
|
|||||||
| Wisła Kraków - piłka nożna Tutaj możesz spokojnie i rzeczowo porozmawiać o wszystkich tematach związanych z "Białą Gwiazdą". Pokój z założenia zawierać ma tematy dotyczące drużyny. |
![]() |
|
|
Narzędzia tematu | Tryby wyświetlania |
|
Senior Member
Od: 04.2010
Offline |
#61
|
|
Lech jest słaby psychiczne. Myślę, że po tej kolejce zostaną liderem, ale potem stracą punkty na Cichej. W zeszłym sezonie już mieli 5 punktów przewagi i nie wytrzymali presji. Bronienie pozycji lidera to znacznie większa spinka na psychice niż zabawa w goniącego, a oni i bez tego grają ostatnio mocno przeciętnie.
Jeśli Wisła zremisuje w Warszawie i wygra ostatnie mecze to będziemy świętować. W nasze zwycięstwo na Łazienkowskiej nie wierzę. Nie z Juszczykiem w bramce i Brożkiem potykającym się o własne nogi. |
|
|
|
Senior Member
Od: 01.2007
Skąd: Królewskie Miasto Kraków
Offline |
#62
|
|
No i właśnie stało się coś złego dla Ruchu ale dobrego dla Wisły. Ruch właśnie odpadł z PP i jedyna możliwość aby awansoawli do europejskich pucharów to zajęcie miejsca w pierwszej trójce w ekstraklasie czyli Lokomotivovi wcale zadania nie ułatwią, szczególnie że grają u siebie
|
|
|
|
Senior Member
Od: 08.2003
Skąd: POLSKA
Offline |
#63
|
|
masz racje z tym ruchem, ale polowicznie. Rzeczywiscie jest tak jak mowisz, z tym ze po odpadnieciu Slazakow z PP do europejskich pucharow awansuja tylko 3 druzyny z tabeli, a nie 4 co mialoby miejsce w przypadku zdobycia pucharu przez Ruch. Co to oznacza dla nas? Ano to, ze jesli w stolycy mysla o pucharach, to beda sie spusz**c na meczu z nami, bardziej, niz gdyby 4 lokata im wystarczala.
![]()
Jazda, Jazda, Jazda - BIAŁA GWIAZDA!!!!
|
|
|
|
Senior Member
Od: 04.2006
Offline |
#64
|
|
Legii i Wiśle remis nic nie da, więc powinniśmy zobaczyć otwarty mecz, ale znająć życie to będzie bezbramkowy remis i tyle.
|
|
|
|
Senior Member
Od: 11.2005
Offline |
#65
|
|
choc z drugiej strony Legia sie jeszcze bardziej zepnie bo 4 miejsce po odpadnieciu Ruchu z PP (nie zdobyciu go) nie gwarantuje jej miejsca w pucharach..............
taki myk ![]() ale i tak wole zeby Ruch mial jeszcze wieksze cisnienie w meczu z Lokomotivem.. wiec dobrze sie stalo bezbramkowy remis moze byc tylko wtedy kiedy miedzy slupkami Wisly bedzie tego typu bramkarz jak Jan Mucha.. znajac zycie wybroni 4 setki a Legia wykorzysta jedna.. ![]() ![]() |
|
|
|
Senior Member
Od: 01.2007
Skąd: Królewskie Miasto Kraków
Offline |
#66
|
|
Legia nie będzie miała większego ciśnienienia bo finał PP byłby dopiero 22 maja więc i tak nie czekałaby az do finału siedząc na 4. miejscu. Ale w tym momencie patrząc na to jak ważne jest to spotkanie można stwierdzić że nie będzie to taki mecz jak z Lechem i na pewno nie zakończy się 0:0.
|
|
|
|
Senior Member
Od: 11.2006
Skąd: historycznie z Małopolski
Offline |
#67
|
|
Wszystko zależy od Wisły - jeśli wygra ostatnie mecze mistrzostwo ma w kieszeni.Jeśli zaliczy wpadke majstra zdobędzie prawdopodobnie Lech.A Legia i Ruch będą się gryzły o 3 miejsce gwrantujące puchary europejskie.
