The White Star Division - Wisła Kraków


Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna
Nazwa użytkownika
Hasło


Wisła Kraków - piłka nożna Tutaj możesz spokojnie i rzeczowo porozmawiać o wszystkich tematach związanych z "Białą Gwiazdą". Pokój z założenia zawierać ma tematy dotyczące drużyny.

Odpowiedź
 
Narzędzia tematu Tryby wyświetlania
johny96
Senior Member
 
 
Od: 12.2007

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#1
Stary 17.09.2010, 22:54
Może się obawiały gwizdów ? A tak na serio, może głupio im było, że mecz otwarcia a oni remisują.
Tylko jeden klub !
Odpowiedz cytując
wislak68
Senior Member
 
Od: 11.2007

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#2
Stary 18.09.2010, 00:18
Moim zdaniem analizując ten mecz trzeba zwrócić uwagę na następujące sprawy:

1. Na chwilę obecną o dominacji Wisły w lidze możemy zapomnieć. Czasy gdy większość drużyn ligowych przyjeżdżała na R22 po to żeby się bronić minęły. Drużyny typu: Jaga, Korona, Polonia Wa-wa o Lechu czy Legii nie wspominając prezentują zbliżony poziom i o wyniku decyduje tzw: "dyspozycja dnia". Może nam się to nie podobać ale tak jest i trzeba zdawać sobie z tego sprawę. Z jednej strony poziom obniżyła Wisła z drugiej strony widać duży postęp niektórych drużyn ligowych a efekt tego jest taki jak na załączonym obrazku. Poziom ligi się wyrównał.
2. Obrona Wisły na chwilę obecną to słabość wielka. Opchnęliśmy trójkę obrońców, z jednym nie przedłużyliśmy kontraktu a z innym kontrakt rozwiązaliśmy. Efekt jest taki że w obronie na chwilę obecną nie gra żaden z piłkarzy z zeszłego sezonu a ich następcy są znacznie słabsi. Jestem gotów się założyć że gdybyśmy mieli w tej rundzie: Alvareza, Głowę, Marcelo i Diaza mielibyśmy obecnie komplet punktów i drużyny takie jak Korona mogłyby nam naskoczyć (gdyby Wtorek dostał raz w zęby od Marcelo to nawet do głowy by mu nie przyszło żeby skakać do główki). Wydaje mi się ze doskonale zdają sobie z tego sprawę drużyny przeciwko którym gramy i dlatego zamiast próbować się bronić (jak było dawniej) od razu atakują (dla mnie szokiem był mecz z Polonią Bytom gdzie chłopy pchały się do przodu praktycznie przez cały mecz). Tak długo jak nie zrobimy porządku z obroną (patrz zimowe okienko transferowe) tak długo będziemy mieć ten sam problem.
3. Drużyna jest źle przygotowana kondycyjnie i szybkościowo. To nie jest pierwszy mecz w którym od 60 minuty Wisła "siada". Nie da się ukryć że winnym tego stanu rzeczy jest najprawdopodobniej Henio. Odnosze wrazenie ze Maskant probuje cos z tym zrobic ale na to trzeba czasu.

I o samym meczu: moim zdaniem byl ok. Szybkie tempo, duzo sie dzialo. Wynik moze troche nie taki jak oczekiwalismy ale w sumie sprawiedliwy. Po prostu w takim wlasnie miejscu jestesmy. Jesli do konca rundy uda nam sie utrzymac kontakt z liderem to powinnismy byc zadowoleni. A w zimie niech Maskant pokaze na co go stac.

I oceny indywidualne:

1. Jovanic - nie jest to moze van der Saar ale jest jednak lepszy od Pawelka. Pierwsza bramka chyba jednak jego (trzeba by zobaczyc powtorke z kamery za bramka), jedna slaba interewencja na przedpolu ale pozostale pilki lapal pewnie. Wyrobi sie.
2. Cikosz - slabo. Wygladal jak by sie przestraszyl atmosfery. Z tej maki chyba nie bedzie chleba i moim zdaniem o ile pozyskamy tego nowego Branco to Cikosz bedzie pierwszym do wymiany.
3. Cleber - generalnie ok z wyjatkiem tego ze zawalil (75% winy jego reszta wina Palicia) druga brame. Potrzebujemy nowego stopera.
4. Bunoza - bez szalu ale ok. Rokuje.
5. Palic - 25% winy przy drugiej bramce. Za malo ofensywny.
6. Rios - bylo ok ale stac go na zancznie wiecej. Asysta przy pierwszej bramce "stadiony swiata". Ciekaw jestem jaka jest przyczyna tego ze jest generalnie zmieniany przez Maskanta w drugich polowach (cos nie tak z kondycja?).
7. Wilk - dwa fajne zagrania w I polowie (do Boukhairego i Zurawia) bramka w drugiej ale moim zdaniem za duzo strat i za malo przejec. Chlop rokuje ale aby osiagnac poziom Sobola z przed lat musi naprawde ciezko pracowac.
8. Sobol - nie to co pare lat temu ale ciagle ok. Napewno lepiej nizby mial grac np: Jirsak (i chyba Gargula). Tym niemniej za nowym DM nalezy zaczac sie rozgladac.
9. Boukhari - Jesi mialbym porownywac go z grajacym na tej pozycji w Bialymstoku Boguskim to ... nie ma porownania. Gosc jest znacznie wszechstronniejszy, lepszy technicznie, taktycznie i silowo. Bardzo duzo wniosl do gry w pierwszej polowie. W drugiej siadl ale i tak bral udzial w akcji przy drugiej bramce. Jesli poprawi kondycje to naprawde mozemy miec z niego duuuuzo pozytku.
10. Zuraw - i tu ciezka sprawa. Z jednej strony gosc robi duzo strat i jest slaby w ofensywie (mial dwie sytuacje ktore zawalil) ale z drugiej strony widac ze od strony taktycznej czuje ustawienie ktore chce wprowadzic Maskant. Bardzo ladnie rozegral akcje przy drugiej bramce dla Wisly. Wczesniej mial tez kilka fajnych podan. Nie jestem przekonany czy gdyby jego miejsce zajal Maly/Bogus to bylo by z tego wiecej pozytku. Ewidentnie trzeba szukac pilkarza na te pozycje.
11. Brozio - to co mial zrobic to zrobil. Bramka i asysta. Dobry mecz.

I jeszcze uwaga o Malym. Maskant powiedzial ze oczekuje od pilkarza minimum inteligecji: jesli robi cos zle to zwraca mu na to uwage i oczekuje ze on poprawi ten feler. Jesli tego nie zrobi to sie z nim zegna bo jest za glupi na to zeby profesjonalnie grac w pilke. I Maly zostal po meczu w Zywcu pouczony o tym jak ma sie zachowywac w stosunku do sedziego. W Bialymstoku juz o tym zapomnial. I teraz wszedl na cztery minuty. I tak o cztery minuty za dlugo. Pilka to zajecie dla powaznych ludzi a nie dla rozkapryszonych dzieciakow.

PS: przepraszam za brak polskich znakow. Problem z klawiatura.
Ostatnio edytowane przez wislak68 : 18.09.2010 o godz. 01:30.
Odpowiedz cytując
Alamar
Junior Member
 
Od: 07.2005

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#3
Stary 18.09.2010, 01:35
Sedzia nas zalatwil w tym meczu (znowu!), pierwsza bramka dla Korony to majstersztyk sedziowski, nie bylo nawet kontaktu zawodnikow przy rzekomym faulu na rzekomym "zawodniku meczu" wedlug canal+, nastepnie czy widzieliscie jak caly mecz ustawial mur Wisly, byla tam taka obwodka realizatorska gdzie powinnien stac mur, wiec zawsze Wislakow ustawial duzy kawal od tej obwodki a zwykle na meczach mur jest za blisko to tutaj duzo za daleko go odsuwal, z takiej pozycji przy tak komfortowych warunkach strzalu Vukovic mial super latwe zadanie, gdyby mur stal tam gdzie powinnien na 100% bramka by nie padla a faulu nie bylo. Wrocily calkiem stare czasy, jestem ciekaw meczu Legii ale musialbym go ogladac bez komentarza (gdyby nie oszustwo sedziowskie [chocby w meczu z Cracovia] L bylaby dzisiaj na ostatnim miejscu za Cracovia i to jest ich prawdziwe miejsce w lidze).
Acha Bunoza nie potrafi kryc, na boki tez sa potrzebni realni b obroncy. Boguski musial strzelic bramke w swojej sytuacji, z pozytywow dobry mecz Brozka, nawet niezle sie pokazal Kirm ale Rios tez b dobrze gral wedlug mnie i trzeba bardzo zadbac aby podpisac definitywny transfer tego zawodnika (sam zawodnik musi tego chciec! inaczej fiasko)
Odpowiedz cytując
Forza
Senior Member
 
 
Od: 06.2010

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#4
Stary 18.09.2010, 10:58
Nie ma co się załamywac. To dopiero początek zgrywania tego skladu, ale jeżeli prawdą jest że trenera opłaca z własnej kieszeni pan Cupiał to może się skończyć to tragicznie. Wielka poprawa jest... ale remisami i przegranymi ligi nie wygrają. Ja osobiście bym im dał jeszcze ze 2-3 tyg czasu... ale boss pewnie tego nie zrobi.

