The White Star Division - Wisła Kraków


Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna
Nazwa użytkownika
Hasło


Wisła Kraków - piłka nożna Tutaj możesz spokojnie i rzeczowo porozmawiać o wszystkich tematach związanych z "Białą Gwiazdą". Pokój z założenia zawierać ma tematy dotyczące drużyny.

Odpowiedź
 
Narzędzia tematu Tryby wyświetlania
Drozd
Senior Member
 
Od: 03.2005
Skąd: North-east KR

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#1
Stary 29.09.2025, 20:58
Rodado to walnie Wieczystej Hattricka
Hej Nasz TS !!
Odpowiedz cytując
Markus
Senior Member
 
 
Od: 11.2002
Skąd: Kraków

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#2
Stary 30.09.2025, 11:33
Wisła w meczu z Polonią Bytom zagrała dokładnie tak, jak tego oczekiwaliśmy od niej od dawna - solidnie, odpowiedzialnie i z pełną koncentracją w obronie. Wynik 1:0 nie oddaje do końca kontroli, jaką drużyna miała nad spotkaniem, ale pokazuje, że zespół potrafi wygrywać mecze dzięki organizacji i konsekwencji.

Najważniejszą decyzją trenera Jopa były tym razem zmiany - i trzeba uczciwie przyznać, że w końcu zadziałały. Wejście Jamesa Igbekeme okazało się kluczowe: Nigeryjczyk nie tylko kapitalnie zabezpieczał środek pola, ale też popisał się ładnym uderzeniem z dystansu, które dało Wiśle zwycięstwo. Do tego dołożył kilka interwencji w destrukcji i odbiorów, po których rywale wyglądali jak dzieci we mgle. Wniósł naprawdę dużą jakość i świeżość.

W destrukcji błyszczał też Marc Carbo - ustawiał się perfekcyjnie, czytał grę, blokował Polonii środek pola, a do tego zagrywał precyzyjne diagonalne piłki, które pozwalały szybko przenosić ciężar gry. To był występ z kategorii tych, które budują autorytet zawodnika w drużynie, pomimo kilku gorszych zagrań w drugiej połowie.

Na szczególną pochwałę zasłużył Grujcić - bardzo pewny w każdej interwencji, świetnie ustawiony, silny fizycznie. W drugiej połowie jego pojedynek bark w bark z napastnikiem Polonii był symbolem ogromnych możliwości i siły: nie dał się przepchnąć, nie przegrał walki o pozycje, ładnie zablokował rywala. Trudno przypomnieć sobie sytuację, w której Grujcić przegrałby jakikolwiek pojedynek w tym meczu. Wszystkie główki z przeciwnikami również były jego.

Obrona w ogóle zagrała bardzo dobrze - Giger na prawej stronie świetnie dawał sobie radę, wygrywał pojedynki i wyglądał niezwykle pewnie. Biedrzycki też rozegrał dobre spotkanie - właściwie się ustawiał, był odpowiedzialny, zrobił dokładnie to, czego się od niego oczekuje.

Duda również zasłużył na pozytywną ocenę - walczył, odbierał piłki, starał się wspierać destrukcję. Nadal brakuje mu jednak szybszego operowania piłką i w paru momentach można było odnieść wrażenie, że spowalniał akcje. Ale w bilansie - na plus.

Świetną zmianę dał także Lelieveld, który grając jako lewy obrońca nie tylko zabezpieczał flankę, ale i po raz kolejny popisał się inteligentnym zagraniem, kończącym się asystą. To już jego firmowa jakość.

Słabiej wypadli natomiast Erithaler i Duarte. Austriak wyglądał na zmęczonego sezonem, brakowało mu dokładności i świeżości, a Duarte był tym razem mniej efektywny niż zwykle. Obaj z pewnością potrafią dać Wiśle więcej.

Kuziemka - tradycyjnie zadziorny, waleczny, próbował strzałów, szarpał skrzydłem i starał się gubić krycie rywali. To był występ pełen ambicji, nawet jeśli nie zawsze szedł za tym efekt. Rodado - mniej widoczny niż w poprzednich meczach, ale jak zwykle ciężko pracował dla drużyny i mocno angażował się w obronę.

