
|
|||||||
| Wisła Kraków - piłka nożna Tutaj możesz spokojnie i rzeczowo porozmawiać o wszystkich tematach związanych z "Białą Gwiazdą". Pokój z założenia zawierać ma tematy dotyczące drużyny. |
| Wyświetl wyniki ankiety: Podczas okienka transferowego latem 2018 roku Wisła: | |||
| wzmocni się |
|
44 | 26,19% |
| osłabi |
|
97 | 57,74% |
| zmiany kadrowe nie będą odczuwalne |
|
27 | 16,07% |
| Głosujących: 168. Nie możesz głosować w tej ankiecie | |||
![]() |
|
|
Narzędzia tematu | Tryby wyświetlania |
|
Socios Wisła Kraków
Od: 02.2006
Offline |
|
|
W naszej taktyce (o ile to sie nie zmieni) i tak LO jest bardziej ofensywnie ustawiony niz PO, wiec Krzyżanowski o ile sie ogarnal taktycznie i fizycznie to miałby pole do popisu.
A co do Austriaka z GKSu, to bylbym mega zaskoczony jakby do nas trafil. Gosc z boiskowym IQ 140 za którymi nadążają umiejętności. Inna sprawa ze nie wierzę ze do nas trafi |
|
|
|
Senior Member
Od: 12.2002
Skąd: z dołu tabeli
Offline |
|
|
Do tego chłop ma niesamowity gaz. Jeśli go ściągniemy, to będzie to naprawdę spore wzmocnienie.
![]() [35/54] Znafca internetowy za sezon 2023/2024 |
|
|
|
Senior Member
Od: 07.2004
Skąd: z prawego brzegu
Offline |
|
Ogólnie wymyśliliśmy sobie, że gramy z wysokim posiadaniem. Ok, nie polemizuje. Czy mamy najwyższe posiadanie w lidze? Owszem. Czy strzelamy najwięcej bramek jako naturalne następstwo obrania strategii wysokiego posiadania? Niestety nie. BBT miało lepszą ofensywę. Arka taką samą. Od Petrochemii byliśmy tylko ciut lepsi. Coś co bardzo zwraca uwagę przy takich obliczeniach to fakt, że aż sześć meczy zagraliśmy na 0 z przodu."Aż", bo bezpośrednio awansujące Arka i BBT miały ich tylko po 3. Przy takiej zabawie w szukanie straconych punktów bardzo zwraca to uwagę, bo odejmując bramki stracone w takich meczach zyskujesz tylko 1 punkt, a z bezbramkowym remisem to już w ogóle nic nie zrobisz. Dołóżmy do tego 4 manity gdzie rozdupcyliśmy przeciwnika, ale punktów za to więcej nie ma. I wychodzi, że 10 meczy czyli prawie 1/3 sezonu to 4 wpierd0le gdzie z przeciwnika nie ma co zbierać i sześć spotkań gdzie nie byliśmy w stanie nic strzelić. Potworna nieregularność, z którą awansu bezpośredniego niestety nie ma co szukać. Skoro założyliśmy strategie opartą o ofensywne i atrakcyjne granie zacznijmy robić z przodu liczby, które faktycznie powinny jej towarzyszyć, bo na razie z przekroju ligi po prostu ich nie widać. |
|
|
|
Senior Member
Od: 03.2003
Offline |
|
|
Yyyy... A dlaczego ktokolwiek z Was sądzi, że "ten Austriak" ma jakąkolwiek motywację aby zmieniać klub? A jeśli już to czemu miałaby to być Wisła a nie np Śląsk, czy nawet Ruch?
Wiecie, Kamil Jóżwiak też został do wzięcia, może i o nim podyskutujmy? |
|
|
|
Socios Wisła Kraków
Od: 01.2015
Offline |
|
|
Obstawiam motywacje finansowa
![]()
|
|
|
|
Senior Member
Od: 03.2005
Skąd: Wieś pod Krakowem
Offline |
|
|
Szef obiecal płacić piłkarzom odsetki od nieterminowych pensji.
