atmosfera troche siadla jak sie zaczela wymiana na nowe pokolenie i oę dupa tre. Najwiekszy plus to wysokosc mieszkan, minus to koszty.

Ogolnie nowe mieszkania odradzam, kamienice sa drogie i chyba najkorzystniej myslec o budowie domu.

Dzialke w granicach miasta,1 km od duzego osiedla, petli, ladna, mozna znalez za ok 230 tys.. Przy budowie blizniaka mozesz sie zamknac w tych 330 tys za swoja polowe.

A jak szukac to na starym osiedlu, z niska zabudowa.

Z mieszkaniami nowymi bedzie wysyp z okolic Wroclawskiej bo tam tego tysiace buduja, lokalizacja super ale najebali tego jak na ruczaju.
jackass: -Sęk w tym, że jak my im sprzedajemy bilety, to bierzemy pełną odpowiedzialność za nich.
Press: -Czyli to klub dystrybuowałby bilety na mecze wyjazdowe?
jackass: -I tak to musimy robić,zawsze tak jest.
Press: -Przed konfliktem SKWK się tym zajmowało?
jackass: -Tak, oni to robili.
Odpowiedz cytując
IncognitoTSW
Socios Wisła Kraków
 
 
Od: 08.2008

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#49
Stary 20.09.2016, 19:19
d napisał(a):Wyświetl post
oczywiście nie wszystkie takie są, wyjątek to np. realizacje ATALa, ale to z kolei drogi biznes
Odpowiedz cytując
MatMario
Senior Member
 
 
Od: 05.2004
Skąd: Kraków

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#50
Stary 20.09.2016, 19:57
Na skyscarpercity pisali ze im chyba garaz peka bo tak zjebane
jackass: -Sęk w tym, że jak my im sprzedajemy bilety, to bierzemy pełną odpowiedzialność za nich.
Press: -Czyli to klub dystrybuowałby bilety na mecze wyjazdowe?
jackass: -I tak to musimy robić,zawsze tak jest.
Press: -Przed konfliktem SKWK się tym zajmowało?
jackass: -Tak, oni to robili.
Odpowiedz cytując
Jaro1991
Senior Member
 
Od: 02.2008
Skąd: Krakow/Pradnik Czerwony

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#51
Stary 21.09.2016, 07:21
A tak z ciekawości - czy ktoś z Was może kupił mieszkanie w jednej z tych inwestycji:

Piasta Park - Wawel Service, na Ognistych Wici
osiedle Murapolu na Bieńczyckiej

Mieszkania rozkładowo wyglądają całkiem całkiem. Jestem też ciekawy opinii o Osiedlu Kolorowym - dość fajna używka do zakupienia tam jest. Jak tam się żyje, etc. (sprawy kibicowskie również ważne)
Odpowiedz cytując
ABGwislakABG
Senior Member
 
 
Od: 06.2009
Skąd: kmwtw

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#52
Stary 21.09.2016, 07:22
MatMario napisał(a):Wyświetl post
Ja teraz ide w budowe domu.

W nowym bloku mieszkamy i jest srednio. Ludzie same sloiki, z Krakowa to pare osob. Kazdemu sie wydaje ze dalej w pipdowie mieszka, ogolnie zryte berety i bol dupy o wszystko. Kredyty widac zle na niektorych dzialaja.

W kamienicy mieszkalem i bylo spoko, wszyscy sie znali, atmosfera troche siadla jak sie zaczela wymiana na nowe pokolenie i oę dupa tre. Najwiekszy plus to wysokosc mieszkan, minus to koszty.

Ogolnie nowe mieszkania odradzam, kamienice sa drogie i chyba najkorzystniej myslec o budowie domu.

Dzialke w granicach miasta,1 km od duzego osiedla, petli, ladna, mozna znalez za ok 230 tys.. Przy budowie blizniaka mozesz sie zamknac w tych 330 tys za swoja polowe.

A jak szukac to na starym osiedlu, z niska zabudowa.