Jeszcze słowo o Omicu: choć spędził na murawie tylko kilkanaście minut, zostawił po sobie pozytywne wrażenie -widać było, że to piłkarz z dużą kulturą gry. Świetnie czytał sytuacje, nie gubił się pod presją, a przy tym oddał mocny i groźny strzał z dystansu, pokazując, że może być realnym zagrożeniem także w ofensywie. To wejście było krótkie, ale wystarczyło, by uznać, że Omić będzie cennym ogniwem drużyny w dalszej części sezonu.

Na koniec Letkiewicz - bez fajerwerków, ale zrobił swoje. Obronił co trzeba, nie zawalił niczego, wyglądał pewnie. A przy obecnej sytuacji Wisły to też wartość sama w sobie.

To był mecz Wisły, w którym defensywa i zmiany trenera zrobiły różnicę. Jop tym razem zasłużył na pochwały, bo dobrze ustawił zespół i podejmował właściwe decyzje, a kluczowy manewr z Igbekeme wygrał mu spotkanie.
Jaroo1: "okazało się, że gracze co się sprawdzają w Polsce są z 2 ligi hiszpańskiej. Nic w tym odkrywczego nie ma, byłoby dziwne gdyby się nie sprawdzali."
(...)
"Polaków na rynku to mamy do wyboru praktycznie zero w porównaniu do chociażby rynku europejskiego. Ogólnie poziom Polakow jest słabszy niż graczy z zachodu, dlatego logiczne jest że łatwiej znaleźć kogoś na zachodzie, nawet z II-V ligi - zależy od kraju, bo np w Hiszpanii można znaleźć dobrego gracza w niższej lidze
"
Odpowiedz cytując
FraMat
Senior Member
 
 
Od: 03.2003

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#3
Stary 30.09.2025, 12:02
Markus napisał(a):Wyświetl post
W destrukcji błyszczał też Marc Carbo - ustawiał się perfekcyjnie, czytał grę, blokował Polonii środek pola, a do tego zagrywał precyzyjne diagonalne piłki, które pozwalały szybko przenosić ciężar gry. To był występ z kategorii tych, które budują autorytet zawodnika w drużynie, pomimo kilku gorszych zagrań w drugiej połowie.
Tradycyjnie doczepię się do występu Carbo.

Tak - 100% racji - w destrukcji Carbo był wczoraj wyśmienity, natomiast gra do przodu w jego wykonaniu już nie wyglądała tak różowo.
Koncertowo psuł większość długich podań - albo podawał zbyt lekko, tak że rywale łatwo przejmowali te piłki, co prowadziło do zagrożenia, lub niecelnie, albo nie w tempo.
Jeśli to było podanie do tyłu, do boku, lub do przodu, ale na kilka metrów - były celne.
Pozostałe w większości - nie.

Być może wygląda to tak, że jestem hejterem Carbo, ale nic z tych rzeczy.
Doceniam jego znakomite ustawianie się, umiejętność odebrania piłki rywalowi w środku pola, umiejętność uspokajania gry, technikę i ogólnie czytanie rywala.
Jednak nie widziałem żadnego "precyzyjnego" diagonalnego podania.
W tym elemencie Carbo wczoraj większość wykonywał niechlujnie i słabo.
No i oczywiście - też uważam, że i tak Carbo nadal jest w środku pola nie do zastąpienia, ale trzymajmy się realiów.
Zanim ktoś nazwie mnie hejterem, czy coś podobnego, niech przeczyta mój podpis.
To tylko moje zdanie, z którym nikt nie musi się zgadzać

...nie będę wchodził w dalsze dyskusje z idiotą....


Odpowiedz cytując
Markus
Senior Member
 
 
Od: 11.2002
Skąd: Kraków

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#4
Stary 30.09.2025, 17:13
FraMat napisał(a):Wyświetl post
Tradycyjnie doczepię się do występu Carbo.

Być może wygląda to tak, że jestem hejterem Carbo, ale nic z tych rzeczy. (...)
Jednak nie widziałem żadnego "precyzyjnego" diagonalnego podania.
Jakoś mnie nie dziwi, że nie zauważyłeś na przykład jednego z diagonalnych podań przedstawionych tu na filmie: https://x.com/MarcinKlimek1/status/1973056262922277079

