The White Star Division - Wisła Kraków


Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Inne > Hyde Park (moderowane)
Nazwa użytkownika
Hasło


Hyde Park (moderowane) Pokój również moderowany, jednak tu nie trzeba mówić o piłce nożnej i kibicowaniu. Chcecie pogadać o czymś "niepiłkarskim" - wejdźcie tutaj.

Odpowiedź
 
Narzędzia tematu Tryby wyświetlania
yoda79
Senior Member
 
Od: 12.2003
Skąd: Mazury- tu też są Wiślacy

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#1
Stary 25.04.2010, 09:35. Jak się żyje w Krakowie?
Chodzi mi o Wasze opinie bez ściemy i nie z folderu reklamowego.
Jest bezpiecznie dla rodziny z małymi dziećmi? Jak z pracą? Czy warto myśleć o kupnie mieszkania właśnie w Krakowie-są perspektywy na dobre życie nieważne czy jest się szefem oddziału banku czy nauczycielem?
Byłem w Krakowie kilkadziesiąt razy,ale najdłuższy pobyt to tydzień-wszystkich niuansów w takim czasie nie da się wyłapać.
Ja po wojażach po Polsce ze względów matrymonialnych () aktualnie mieszkam na Mazurach w mieście około 25 tysięcy ludności, stała praca, około 2 tys. pensji, połowę zabiera mieszkanie. Namawiam swoją połowicę na wyjazd jak najszybszy - mimo,że jeziora piękne listopad czy luty na Mazurach jest straszny-chyba,że ktoś lubi szarzyznę i ciszę cały rok. Jedynym ratunkiem są wyjazdy weekendowe,ale to jednak nie to. Myślałem o wyjeździe do któregoś z miast, w których mieszkałem (Toruń, Gdańsk) bądź przebywałem ileś tam razy (Kraków, Warszawa).
3 lata na Mazurach wystarczy.
Więc jak się mieszka na co dzień w Krakowie?
Tylko Wisła!
Odpowiedz cytując
Cinek1906
Senior Member
 
 
Od: 08.2009

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#2
Stary 25.04.2010, 09:41
Jak znajdziesz sobie mieszkanie w miare tanie, daleko od centrum, ale nie na zadupiu jakims , na cichym, milym osiedlu to aż nie bedziesz wracac do cieplego lata ktore spedziles na mazurach..
FORZA WISŁA
'Gdybym mógł cofnąć czas i pomyśleć nad wyborem, nawet drugi ten raz wybrałbym tą samą droge.'
Odpowiedz cytując
szczebrzeszcz
Senior Member
 
Od: 05.2003
Skąd: o tam

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#3
Stary 25.04.2010, 12:41
a jak wygląda sprawa wynajmu pokoju?
bo się zastanwiam nad wyprowadzką do Kraka na parę miesięcy lub dłużej(bo u mnie z pracą kierunkową ciężko, a trzeba gdzie te doświadczenie zdobyć)

tak myślę ze w pojedynkę to raczej będzie się trzeba dokooptować do mieszkania jakiś studentów
Odpowiedz cytując
LanceTS
Senior Member
 
 
Od: 07.2009
Skąd: Krk

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#4
Stary 25.04.2010, 12:50
Jesli chcesz spokój to radze Wiślackie osiedla. Natomiast takie osiedla jak piastów, czyżyny itp osobiście nie polecam.
Odpowiedz cytując
StelmiOriginal
Senior Member
 
