
|
|||||||
| Wisła Kraków - piłka nożna Tutaj możesz spokojnie i rzeczowo porozmawiać o wszystkich tematach związanych z "Białą Gwiazdą". Pokój z założenia zawierać ma tematy dotyczące drużyny. |
![]() |
|
|
Narzędzia tematu | Tryby wyświetlania |
|
WISŁA KRAKÓW
Od: 06.2008
Skąd: Reymonta 22
Offline |
#1
|
![]() Przed nami kolejna seria spotkań w Lotto Ekstraklasie. Już w najbliższą niedzielę Biała Gwiazda zmierzy się przed własną publicznością z Ruchem Chorzów. Pierwszy gwizdek zabrzmi o godzinie 18:00 a głównym rozjemcą spotkania będzie Szymon Marciniak z Płocka. Transmisję z Krakowa przeprowadzi stacja Canal+. Oba kluby chyba nie tak wyobrażały sobie początek nowego sezonu, zarówno Wisła jak i Ruch nie imponują formą, o czym świadczy miejsce w tabeli i zdobyte punkty. Chorzowianie mają ich na swoim koncie cztery oczka, o jeden więcej niż krakowska Wisła. Oba kluby jedyne zwycięstwa w tym sezonie odniosły na inaugurację sezonu. Teraz przyszedł czas, aby poprawić swój dorobek punkty i zacząć marsz w górę tabeli. Zapraszam na zapowiedź niedzielnego spotkania pomiędzy Wisłą Kraków a Ruchem Chorzów. Historia spotkań pomiędzy Wisłą Kraków a Ruchem Chorzów: SEZON 2007/08: 5 kwietnia 2008, 20: 15 - Wisła Kraków - Ruch Chorzów 2: 0, Paweł Brożek 32, Tomas Jirsak 72 SEZON 2008/09 2 listopada 2008, 17: 00, Wisła Kraków - Ruch Chorzów 2: 0, Paweł Brożek 13, Junior Diaz 44. SEZON 2009/10* 1 sierpnia 2009, 15: 30, Wisła Kraków - Ruch Chorzów 2: 0, Arkadiusz Głowacki 20, Wojciech Łobodziński 24. SEZON 2010/11 4 marca 2011, 20: 00, Wisła Kraków - Ruch Chorzów 3: 1, Andraż Kirm 17, Tomas Jirsak 50, Maor Melikson 80 - Wojciech Grzyb 49. SEZON 2011/12 25 września 2011, 17: 00, Wisła Kraków - Ruch Chorzów 3: 2, Dudu Biton 42, Andraž Kirm 72, Júnior Díaz 82 - Igor Lewczuk 56, Maciej Jankowski 75 SEZON 2012/13 24 maja 2013, godz. 18: 00, Wisła Kraków – Ruch Chorzów 1: 1, Osman Chavez 14 – Filip Starzyński 2 (karny) SEZON 2013/14: 8 marca, sobota 18: 30, Wisła Kraków – Ruch Chorzów 0: 1, Grzegorz Kuświk 52 SEZON 2014/15: 10 sierpnia 2014, 18:00, Wisła Kraków – Ruch Chorzów 2:2, Rafał Boguski 18 (k), Paweł Brożek 83 - Daniel Dziwniel 43, Michał Efir 73 SEZON 2015/16: 30 października 2015, 20:30, Wisła Kraków - Ruch Chorzów 0:0. Powyższa statystyka pokazuje, że spotkanie z Ruchem wcale do łatwych należeć nie będzie. Wiślacy nie mogą znaleźć recepty na Niebieskich w meczach domowych od 2011, kiedy to po raz ostatni pokonali Ruch 3:2, a jedną z bramek dla zespołu z Chorzowa zdobył Maciej Jankowski. Wieści z Chorzowa. Nasz najbliższy przeciwnik do Krakowa przyjdzie praktycznie prosto z Olsztyna, gdzie jeszcze w czwartek późnym wieczorem walczy skutecznie o awans do 1/8 pucharu Polski. Chorzowianie awans klepnęli dopiero po rzutach karnych, co oznacza, że mają w nogach 120 minut gry i daleką podróż praktycznie na drugi koniec kraju, oraz mniej czasu