Ponieważ opoxnienia będą spore, pensje również - w efekcie na samych odsetkach można dodatkowo zarobić. W innych klubach tego nie ma, więc to na pewno przemawia za Wisłą. I wcale nie żartuje, Królewski mówił o tym w wywiadzie ![]()
Jarosław Królewski....Nie jestem fanem.
|
|
|
|
Senior Member
Od: 04.2009
Skąd: Krk
Offline |
|
|
Rodado to jak tylko Trabzon po ludzku zapłaci, to go nie ma.
A Turcja Turcji nie równa i problemu z ratami tutaj akurat może nie być. Baena pewnie wyląduje w Widzewie, pytanie czy nie z Igbekeme. ![]()
GENERALNIE TO WIADOMO CO
|
|
|
|
Senior Member
Od: 03.2005
Skąd: North-east KR
Offline |
|
|
I to jest problem, takich meczów jak z Miedzią było bardzo dużo, pełno okazji i zero efektu. Co z tego że mamy 30 strzałów skoro 25 jest niecelnych. Z czego to wynika? Ne pewno z umiejętności, tylko winnych klubach raczej nie grają dużo lepsi piłkarze a tak dramatycznie nie marnują okazji. Moim zdaniem są dwie przyczyny. Po pierwsze rozgrzeszanie marnowania sytuacji, którego najlepszym przykładem jest zachowanie Zwolaka i sztabu w stosunku do niego. Chłop przez pół roku bramki nie strzelił i wszyscy tłumaczyli to brakiem szczęścia, szczęściu trzeba pomóc skoncentrować się przyłożyć, anie machać ręką po kolejnej zmarnowanej okazji, a już to co zrobił w Opolu to nadaje się na grubą karę finansową. Druga sprawa to kretyńskie przeświadczenie że przecież za chwile będzie kolejna okazja i na pewno wreszcie wpadnie, w wielu sytuacjach jest wrażenie, że strzelający robi to na odwal się zwłaszcza przy rogach, nie widać żeby celem było trafienie w bramkę, wygląda to jakby głównym celem było dojście do piłki i szybki powrót na pozycje obronne. Nie ma skupienia, koncentracji, apotem czytamy że po 15 kornerach nie oddaliśmy żadnego celnego strzału.
![]()
Hej Nasz TS !!
|
|
|
|
Senior Member
Od: 11.2002
Offline |
|
stąd przymiarki do nas i Łodzi a że u nasz zwolni się kasa z kontraktu Baeny, Rodado i być może Igbe to jest kogo przepłacać lub płacić lepiej niż w Tychach ps. żeby takie trywialności tłumaczyć.... ![]()
Jurowicz-Talik-Lechowicz-Szumilas-Kaczor-J.Krupa-Brzycki-Legutko-J.Wapiennik-W. Stopa-Michel-Sawicki-S.Wójcik-Świder-Snopkowski-Adamek
|
|
|
|
Senior Member
Od: 08.2010
Offline |
|
|
|
|
|
Socios Wisła Kraków
Od: 02.2006
Offline |
|
|
Nie powiem, jesli faktycznie ubija Ertlhaiera to będzie spory sukces na rynku. Dopoki nie złapie wislackego wirusa moze byc ciekawym elemenetem ukladanki.
Bardziej natomiast dziwi ze w Colleyu pokladaja takie nadzieje. Na pewno potrzebuje min. pol roku regularnej gry zeby dojsc do poziomu sprzed kontuzji. Nie wiem czy mamy na to czas i perspektywy. Nowy stoper to tak czy siak priorytet. I to nie ważne że mamy 4 stoperow, skoro każdy to albo tykajaca bomba, albo pokiereszowany. |
|
|
|
Senior Member
Od: 12.2002
Skąd: z dołu tabeli
Offline |
|
|
Coś mnie ominęło? Z artykułów dotyczących transferów można raczej wywnioskować, że odejdzie.
![]() [35/54] Znafca internetowy za sezon 2023/2024 |
|
|
|
Senior Member
Od: 06.2007
Skąd: Kraków
Offline |
|
|
W wywiadzie Kozminskiego z agentem Rodado (i jak się okazało również Colleya) padło takie stwierdzenie, że Colley jest bliski przedłużenia umowy.
Jeśli tylko nas na to stać i nie będzie to taki poziom, jaki otrzymał w Ekstraklasie to w porządku. Potencjał ma o wiele większy od Łasickiego, czy Biedrzyckiego. Pytanie, jak szybko dojdzie do formy sprzed urazu. |
|
|
|
Senior Member
Od: 12.2002
Skąd: z dołu tabeli
Offline |
|
|
Tego artykułu jeszcze nie czytałem.