 
Od: 08.2007

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#5
Stary 25.04.2010, 12:58
Wzgórza Krzesławickie - Raj na Ziemi

http://nowej.hucie.w.interia.pl/na-stoku-1.html

I wszystko jasne
WISŁA!!!
Odpowiedz cytując
Proud
Socios Wisła Kraków
 
 
Od: 07.2007
Skąd: Bydgoszcz

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#6
Stary 25.04.2010, 13:03
StelmiOriginal napisał(a):Wyświetl post
Wzgórza Krzesławickie - Raj na Ziemi

http://nowej.hucie.w.interia.pl/na-stoku-1.html

I wszystko jasne
ostatnio po meczu ze Śląskiem pomyliłem kierunki i zamiast pojechać na Bronowice to podjechałem na pętle na tych Wzgórzach

to są Wiślackie tereny?
Odpowiedz cytując
StelmiOriginal
Senior Member
 
 
Od: 08.2007

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#7
Stary 25.04.2010, 13:22
Na Stoku - Wisła
Na Wzgórzach Krzesławickich - Cracovia/Hutnik
WISŁA!!!
Odpowiedz cytując
DamianX360_NH
Junior Member
 
Od: 05.2009

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#8
Stary 25.04.2010, 13:24
LanceTS napisał(a):Wyświetl post
Jesli chcesz spokój to radze Wiślackie osiedla. Natomiast takie osiedla jak piastów, czyżyny itp osobiście nie polecam.
Mieszkałem na piastów 13 lat. I jak najbardziej polecam. Raz czy dwa przez te lata była sytuacja, że jakieś pijaczki darły sie pod blokami kim to cracovia nie jest (oczywiście w superlatywach). Co do piastów. Jest przedszkole, żłobek, podstawówka, gimnazjum oraz liceum. Dużo boisk szkolnych oraz super obiekt sportowy podstawówki nr. 89. Wszystko jest bliziutko (poczta, sklepy itd itp). Bardzo dobra komunikacja miejska. Praktycznie do każdego miejsca Krakowa można dojechać z tego osiedla.
Nadal często bywam na piastów ze względu na sentyment do tego osiedla i kumpli.
Powiem na zakończenie tyle, że jeżeli chodzi o rozkład sił kibicowsko. To stwierdzam, że jest 50/50 jak nie większa przewaga Wisły. Tyle, że Wiślacy się nie unoszą swoimi barwami. Natomiast żydki łażą w swoich barwach, jednak są to tylko łyse karki, które tylko czekają aż ich zaczepi jakiś Wiślak.
I jedynie z tego powodu można myśleć, że piastów to 100% cracovii.
Osobiście bardzo polecam do osiedle.

pzdr
Odpowiedz cytując
trombczanin
Junior Member
 
Od: 10.2006

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#9
Stary 25.04.2010, 13:57
ostatnio czytałem gdzieś taki raport, że Kraków jest dla większości Polaków wymarzonym miejscem do zamieszkania, ja mieszkam tu już 26 lat i pomijając względy sentymentalne takie jak oczywiście mecze Wisły
spacery po rynku czy niezapomniane imprezy, żyję się tu trudno
po pierwsze ceny zakupu i wynajmu mieszkań są bardzo wysokie drugie w Polsce po Warszawie, a biorąc pod uwagę średnie zarobki nawet wyższe niż Wawie
po drugie ofert pracy wcale nie ma tak dużo, wielu studentów którzy przyjechali do Krakowa chce tu zostać na stałe i konkurencja jest taka że na jedno miejsce zgłasza się po 20 mgr i to po Agh Uj czy Politechnice
ceny w knajpach i sklepach są pod turystów i nie zdziw się jak będziesz tracił 2 godziny dziennie na dojazd do pracy
mój kumpel rodowity krakowianin przeniósł się ostatnio do Bielska Białej, kupił mieszkanie po 4 tys. za m2 takie które w Krakowie było by przynajmniej za 8 tys. jak pokazał dyplom Agh to z mety dostał lepiej płatną robotę
i do pracy dojeżdża w 10 a nie w 50 minut
tak że Kraków wydaje się super podczas urlopu, ale codzienne życie tutaj to nie bajka
Odpowiedz cytując
Arturo Qr2nów
Senior Member
 
 
Od: 08.2006
Skąd: SKMK - W.D.

