
|
|||||||
| Wisła Kraków - piłka nożna Tutaj możesz spokojnie i rzeczowo porozmawiać o wszystkich tematach związanych z "Białą Gwiazdą". Pokój z założenia zawierać ma tematy dotyczące drużyny. |
![]() |
|
|
Narzędzia tematu | Tryby wyświetlania |
|
Senior Member
Od: 06.2006
Skąd: inąd
Offline |
#31
|
|
No musze przyznac ze martwi nestety wiesc o Sobolu.
Ostatnio troche nam "przygasl" ,ale daleko jestem od stwierdznia niektorych nawet na forum,ze zostalo po nim samo nazwisko. Niby cichy a potrafi zmotywowac kolegow do walki,pamietam ostatnie mecze tamtego sezonu,prawdziwy wojownk. I znowu k**** te kontuzje ,w tym zespole to nagminne. ![]()
WISŁA KRÓLOWA POLSKI
|
|
|
|
Senior Member
Od: 08.2006
Skąd: SKMK - W.D.
Offline |
#32
|
|
Nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło. Brak Sobola wbrew ogólnym lamentom może mieć plusy. Jak by nie patrzeć jest on graczem defensywnym, a grający obok Diaz też raczej nie jest reżyserem gry. Zatem bez Sobola, a np. z Jirsakiem i mimo wszystko bardziej ofensywnym (od Sobola) Diazem gra może wyglądać lepiej. Bez takiego filara może w końcu nie będzie kalkulacji w stylu do 30 min. klepiemy 2 bramy i mamy wyjebane. Wszakże w grze obronnej będzie trudniej. Dotychczasowa taktyka i podejście zawodników też będzie musiało zapewne ulec zmianie.
|
|
|
|
Guest
|
#33
|
Mam nadzieję, że wygramy... wydaje się, że łatwo nie będzie... |
|
|
|
Senior Member
Od: 03.2009
Offline |
#34
|
![]() |
|
|
|
Senior Member
Od: 08.2007
Offline |
#35
|
|
Pawełek- Pablo, Głowa, Marcelo, Pietia- Pepe, Diaz, Jirsiak, Kirm- Maly, Brozio... Chyba najlepsze wyjscie dla p. Skorzy. A co do taktyki niech skoncza grac w kolko na te wrzutki bo to jest tragedia... Ciagle tak graja, a my przeciez wysokiego nikogo nie mamy, niech pograja chlopaki z klepki lub cos indywidualnie w ofensywie, a bedzie duzo lepiej, bo technicznie chlopaki sa dosc dobrzy. Z calym szacunkiem dla WKS, ale ten mecz musimy wygrac
![]() Tylko Wisła Nasz T.S. ! Wierność
|
|
|
|
Senior Member
Od: 11.2002
Skąd: A JAK MYŚLICIE?
Offline |
#36
|
|
Najbardziej boję się o prawą stronę obrony ,bo nasz Pablo strasznie wolny.
![]()
"Ścieżka sprawiedliwości wiedzie przez nieprawości
samolubnych i tyranię złych ludzi"...... |
|
|
|
Senior Member
Od: 09.2003
Skąd: Nowy Sącz
Offline |
#37
|
|
Z Pablo sie cos stalo po tej kontuzji, wczesniej przeciez zapierdzielal jak maly motorek, mam nadzieje ze juz w tym meczu wroci mu ta szybkosc
Co do srodka pola to zdecydowanie jestem za ustawieniem Diaza i Jirsaka w srodku, na skrzydlach Cwielong i Kirm, wszyscy ci zawodnicy potrafia grac, szybko klepa. Co do Sobola, to nie zebym sie cieszyl z jego kontuzji, bo naprawde szkoda mi go, ale mam wielka nadzieje ze wyjdzie nam ona na dobre i Jirsak z Diazem wprowadza troche ozywienia w nasza pomoc i Sobol po wzleczeniu bedzie musial posiedziec na lawie ze wzgledu na dobra gre srodka ![]() ![]() "WHAT DON'T KILL US, WILL MAKE US STRONGER" THE WHITE STAR DIVISION
|
|
|
|
Senior Member
Od: 08.2007
Offline |
#38
|
|
Jedyne co w tej chwili bardzo boli to nasza marna ławka...