na regenerację niż Biała Gwiazda, która we wtorek również rozegrał 120 minutowy bój o awans. Ruch nie zaczął tego sezonu tak jak sobie wyobrażali trenerzy czy kibice, wymęczone zwycięstwo w pierwszej kolejce z Górnikiem Łęczna, jest jak na razie jedynym sukcesem Niebieskich, w ostatniej kolejce do swojego punktowego dorobku dołożyli jeszcze jeden punkt, co sprawia, że w sumie na koncie mają cztery oczka. Dziurawa jak szwajcarski ser defensywa Niebieskich jest na chwilę obecną najgorszą w lidze. Podopieczni Waldemara Fornalika stracili w dotychczasowych spotkaniach aż dziesięć bramek, co na pewno chluby im nie przynosi. Aspiracje naszych przeciwników raczej zbytnio się nie zmieniły względem ostatnich lat, awans do ósemki i bezpieczne utrzymanie. A runda finałowa, raczej zagrana na totalnym luzie. Jeżeli popatrzymy na poprzedni sezon to można odnieść wrażenie, że chorzowianie wychodzili na boisko w juniorskim składzie, leżąc na murawie i patrząc jak rywale zgarniają komplet punktów. W grupie mistrzowskiej na dwadzieścia jeden możliwych punktów, Ruch na swoim koncie dopisał tylko dwa oczka. Piłkarze Ruchu pod lupą TWSD. Mariusz Stępiński - na chwilę obecną jeszcze zawodnik Ruchu, mający kilka propozycji z lig zagranicznych i wiele wskazuje na to, że do któreś się przekona. W obecnym sezonie w czterech meczach zdołał już strzelić dwie bramki, co czyni go najlepszym strzelcem zespołu. Nasi obrońcy powinni zwrócić na niego szczególną uwagę. Stępiński imponuje szybkością oraz wykańczaniem akcji, z jego rozpoznaniem nie powinno być w naszych szeregach większych problemów, bo nie tak dawno Stępiński reprezentował barwy Wisły Kraków. Piotr Ćwielong - po kilku latach wojaży, popularny "Pepe" wraca do domu, gdzie ma nie tylko odbudować formę, ale również przyczynić się do lepszej gry chorzowian w przednich formacjach. Powoli przekonuje do siebie szkoleniowca a ten zaczyna wystawiać go w pierwszym składzie, jak to miało miejsce w dwóch ostatnich spotkaniach. Wojciech Skaba - zdecydowanie najsłabszy punkt zespołu. Bramkarz, który nie wybija się ponad przeciętną w lidze. Nie raz zdarzy mu się dobry mecz, jednak zdecydowanie więcej przytrafia mu się klopsów, przez które zespół traci nie tyle, co bramki, ale i ważne punkty. Łukasz Surma - najbardziej doświadczony z zawodników Ruchu, można wręcz powiedzieć ekstraklasowy weteran, mający na koncie ponad 500 występów w ekstraklasie. Mimo upływu lat, Łukasz nadal ma miejsce w składzie i pełni funkcję kapitana zespołu. Ma również być ważną postacią drugiej linii Ruchu. Patryk Lipski - młody utalentowany chłopak, który od pewnego czasu ma miejsce w zespole Fornalika i w pełni wywiązuje się z powierzonych mu zadań odpłacając się za zaufanie, jakim obdarzył go szkoleniowiec Ruchu. Warto przyjrzeć się jego rozwojowi, bo jeżeli wszystko pójdzie dobrze, to Ruch może na nim sporo zarobić. Krakowska