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#10
Stary 25.04.2010, 14:03
Jeżeli polecamy okolice, to ja polecę swoją. Kurdwanów/Wola Duchacka. Na prawdę fajne miejsce, szczególnie dla osoby z dziećmi. Generalnie okolica jest dobrze skomunikowana (autobusy i tramwaje), nie tylko z centrum miasta, ale nie najgorszy dojazd jest także do Nowej Huty, czy nawet miejscowości pod Krakowem. Do wyboru masz nowe i wielkopłytowe budownictwo, bez względu na to, czy interesuje Cię zakup mieszkania czy też wynajem. Szkół jest sporo w tym podstawówki z oddziałami integracyjnymi oraz o wysokim poziomie nauczania - dobrze wyposażone, są przedszkola (również prywatne) jest liceum, prywatna uczelnia. Warto też nadmienić bliskość wielkopowierzchniowych sklepów jak Carrofeur, czy Biedronka, poza tym sporo sklepów mniejszych sieci. Kobieta na pewno będzie zainteresowana takimi lokalami jak salony kosmetyczne, solaria i zakłady fryzjerskie... Tych również nie brakuje. Poza tym są miejsca do zabawy, do pogrania w piłkę, kosza i siatkówkę, jest gdzie pospacerować. Ogólnie okolica spokojna. Co też zapewne istotne, okolica jest zadbana, administracja dba o budynki, wszystkie są ocieplone, mają nowe okna, co jakiś czas robione są różne remonty, jak nie dachy czy kominy, to jakieś instalacje itp. Z tego, co da się zaobserwować ludzie chcą tu mieszkać. Mieszkania sprzedają się dość szybko, często można zauważyć kartki z informacją o chęci zakupu mieszkania w okolicy lub zamiany. Buduje się też sporo.

A jak się mieszka w Krakowie...
Jak przyjeżdżają do mnie ludzie z innych miast to bywają zaskoczeni. Ludziom wydaje się, że wszyscy mieszkają w rynku lub okolicy, że chodzimy w strojach z XIX w., albo że każdy nosi siekierę i szuka tylko kibica Wisły/Cracovii/Hutnika. A tak serio mieszka się całkiem fajnie, na osiedlach trochę jak na wsi. Na pewno jest co robić, kwestia tylko odpowiednich zarobków.
Ostatnio edytowane przez Arturo Qr2nów : 25.04.2010 o godz. 14:09.
Odpowiedz cytując
Ciastek1
Senior Member
 
Od: 07.2008

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#11
Stary 25.04.2010, 14:06
Z swojej strony mogę polecić Bronowice.Mieszkałem przez okres 3 lat . Wokół sami emeryci lub studenci , nigdy nie byłem świadkiem jakiś nieprzyjemnych scen . W pobliżu parki , przedszkola a i na na Reymonta spacerkiem można dojść . Dobre połączenie z centrum .
Odpowiedz cytując
Hudy
sssssssss..
 
Od: 10.2003
Skąd: IE

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#12
Stary 25.04.2010, 14:21
Bronowice na pewno na plus a dodatkowo mogę polecić Prądnik Biały czy ostatnio os. Akademickie
A co do życia to jest tak jak napisał trombczanin
ZA wynajem płaci się sporo i musisz się liczyć z kwotą powyżej 1300zł za kawalerkę z opłatami dlatego warto pomyśleć o kredycie i coś zakupić. Nawet jakbyście się rozmyślili co do miasta to takie mieszkanko bardzo łątwoo wynająć i stratni na pewno nie będziecie.
Jak znajdziesz tu lepiej płatną pracę to zawsze warto spróbować od tego jest życie)
Odpowiedz cytując
StelmiOriginal
Senior Member
 