Jeśli to prawda, to jest to całkiem dobra wiadomość. Oznacza to, że Colley musiał ostro zejść z wymagań. Zdecydowanie wolę przedłużenie kontraktu Józka, niż takiego Łasickiego. Wciąż jest młody, jak przepracuje uczciwie lato, to powinien być jednym z podstawowych stoperów w nadchodzącym sezonie.
Ostatnio edytowane przez Patryko : 08.06.2025 o godz. 12:40.
![]() [35/54] Znafca internetowy za sezon 2023/2024 |
|
|
|
Senior Member
Od: 01.2005
Skąd: Z Krainy Deszczowców...
Offline |
|
![]()
Już za cztery lata,
Już za cztery lata, Może będzie Ekstraklasa!
|
|
|
|
Senior Member
Od: 07.2004
Skąd: z prawego brzegu
Offline |
|
Włącz skróty BBT. Zobaczysz dokładnie to samo co u nas. Łapanie wysokiego bloku w fazie przejściowej, głupie straty w rozegraniu, babole bramkarza. W skali sezonu nawet +7 w relacji do nas. Z pewnością natomiast nie zobaczysz tak jak u nas stosunku gdzie na jedną obcinkę własnej obrony przypadają 2-3 niewykorzystane sytuacje przez blok ofensywny. Arka to trochę inna bajka. Znacznie bardziej bezpośrednia gra gdzie obrońcy mają znacznie mniej okazji do popełniania błędów przy rozegraniu od tyłu. No i skrajny pragmatyzm przy obronie korzystnego wyniku. Niski blok, gra na czas. Niefajnie się to ogląda, ale na koniec sezonu z perspektywy wyniku nikt o tym nie pamięta. Dobry przykład to sytuacja, którą przytoczyłeś z Biedrzyckim i faulem na 50tym metrze przy prowadzeniu 2-0. Skąd w ogóle nasz stoper wziął się na 50tym metrze przy prowadzeniu 2-0? Może jest debilem, a może jednak miał tam być. Słuchając wypowiedzi Jopa, że bez względu na wynik gramy swoje, a w dalszej kolejności bełkotu Królewskiego o wierności stylu gry raczej to drugie. |
|
|
|
Socios Wisła Kraków
Od: 02.2006
Offline |
|
|
Trenowanie trenowaniem, ale on stracil 7-9kg masy miesniowej lekko. Jego achillesy pewnie z 1/3 na obwodzie. Ja mam spore obawy że będzie wygladla bardziej jak Colley z sezonu 22/23
|
|
|
|
Senior Member
Od: 01.2005
Skąd: Z Krainy Deszczowców...
Offline |
|
![]()
Już za cztery lata,
Już za cztery lata, Może będzie Ekstraklasa!
|
|
|
|
Senior Member
Od: 12.2002
Skąd: z dołu tabeli
Offline |
|
|
Dlatego trzeba pozbywać się graczy takich jak Jaroch, którzy albo zaliczają fatalny, niewymuszony błąd (Płock), albo notorycznie kryją na radar i na swojej pozycji po prostu statystują.
![]() [35/54] Znafca internetowy za sezon 2023/2024 |
|
|
|
Senior Member
Od: 06.2007
Skąd: Kraków
Offline |
|
|
Nie mogę znaleźć pewniejszego źródła niż transfermarkt odnośnie długości kontraktu Kamila Zapolnika, ale jeśli prawdą jest, że teraz wygasa mu kontrakt z Termalicą, to powinniśmy powalczyć o tego zawodnika.