szopka. Mimo, że na kalendarzu mamy sierpień pełnię lata w Krakowie dzieją się wręcz dantejskie sceny. Większość swoją uwagę skupia przede wszystkim na osobie nowego właściciela, który od momentu przejęcia klubu wciąż nie skompletował zarządu, a co chwilę na światło dzienne wychodzą nowe jakże nieciekawe akty z życia Pana Jakuba Mersińskiego. Dyskusję o właścicielu zostawię jednak w tym temacie i skupię się na stronie czysto sportowej. Przegrane Derby, fatalny falstart. Trzy punkty! Tylko tyle na swoim koncie ma Biała Gwiazda po czterech kolejkach sezonu. Wynik słaby, żeby nie powiedzieć, że fatalny. Wręcz żenujący. Szalę goryczy przelała ostatnia porażka w derbowym spotkaniu z sąsiadką. Szybko strzelona bramka przez rywali wybiła naszych zawodników z gry, jednak mieli oni wystarczająco dużo czasu, aby otrząsnąć się po bramce i realizować swój plan. Nie zrobili tego w najmniejszym stopniu, dlaczego? Odpowiedź może być tylko jedna, nie mieli planu na to spotkanie. Czas najwyższy przełamać tą fatalną passę i wziąć się wreszcie za punktowanie i to w jak najszybciej. W niedziele będzie ku temu dobra okazja, spotkanie z Ruchem, który formą również nie imponuje, więc miejmy nadzieję, że to właśnie będzie ten mecz! W środku tygodnia Wisła rozegrała 120 minutowy pojedynek o awans do kolejnej rundy PP, szczęśliwie Wiślacy po dogrywce i bramce z rzutu karnego wyeliminowali Zagłębie Sosnowiec. W następnej rundzie podopieczni Dariusza Wdowczyka zmierzą się z Chojniczanką Chojnice. Miejmy nadzieję, że tym razem Wisła Kraków potraktuje rozgrywki pucharowe bardziej serio i zajdzie w nich dalej niż do 1/8. Operacja Niebiescy. Wiślacy do niedzielnego spotkania przygotowują się już tradycyjnie w bazie w Myślenicach. Z zespołem nie ćwiczy Paweł Brożek, który raczej nie znajdzie się w kadrze meczowej, ze względu na uraz, który doskwiera mu jeszcze przed spotkaniem derbowym. Wiele wskazuje na to, że do składy wróci Zdenek Ondrasek, który również narzekał na uraz po Derbach. Nadal pod uwagę nie jest brany, Boban Jović, który zmaga się z kontuzją i jego powrót do gry przewidywany jest końcem sierpnia.
Ostatnio edytowane przez WISŁAZWE : 13.08.2016 o godz. 10:39.
![]() W samym sercu trybun, w jego centrum, pojawiło się w piątkowy wieczór słowo pasja. Określenie, które najdobitniej tłumaczy to dlaczego większość z nas pojawia się na Reymonta, choć nie ma wyników, działań marketingowych, czy drużyny, z którą chcielibyśmy w pełni się utożsamiać.
Kraków, 9 marca 2012. ![]() |
|
|
|
Socios Wisła Kraków
Od: 10.2011
Skąd: Barlinek/Kraków
Offline |
#2
|
|
1. Niebiescy chcą pobić rekord wyjazdowy - jest pełna mobilizacja
2. Ruch grał 120 minut w Pucharze Polski, a potem mieli karne..... w... czwartek! (ledwie 68 godzin przed meczem z nami). To muszą być 3 pkt. Tyle w temacie. Powód: literówki
Ostatnio edytowane przez ArturBarlinek : 12.08.2016 o godz. 09:33.