![]()
By dostawać więcej od życia, dawaj więcej od siebie.
|
|
|
|
Senior Member
Od: 06.2005
Skąd: Kraków
Offline |
#68
|
|
Za to Wisła jest tak mocna ....że...
PRZEGRANA RUCHU W PP DAJE NADZIEJE ,ZE NIE ODPUSZCZĄ LECHOWI ![]()
Bednarz=Landryna=......
|
|
|
|
Senior Member
Od: 07.2009
Skąd: Gorlice
Offline |
#69
|
|
Ja liczę, że Lech znowu nie wytrzyma presji i zmięknie w kulimnacyjnym momencie. Nasze doświadczenie powinno zaprocentować.
|
|
|
|
Senior Member
Od: 07.2003
Skąd: Kraków
Offline |
#70
|
|
Ciekawa analizę statystyczną znalazłem na 90minut.pl
Najciekawsze fragmenty: "Na trzy kolejki przed końcem rozgrywek Ekstraklasy wciąż nierozstrzygnięta pozostaje kwestia mistrzostwa Polski, udziału w europejskich pucharach oraz utrzymania w lidze. Serwis 90minut.pl przygotował tradycyjną analizę statystyczną dotyczącą ostatnich trzech odsłon ligowych zmagań. Model W naszym modelu przyjęliśmy założenie, że wyniki spotkań ligowych, a konkretnie liczba zdobywanych przez zespoły bramek, charakteryzują się rozkładem Poissona, co wielokrotnie wcześniej zostało potwierdzone w badaniach naukowych. W naszym modelu jako próbkę przyjęliśmy wyniki zespołów w rundzie wiosennej. Na tej podstawie wyliczyliśmy prawdopodobieństwa dokładnych wyników bramkowych w poszczególnych 24 spotkaniach Ekstraklasy pozostałych do rozegrania, a później przeprowadziliśmy milion symulacji według obliczonych prawdopodobieństw. Po zsumowaniu wyników tych symulacji możemy z dużym prawdopodobieństwem oszacować szanse poszczególnych zespołów na zajęcie poszczególnych miejsc w tabeli. Dla uproszczenia podajemy tylko wyniki "punktowe" każdego meczu wraz z wyliczonym prawdopodobieństwem, a przy najciekawszych spotkaniach także szanse na poszczególne wyniki bramkowe. Wyniki meczów Kolejka 28 1 x 2 Legia Warszawa - Wisła Kraków 24% 29% 47% Lech Poznań - Polonia Bytom 83% 14% 3% Jagiellonia Białystok - Ruch Chorzów 33% 40% 27% Kolejka 29 1 x 2 Cracovia - Wisła Kraków 9% 16% 75% Ruch Chorzów - Lech Poznań 6% 30% 64% Polonia Warszawa - Legia Warszawa 26% 32% 42% Kolejka 30 1 x 2 Lech Poznań - Zagłębie Lubin 45% 32% 23% Legia Warszawa - GKS Bełchatów 41% 39% 20% Wisła Kraków - Odra Wodzisław Śl. 57% 32% 11% Wyniki bramkowe W ciekawie zapowiadającym się spotkaniu najbliższej kolejki - Legia - Wisła najbardziej prawdopodobnym wynikiem będzie wygrana gości 1-0 (15,8%). Nieco mniejsze szanse mają remisy 1-1 (12,9%) i 0-0 (12,5%). Najbardziej prawdopodobna wygrana Legii - tj. 1-0 - ma szansę zaistnienia ok. 10,2%. W derbach Krakowa zdecydowanym faworytem według wyliczeń jest Wisła. Wygrana Wisły 2-0 to najbardziej prawdopodobny wynik (13,7%). Nieco mniej prawdopodobne są wyniki 1-0 dla Wisły (11,6%) i 3-0 dla Wisły (10,7%). Spośród remisów najbardziej prawdopodobny wynik to 1-1 (7,5%), a wygrana Cracovii - 1-0 (zaledwie 3,2%). W meczu Ruch - Lech najbardziej prawdopodobny wynik to 1-0 dla Lecha (29,1%). W dalszej kolejności 0-0 (23,7%) i 2-0 dla Lecha (17,9%). Wygrana Ruchu 1-0 ma zaledwie 5,0% szans powodzenia. Szanse na mistrzostwo 1) Wisła - 54,99% --------------------- 2) Lech - 44,65% 3) Ruch - 0,2% 4) Legia - 0,16% Szanse na miejsce w pierwszej trójce (czyli udział w pucharach) 1) Wisła - 99,83% 2) Lech - 99,79% 3) Ruch - 64,28% --------------------- 4) Legia - 36,10% 5) Bełchatów - 0,004% Całość analizy na 90minut.pl |
|
|
|
Senior Member
Od: 05.2003
Skąd: o tam
Offline |
#71
|
|
to są tylko procenty
proszę pamiętać, że nie daje to pewnej wygranej dwa nie uwzględnia obecnej pozycji bramkarza ![]()
|
|
|
|
Senior Member
Od: 11.2002
Offline |
#72
|
|
Mały promyk nadziei to tak jak pisało już parę osób że teraz Ruch nie odpuści Lechowi ....