Z mieszkaniami nowymi bedzie wysyp z okolic Wroclawskiej bo tam tego tysiace buduja, lokalizacja super ale najebali tego jak na ruczaju.
Nic dodać, nic ująć.
Anty PO-PiS!!!
Odpowiedz cytując
Barti
Socios Wisła Kraków
 
Od: 04.2011
Skąd: Czyżyny

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#53
Stary 21.09.2016, 11:24
Jaro1991 napisał(a):Wyświetl post
A tak z ciekawości - czy ktoś z Was może kupił mieszkanie w jednej z tych inwestycji:

Piasta Park - Wawel Service, na Ognistych Wici
osiedle Murapolu na Bieńczyckiej

Mieszkania rozkładowo wyglądają całkiem całkiem. Jestem też ciekawy opinii o Osiedlu Kolorowym - dość fajna używka do zakupienia tam jest. Jak tam się żyje, etc. (sprawy kibicowskie również ważne)
Kolorowe jest dobrym punktem komunikacyjnym. Kibicowsko Hutnik/Wisła raczej w takiej kolejności. Ale na to nie patrz. No chyba że chcesz zamieszkać na Dąbiu czy innym Oświecenia to zdecydowanie odradzam
Odpowiedz cytując
!!IRIVER!!
Senior Member
 
Od: 08.2007

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#54
Stary 21.09.2016, 12:05
Ogólnie osiedla nowohuckie - szerokorozumiana NH (aż do Piastów) - jest przede wszystkim dobrze skomunikowana, sporo linii tramwajowych jak i autobusowych, zatem szczerze mówiąc zdecydowanie wolałbym tu mieszkać niż gdzieś indziej w Krakowie; gdy do tego dodać, że ceny mieszkań są tu niższe niż np. na Bronowicach, Ruczaju czy Prądniku... to myślę, że warto
Tak jak pisze Barti - kibicowsko wygląda to w ten sposób na Kolorowym, podobnie jak na innych osiedlach tzw. "starej Huty".

Pytałeś o ceny mieszkań na Bieńczyckiej? Są one dość podobne układowo do bloków na Piasta Kołodzieja z inwestycji Dom-bud, tyle że Dom-Bud informuje o dokładnych kwotach na swojej stronie
Odpowiedz cytując
adam_09
Senior Member
 
Od: 11.2010

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#55
Stary 21.09.2016, 12:20
"Trochę" siędzę w tym biznesie nieruchomościowym od strony deweloperki, zarządzania i sprzedaży więc pozwolę sobie wtrącić swoje 3 grosze.

Pominę aspekt lokalizacji bo to jest dla każdego bardzo indywidualna sprawa i w sumie dość łatwa do ocenienia czy komuś pasuje czy nie. Każde osiedle ma swoje plusy i minusy. Ja np. wybrałem Ruczaj do zakupu mieszkania bo raz, że pracuje w centrum gdzie spędzam 10-12 h na dobę i nie chcę tam egzystować więcej niż muszę a dwa osobiście podoba mi się teren Zakrzówka, ścieżki na Tyniec, Bielany itp. Wyjazd na autostradę i południe Krakowa również nie był bez znaczenia. Infrastruktura w postaci sklepów czy innych punktów usługowych już niemal we wszystkich rejonach Krakowa jest dobrze rozwinięta. Ale niestety ceny za mieszkanie nie są najniższe, podobnie jak nie wszystkie inwestycje są do polecenia - szczegóły poniżej.

Obecnie deweloperka w większości przypadków opiera się na zasadzie tanio wybuduj, wyciśnij maksa z działki i sprzedaj drogo. Dlatego inwestycji do polecenia pod względem standardu wykonania ( użytych materiałów do budowy), przestronności całego kompleksu i rozsądnych pieniądzach nie ma tak dużo. Zwłaszcza na Ruczaju.

Wybór między nowym a starym mieszkaniem w moim uznaniu powinien być raczej uzależniony od lokalizacji. Za nowym budownictwem niewątpliwie przemawia fakt, że urządzasz go od zera po swojemu ( używane też możesz tylko najpierw trzeba wypruć całą aranżację co swoje też kosztuje - nie zapominaj, że sama rozpierducha to nie wszystko, jest jeszcze koszt wywiezienia materiałów / utylizacji też kosztuje parę zł). Dodatkowo unikasz podatku PCC. Ale są też wady. Deweloperzy kręcą na materiałach, technologii, idą budżetowe ekwiwalenty nasadzeń, plac zabaw robią po najmniejszej linii oporu i czasem nawet zostawiają sobie pomieszczenia kotłowni którą później wynajmują za kosmiczne pieniądze Wspólnocie Mieszkaniowej. Ryzyk jest trochę.