![]() Tylko Wisła Nasz T.S. ! Wierność
|
|
|
|
Senior Member
Od: 07.2006
Offline |
#39
|
|
boje sie o środek pod nieobecnośc Sobola.To jest taki drugi Roy Kean jak kiedyś był w Manchesterze.
Za bardzo Jirsakowi i Cantoro nie ufam.Możnaby w tej sytuacji zagrac z Marcelo na środku pomocy, tylko że Jop na stoperze niepewny |
|
|
|
Senior Member
Od: 10.2006
Skąd: C:/WINDOWS/Pulpit
Offline |
#40
|
|
Ja już wolę Jirsaka na środku pomocy, niż Jopa na środku obrony
Cytat:
Pamiętam wejście np Małeckiego w meczu z Cracovią, zremisowanym 1-1. W tym sezonie, co mistrzem była Legia... |
|
|
|
Senior Member
Od: 08.2007
Offline |
#41
|
![]() Tylko Wisła Nasz T.S. ! Wierność
|
|
|
|
Senior Member
Od: 07.2004
Skąd: Hiigara
Offline |
#42
|
|
Slask ostatnio gra beznadziejnie, niewiele lepiej niz Odra czy Arka i to moze byc nasz najwiekszy atut w tym meczu. Zestawienie pomocy na pewno bedzie niestandardowe ale jak nasi nie przejda obok meczu, zagraja pressingiem to Slask powienien tylko wykopywac pilki do przodu.
![]()
DysoN
|
|
|
|
Senior Member
Od: 11.2002
Skąd: A JAK MYŚLICIE?
Offline |
#43
|
|
Nie liczyłbym na słaba postawę Ślaska.
Drużyny do których przyjeżdża Wisła grają ,jakby grali o życie. Druga sprawa to w Śląsk w zimie zaczyna przebudowę drużyny i trener Tarasiewicz niestety pożegna niektórych zawodników. Którzy to będą ? Okaże się po tej rundzie. Każdy będzie walczył ,żeby nie iść do "odstrzału". Wg mnie zapowiada się trudny mecz a i o zwycięstwo będzie bardzo trudno.
Ostatnio edytowane przez kristos : 30.09.2009 o godz. 12:37.
![]()
"Ścieżka sprawiedliwości wiedzie przez nieprawości
samolubnych i tyranię złych ludzi"...... |
|
|
|
Senior Member
Od: 07.2004
Skąd: Hiigara
Offline |
#44
|
![]()
DysoN
|
|
|
|
Senior Member
Od: 11.2002
Skąd: A JAK MYŚLICIE?
Offline |
#45
|
A co nie zauważyłeś ostatnio minimalizmu w grze Wisły ? ![]()
"Ścieżka sprawiedliwości wiedzie przez nieprawości
samolubnych i tyranię złych ludzi"...... |
|
|
|
Senior Member
Od: 07.2004
Skąd: Hiigara
Offline |
#46
|
|
Zauwazylem az za duzo i dlatego o tym pisze. Sportowej zlosci na odkupienie win po Levadii starczylo na trzy mecze.
![]()
DysoN
|
|
|
|
Senior Member
Od: 06.2006
Skąd: inąd
Offline |
#47
|
No bo zawsze wygrac z kims lepszym ma wiekszy wydziwek niz wygrac z kims slabszym W pilce zauwazcie kazdy wyzwala dodatkowe poklady energii,itd jesli przyjdzie mu pokazac sie ze da rade walczyc z kims kto z gory uwazany jest za faworyta.my tak mamy w pucharach ,(no ale nie w tej edycji ...). W kazdym razie nie lczcie ze "slaby " Slask odpusci czy cos.Mobilizacja musi byc. ![]()
WISŁA KRÓLOWA POLSKI
|
|
|
|
Senior Member
Od: 02.2004
Offline |
#48
|
|
Skorża wspomniał o stawieniu czoła 3 środkowym pomocnikom Śląska. A jako 3 świetnych wymienił w kolejności Cantoro, Diaza i Jirsaka. No to już nie ma złudzeń kto wyjdzie we Wrocku w 1 jedenastce
![]() Dżuniorro i Maurrro. ![]()
.
. |
|
|
|
Senior Member
Od: 09.2003
Skąd: Nowy Sącz
Offline |
#49
|
|
Jesli tak ustawi sklad to bedzie chamstwo ze strony Skorzy, bo co jak co ale ostatnim meczem Jirsak troszke bardziej zasluzyl sobie na gre niz Mauro...