|
|
|
|
Socios Wisła Kraków
Od: 06.2005
Skąd: z boiska
Offline |
#3
|
|
Ruch wczoraj przez cały mecz chodził
Nawet nie truchtał, a chodził. My za to zapierdalaliśmy w deszczu. Ino zwycięstwo! ![]()
cały nasz chuligański trud tobie ukochana ojczyzno
![]()
|
|
|
|
Senior Member
Od: 05.2005
Skąd: Kraków
Offline |
#4
|
|
Jebniemy ich 3:0 a jedną z bramek walnie Drzazga
|
|
|
|
Senior Member
Od: 03.2004
Skąd: Pod koniec VIII wieku powstało państwo Wiślan. Stolicą Wiślan jest Kraków
Offline |
#5
|
|
Ważny mecz - bo przy tej degrengoladzie w klubie trzeba kolekcjonować punkty. Zwycięstwo też trochę wniosłoby optymizmu. Bo na razie sprawa z JM spowodowała że się wszystkiego odechciewa.
BTW Jestem ciekaw ilu Niebieskich i Widzewa zawita w niedzielę do Krk. ![]()
„Pierwotnie polską barwą narodową był »karmazyn« uważany w średniowieczu za najszlachetniejszy z kolorów. Wykorzystywany był on jako symbol dostojeństwa i bogactwa. Z uwagi na cenę barwnika potrzebnego do uzyskania tego koloru mało kto mógł sobie na niego pozwolić...
|
|
|
|
Senior Member
Od: 11.2013
Offline |
#6
|
|
Zaluska - Bartosz Głowacki Sadlok Pietrzak - Małecki Mączyński Popovic Brlek Boguski - Ondrasek a po przerwie Drzazga i brameczka
|
|
|
|
Socios Wisła Kraków
Od: 11.2008
Offline |
#7
|
|
Na szczescie do składu wraca Gumis i Zdenek. Brozka nie ma ale to mała strata po jego ostatnich wyczynach i przerwa powinna mu pomoc. Do skladu powinien z miejsca wskoczyc Bartosz, ktory prezentował sie bardzo dobrze z Zagłebiem Sosnowiec a na ławke powinien powedrowac Cywka zeby nie draznic kibicow swoim graniem Chłop raz zagrał dobrze a w kolejnym meczu był najgorszy w druzynie i taki zawodnik powinien co najwyzej wchodzic z ławki. Wracamy do siebie wiec czas najwyzszy na kolejne 3 punkty. Dosc juz przegrywania, czas na zwyciestwo
|
|
|
|
Senior Member
Od: 06.2010
Offline |
#8
|
|
Popovic albo Brlek zacznie na ławie, bo do Ondraska dorzucony musi być Zachara, chociaż wolał bym Drzazge.
|
|
|
|
Senior Member
Od: 04.2009
Skąd: Krk
Offline |
#9
|
|
Dawno remisu już nie było. Pewne 1-1. Chyba, że niemiła niespodzianka.
![]()
GENERALNIE TO WIADOMO CO
|
|
|
|
Senior Member
Od: 06.2004
Skąd: Kraków
Offline |
#10
|
|
Aktualna sytuacja może się odbić na piłkarzach wiec optymizmu za dużego raczej nie mam...
![]()
TYLKO WISŁA
|
|
|
|
P.N.R.I.
Od: 11.2002
Skąd: Dogville
Offline |
#11
|
|
Trzeba ich roz.......ic. Do zera.
Tluc tlenione grzywki i patrzec czy rowno puchnie. Dla poprawy nastroju i ulagodzenia choc odrobine skolatanych nerwow. ![]()
Boia chi molla !
|
|
|
|
Guest
|
#12
|
|
Nie całkiem w temacie, ale myślę, że warto o tym poinformować. Tylko miesiąc jest błędny.