W starych budownictwie wszystko możesz sprawdzić niemal. Jak nie od sąsiadów to idąc do zarządcy ( problemy techniczne, bolączki budynku, zadłużenie mieszkańców ( ważne zwłaszcza pod kątem ogrzewanie bo jak Wspólnota nie płaci rachunków to może Cię spotkać niemiła niespodzianka w zimie. ), sąsiadów itp. W nowym budownictwie masz carte blanche. Trafisz na gościa co kupił pod wynajem i mieszkają teraz drzwi w drzwi z Tobą rumuni.
Odpowiedz cytując
Jaro1991
Senior Member
 
Od: 02.2008
Skąd: Krakow/Pradnik Czerwony

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#56
Stary 21.09.2016, 12:38
!!IRIVER!! napisał(a):Wyświetl post
Ogólnie osiedla nowohuckie - szerokorozumiana NH (aż do Piastów) - jest przede wszystkim dobrze skomunikowana, sporo linii tramwajowych jak i autobusowych, zatem szczerze mówiąc zdecydowanie wolałbym tu mieszkać niż gdzieś indziej w Krakowie; gdy do tego dodać, że ceny mieszkań są tu niższe niż np. na Bronowicach, Ruczaju czy Prądniku... to myślę, że warto
Tak jak pisze Barti - kibicowsko wygląda to w ten sposób na Kolorowym, podobnie jak na innych osiedlach tzw. "starej Huty".

Pytałeś o ceny mieszkań na Bieńczyckiej? Są one dość podobne układowo do bloków na Piasta Kołodzieja z inwestycji Dom-bud, tyle że Dom-Bud informuje o dokładnych kwotach na swojej stronie
Gdzieś wyczytałem, że ceny oscylują wokół 6300-6400/m2 plus 24000 za miejsce postojowe. W porównaniu do osiedla Dom-Budu na Piasta Kołodzieja czy Piasta Park na Ognistych Wici to jest przebitka ponad 1000zł na metrze kwadratowym. Dla mnie dużym plusem mieszkań na Piastów jest fakt, że kiedyś w okolicach powstanie przystanek SKA (pociągiem do centrum dojazd w niecałe 10 minut). Ale właśnie - kiedyś.
Odpowiedz cytując
felipe
Senior Member
 
Od: 07.2005
Skąd: Kraków

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#57
Stary 21.09.2016, 15:27
Murapol spokojnie wynegocjujesz za 5900-6000 za m2.

Piasta Park niby fajna, ale tam docelowo Wawel Service wybuduje osiedle z ok. 15-17 budynkami (mam przed oczami ich folder z planem osiedla, coś koło tej liczby). Także patrząc na szerokość wylotówki - ul. Piasta Kołodzieja - szykuje się komunikacyjny paraliż.
Odpowiedz cytując
d
Senior Member
 
Od: 12.2004
Skąd: Kraków

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#58
Stary 21.09.2016, 20:20
IncognitoTSW napisał(a):Wyświetl post
Nie żebym miał jakiś interes w bronieniu ich akurat, ale konkretnie gdzie? Tak z ciekawości, bo znam 2 ich realizacje i tam jak na "nowe budownictwo" w Krakowie było całkiem ok.
Ostatnio edytowane przez d : 21.09.2016 o godz. 20:25.
Odpowiedz cytując
adam_09
Senior Member
 
Od: 11.2010

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#59
Stary 21.09.2016, 21:55
Wawel Serwis ? Dajcie spokój...
Odpowiedz cytując
Krav
Senior Member
 
Od: 05.2011

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#60
Stary 22.09.2016, 08:13
Jesli chodzi o deweloperów to w pełni mogę polecić PB-Start, nie konkretne lokalizacje bo to zależy już od indywidualnego podejścia, ale sam deweloper jest porządny, kilka lokalizacji miałem okazję zwiedzić i zrobione jest wszystko porządnie, znajomi są bardzo zadowoleni. Cenią się, ciężko bardzo jest o jakikolwiek "rabat" ale z drugiej strony jak ma się pewność że deweloper nie rypie na tym czy na tamtym to ten rabat nie potrzebny.
Wawel service ? Dajcie spokój, polecam przyjrzeć się "inwestycji" na Klonowica albo koło Koszykarskiej. Poza tym stosuja klauzule niedozwolone, norma u nich.
Prawda jest taka, że 99 % deweloperów rypie na tym czy na tamtym i wychodzi to dopiero po czasie. U mnie np kupił gorszej jakości kable - efekt ? NC+ owszem, kablówka ? Nie ma szans

Aha - nie jestem pracownikiem Startu ani nie mam z nimi żadnych powiązań Kiedyś byłem na etapie kupna mieszkania i to moje luźne obserwacje.
Ostatnio edytowane przez Krav : 22.09.2016 o godz. 08:17.
„Wiślaku - nie pytaj, co Wisła dała Tobie, pytaj, co Ty dałeś Wiśle”
Odpowiedz cytując

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Inne > Hyde Park (moderowane)

Odpowiedź

Zasady wysyłania postów
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Włączony
MordkiWłączony
[IMG] code is Włączony
HTML code is Wyłączone

Skok do forum


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 23:00.