The White Star Division - Wisła Kraków


Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna
Nazwa użytkownika
Hasło


Wisła Kraków - piłka nożna Tutaj możesz spokojnie i rzeczowo porozmawiać o wszystkich tematach związanych z "Białą Gwiazdą". Pokój z założenia zawierać ma tematy dotyczące drużyny.

Wyświetl wyniki ankiety: Podczas okienka transferowego latem 2018 roku Wisła:
wzmocni się 44 26,19%
osłabi 97 57,74%
zmiany kadrowe nie będą odczuwalne 27 16,07%
Głosujących: 168. Nie możesz głosować w tej ankiecie

Odpowiedź
 
Narzędzia tematu Tryby wyświetlania
emjot
Senior Member
 
Od: 11.2002

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#96631
Stary 06.06.2025, 16:51
Karherop napisał(a):Wyświetl post
Troche inaczej.

W Primaverze zawodnicy Torino maja grac w systemie takim jak gra 1 drużyna. Wystarowali z trojka z tyłu.

Krzyzanowski gral 23 mecze na wahadle, a mniej wiecej od lutego Torino przeszło na grą czworka z tyłu i wszedl w sklad lini obronnej.

Tymczasem cena wywolawcza za Rodado 1.5-2 mln euro wg Agenta po spotkaniu z JK. Raczej nikt tu nie ma juz watpliwowci że jego sprzedaż to konieczność.

Obstawiam Pogon lub Widzew, raczej tylko oni moga w PL szastac obecnie kasa na wiekowych zawodników.
kluczowa sprawa w przypadku Krzyżana to jest taka czy nauczyli go tam przez ten rok bronić
i dośrodkować

skoro jakieś liczby z przodu ma to mogłoby znaczyć, że coś tam nad nim popracowali
tylko co z umiejętnościami defensywnymi (czyli ile bramek im zawalił....)

ps. gdyby przyszedł ten Austriak z Tychów to byłaby dosyć miła niespodzianka, nie jest to przecinak w rodzaju Hajdy (tym bardziej że ma 1,69 wzrostu ), ale dobry pomocnik (jak na I ligę) z niezłym zmysłem do gry kombinacyjnej. No i strzelił 8 bramek w lidze. Jak na pomocnika to dobry wynik.
Ostatnio edytowane przez emjot : 06.06.2025 o godz. 18:24.
Jurowicz-Talik-Lechowicz-Szumilas-Kaczor-J.Krupa-Brzycki-Legutko-J.Wapiennik-W. Stopa-Michel-Sawicki-S.Wójcik-Świder-Snopkowski-Adamek
Odpowiedz cytując
Karherop
Socios Wisła Kraków
 
 
Od: 02.2006

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#96632
Stary 06.06.2025, 20:01
W naszej taktyce (o ile to sie nie zmieni) i tak LO jest bardziej ofensywnie ustawiony niz PO, wiec Krzyżanowski o ile sie ogarnal taktycznie i fizycznie to miałby pole do popisu.

A co do Austriaka z GKSu, to bylbym mega zaskoczony jakby do nas trafil. Gosc z boiskowym IQ 140 za którymi nadążają umiejętności.

Inna sprawa ze nie wierzę ze do nas trafi
Odpowiedz cytując
Patryko
Senior Member
 
 
Od: 12.2002
Skąd: z dołu tabeli

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#96633
Stary 06.06.2025, 20:16
Do tego chłop ma niesamowity gaz. Jeśli go ściągniemy, to będzie to naprawdę spore wzmocnienie.

[35/54]

Znafca internetowy za sezon 2023/2024
Odpowiedz cytując
Cymes
Senior Member
 
Od: 07.2004
Skąd: z prawego brzegu

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#96634
Stary 06.06.2025, 21:34
Elefant napisał(a):Wyświetl post
Bardzo jestem ciekaw przebiegu tego okienka transferowego.
Nie jest żadną tajemnicą, że praktycznie od zera trzeba zbudować linię obrony. Od zera bo poza Mikulcem, którego powrót to bardzo odległa i niepewna perspektywa i rokującym Kutwą nie ma tam nikogo na kim można by się oprzeć.
Podobno mamy drugą co do liczby straconych bramek obronę. Jak to mówią jest kłamstwo, duże kłamstwo i statystyka. Mówią też,że lepiej przegrać raz 0:5 niż pięć razy 0:1. Zadałem sobie ból obejrzenia skrótów meczów, w których traciliśmy punkty stykowo tj. jedną bramką lub remis. Wyszło mi, że z powodów słabości i błędów w obronie straciliśmy około 20 pkt. Gdyby nawet połowa tych punktów była dowieziona, rzut oka na tabelę... Pamiętać trzeba, że kilka meczów to strata punktów x 2.
Symptomatyczne były mecze z Arką.

Wisła Arka 2:2. Prowadzimy lajtowa dwoma bramkami. W 68 minucie Biedrzycki mając już jedną żółtą bawi się w zapasy. Pięćdziesiąt metrów od bramki. Pierwsza bramka dla Arki, błąd w ustawieniu, Mikulec wyprzedzony jak dziecko. Druga bramka Jaroch ze Starzyński - krycie na radar, Uryga przestawiony, zawodnik Arki pozostawiony sam w polu karnym.
Arka Wisła 2:2. Pierwsza bramka zawodnik wyprzedza stojącego jak słup soli Biedrzyckiego, a Sobczak zostawiony bez krycia 5 metrów przed bramką. Druga bramka - babol bramkarza.
Mecz z Termą strata punktów na własne życzenie, był niedawno szkoda opisywać ewidentne babole.
Traciliśmy na własne życzenie punkty z "wielkimi" traciliśmy z ogórami. Nie ma sensu opisywać każdego meczu. Oczywiście każda obrona popełnia błędy.