Klub Honorowych Dawców Krwi PCK Wisła Kraków, Fundacja "Kibicujemy Życiu" oraz Wiślaccy Patrioci zapraszają wszystkich chętnych do udziału w kolejnej akcji krwiodawstwa. Akcja "Przelej krew za Wisłę" trwa nadal, do tej chwili do potrzebujących popłynęło już ponad 102 litry tego bezcennego daru. Cel, który sobie postawiliśmy, a więc 110 litrów "wiślackiej" krwi, jest już bardzo blisko, można go osiągnąć już w czasie najbliższej akcji, a nawet go przekroczyć. Wystarczy, że w niedzielę 14 lipca w godzinach od 12 do 16, w autokarze do poboru krwi usytuowanym przed Strefą Kibica, zjawią się chętni do podzielenia się swoją krwią z potrzebującymi. |
|
|
|
Senior Member
Od: 07.2011
Offline |
#13
|
|
Mam nadzieje, że Bartosz wróci do pierwszego składu. Jakby miał zagrać Drzazga to tylko w ataku a nie na skrzydle
|
|
|
|
Senior Member
Od: 12.2011
Offline |
#14
|
|
To niestety może być jedno z ostatnich spotkań w eklapie.
|
|
|
|
Socios Wisła Kraków
Od: 04.2011
Skąd: Czyżyny
Offline |
#15
|
|
Do tego meczu przystępujemy jako ostatnia drużyna w tabeli. Żarty się skończyły. Dzisiaj trzeba walczyć jak o życie. Po przegranych derbach nie ma żadnej taryfy ulgowej. Tylko zwycięstwo dziś się liczy!
|
|
|
|
Senior Member
Od: 07.2004
Offline |
#16
|
|
|
Senior Member
Od: 01.2016
Skąd: NYC
Offline |
#17
|
|
No i znowu w dupe. Juz naprawde rece opadaja. Wszyscy wiedza ze musimy miec kogos z glowa na rozegranie bo jak nie to mamy juz przejeba....ne.
|
|
|
|
Senior Member
Od: 01.2016
Skąd: NYC
Offline |
#18
|
|
Jeden z najwiekszych bledow Wiselki to nie zakontraktowanie na stale Wolskiego. Teraz widac ile nam ten koles dawal. Bez rozgrywajacego z prawdziwego zdarzenia jestesmy zlepkiem pilkarzy nikt nimi nie kieruje. Sytuacja w przodzie to jakas kpina. Z tylu tez nie najlepiej ale mysle ze to mozna poprawic ale atak i pomoc wola o pomste do nieba!!!!
|
|
|
|
Senior Member
Od: 06.2008
Skąd: planeta Ziemia
Offline |
#19
|
|
Zarty sie skonczyly zmierzamy sladem Gornika do 1ligi
![]()
SERCE W BIELI KREW W BŁĘKICIE WISŁA KRAKÓW PONAD ŻYCIE!!!
Quo vadis Wisło? |
|
|
|
Senior Member
Od: 01.2016
Skąd: NYC
Offline |
#20
|
|
Wyglada na to ze jesli mr Meresinski mysli o czyms wiecej niz wegetacji w nastepnym sezonie w 1 lidze to naprawde musi zakontraktowac kogos z glowa na rozegranie. Mysle ze opcja ze Stiliciem mogla by wypalic. Chlopak juz u nas gral, ma naprawde niezla technike potrafi dograc oraz ma bardzo dobry strzal z dystansu. Kogos takiego potrzebujemy.
|
|
|
|
Guest
|
#21
|
|
Boguś Cupiał - dziękujemy!
Bez wypłat pensji w terminie i reżysera jesteśmy obok łęcznej i nie wiem kogo (korony?) głównym kandydatem do spadku. |
|
|
|
Senior Member
Od: 03.2007
Offline |
#22
|
|
Zagraliśmy taką nędzę, że aż szkoda klawiatury.
|
|
|
|
Senior Member
Od: 06.2006
Skąd: inąd
Offline |
#23
|
|
W taki sposób własnie kluby spadaja z Ligi.