Gadanie, że nie jesteś hejterem Carbo, czy kimś do niego uprzedzonym, kupić mogliby jedynie ci, którzy już nie pamiętają, jak promowałeś do składu w jego miejsce Sukiennickiego pod pretekstem, że rzekomo jest bardziej dynamiczny - i taka zmiana według Ciebie miał się nie odbić negatywnie na jakości gry zespołu.
Jaroo1: "okazało się, że gracze co się sprawdzają w Polsce są z 2 ligi hiszpańskiej. Nic w tym odkrywczego nie ma, byłoby dziwne gdyby się nie sprawdzali."
(...)
"Polaków na rynku to mamy do wyboru praktycznie zero w porównaniu do chociażby rynku europejskiego. Ogólnie poziom Polakow jest słabszy niż graczy z zachodu, dlatego logiczne jest że łatwiej znaleźć kogoś na zachodzie, nawet z II-V ligi - zależy od kraju, bo np w Hiszpanii można znaleźć dobrego gracza w niższej lidze
"
Odpowiedz cytując
FraMat
Senior Member
 
 
Od: 03.2003

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#5
Stary 30.09.2025, 17:52
Markus napisał(a):Wyświetl post
Jakoś mnie nie dziwi, że nie zauważyłeś na przykład jednego z diagonalnych podań przedstawionych tu na filmie: https://x.com/MarcinKlimek1/status/1973056262922277079
faktycznie, miał przez 90 minut dwa długie, udane podania. Chapeau bas.
To tylko moje zdanie, z którym nikt nie musi się zgadzać

...nie będę wchodził w dalsze dyskusje z idiotą....


Odpowiedz cytując
krysztal
Senior Member
 
Od: 05.2011

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#6
Stary 30.09.2025, 18:09
FraMat napisał(a):Wyświetl post
faktycznie, miał przez 90 minut dwa długie, udane podania. Chapeau bas.
To co należy oddać Carbo to to,że on poniżej pewnego poziomu nie schodzi i jego jakieś słabsze występy można pewnie spokojnie policzyć na palcach jednej ręki.Zaryzykuje stwierdzenie,że jest to najrówniej grający piłkarz w naszym zespole.
Odpowiedz cytując
FraMat
Senior Member
 
 
Od: 03.2003

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#7
Stary 30.09.2025, 18:53
krysztal napisał(a):Wyświetl post
To co należy oddać Carbo to to,że on poniżej pewnego poziomu nie schodzi i jego jakieś słabsze występy można pewnie spokojnie policzyć na palcach jednej ręki.Zaryzykuje stwierdzenie,że jest to najrówniej grający piłkarz w naszym zespole.
Jasne.
Zgadzam się.
Tyle tylko, że wczoraj widziałem, zwłaszcza w drugiej połowie wiele jego niecelnych i nie w tempo podań.
Piszę o tym tylko dla zachowania pełnego obiektywizmu.
Carbo świetnie grał w destrukcji, dość dobrze do przodu, ale zwłaszcza w drugiej połowie, był bardzo niechlujny.
To tylko moje zdanie, z którym nikt nie musi się zgadzać

...nie będę wchodził w dalsze dyskusje z idiotą....


Odpowiedz cytując
Markus
Senior Member
 
 
Od: 11.2002
Skąd: Kraków

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#8
Stary 30.09.2025, 18:10
FraMat napisał(a):Wyświetl post
faktycznie, miał przez 90 minut dwa długie, udane podania. Chapeau bas.
Miał znacznie więcej bardzo wartościowych zagrań i reakcji w tym meczu. Doskonale o tym wiesz, ale wolisz popisywać się swoją niechęcią do ciągle najlepszego pomocnika naszego zespołu. Nie zapomnij i tym razem znów wciskać w jego miejsce Sukni jako bardziej dynamicznego
Jaroo1: "okazało się, że gracze co się sprawdzają w Polsce są z 2 ligi hiszpańskiej. Nic w tym odkrywczego nie ma, byłoby dziwne gdyby się nie sprawdzali."
(...)
"Polaków na rynku to mamy do wyboru praktycznie zero w porównaniu do chociażby rynku europejskiego. Ogólnie poziom Polakow jest słabszy niż graczy z zachodu, dlatego logiczne jest że łatwiej znaleźć kogoś na zachodzie, nawet z II-V ligi - zależy od kraju, bo np w Hiszpanii można znaleźć dobrego gracza w niższej lidze
"
Odpowiedz cytując
wolfy
Senior Member
 
Od: 01.2005
Skąd: Z Krainy Deszczowców...