![]() "WHAT DON'T KILL US, WILL MAKE US STRONGER" THE WHITE STAR DIVISION
|
|
|
|
Guest
|
#50
|
Żartuję - ważne żebyśmy wygrali, dla mnie może grać nawet MJ na środku ataku. |
|
|
|
Senior Member
Od: 06.2007
Skąd: Bognor Regis UK
Offline |
#51
|
|
Dokladnie liczy sie 3 pkt a nie kto bedzie gral, bo tak sie jakiemus kibicowi podoba. Dobro klubu jest wazniejsze od dobra zawodnika.
![]() ,
|
|
|
|
Senior Member
Od: 03.2003
Offline |
#52
|
|
taak
Jirsak - zbawca Wisły Oczywiście każdy ma prawo uważac kogo chce za najlepszego pilkarza. Nawet Jirsaka. Ale tekst o "chamstwie ze strony Skorży" (3 posty wyżej) to już mnie rozwala. Czym sobie Jirsak na cokolwiek zasłużył? To w Wisle gra się za zasługi? Czy może po to, żeby realizować zadania wzynaczone przez trenera. Tak, tak wiem: dla kasy, misiu |
|
|
|
Senior Member
Od: 11.2002
Skąd: Kraków (AD 1954)
Offline |
#53
|
|
"Tak krawiec kraje jak mu materiału staje"!!!
To przysłowie jest teraz bardzo adekwatne do sytuacji kadrowej naszego ukochanego klubu. Ale jak zawsze wierzę, że Maciej Skorża pomimo szczupłości ławki rezerwowych tak ustawi personalnie drużynę aby odnieść sukces. ![]()
WISŁA KRAKÓW – MISTRZ POLSKI…1927, 1928, 1949, 1950, 1978, 1999, 2001, 2003, 2004, 2005, 2008, 2009, 2011…cdn.
|
|
|
|
Senior Member
Od: 09.2008
Offline |
#54
|
|
Ja zagrałbym takim składem: Pawełek-Alvarez,Głowacki,Marcelo,Pi.Brożek-Kirm,Cantoro,Jirsak,Diaz-Małecki, Pa.Brożek.
Teraz dlaczego : Diaz ma bardzo dobre dośrodkowanie z lewej nogi i grał już prędzej na lewym skrzydle oraz będzie wspomagał środkowych pomocników i schodził nieraz do środka robiąc miejsce dla Pietii który powinien w tym meczu zagrać ofensywniej niż zwykle i mam nadzieję że nie będzie odczuwał tej kontuzji. Odpadł nam Sobol- doświadczony piłkarz i jego obowiązki wg mnie może przejąć tylko Cantoro który będzie miał ostatnią szansę by udowodnić że jest przydatny tej drużynie. Trener raczej nie zdecyduje się na grę w środku z Diazem i Jirsakiem ponieważ Diaz ma momenty kiedy gra bardzo nonszalancko a Jirsak jest bardziej ofensywnym pomocnikiem i też zdarzają mu się straty ( niestety w ostatnim meczu nieco za często) z tym że teraz nie będzie za ich plecami Sobola który naprawi każdy błąd tylko linia obrony i każda głupia strata przez tą dwójkę może się źle skończyć. Mauro ma ogromne doświadczenie i ja na miejscu trenera bym na niego postawił, niech przypomni sobie najlepsze dni, on ma potencjał a teraz gdy nie ma Sobola cała odpowiedzialność w środku boiska spadnie na El Toro i on może temu podołać ( Jirsak i Daz raczej nie) Co do Kirma ostatnio zawodzi ale Łobo też jest w słabej formi a Ćwielong nie jest jeszcze piłkarzem który pociągnie naszą grę i przyda się w drugiej połowie na podmęczonego rywala więc wybrałbym Kirma i miejmy nadzieję że to będzie mecz w którym Kiro się przełamie nie tylko jeśli chodzi o samą skuteczność ale również o grę. |
|
|
|
Senior Member
Od: 02.2004
Offline |
#55
|
Skorża czeka na Gargułę, żeby zmienić ustawienie. Najśmieszniej będzie, jak go Jirsak wtedy wyrzuci ze składu ![]() A jeśli chodzi o Kirma, to ja go nie widze niestety na innej pozycji niż lewa pomoc. Gość nie ma dryblingu i te jego łamanie dośrodka to jedyny atut. Coś jak zwód do prawej Łobodzińskiego. ![]()
.