Nie nagle,tylko powoli,stopniowo.Sklad coraz gorszy,zawirowania wokoł klubu,niejasna sytuacja.Gwózdz do gwozdzia i trumna sie zbija. Szkoda słów ,i płakac sie chce jak sie to wszytsko widzi z boku.
Ostatnio edytowane przez Wojtas : 14.08.2016 o godz. 19:23.
![]()
WISŁA KRÓLOWA POLSKI
|
|
|
|
P.N.R.I.
Od: 11.2002
Skąd: Dogville
Offline |
#24
|
|
Autostrada do pierwszej ligi.
![]()
Boia chi molla !
|
|
|
|
Senior Member
Od: 11.2002
Offline |
#25
|
|
Tradycji musi stać się zadość, tam gdzie Mójta, tam spadek
![]()
Jestem diabeł co się zowie i z wiedźmami żyje w zmowie
|
|
|
|
Senior Member
Od: 02.2007
Offline |
#26
|
|
Dzień 14.08.2016 to upadek Wisły Kraków.
Organizacyjnie - przejął klub jakiś podejrzany typek, z którego szafy co chwila wypadają trupy. Marketingowo - brak sponsorów, nikt nie chce być kojarzony z klubem. Sportowo - wstyd, żenada, hańba, frajerstwo... O ile te elementy zawsze można poprawić, czy to ogłaszając upadłość, czy też spadając z ligi i zacząć z czystym kontem, to Wisła Kraków nie istnieje już w najważniejszym aspekcie - kibicowskim. Wieloletnia zgoda została zerwana przez "kumatych", gdzie relacje z Lechią i Śląskiem były oparte na wzajemnym zrozumieniu i szacunku. Dziś natomiast przyjeżdża nowa zgoda, Ruch i co się dzieje? Na Reymonta prowadzony jest doping tylko dla drużyny z Chorzowa, a wszelkie próby dopingu dla Wisły od razu były zagłuszane. Czarę goryczy przelała jednak sytuacja z 90. minuty, kiedy to kibice Ruchu zagłuszali kibicowski symbol Wisły, czyli hymn. Pozostaje mieć nadzieję, że znajdą się kiedyś ludzie, którzy będą w stanie odbudować klub od podstaw, nawet gdyby to miało oznaczać lata chude, ale już bez udziału "kumatych". ![]()
Jestem z Krakowa i jestem z tego dumny!
|
|
|
|
Senior Member
Od: 11.2004
Offline |
#27
|
![]()
Konta "czaro" na innych portalach (w tym tt) nie są moje. Nie odpowiadam za publikowane tam treści.
|
|
|
|
Senior Member
Od: 08.2005
Offline |
#28
|
|
Gra taka jak wlasciciel. Potrzebny rozgrywajacy na gwalt.
Nawet jak prowadzili dziwnie bylem przekonany ze nie wygraja. Bramka na 2:1 ze spalonego ale coz. Zycie |
|
|
|
Senior Member
Od: 07.2008
Offline |
#29
|
![]()
Eppur si muove!
|
|
|
|
Senior Member
Od: 05.2012
Online |
#30
|
|
Dobra, już skończcie. Owszem, MOŻE spadniemy, nie jest to wykluczone, ale do chvja pana,to była PIĄTA kolejka, a nie trzydziesta piąta! Jest w tej lidze trochę ogórów i wcale nie jest powiedziane, że w skali sezonu będziemy na jednym z ostatnich dwóch miejsc. Jest Łęczna, jest Korona, są patałachy z Płocka, Termalica i... Pogoń Moskala. Żaden z tych klubów nie ma na papierze lepszego składu. Nawet jeżeli jesteśmy kandydatem do spadku, to mamy przed sobą cały je*any sezon do zagrania, w którym może się wiele wydarzyć, bo to E-Klasa, a Wy już lamentujecie, jakby was ktoś obrzezał.
Ostatnio edytowane przez Revolver : 14.08.2016 o godz. 20:19.
|
|
|

|
||||||
![]() |
|
|