ale czy to tak naprawde ma jakies znaczenie? |
|
|
|
Senior Member
Od: 05.2006
Offline |
#73
|
My musimy zrobic swoje w Warszawie czyli wygrac ,albo chcociaz nie przegrac i poczekac do 29 kolejki. wtedy bedzie juz wszystko jasne! |
|
|
|
Senior Member
Od: 03.2009
Online |
#74
|
|
bylo
20.04 Ruch - Odra 25.04 Lechia- Ruch 28.04 Ruch- Polonia 01.05 Ruch- Legia 04.05 Pogon - Ruch bedzie 07.05 Jaga - Ruch 11.05 Ruch- Lech Mecz Ruchu z Lechem bedzie juz 7 meczem Ruchu gdzie w sumie nie mieli nawet kiedy odpoczywac z meczu na mecz. 7 meczow w trzy tygodnie mysle ze to duzo nawet jak na ligi zachodnie a co dopiero myslec o naszych kopaczach, a przeciez na zachodzie maja szerokie sklady a u nas praktycznie miec 14-15 zawodnikow gotowych do gry to jest cud. Dla mnie sprawa jest prosta Ruch wcale nie musi sie spiac w meczu z Lechem (dochodzi do tego jeszcze kwestia wynikow Legii. Jesli Ruch odskoczy Legii w tej kolejce na kolejne kilka pkt i zadowili sie 3 miejscem i nie bedzie chcial toczyc wojny na smierc i zycie z Lechem) to moze z tych naszych (a raczej Waszych) nadziei gowno wyjsc Do tego dochodzi po prostu zwykle zmeczenie, moze sie zajada i nie wyrobia juz w tym meczu. Chociaz rownie dobrze moga naprawde sie spiac na ten mecz ale proponuje sobie az takich nadziei nie robic. Tak czy siak to my mamy wygrac 3 najblizsze mecze i mamy spokoj! Co to za Mistrz co nie patrzy na swoja gre tylko liczyc na rywali...![]()
drozd:
Co powiesz jak okaże się, że Wisła awansuje, będzie grała lepiej niż wcześniej, a pomysły Królewskiego przyniosą jednak dobry efekt? Znajdziesz w sobie choć odrobinę taktu, by chociaż przeprosić?... ...Przeprosisz? Łaskawca. W dupę sobie wsadź przeprosiny pajacu zasrany. Jak nie awansujemy to przeproszę... ...Jak nie awansujemy to przeproszę, że nazwałem cię zasranym pajacem. Jeżeli awansujemy nie przeproszę i będę aktualną sraczkę przypominał. |
|
|
|
Senior Member
Od: 08.2008
Offline |
#75
|
||
|
Znakomita analiza!
Cytat:
Cytat:
Ale koniec końców... Cytat:
Ani trochę nie rozumiesz po co takie rzeczy się liczy. Przecież żadna dyskusja nie daje pewnej wygranej, wszystko rozstrzyga się na boisku. Te procenty są próbą odzwierciedlenia rzeczywistości - próbą, która jest dużo więcej warta niż całe tuziny analiz przedmeczowych, z których nic odkrywczego nie wynika. |
|||
|
|
Socios Wisła Kraków
Od: 02.2005
Offline |
#76
|
|
Matematycznie to my mamy największe szanse - nie dość że mamy te pół punktu przewagi, to nie gramy już meczu z bezpośrednim przeciwnikiem.