 
Od: 08.2007

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#13
Stary 25.04.2010, 14:46
Nie polecam Kurdwanowa, jezeli chce się mieszkać z dzieckiem. Wśród nowych bloków nie ma (lub prawie nie ma) miejsca na odpoczynek, wokol blokow tylko parkingi i chodniki. Polecam NH, jakiekolwiek osiedle, wokol kazdego bloku mnostwo zieleni, parków, skwerów, drzew, na kazdym osiedlu masz plac zabaw dla dzieci. Np na Stokach jest w pierony dla dzieci rekreacji, otwarli niedawno temu Orlik kolo SP129... cud miód

E: A co do połączenia to mamy tramwaje 1,4,5 ktorymi dojedziesz praktycznie wszedzie, lub z 1 przesiadka, jazda ze Wzg petli do Galerii Krak to 25minut
Ostatnio edytowane przez StelmiOriginal : 25.04.2010 o godz. 15:01.
WISŁA!!!
Odpowiedz cytując
yoda79
Senior Member
 
Od: 12.2003
Skąd: Mazury- tu też są Wiślacy

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#14
Stary 25.04.2010, 15:27
A mieszkanko takie 40 m kw.bez pośredników na Kurdwanowie/Woli Duchackiej/Prądniku/Akademickim po ile chodzi?
Martwi mnie natomiast to co Trombczanin napisał - studenci chcą zostawać i z moją ukończoną matematyką jeśli chce w Krakowie mieszkanie kupić muszę się chyba przekwalifikować.
Tylko Wisła!
Odpowiedz cytując
crazykaro
Senior Member
 
 
Od: 01.2007
Skąd: Królewskie Miasto Kraków

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#15
Stary 25.04.2010, 16:04
Co do cen mieszkań średnia jest znacznie zawyżana przez apartamentowce, a w ofercie wtórnej są znacznie tańsze. A co do korków to w Krakowie nie jest tak źle. Ostatnio był artykuł o najbardziej zakorkowanych miastach
Odpowiedz cytując
matt1906
Senior Member
 
Od: 10.2007
Skąd: ɐɪʌoɔɐɹɔ

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#16
Stary 25.04.2010, 17:51
dobry temat, ma ktoś może namiary na jakieś tanie mieszkanie w Krakowie na 2/3 osoby?
na wyjazdach byłeś ilu?
Odpowiedz cytując
Kolumbus
Senior Member
 
 
Od: 03.2004

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#17
Stary 25.04.2010, 18:43
StelmiOriginal napisał(a):Wyświetl post
Nie polecam Kurdwanowa, jezeli chce się mieszkać z dzieckiem. Wśród nowych bloków nie ma (lub prawie nie ma) miejsca na odpoczynek, wokol blokow tylko parkingi i chodniki. Polecam NH, jakiekolwiek osiedle, wokol kazdego bloku mnostwo zieleni, parków, skwerów, drzew, na kazdym osiedlu masz plac zabaw dla dzieci. Np na Stokach jest w pierony dla dzieci rekreacji, otwarli niedawno temu Orlik kolo SP129... cud miód
no właśnie to jest choroba tego nowego budownictwa, której daliśmy się podporządkowac niestety.Deweloperzy wyciskają totalnie na maksa siódme poty z terenów które mają, liczy się tylko ile mozna wcisnać budynków.W tej kwestii Huta bije na głowę te wszystkie nowe osiedla.
piekna zaba w podpisie

Odpowiedz cytując
SV_
Senior Member
 
Od: 10.2008

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#18
Stary 25.04.2010, 19:03
yoda79 napisał(a):Wyświetl post
A mieszkanko takie 40 m kw.bez pośredników na Kurdwanowie/Woli Duchackiej/Prądniku/Akademickim po ile chodzi?
Martwi mnie natomiast to co Trombczanin napisał - studenci chcą zostawać i z moją ukończoną matematyką jeśli chce w Krakowie mieszkanie kupić muszę się chyba przekwalifikować.
Bedąc na bieżąco, na osiedlu podobnym do wymienionych ~40 metrow = ~200tyś
Odpowiedz cytując
yoda79
Senior Member
 
