
|
|||||||
| Wisła Kraków - piłka nożna Tutaj możesz spokojnie i rzeczowo porozmawiać o wszystkich tematach związanych z "Białą Gwiazdą". Pokój z założenia zawierać ma tematy dotyczące drużyny. |
| Wyświetl wyniki ankiety: Podczas okienka transferowego latem 2018 roku Wisła: | |||
| wzmocni się |
|
44 | 26,19% |
| osłabi |
|
97 | 57,74% |
| zmiany kadrowe nie będą odczuwalne |
|
27 | 16,07% |
| Głosujących: 168. Nie możesz głosować w tej ankiecie | |||
![]() |
|
|
Narzędzia tematu | Tryby wyświetlania |
|
Senior Member
Od: 06.2006
Offline |
|
|
@Szneka masz skrzynkę pełną
|
|
|
|
Socios Wisła Kraków
Od: 11.2002
Skąd: Z rekawa
Offline |
|
No ale popatrzylem na jego statystyki w poprzednim sezonie - Przechwyty: 29 miejsce na 107 (obroncy, rowniez boczni, ktorzy rozegrali minimum 10 spotkan w sumie 107 zawodnikow) - Wybicia: 20 miejsce - Srednia ocen: 97 miejsce (ale klub chujowy i wyniki maja wplyw) - wslizgi: 64 miejsce - Liczba bledow umozliwiajacych przeciwnikowi strzal: 1 - Zablokowane strzaly: 33 miejsce Wyglada na solidnego zawodnika. Zadna z niego gwiazda ale w lidze belgijskiej sie nie kompromitowal. |
|
|
|
Senior Member
Od: 12.2018
Offline |
|
Ostatnio edytowane przez doktor granat : 19.06.2026 o godz. 21:24.
|
|
|
|
Senior Member
Od: 03.2008
Online |
|
Przywołaj proszę kto biadolił na transfery z zeszłego lata? Bo z tego co kojarzę, akurat poprzednie letnie okienko było wyjątkowo spokojne pod kątem malkontenctwa. Twoja fiksacja na punkcie Kwietnia jest niepokojąca. Nikt nie wspomina jego nazwiska od "afery stadionowej" generalnie mając poczynania Wieczystej w dupie(i słusznie), tylko Tobie się grzałka odpala. Tak po ludzku, pomijając Wieczystą, trochę szacunku mu się należy za kontrakt Peszki, transfer Brleka czy dorzucanie na bieżącą działalność Wisły. I uprzedzając Twoją przewidywalną litanię: tak, przedłużanie Starzyńskiego, Skrobowskiego i Sukiennickiego to głupota, Carbo nadaje się jako ogarniacz środka na ostatnie 15-20 minut, Duda potrzebuje konkurencji, Bozic okazał się dużym wzmocnieniem, potrzebujemy alternatywy na skrzydłach, bo Duarte/Kuziemka są chimeryczni. Omnic póki co jest ogórem, choć dostawał szanse - tu się rozjeżdżamy.
Ostatnio edytowane przez azor : 19.06.2026 o godz. 22:15.
|
|
|
|
Senior Member
Od: 01.2003
Skąd: Kraków
Offline |
|
|
Maisonneuve wygląda solidnie i zakładam, że przeszedł przez proces bardziej szczegółowego skautingu, podobnie jak nasze transfery z poprzedniego sezonu. Można więc zakładać, że to zawodnik pasujący to koncepcji zespołu, a tacy mogą pokazać nieco więcej niż to wygląda na papierze.
![]()
(...) MY KIBICE POMOŻEMY!!! (...)
|
|
|
|
Senior Member
Od: 03.2005
Skąd: North-east KR
Offline |
|
![]() To już nie można napisać, że połowa zaciągu z chałupnika to ogóry. Mimo, że taka jest prawda... Bo to brak szacunku?Walnij sobie baranka, naprawdę ![]() A co do zeszłorocznych zakupów. Zdaniem wiecznych płaczków wszyscy od Lelivelda na Gruicicu kończąc to były ogóry . Dopiero wyniki pozamykały japy. Więc mnie nie rozśmieszaj...Nic nie będę przywoływał bo mi się nie chce. Ale dobrze pamiętam dokładnie te same brednie, które teraz słychać na temat Francuza. Może teraz cichsze bo płaczków mniej... ps. Nikt nie wierzył w Mikulca, Biedrzyckiego, Kutwe... Teraz nikt nie wierzy w Omica... Pojmij że to że płaczki nie wierzą nie znaczy, że wszyscy są tacy... ![]()
Ostatnio edytowane przez Drozd : 19.06.2026 o godz. 22:28.