Tyle że matematyka matematyką a rzeczywistość wygląda trochę inaczej. Nie patrząc już dalej w las, czeka nas mecz z Legią która tak na prawdę gra tak jak i my o życie = puchary/my mistrz .Ruch wtopił więc wiadomo że tylko 3 pierwsze drużyny w nich wystąpią. Z Legią w Wawie, przez ostatnie lata wygraliśmy tylko raz i to w meczu o prestiż, tak więc są oni lekkimi faworytami a nasza wygrana jest najmniej prawdopodobna - gdzie oczywiście to 'najmniej' nie znaczy że szanse są małe. Ogólnie(nie zabijcie) na dziś realnie patrząc , Amica jest faworytem do majstra - ma te pół(pół wiadomo czemu) punku mniej ale na wiosnę jest zdecydowanie lepszą drużyną niż my - odrobili 7 pkt w 10 kolejkach. Mam takie przekonanie że ta kolejka będzie kluczowa czyli jeśli wygramy z Legią to jest bardzo duża szansa że pójdziemy za ciosem, jeśli nie wygramy to jest taka sama szansa że mamy posprzątane. ![]()
94 - Allah Akbar!!
|
|
|
|
Senior Member
Od: 01.2007
Skąd: Królewskie Miasto Kraków
Offline |
#77
|
|
To teraz powinno być tak: my wygrywamy z Legią i Ruch utrrzymuje 3. miejsce a w środę Ruch wygrywa z Lechem i zzostajemy mistrzem
|
|
|
|
Banita
Od: 01.2010
Offline |
#78
|
Komu sie furteczka otworzyła?...proste...legionistom...Co zrobią?... Pogonią nas...niestety...Ten sezon to ogólnie jakaś farsa.Nie jestem w stanie skumać zże można być liderem praktycznie przez całe rozgrywki...a tu nagle ...zonk.W****IE SIE NA MAXXXXXXXXXXXA!!!!!! |
|
|
|
WISŁA KRAKÓW
Od: 06.2008
Skąd: Reymonta 22
Offline |
#79
|
Mam rozumieć że śniło Ci się w nocy, że Legia nas pogoni więc po co w takim razie jechać do Warszawy, może trzeba im powiedzieć żeby wracali. A teraz Ty spójrz na to z tej strony jeżeli mówisz, że Legi otwiera się furtka an puchary i wyjdą zmotywowani, to skąd wiesz że i Wiślacy nie wyjdą zmotywowani wiedząc, że każda strata punktowa praktycznie pozbawia ich lidera po tej kolejce. Nie wiem skąd wysuwasz wnioski, że tylko Legia będzie chciała wygrać to spotkanie. Jesteśmy liderem przez prawie całe rozgrywki a 15 maja powiemy, że byliśmy liderem przez cały sezon. Nie obchodzi mnie co zrobi dziś, we wtorek Lech My mamy wygrywać a nie patrzeć czy Ruch odpuści Lechowi a Polonia się dziś położy przed Lechem bo gra z pretendentem do mistrzostwa. Czy Legia zwietrzyła szansę na puchary mamy grać swoje i wygrywać, bo przypominam że to my w dalszym ciągu jesteśmy liderem. |
|
|
|
Senior Member
Od: 08.2008
Offline |
#80
|
|
Przy poziomie piłkarskim, jaki obecnie prezentuje Wisła nie można być niczego pewnym. Może się okazać, że krakowianie wygrają obydwa najbliższe mecze (Legia i Cracovia), Lech straci punkty remisując w Chorzowie... a i tak zostanie mistrzem, bo chłopcy Kaperczaka po raz drugi dadzą ciała i przegrają z Odrą. Mnie to nie zdziwi ani trochę po porażkach "u siebie" z Cracovią, Legią, Arką i Koroną.