Od: 12.2003
Skąd: Mazury- tu też są Wiślacy

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#19
Stary 25.04.2010, 19:31
SV_ napisał(a):Wyświetl post
Bedąc na bieżąco, na osiedlu podobnym do wymienionych ~40 metrow = ~200tyś
To tyle co w Olsztynie i niewiele mniej niż tu gdzie teraz mieszkam-Warmia i Mazury też z tego powodu są Polską B - perspektywy marne, ceny jak wszędzie.
Tylko Wisła!
Odpowiedz cytując
swirson
Senior Member
 
Od: 07.2005
Skąd: spod plusa

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#20
Stary 25.04.2010, 20:45
Gdzie kupisz mieszkanie za 200 tysięcy dwupokojowe 40 m2?
6 koła w stanie deweloperskim trzeba liczyć plus wykończenie jakieś 15% wartości.
Przy rynku wtórnym, jakieś 7 koła za metr. Są to w tym momencie najbardziej chodliwe mieszkania 2-3 pokoje od 40 do 60 m2.
Wynajem trzeba liczyć w granicach 30 pln za m2 plus opłaty.
PIJACZKI OSIEDLOWE '97 - KTO NIE PIJE TEN SPRZEDAJE
Zrobisz loda, będzie zgoda.
Odpowiedz cytując
miba
Senior Member
 
 
Od: 11.2002
Skąd: Kraków NH/Krowodrza/Libertów

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#21
Stary 25.04.2010, 21:05
StelmiOriginal napisał(a):Wyświetl post
Nie polecam Kurdwanowa, jezeli chce się mieszkać z dzieckiem. Wśród nowych bloków nie ma (lub prawie nie ma) miejsca na odpoczynek, wokol blokow tylko parkingi i chodniki. Polecam NH, jakiekolwiek osiedle, wokol kazdego bloku mnostwo zieleni, parków, skwerów, drzew, na kazdym osiedlu masz plac zabaw dla dzieci. Np na Stokach jest w pierony dla dzieci rekreacji, otwarli niedawno temu Orlik kolo SP129... cud miód

E: A co do połączenia to mamy tramwaje 1,4,5 ktorymi dojedziesz praktycznie wszedzie, lub z 1 przesiadka, jazda ze Wzg petli do Galerii Krak to 25minut

Dokładnie!

Taki plan centralny, stara huta, masa zieleni, świetny klimat, nie taki jak w blokowiskach, tutaj małe bloczki wszyscy sie znaja itd, ma to swoj urok
niepowtarzalny urok
Mieszkałem 18lat w hucie i czekam, żeby tu powrócić
Odpowiedz cytując
MatMario
Senior Member
 
 
Od: 05.2004
Skąd: Kraków

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#22
Stary 25.04.2010, 21:13
SV_ napisał(a):Wyświetl post
Bedąc na bieżąco, na osiedlu podobnym do wymienionych ~40 metrow = ~200tyś
Tylko to jest cena taka napisał bym nie ~ a od. Myślę że spokojniej przyjmij sobie 250 tys na te 40 metrów, jak sie uda taniej to będzie fajnie a jak nie to sie nie rozczarujesz.

Ogólnie to z Krakowa napewno polecić się nie da Ruczaju, dla mnie dramat. Ile razy tam jadę to jestem przerażony tą zabudową, blok na bloku a w środku blok. Jeszcze dorzucę do lsty polecanych Bieżanów, ale raczej nie te wielkie bloki a nizsza zabudowa.