![]()
Hej Nasz TS !!
|
|
|
|
Senior Member
Od: 03.2008
Online |
|
Raczej zeszłoroczne zakupy przeszły pod hasłem "ok zobaczmy" niż lamentowaniem - nie bierzmy pod uwagę głosów typu sandomingo, dla którego pewnie i 4-1 z Schalke to było za mało ![]() Drozd tak na serio...ciężko było wiązać jakiekolwiek nadzieje z gościem, który przyszedł z 4 ligi. Wypalił i super, ale nawet skrajny lament był uzasadniony. A odnośnie nowego gościa - to raczej ma dobry odbiór czy to na X czy tutaj. Co do płaczków...wiem, że może Ci to nie na rękę, ale nie zauważyłeś, że ich ilość się zmniejszyła? Sam powiedzmy że nie byłem fanem zarządzania Królewskiego przez poprzednie 3 lata, teraz z pokorą przyznaje, że w wielu aspektach miał racje. Naprawdę da się rozmawiać bez nieustannej kontry i bez żadnych osobistych wycieczek - sam jesteś najlepszym przykładem osoby odpornej na jakiekolwiek argumenty niezgodne z Twoim tokiem rozumowania.
Ostatnio edytowane przez azor : 19.06.2026 o godz. 22:47.
|
|
|
|
Socios Wisła Kraków
Od: 02.2006
Online |
|
Wszyscy ktorzy przyszli poza Nikajem i Staszakiem byli z lepszych lig niz 1l PL. Narzekania byly jesli juz jak zawsze - brak skrzydłowego, napastnika, dlugo bocznego obroncy. I jak polazalo życie niektóre byly bardziej lub mniej, ale w większości zasadne. |
|
|
|
Senior Member
Od: 07.2008
Offline |
|
|
Jego CV nie jest mega imponujące, ale też nazywanie go ogórem to wyższy poziom odklejenia. Zupełnie nie dziwi jaki użytkownik to napisał. Ostatni sezin podstawowy obrońca w lidze beligijskiej, w dodatku zbierający dobre opinie i mający dobrą reputacje u kibiców.
Mnie bardziej zastanawia jak to możliwe, że zaliczał rok do roku taki progres w już nie najmłodszym wieku? Przecież 3-4 lata temu kopał się po czole w jakiś 4 ligach francuskuch ![]()
Eppur si muove!
|
|
|
|
Senior Member
Od: 01.2005
Skąd: Z Krainy Deszczowców...
Offline |
|
Jak na nasze warunki to ma mega CV bo raz że dobry sezon w lidze belgijskiej, dwa - że poprzedni, a nie trzy lata temu. A trafia na pozycję na której już i tak mamy solidnych piłkarzy... To nie jest "zdolny 21 latek z drugiej ligi o którego wygraliśmy rywalizację z Odrą Opole", tylko ktoś kto ma realne szanse zagrać dobry sezon w Ekstraklasie. ![]()
Już za cztery lata,
Już za cztery lata, Może będzie Ekstraklasa!
|
|
|
|
Senior Member
Od: 06.2007
Skąd: Kraków
Offline |
|
|
Rok temu można się było jarać Gigerem i Lelevieldem, którzy sezon w sezon grali w najwyższej lidze w Szwajcarii i Holandii. Teraz jest mały znak zapytania - przychodzi do nas zawodnik po jednym sezonie rozegranym w Belgijskiej Ekstraklasie.