|
|
|
|
Senior Member
Od: 01.2004
Skąd: Kraków - Krowodrza
Offline |
#81
|
|
w pierwszej kolejności liczy się bilans bramek, czy bilans bezpośredni z Amica? Tzn w przypadku naszej wygranej w 29 kolejce, np 3-0, ich remisie 0-0 z Ruchem, a następnie w 30 kolejce naszej, nie daj Boże, przegranej z Odrą 1-0 i ich wygranej 1-0 w ostatnim meczu, mamy równą liczbę punktów, ale bramki 1+ dla nas, kto jest Mistrzem?
|
|
|
|
Senior Member
Od: 11.2005
Offline |
#82
|
|
bezpośrednie mecze ponoć
|
|
|
|
Senior Member
Od: 05.2007
Offline |
#83
|
|
|
|
|
WISŁA KRAKÓW
Od: 06.2008
Skąd: Reymonta 22
Offline |
#84
|
|
Wydaje mi się, że przy równej liczbie punktów liczy się bezpośredni bilans spotkań, który nie jest dla nas korzystny.
|
|
|
|
Banita
Od: 05.2009
Offline |
#85
|
|
Na 100 % pierwsze liczy sie bilans bezposrednich spotkan .
![]() |
|
|
|
Senior Member
Od: 08.2007
Skąd: ULTRA C
Offline |
#86
|
|
SCENARIUSZ MARZENIE
Jutro jedziemy pejsów,Ruch wygrywa z Lechem,Arka remisuje z Piastem,Odra remis ze Sląskiem.. Ostatnia kolejka:My wystawiamy zespół Młodej Ekstraklasy,Odra nas pokonuje,Piast ogrywa parchatych.. My mamy mistrza,szmaty leca do 1 ligi na wiele wiele lat ![]() |
|
|
|
Senior Member
Od: 04.2008
Offline |
#87
|
![]() ![]()
WISEŁKA NIGDY NIE ZGINIE
|
|
|
|
Senior Member
Od: 03.2009
Online |
#88
|
|
Jesli chodzi o scenariusze dotyczace Mistrzostwa to dla mnie pozostał juz tylko jeden scenariusz.
Rozkuriwamy Cracovie za porazke w tamtej rundzie. Czeka nas ostatni mecz ktory moze byc zmuszeni wygrac albo jak bedzie korzystny wynik meczu Ruch-Lech to mozemy nawet przegrac. Tak czy siak jak teraz bysmy stacili to MP to by było jakies zajebiste nieporozumienie ![]()
drozd:
Co powiesz jak okaże się, że Wisła awansuje, będzie grała lepiej niż wcześniej, a pomysły Królewskiego przyniosą jednak dobry efekt? Znajdziesz w sobie choć odrobinę taktu, by chociaż przeprosić?... ...Przeprosisz? Łaskawca. W dupę sobie wsadź przeprosiny pajacu zasrany. Jak nie awansujemy to przeproszę... ...Jak nie awansujemy to przeproszę, że nazwałem cię zasranym pajacem. Jeżeli awansujemy nie przeproszę i będę aktualną sraczkę przypominał. |
|
|
|
Senior Member
Od: 07.2008
Skąd: Tarnów/Kraków
Offline |
#89
|
|
Dla mnie nie ma innego scenariusza jak zwycięstwo z Cracovią i minimum remis Ruchu z Lechem, a w sobotę na rynku uczcić mistrzostwo
![]()
Ostatnio edytowane przez Simao1 : 10.05.2010 o godz. 15:57.
|
|
|
|
Senior Member
Od: 08.2007
Skąd: ULTRA C
Offline |
#90
|
|
Arka jak nie wygra z Piastem(a tak jest w moim diabelskim scenariuszu
) leci "automatycznie"..Sląsk remisując z Odra moze przegrac na koniec nawet z Arka,której i taj juz to nic nie da...Wtedy na koniec zydy i Odra maja po 30 pkt,ale pejsy maja gorszy stosunek bramek(bezposrednio bylo 1:0 i 0:1,a stosunek bramek po takich wynikach meczow beda mieli gorszy)Ale poczekajmy do jutra!!!!
Ostatnio edytowane przez Belzebub : 10.05.2010 o godz. 16:02.
|
|
|

|
||||||
![]() |
| Narzędzia tematu | |
| Tryby wyświetlania | |
|
|