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#9
Stary 30.09.2025, 19:02
FraMat napisał(a):Wyświetl post
faktycznie, miał przez 90 minut dwa długie, udane podania. Chapeau bas.
Ewidentnie widać że ogarniasz tylko galaktyczne talenty takie jak Sukiennicki, ale Carbo jest naszym podstawowym piłkarzem pokazującym się stoperom do podania i pchającym piłkę do przodu. W każdym meczu.

Z Łęczną kiedy nasi byli wystraszeni po szoł Brody i stracie bramki praktycznie tylko on się pokazywał przy wyprowadzaniu od stoperów i zagrywał do przodu.

Strzału Mark nie ma, ale podania akurat dobrze mu wychodzą.

Rozumiem że żeby to zauważyć trzeba zwracać na to uwagę, taka pozycja że jego podania zwykle rozpoczynają akcje, przez co nie widać ich w skrótach (chyba że jest kontra po jego odbiorze). To nie to co Oliwer, który lekko prowadzi piłkę przy linii żeby w kluczowym momencie się na niej wywrócić przed pierwszym zawodnikiem przeciwnika. Takie jednostki trafiają się bardzo rzadko.

A przynajmniej mam taką nadzieję...
Ostatnio edytowane przez wolfy : 30.09.2025 o godz. 19:06.
Już za cztery lata,
Już za cztery lata,
Może będzie Ekstraklasa!
Odpowiedz cytując
krysztal
Senior Member
 
Od: 05.2011

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#10
Stary 30.09.2025, 20:11
wolfy napisał(a):Wyświetl post
Ewidentnie widać że ogarniasz tylko galaktyczne talenty takie jak Sukiennicki, ale Carbo jest naszym podstawowym piłkarzem pokazującym się stoperom do podania i pchającym piłkę do przodu. W każdym meczu.

Z Łęczną kiedy nasi byli wystraszeni po szoł Brody i stracie bramki praktycznie tylko on się pokazywał przy wyprowadzaniu od stoperów i zagrywał do przodu.

Strzału Mark nie ma, ale podania akurat dobrze mu wychodzą.

Rozumiem że żeby to zauważyć trzeba zwracać na to uwagę, taka pozycja że jego podania zwykle rozpoczynają akcje, przez co nie widać ich w skrótach (chyba że jest kontra po jego odbiorze). To nie to co Oliwer, który lekko prowadzi piłkę przy linii żeby w kluczowym momencie się na niej wywrócić przed pierwszym zawodnikiem przeciwnika. Takie jednostki trafiają się bardzo rzadko.

A przynajmniej mam taką nadzieję...
Akurat z Łęczną za szoł Brody odpowiada po części właśnie Marc.Jego zaletą jest to,że bardzo szybko wraca na właściwe tory.
Odpowiedz cytując
Markus
Senior Member
 
 
Od: 11.2002
Skąd: Kraków

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#11
Stary 02.10.2025, 09:50
FraMat napisał(a):Wyświetl post
faktycznie, miał przez 90 minut dwa długie, udane podania. Chapeau bas.
Statystyki w tym przypadku najlepiej wyjaśniają Fra Mata, jego całościowe spostrzeżenia i "obiektywizm".

https://x.com/Tobitsw1906/status/1973662414865571899

Jego wypowiedzi na temat Carbo i Sukiennickiego (oraz paru innych, typu sugerowania, że Rude nie słucha Jopa na podstawie jednego ujęcia kamery), to zawsze była i nadal jest jedna wielka kompromitacja.
Ostatnio edytowane przez Markus : 02.10.2025 o godz. 09:57.
Jaroo1: "okazało się, że gracze co się sprawdzają w Polsce są z 2 ligi hiszpańskiej. Nic w tym odkrywczego nie ma, byłoby dziwne gdyby się nie sprawdzali."
(...)
"Polaków na rynku to mamy do wyboru praktycznie zero w porównaniu do chociażby rynku europejskiego. Ogólnie poziom Polakow jest słabszy niż graczy z zachodu, dlatego logiczne jest że łatwiej znaleźć kogoś na zachodzie, nawet z II-V ligi - zależy od kraju, bo np w Hiszpanii można znaleźć dobrego gracza w niższej lidze
"
Odpowiedz cytując

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna

Odpowiedź
Narzędzia tematu
Tryby wyświetlania

Zasady wysyłania postów
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Włączony
MordkiWłączony
[IMG] code is Włączony
HTML code is Wyłączone

Skok do forum


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 01:21.