Z jednej strony - Maxence z roku na rok robi progres i gra szczebel wyżej. Długo szukał odpowiedniego miejsca dla siebie - dopiero w RAAL rozegrał trzy pełne sezony stając się ważnym zawodnikiem drużyny, uwielbianym przez kibiców. Jak RAAL żegnał kilku piłkarzy to jedynie za Maxem były hurtowe wyrazy smutku u kibiców. Nie przychodzi do nas zblazowany gwiazdorek tylko charakterny gość, który powinien świetnie odnaleźć się w dobrze funkcjonującej szatni Wisły. Drugą stroną jest sufit możliwości naszego nowego zawodnika. Z roku na rok wrzucany na coraz głębszą wodę. Teraz jednak zamienia Belgię na Polskę, więc poziom nie powinien być wyższy, jednak zmienia się otoczenie i trzeba potwierdzić, że ten poziom nie jest za wysoki. A czasem robiąc taki skok sezon po sezonie, ten drugi sezon w najwyższej klasie rozgrywkowej bywa trudniejszy. Mi się podoba, że jest to gość wysoki, dobry w pojedynkach. A zastanawia mnie, czy nie robimy podchodów pod ewentualne testowanie gry trójką stoperów (nie z fałszywym Gigerem, ale z trzema typowymi środkowymi obrońcami). Zdaje się, że trener Jop komunikował, że i Jaroch i Uryga rozpoczną przygotowania z zespołem na pełnych obciążeniach - linia obrony prawdopodobnie nie zostanie już wzmocniona: Giger, Lelevield, Jaroch, Mikulec, Krzyżanowski Biedrzycki, Grujcić, Kutwa, Maxence, Uryga
Ostatnio edytowane przez grogoriogreg : 20.06.2026 o godz. 10:00.
|
|
|
|
Senior Member
Od: 09.2018
Offline |
|
|
Dziwny masz problem z Francuzem. Ja akurat lubię takie historie z zawodnikami, którzy wchodzą szczebel po szczeblu i się stopniowo rozwijają. Poza tym, przychodzi z ligi zdecydowanie lepszej niż ekstraklasa i zagrał tam grubo ponad 2K minut. To jest wystarczające, by powiedzieć, że się ograł na niezłym poziomie. Porównajmy do takiego Czubaka, choc to inna pozycja. Czubak odbił się od ściany w spadkowiczu ligi belgijskiej (ledwie 70 min.), a potem przyłazi do Esy i zostaje teraz najlepszym napastnikiem
|
|
|
|
Senior Member
Od: 03.2005
Skąd: Wieś pod Krakowem
Offline |
|
|
Dlatego napisalem- zweryfikuje go boisko, oby pozytywnie.
Niemniej patrząc na dotychczasowe CV to szału nie ma. @Szneka- masz chyba jakis problem ze skrzynką odbiorczą, bo odpisałem już dawno. ![]()
Jarosław Królewski....Nie jestem fanem.
|
|
|
|
Senior Member
Od: 03.2005
Skąd: North-east KR
Offline |
||
. To nie jest żadna kontra.A co do szacowania potencjału. Głównym i decydującym czynnikiem nakazującym optymizm jest jedno. Jako Polska, jeżeli chodzi o szkolenie i kulturę gry jesteśmy zwyczajnie zadupiem. Dlatego każdy piłkarz, który liznął cywilizowanego piłkarskiego świata ma w naszych ligowych warunkach gigantyczną przewagę. Ten świat to Hiszpania, Francja, Holandia, Portugalia, Szwajcaria, Belgia, Austria, piłkarze tam szkoleni spokojnie mają umiejętności żeby dawać radę w Ekstraklasie, zwłaszcza jeżeli dawali radę na najwyższym poziomie w swoich krajach. Przeszkodą może być tylko aklimatyzacja. Dlatego kiedy jakiś płaczek hejtuje jakiegoś nowego zawodnika, zanim jeszcze raz kopnął piłkę to mnie to drażni.
A co do CV. Przychodzi do nas podstawowy zawodnik Belgijskiej ekstraklasy, jak to szału nie ma? To kogo byś wolał ? Janickiego z Górnika? To byłby szał ?
Ostatnio edytowane przez Drozd : 20.06.2026 o godz. 11:43.
![]()
Hej Nasz TS !!
|
||
|
|
Senior Member
Od: 11.2002
Offline |
|
|
Carbo przedłużony
![]()
Jurowicz-Talik-Lechowicz-Szumilas-Kaczor-J.Krupa-Brzycki-Legutko-J.Wapiennik-W. Stopa-Michel-Sawicki-S.Wójcik-Świder-Snopkowski-Adamek
|
|
|
|
Senior Member
Od: 03.2003
Offline |
|
|
Ponoć Łubik już in, pozostały testy medyczne
|
|
|
|
Senior Member
Od: 08.2005
Skąd: kraina gandzi i deszczu
Offline |
|
|
Lista kończących się kontraktów:
Kod:
1 Broda (zakończony) 5 Józek (zakończony) ![]()
Statystyki Wisły na wykresach: https://www.canva.com/design/DAGtt9A...Id=hc3c6977d12
Na razie świętowanie awansu
|
|
|
|
Senior Member
Od: 07.2008
Offline |
|
|
To jest ruch który bardzo źle wróży. Gdyby miał tu przyjść ktoś do pierwszego składu to by nie przedłużali Carbo bo po co? Żeby nie wstał z ławki? A jest przecież jeszcze Staszak, Omić. Skoro przedłużyli to na logikę znaczy, że nikt nie przyjdzie. A w związku z tym, że zwlekali z tym tak długo świadczy to o jednym. Doszli do wniosku, że nikogo lepszego nie znajdą. Dlaczego? Każdy chyba zna odpowiedź...