Jak się ma gotówkę to można się zainteresować licytacjami z UM, mieszkanai w słabym stanie, do remontu ale większość w centrum i ceny przystęne.
jackass: -Sęk w tym, że jak my im sprzedajemy bilety, to bierzemy pełną odpowiedzialność za nich.
Press: -Czyli to klub dystrybuowałby bilety na mecze wyjazdowe?
jackass: -I tak to musimy robić,zawsze tak jest.
Press: -Przed konfliktem SKWK się tym zajmowało?
jackass: -Tak, oni to robili.
Odpowiedz cytując
yoda79
Senior Member
 
Od: 12.2003
Skąd: Mazury- tu też są Wiślacy

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#23
Stary 25.04.2010, 21:48
A w NH budują jeszcze czy zostaje tylko rynek wtórny?
Tylko Wisła!
Odpowiedz cytując
szczebrzeszcz
Senior Member
 
Od: 05.2003
Skąd: o tam

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#24
Stary 25.04.2010, 21:48
trombczanin napisał(a):Wyświetl post
po drugie ofert pracy wcale nie ma tak dużo, wielu studentów którzy przyjechali do Krakowa chce tu zostać na stałe i konkurencja jest taka że na jedno miejsce zgłasza się po 20 mgr i to po Agh Uj czy Politechnice
20? w wielu miastach jest jeszcze gorzej, albo nie ma nawet gdzie wysłać
np kiedys na info pracy na 1 miejsce bylo 400cv zgloszonych

Kraków jest poprostu dosyć mocno..... "nasycony" stad takie cenyi konkurencja

z innych perspektywicznych miast to najbardziej opłaca się Wrocław ewentualnie Poznań... jeżeli ktoś stolicy nie lubi

z tym zycie w mieście to raczej zalezy od osoby tzn czego oczekuje i na jakim etapie zycia jest
Ostatnio edytowane przez szczebrzeszcz : 25.04.2010 o godz. 21:52.
Odpowiedz cytując
laurence
Senior Member
 
 
Od: 02.2006
Skąd: Nibylandia

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#25
Stary 25.04.2010, 22:09
MatMario napisał(a):Wyświetl post
Ogólnie to z Krakowa napewno polecić się nie da Ruczaju, dla mnie dramat. Ile razy tam jadę to jestem przerażony tą zabudową, blok na bloku a w środku blok. Jeszcze dorzucę do lsty polecanych Bieżanów, ale raczej nie te wielkie bloki a nizsza zabudowa.

Jak się ma gotówkę to można się zainteresować licytacjami z UM, mieszkanai w słabym stanie, do remontu ale większość w centrum i ceny przystęne.
od 2 lat mieszkam na Ruczaju i jest dokładnie tak jak piszesz. Blok na boku. Ludzie wychodząc na balkon mogą się przywitać z sąsiadami z bloku naprzeciw. Do tego z racji tego iż to nowe bloki (Chmieleniec) prawie co dzień jest remont. Pewnie za jakieś 3 lata się skończą
Co do komunikacji to trzeba przyznać ze jest dość dobra a w panach jest jeszcze linia tramwajową.
Prasłowiańska grusza chroni w swych konarach plebejskiego uciekiniera
Odpowiedz cytując
miba
Senior Member
 
 
Od: 11.2002
Skąd: Kraków NH/Krowodrza/Libertów

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#26
Stary 25.04.2010, 22:12
yoda79 napisał(a):Wyświetl post
A w NH budują jeszcze czy zostaje tylko rynek wtórny?
Z tego co sie orientuje to na Wzgorzach Krzesławickich coś tam stawiają aktualnie, ale to już na wykończeniu jest, w starej hucie przede wszystkim rynek wtórny, choć np w okolicach ul. Bulwarowej coś teraz budują chyba również
Odpowiedz cytując
Svartis
Senior Member
 