. |
|
|
|
Senior Member
Od: 09.2003
Skąd: Nowy Sącz
Offline |
#56
|
|
Nie robie z Jirsaka zadnego zbawcy, niemam tez zadnego interesu z jego gry w pierwszym skladzie. Poprostu widzialem ostatni mecz w jego wykonaniu i wygladalo to naprawde fajnie, bo chlopak potrafil przyspieszyc gre, rozrzucic ja na skrzydla, zagrac kilka fajnych prostopadlych pilek bez zbednego holowania pilki, co bardzo pozytywnie wplywalo na nasza gre. Widzialem tez gre Mauro w kilku meczach w tym sezonie, jak wchodzil na podmeczonego rywala i byl tak cholernie wolny ze goscie majacy po 70 minut w nogach z latwoscia odstawiali go o pare metrow, a co nam z pomocnika ktorego aktualnie jedynym walorem jest spowolnienie gry i przytrzymanie pilki, przez wymuszanie fauli. Takie rzeczy przydaja sie ale jak wygrywamy i trzeba utrzymac wynik.
![]() "WHAT DON'T KILL US, WILL MAKE US STRONGER" THE WHITE STAR DIVISION
|
|
|
|
Senior Member
Od: 03.2005
Skąd: Wieś pod Krakowem
Offline |
#57
|
|
No niestety ale Mauro nie gra już w Wiśle o nic i to od dłuższego czasu widać.
Na treningach nigdy mu się za bardzo nie chciało ale w ostatnim czasie jego postawa w meczach i po ich zakończeniu jest żenująca. Największa aktywność wykazuje zapewne sprawdzając terminowość przelewów na swoim koncie. Co nie przeszkadza mu jednocześnie głosić w wywiadach, że kocha Wisłę. Niech nikt nie pisze że ma ostatnia szansę udowodnić że jest w Wiśle potrzebny - od dłuższego czasu wiadomo, że jego kontrakt nie będzie przedłużony. Z drugiej strony Jirsak przy tym ligowym człapaniu po 60-70 minutach nie ma już sił i to być może najbardziej nie pasuje Skorży. No nic, zobaczymy jak dzisiaj będzie. Z pewnością ciężko. Dodatkowo Skorża raczej nie może liczyć na Łobodzińskiego, który pewnie tylko się zastanawia czy zostanie we Wrocławiu po meczu czy jeszcze nie. Także de facto do gry jest 12 zawodników w tym Cantoro. ![]()
Jarosław Królewski....Nie jestem fanem.
|
|
|
|
Senior Member
Od: 09.2007
Offline |
#58
|
|
mam pytanie do braci z Wrocka, czy istnieje jakas nadzieja ze dzis zakupie bilet na mecz, w kasie
mialem dopiero jutro byc we Wrocławiu ale sie pozmienialy plany, i bede juz dzis ok 18.. wyjazd sluzbowy ;/.. korzystajac z okazji chetnie bym sie wybral na meczyk ![]() ![]() |
|
|
|
Senior Member
Od: 11.2007
Skąd: Kraków - Београд
Offline |
#59
|
|
Mam jakieś złe przeczucia co do tego meczu. Niby Śląsk nie wygrał od 5 meczów, ale to jest znakomita okazja do przełamania passy. Po drugie nie mamy Sobola, który nawet w słabszej formie był bardzo ważny. Jeżeli nasi piłkarze podejdą do tego meczu z takim samym zaangażowaniem jak do poprzednich meczów, to możemy się przejechać. Jeżeli natomiast zagramy ambitnie i z zębem od pierwszych minut, będziemy stosować wysoki presing i nie rozluznimy się po ewentualnej bramce, to powinno być dobrze.
![]()
Косово је СРБИЈА!!
|
|
|
|
Senior Member
Od: 09.2003
Skąd: Nowy Sącz
Offline |
#60
|
|
Maciek wkoncu odwazniej dobral sklad, na papierze fajnie to wyglada, ofensywne ustawienie, oby przelozylo sie na fajna gre
![]() ![]() "WHAT DON'T KILL US, WILL MAKE US STRONGER" THE WHITE STAR DIVISION
|
|
|

|
||||||
![]() |
| Narzędzia tematu | |
| Tryby wyświetlania | |
|
|