![]()
Eppur si muove!
|
|
|
|
Senior Member
Od: 08.2005
Skąd: kraina gandzi i deszczu
Offline |
|
|
Sky Sport DE potwierdza
https://x.com/Plettigoal/status/2068357041567969385 Chociaż ja bym wolał by to potwierdził redaktor Karcz ![]()
Ostatnio edytowane przez pepe72 : 20.06.2026 o godz. 19:58.
![]()
Statystyki Wisły na wykresach: https://www.canva.com/design/DAGtt9A...Id=hc3c6977d12
Na razie świętowanie awansu
|
|
|
|
Senior Member
Od: 03.2021
Skąd: pd-zach. kresy Krakowa
Offline |
|
Ostatnio edytowane przez WildDog : 20.06.2026 o godz. 20:23.
![]()
|
|
|
|
Senior Member
Od: 03.2005
Skąd: Wieś pod Krakowem
Offline |
|
|
Carbo przedłużony ....
To by było na tyle jeśli chodzi o wzmocnienie środka pola...tak naprawdę to kluczowa obok napastnika pozycja do wzmocnienia dla nas. ![]()
Jarosław Królewski....Nie jestem fanem.
|
|
|
|
Senior Member
Od: 03.2021
Skąd: pd-zach. kresy Krakowa
Offline |
|
Ostatnio edytowane przez WildDog : 20.06.2026 o godz. 20:22.
![]()
|
|
|
|
Senior Member
Od: 08.2005
Skąd: kraina gandzi i deszczu
Offline |
|
Mamy ograniczone środki finansowe więc generalnie jesteśmy klubem 3-4 wyboru dla większości piłkarzy. Za to liga startuje końcem lipca (zobaczymy co Cygany wymyślą). Lepiej mieć na już Carbo niż czekać do 6-7 kolejki na wymarzone wzmocnienie. Zwłaszcza, że Marc ze swoim peselem nie może zbyt wiele żądać. O czym w zeszłym sezonie przekonał się się James. ![]()
Statystyki Wisły na wykresach: https://www.canva.com/design/DAGtt9A...Id=hc3c6977d12
Na razie świętowanie awansu
|
|
|
|
Senior Member
Od: 03.2021
Skąd: pd-zach. kresy Krakowa
Offline |
|
![]()
|
|
|
|
Senior Member
Od: 07.2008
Offline |
|
![]()
Eppur si muove!
|
|
|
|
Senior Member
Od: 03.2005
Skąd: Wieś pod Krakowem
Offline |
|
|
Dodajmy do tego jeszcze, że każda drużyna może zgłosić wyłącznie pewną ilość zawodników.
W tej chwili w Wiśle jest już 5 środkowych obrońców, 5 bocznych obrońców i 6 środkowych pomocników. Jeżeli przynajmniej 2 środkowych pomocników nie odejdzie to nie ma co liczyć na żadne transfery na tej pozycji ![]()
Jarosław Królewski....Nie jestem fanem.
|
|
|
|
Senior Member
Od: 03.2021
Skąd: pd-zach. kresy Krakowa
Offline |
|
Ostatnio edytowane przez WildDog : 20.06.2026 o godz. 22:31.
![]()
|
|
|
|
Senior Member
Od: 03.2005
Skąd: North-east KR
Offline |
|
|
Ale nam zdecydowanie bardziej potrzeba do środka kogoś do gry do przodu. Do asekuracji i łatania dziur James i Carbo spokojnie wystarczą, ale brakuje im gry bardziej wertykalnej i strzału z 20 m. Tu jest potrzebne wzmocnienie, konkurencja dla Dudy i Omica, a na okazję tutaj możemy czekać i do września...
![]()
Hej Nasz TS !!
|
|
|

|
||||||
![]() |
| Narzędzia tematu | |
| Tryby wyświetlania | |
|
|