The White Star Division - Wisła Kraków


Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna
Nazwa użytkownika
Hasło


Wisła Kraków - piłka nożna Tutaj możesz spokojnie i rzeczowo porozmawiać o wszystkich tematach związanych z "Białą Gwiazdą". Pokój z założenia zawierać ma tematy dotyczące drużyny.

Odpowiedź
 
Narzędzia tematu Tryby wyświetlania
pepe72
Senior Member
 
Od: 08.2005
Skąd: kraina gandzi i deszczu

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#25231
Stary Wczoraj, 10:49
Nasz nowy bramkarz ma co najmniej jedną bramkę na sumieniu w e-klapie.
Letki chociaż się nauczył (obstawiam, że przez red. Grzesia Wojtowicza ), że pod koniec meczu wyp...la się piłkę na drugą połowę.

Karherop napisał(a):Wyświetl post
Tylko głupota jest granie w tak ryzykowany sposob w sytuacji gdy zawodnicy trenują z danym bramkarzem 3 tygodnie w skali roku

A to że juz tak zaczyna grać caly swiat? Z czegoś to wynika.
Moda, "wszyscy tak grają", itd ...
Statystyki Wisły na wykresach: https://www.canva.com/design/DAGtt9A...Id=hc3c6977d12

Cele Wisły na sezon 2026/27
Na razie świętowanie awansu
Odpowiedz cytując
stary dziad
Senior Member
 
Od: 04.2014

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#25232
Stary Wczoraj, 11:30
A tak na poważnie.
Wiemy ile bramek straciliśmy po przejęciu piłki przez przeciwników po naszym rozgrywaniu "od tył".

A ile bramek zyskaliśmy dzięki temu?
Oczywiście tu trzeba zachować pewny kontekst i podjąć decyzję czy bramka uzyskana z rzutu wolnego/rożnego, uzyskanego wskutek akcji związanej z rozgrywaniem "od tył", wlicza się czy nie.

Jakby nie bylo to ma ktoś statystyki dotyczące tej sprawy za ubiegły sezon?
Odpowiedz cytując
Karherop
Socios Wisła Kraków
 
 
Od: 02.2006

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#25233
Stary Wczoraj, 11:53
pepe72 napisał(a):Wyświetl post
Nasz nowy bramkarz ma co najmniej jedną bramkę na sumieniu w e-klapie.
Letki chociaż się nauczył (obstawiam, że przez red. Grzesia Wojtowicza ), że pod koniec meczu wyp...la się piłkę na drugą połowę.


Moda, "wszyscy tak grają", itd ...
Łubik jest najlepszym bramkarzem z "długa laga" w ekstraklasie. Ma skuteczność wykopów w trzecia tercję na poziomie 84%. (Oczywiście osobna kwestia czy piłka później była przejęta)

Największe błędy Łubika to jesien 2025. Wiosna 2026 już miał bardzo pragmatyczna. Wyciąga wnioski.

@stary dziad
Tego sie nie da tak wprost obliczyć (albo nie sa to dane publiczne-bezplatne), natomiast jak podawal Stolarski u Ćwiakaly, jego Motor rozgrywając pilke od bramki podchodzil pod pole karne w 64% przypadków. W przypadku dlugiej lagi to było zaledwie 16%..
Odpowiedz cytując
stary dziad
Senior Member
 
Od: 04.2014

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#25234
Stary Wczoraj, 12:20
Czyli wychodzi, że jest to długofalowo opłacalne.

I tak, mimo zdarzających się wpadek, należy grać.
Odpowiedz cytując
Drozd
Senior Member
 
Od: 03.2005
Skąd: North-east KR

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#25235
Stary Wczoraj, 13:28
Tak to znaczy jak stary dziadu? Może sprecyzujesz.


Takie rozegranie od bramki jest jak zagrywka w futbolu amerykańskim. Jeżeli nas przeczytają to jest dupa i tyle.

Dlatego podchodzenie do tego tak jak dotychczas. Czyli bramkarz do obrońcy, obrońca do bramkarza, a potem się zobaczy to jest kryminał.

Żeby to miało sens to opcji rozegrania, wliczając w to kto gdzie kiedy poda i kto gdzie kiedy pobiegnie musi być z 15 różnych i która będzie grana muszą wiedzieć wszyscy tak jak przy rogach czy wolnych
Ja nie widziałem ani razu żeby przy rozegraniu od bramki wprowadzający piłkę informował co będzie grane. Czyli żadnego planu rozegrania nie ma, może się uda. Dlatego i tak większość "rozgrywania" kończy się albo stratą albo lagą na pałę. I umiejętności bramkarza mają na to iluzoryczny wpływ. Każdy bramkarz potrafi podać celnie na 10 metrów, a oczekiwanie, że pod presją będzie z pierwszej piłki rzucał 60 metrowe krosy na nos, to mokre sny, nic więcej.

Bramkarz jest od bronienia, dawania pewności, a fetyszyzowana "gra nogami" to końcówka listy decydującej o klasie bramkarza.
Hej Nasz TS !!
Odpowiedz cytując
pepe72
Senior Member
 
Od: 08.2005
Skąd: kraina gandzi i deszczu

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#25236
Stary Wczoraj, 23:06
Patrzę na mecze w USA i tam też grają na krótko.
Widać taka "moda".
Zadanie trenera by ustawić drużynę do wyjścia od krótkiego podania, bo pewnie tak będziemy jednak grali. Może nie ze wszystkimi ale pewnie dość często.
Statystyki Wisły na wykresach: https://www.canva.com/design/DAGtt9A...Id=hc3c6977d12

Cele Wisły na sezon 2026/27
Na razie świętowanie awansu
Odpowiedz cytując
Karherop
Socios Wisła Kraków
 
 
Od: 02.2006

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#25237
Stary Dzisiaj, 07:25
stary dziad napisał(a):Wyświetl post
Czyli wychodzi, że jest to długofalowo opłacalne.

I tak, mimo zdarzających się wpadek, należy grać.
Tak, bo caly swiat tak gra (moze poza wyjatkami typu Puszcza Niepolomice).
Zespoły sie jednak dziela na te ktore potrafia to robic i na te ktore tylko chca to robić i średnio im wychodzi.

Uwazam ze my jesteśmy w pierwszej grupie, ALE to nie znaczy że nie będą siw zdarzać bledy indywidualne wynikające ze złej oceny/bledu technicznego, ryzykownego zagrania/sprytu przeciwnika. Natomiast ten styl piłujemy szczególnie mocno od Rude czyli 2.5 roku.

A z bramek które padły dla nas po takim rozegrania to number uno za zeszly sezon uważam bramkę na 3-0 z Puszcza na jesień. Akcja idealna.
Odpowiedz cytując

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna

Odpowiedź
Narzędzia tematu
Tryby wyświetlania

Zasady wysyłania postów
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Włączony
MordkiWłączony
[IMG] code is Włączony
HTML code is Wyłączone

Skok do forum


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 16:54.