The White Star Division - Wisła Kraków


Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna
Nazwa użytkownika
Hasło


Wisła Kraków - piłka nożna Tutaj możesz spokojnie i rzeczowo porozmawiać o wszystkich tematach związanych z "Białą Gwiazdą". Pokój z założenia zawierać ma tematy dotyczące drużyny.

Odpowiedź
 
Narzędzia tematu Tryby wyświetlania
leszekm
Senior Member
 
Od: 07.2005

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#1
Stary 31.12.2009, 17:23
Wisła: Czkawka po "Kosie" i Danie

"Był ostatnio u mnie ze świąteczno-noworoczną wizytą pan Marian Stolczyk z Rady Seniorów TS Wisła. Poruszył temat, który powinien być mottem dla właściciela Wisły na 2010 rok: - Największym błędem Bogusława Cupiała było zbyt pochopne wyrzucenie Dana Petrescu, który chciał wprowadzić w szatni profesjonalne zasady i szacunek dla pracy, zasuwanie na treningach i podczas meczów - powiedział pan Marian.

Temu podobnych błędów właściciel i jego doradcy popełnili więcej. Nie tylko Petrescu był za słaby dla Wisły, ale też Kamil Kosowski. Obaj - Dan i "Kosa" ze swoimi nowymi pracodawcami awansowali do Ligi Mistrzów. Wisła wciąż musi na to czekać.

W latach 60. XX wieku miała Wisła podporę w tercecie: Fryderyk Monica - Władysław Kawula - Ryszard Budka. Na wiosnę, po 13. tytuł "Białą Gwiazdę" powinni poprowadzić ich następcy: Patryk Małecki - Rafał Boguski - Paweł Brożek, którzy w pełni zdrowia i formy powinni zdobyć miejsce w reprezentacji "Franza" Smudy.


Patryk Małecki doczekał się Piłkarskiego Oscara jako odkrycie roku. /Informacja prasowaBędę trzymał kciuki zwłaszcza za "Małego". Patryk pochodzi z biednej rodziny, wychowywał się bez ojca i w wieku 15 lat zostawił rodzinne Suwałki, by przenieść się do Krakowa. Miał szczęście, bo jego talent dostrzegł jego krajan, ówczesny prezes Wisły - Bogdan Basałaj i umożliwił przeprowadzkę do wielkiej "Białej Gwiazdy". Ale tylko własnemu charakterowi i samozaparciu zawdzięcza "Mały" to, że przebił się do wyjściowego składu mistrzów Polski, a niedawno do reprezentacji Polski.

Małecki jest dobrym przykładem na to, że w Polsce piłkarzem może zostać nawet dziecko pochodzące z biednego domu, którego rodziców nie stać na dobry sprzęt dla syna, że przy odrobinie szczęścia i maksimum wysiłku włożonego w treningi (również indywidualne), może się przebić do dużego klubu."

Całość :
Kibice ratowali honor polskiej piłki

http://sport.interia.pl/felietony/bi...-pilki,1418101
Odpowiedz cytując

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna

Odpowiedź
Narzędzia tematu
Tryby wyświetlania

Zasady wysyłania postów
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Włączony
MordkiWłączony
[IMG] code is Włączony
HTML code is Wyłączone

Skok do forum


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 09:21.