Klika refleksji z trybun:

Żurawski - gra fatalnie... Widać że chce dużo akcji rozgrywać sam. No niestety nie ma na razie alternatywy. Ja bym za niego Bouhariego wrzucił, Paljic na lewą pomoc a na obrone Pietia. innego rozwiązania nie widzę w tej formie Żurawia.

Boukhari - jakże mi się podobało jak pierd.ol.n.* pięścią w piłkę gdy podbiegł do niego Paljic wykonywać aut w pierwszej połowie. Widać złość i wielką chęc gry. Poza tym wydaje mi się że to całkiem solidny gracz.

I na koniec Milan. Z perspektywy trybuny G zwłascza w drugiej połowie... Milan zagrał naprawdę słabo... Gość nie umie się zachować absolutnie na przedpolu... Jak to jest że Niedzielan skacze od niego wyżej? Jak tak dalej pójdzie to będziemy mieli dwóch Pawełków w składzie.

Cleber - EWIDENTNIE druga bramka jest jego winą. Co miał Cikos zrobić? Kopnąć Niedzlana w jaja od tylca? Cleber spuścił niedzielana ze smyczy i gol. Pójki Bunoza krył Andrzeja to Wtorek nie istniał. Dobry mecz Bunozy. Clebi niestety powinien popuszczać miejsca akonto Chaveza.

I jeszcze jedno: jak przy wyniku 2:1 można ściągać wiądących skrzydłowych... to był gwóźdź do trumny. Wpuszczenie panienki Rafałówny okazało sie chybionym pomysłem... Kirm coś tam próbował szarpnąć... z drugiej strony potem wszystko i tak szło lewą stroną.

Nie ma co się załamywać!


TYLKO WISŁA !
Odpowiedz cytując
TynWisla
Member
 
Od: 10.2005

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#5
Stary 18.09.2010, 11:13
Forza napisał(a):Wyświetl post
Nie ma co się załamywac. To dopiero początek zgrywania tego skladu, ale jeżeli prawdą jest że trenera opłaca z własnej kieszeni pan Cupiał to może się skończyć to tragicznie. Wielka poprawa jest... ale remisami i przegranymi ligi nie wygrają. Ja osobiście bym im dał jeszcze ze 2-3 tyg czasu... ale boss pewnie tego nie zrobi.

Klika refleksji z trybun:

Żurawski - gra fatalnie... Widać że chce dużo akcji rozgrywać sam. No niestety nie ma na razie alternatywy. Ja bym za niego Bouhariego wrzucił, Paljic na lewą pomoc a na obrone Pietia. innego rozwiązania nie widzę w tej formie Żurawia.

Boukhari - jakże mi się podobało jak pierd.ol.n.* pięścią w piłkę gdy podbiegł do niego Paljic wykonywać aut w pierwszej połowie. Widać złość i wielką chęc gry. Poza tym wydaje mi się że to całkiem solidny gracz.

I na koniec Milan. Z perspektywy trybuny G zwłascza w drugiej połowie... Milan zagrał naprawdę słabo... Gość nie umie się zachować absolutnie na przedpolu... Jak to jest że Niedzielan skacze od niego wyżej? Jak tak dalej pójdzie to będziemy mieli dwóch Pawełków w składzie.

Cleber - EWIDENTNIE druga bramka jest jego winą. Co miał Cikos zrobić? Kopnąć Niedzlana w jaja od tylca? Cleber spuścił niedzielana ze smyczy i gol. Pójki Bunoza krył Andrzeja to Wtorek nie istniał. Dobry mecz Bunozy. Clebi niestety powinien popuszczać miejsca akonto Chaveza.

I jeszcze jedno: jak przy wyniku 2:1 można ściągać wiądących skrzydłowych... to był gwóźdź do trumny. Wpuszczenie panienki Rafałówny okazało sie chybionym pomysłem... Kirm coś tam próbował szarpnąć... z drugiej strony potem wszystko i tak szło lewą stroną.

Nie ma co się załamywać!


TYLKO WISŁA !
Zgadzam się. Z perspektywy E można jeszcze dodać, że brakowało mi zwłaszcza w drugiej połowie szybkiego przenoszenia gry na prawą stronę - często Kirm stał sam, mógłby pójść do przodu a ostatecznie musiał się wracać i kiedy dostał piłę, to Korona już przeniosła się na drugą stronę i musiał (nawiasem mówiąc, beznadziejnie) odgrywać piłe Cikoszowi.
Odpowiedz cytując

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna

Odpowiedź
Narzędzia tematu
Tryby wyświetlania

Zasady wysyłania postów
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Włączony
MordkiWłączony
[IMG] code is Włączony
HTML code is Wyłączone

Skok do forum


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 23:14.