 
Od: 12.2006

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#27
Stary 25.04.2010, 22:22
yoda79 napisał(a):Wyświetl post
A w NH budują jeszcze czy zostaje tylko rynek wtórny?
W nowej hucie buduję się aktualnie, przy szpitalu rydygiera, inwestor activ investment, ceny od 5250 zł na parterze bodajże i sa to jedne z najniższych cen w krakowie. Poza tym w hucie "Fajny dom" duze osiedle powstaje w okolicy EC, Dasta invest na osiedlu II płk lotniczego, , obok zalewu w nowej hucie choc nie wiem czy jeszcze są tam mieszkania ale byly od 4999 za metr. Poza tym bardzo fajny blok powstal na wzgórzach krzeslawickich obok fortu, ceny rowniez niewielkie. Z nowohuckich inwestycji to chyba wszystko. Jesli ktoś potrzebuje pomocy to chętnie doradze, gdyz mam troche wiedzy na ten temat.
Odpowiedz cytując
medyk
Senior Member
 
 
Od: 07.2005

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#28
Stary 25.04.2010, 22:43
laurence napisał(a):Wyświetl post
od 2 lat mieszkam na Ruczaju i jest dokładnie tak jak piszesz. Blok na boku. Ludzie wychodząc na balkon mogą się przywitać z sąsiadami z bloku naprzeciw. Do tego z racji tego iż to nowe bloki (Chmieleniec) prawie co dzień jest remont. Pewnie za jakieś 3 lata się skończą
Co do komunikacji to trzeba przyznać ze jest dość dobra a w panach jest jeszcze linia tramwajową.
nie demonizował bym ze całego Ruczaju wiele zalezy od dewelopera fakt na Chmieleńcu jest dramat ale juz obok na Bobrzyńskiego osiedle InterBudu i jest o wiele przyjemniej większe odległości miedzy blokami, plac zabaw fajnie zagospodarowany teren drzewkami i krzaczkami
Dan Petrescu: "Jeżeli polscy piłkarze nie zmienią swojego podejścia do wykonywanego zawodu, takie wpadki będą się wam zdarzać coraz częściej"
Odpowiedz cytując
pzkwr
Senior Member
 
 
Od: 02.2006

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#29
Stary 25.04.2010, 22:44
Bardzo dobry temat. Niestety Krakowa jako miejsca do mieszkania nie mogę polecić. Tak jak wspominało parę osób, bardzo ciężko o dobrą pracę (praktycznie brak przemysłu, bardzo mało central i oddziałów zagranicznych firm), mieszkania niesamowicie drogie, w przeliczeniu ceny do zarobków to jedne z najdroższych na świecie (!). Kocham Kraków, doceniam możliwość nocnego spaceru po Rynku, Wisłę na żywo, ale czasami żałuję, że nie wyniosłem się do Warszawy, której nienawidzę. Jesli chce się osiągnąć coś zawodowo, to jest to tutaj znacznie trudniejsze niż w Warszawie, Poznaniu czy Wrocławiu. Niestety. Z ciężkim sercem odradzam zamieszkanie w Krakowie.

Gdybyś mimo wszystko szukał nowego mieszkania w Krakowie, to polecam Dom-Bud (ww.dom-bud.pl). Kupiłem u nich mieszkanie i jestem bardzo zadowolony. Dbają o klienta, mają ciekawe lokalizacje i w większości mieszkania jakich szukasz. Budują przeważnie całe osiedla, z dużą ilością zieleni, placami zabaw itp.
Ostatnio edytowane przez pzkwr : 25.04.2010 o godz. 22:51.
rrr
Odpowiedz cytując
Pauwe
Senior Member
 
 
Od: 11.2002
Skąd: nie ustalono

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#30
Stary 25.04.2010, 22:53
Będę miał do wynajęcia ( od lipca ) mieszkanie w Krakowie ( Nowa Huta , os.Piastów) ok 50 m2 , 3 pokoje, całkowicie umeblowane. Więcej na prv.
Odpowiedz cytując

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Inne > Hyde Park (moderowane)

Odpowiedź
Narzędzia tematu
Tryby wyświetlania

Zasady wysyłania postów
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Włączony
MordkiWłączony
[IMG] code is Włączony
HTML code is Wyłączone

Skok do forum


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 00:30.