Silny, wysoki, dobry w powietrzu i bramkostrzelny napastnik - nie wiem, czy pojawia się na zielono w naszych algorytmach (obawiam się, że nie), finansowo powinien być na niższym poziomie niż Zwoliński (a więc w zasięgu), 1 ligę zna jak mało który napastnik. Rok temu już wykonał podobny manewr i zamienił ekstraklasową Puszczę na Termalikę. Innym piłkarzem Termaliki, któremu się kończy kontrakt to Karasek - 23 lata, więc może być zbyt drogi w przejęciu. Oczywiście jest to transferowe sci fi, choć nie miałbym przeciwko, gdyby pierwsze nazwisko się jakoś przebiło do Bashy czy Królewskiego... |
|
|
|
Senior Member
Od: 07.2011
Offline |
|
|
Tak tak już widzę kolejkę ludzi którzy odchodzą z ekstraklasowego klubu do pechowego klubu z I ligi. Obudź się.
|
|
|
|
Senior Member
Od: 03.2003
Offline |
|
|
Dużo zależy od tego czy będą przychodzili do klubu prowadzonego przez golodupca czy przez bogatego właściciela
|
|
|
|
Socios Wisła Kraków
Od: 02.2006
Offline |
|
|
Jest taki temat do wygrzebania: transferowe Science fiction i powinnismy tam sobie fantazjowac w takich kwestiach jak Zapolnik czy Karasek
Ostatnio edytowane przez Karherop : 08.06.2025 o godz. 20:03.
|
|
|
|
Senior Member
Od: 12.2006
Skąd: Kraków
Offline |
|
Nie mówię, że tak nie można budować drużyny: Termalica, Puszcza, Arka, Miedź - opierają się na takim drewnie i to z sukcesami. Tylko że musisz zbudować w ten sposób całą drużynę. Nie możesz mieć z tyłu Duarte, Carbo i Igbekeme czy Dudy, bo po prostu nie będą w stanie grać z takim chłopem. ![]()
Demokracja: mówisz co chcesz, robisz co ci każą.
|
|
|
|
Socios Wisła Kraków
Od: 02.2006
Offline |
|
|
I najwiecej bramek z przewrotek na polskich boiskach od czasu Mięciela. Mamy chyba generalnie tendencje do umniejszania umiejetnosci rywalom.
Grajac w esa w podobnym (z grubsza) stylu sprowadzalismy pilkarskie "drewna" i nikomu to nie przeszkadzalo. Mielismy Ondraszka, ktory potrafil nawet poklepac z Boguskim i Brozkiem. Nie mozna miec pretensji ze wiekszosc rywali gra z nami w sposob jaki przyniesie im punkty. Nikt nam nie broni posiadac bardziei wybieganych zawodników lub wiecej grac po kontroressingu. |
|
|
|
Socios Wisła Kraków
Od: 11.2002
Skąd: Z rekawa
Offline |
|
Co tu jest do zmianiania oprocz tego, ze przy 0-0 w Opolu w 65 minucie zamiast Alfaro na boisko wszedlby Zapolnik? Wedlug mnie nic. |
|
|
|
Senior Member
Od: 11.2010
Offline |
|
|
As, może to, że Zapolnik owszem byłby w polu karnym ale nie miałby mu kto celnie zagrać piłkę albo dośrodkować w punkt ?
|
|
|
|
Socios Wisła Kraków
Od: 11.2002
Skąd: Z rekawa
Offline |
|
Poza tym, w pierwszej lidze nie graja ludzie, ktorzy umieja dosrodkowac "w punkt", nawet w reprezentacji Polski odkad Blaszczykowski odszedl na emryture nie ma takiego zawodnika. Trzeba sie cieszyc jesli nasi umieja mniej wiecej wrzucic na afere. |
|
|
|
Senior Member
Od: 06.2009
Offline |
|
|
Ostatnio latało info po Twitterze że Jaroch i Lasicki mają kontrakty do końca roku 2025, nie sezonu.
Do 27 zawodników obecnej kadry(bez juniorów czyli Kuziemki i Beniowskiego) trzeba doliczyć niejakiego Staszaka oraz Olejarke, Dziedzica , Krzyżanowskiego wracających z wypożyczeń Czyli 31 chłopa na kontraktach W pierwszej kolejności trzeba to odchudzić o 10-12 nazwisk a dopiero potem ściągać nowych ludzi ![]()
"Czy mogłem sie cofnąć - cofnąć do czego, do kogo, do jakiego mnie ? Nie ma żadnego momentu w przeszłości, który, cudownie zmieniony, odwróciłby bieg mojego życia, żadnej katastrofy, która mi sie przydarzyła, wskutek czego jestem inny, niż byc powinieniem; niczego takiego nie potrafie wskazać"
|
|
|

|
||||||
![]() |
| Narzędzia tematu | |
| Tryby wyświetlania | |
|
|