Statystycznie to byliśmy wielcy w każdym aspekcie. A w praktyce będziemy się kisić 4 sezon w Pierwszej lidze.
Napisałem, że jestem ciekaw okienka. Chciałbym się mylić, ale mam przeczucie graniczące z pewnością, że nie jesteśmy do tego okienka przygotowani i będzie tradycyjnie, przedłużanie słabych, przypadek, ci co kiedyś grali w Wiśle, spragnieni krakowskiego życia nocnego, otłuszczeni podrzuceni przez menago itd. Myślę, że nie jesteśmy też przygotowani finansowo na kolejny sezon w I lidze, ale to już nie ten temat.
Aż sobie to z ciekawości policzyłem. Szukając 20pkt zszedłem do 19 straconych bramek w sezonie. Licząc bardzo optymistycznie, czyli dla przykładu ze wspomnianą Arką odejmując tylko 1 bramkę, żeby remis za jeden punkt zmienić w wygraną za 3. Bardziej realna/życiowa statystyka to byłoby jakieś 15-17 bramek w sezonie. Zresztą, bardzo ładnie obrazuje to przykład Arki. Z taką samą zdobyczą bramkową zrobili 10pkt więcej tracąc 8 goli mniej od nas. Czyli chcąc zrobić +20 wychodzi właśnie wspomniane 15-17 bramek. Jak to wygląda historycznie? Kompletnie nierealnie. Przez ostatnie 10 sezonów rekord to 20 bramek Radomiaka i ZL. Nawet wyniki 21-25 bramek można policzyć na palcach jednej ręki. 15-17 straconych goli to po prostu abstrakcja.

Ogólnie wymyśliliśmy sobie, że gramy z wysokim posiadaniem. Ok, nie polemizuje. Czy mamy najwyższe posiadanie w lidze? Owszem. Czy strzelamy najwięcej bramek jako naturalne następstwo obrania strategii wysokiego posiadania? Niestety nie. BBT miało lepszą ofensywę. Arka taką samą. Od Petrochemii byliśmy tylko ciut lepsi. Coś co bardzo zwraca uwagę przy takich obliczeniach to fakt, że aż sześć meczy zagraliśmy na 0 z przodu."Aż", bo bezpośrednio awansujące Arka i BBT miały ich tylko po 3. Przy takiej zabawie w szukanie straconych punktów bardzo zwraca to uwagę, bo odejmując bramki stracone w takich meczach zyskujesz tylko 1 punkt, a z bezbramkowym remisem to już w ogóle nic nie zrobisz. Dołóżmy do tego 4 manity gdzie rozdupcyliśmy przeciwnika, ale punktów za to więcej nie ma. I wychodzi, że 10 meczy czyli prawie 1/3 sezonu to 4 wpierd0le gdzie z przeciwnika nie ma co zbierać i sześć spotkań gdzie nie byliśmy w stanie nic strzelić. Potworna nieregularność, z którą awansu bezpośredniego niestety nie ma co szukać. Skoro założyliśmy strategie opartą o ofensywne i atrakcyjne granie zacznijmy robić z przodu liczby, które faktycznie powinny jej towarzyszyć, bo na razie z przekroju ligi po prostu ich nie widać.
Odpowiedz cytując
Pulpet
Senior Member
 
Od: 03.2003

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#96635
Stary 07.06.2025, 08:27
Yyyy... A dlaczego ktokolwiek z Was sądzi, że "ten Austriak" ma jakąkolwiek motywację aby zmieniać klub? A jeśli już to czemu miałaby to być Wisła a nie np Śląsk, czy nawet Ruch?

Wiecie, Kamil Jóżwiak też został do wzięcia, może i o nim podyskutujmy?
Odpowiedz cytując
wiesniak842
Socios Wisła Kraków
 
Od: 01.2015

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#96636
Stary 07.06.2025, 08:28
Obstawiam motywacje finansowa
Odpowiedz cytując
sandomingo
Senior Member
 
 
Od: 03.2005
Skąd: Wieś pod Krakowem

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#96637
Stary 07.06.2025, 08:44
Szef obiecal płacić piłkarzom odsetki od nieterminowych pensji.
Ponieważ opoxnienia będą spore, pensje również - w efekcie na samych odsetkach można dodatkowo zarobić.
W innych klubach tego nie ma, więc to na pewno przemawia za Wisłą.
I wcale nie żartuje, Królewski mówił o tym w wywiadzie
Jarosław Królewski....Nie jestem fanem.
Odpowiedz cytując
El'kabat
Senior Member
 
 
Od: 04.2009
Skąd: Krk

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#96638
Stary 07.06.2025, 09:51
Rodado to jak tylko Trabzon po ludzku zapłaci, to go nie ma.
A Turcja Turcji nie równa i problemu z ratami tutaj akurat może nie być.

Baena pewnie wyląduje w Widzewie, pytanie czy nie z Igbekeme.
GENERALNIE TO WIADOMO CO
Odpowiedz cytując
Drozd
Senior Member
 
Od: 03.2005
Skąd: North-east KR

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#96639
Stary 07.06.2025, 12:32
Cymes napisał(a):Wyświetl post
Skoro założyliśmy strategie opartą o ofensywne i atrakcyjne granie zacznijmy robić z przodu liczby, które faktycznie powinny jej towarzyszyć, bo na razie z przekroju ligi po prostu ich nie widać.
I to jest problem, takich meczów jak z Miedzią było bardzo dużo, pełno okazji i zero efektu. Co z tego że mamy 30 strzałów skoro 25 jest niecelnych. Z czego to wynika? Ne pewno z umiejętności, tylko winnych klubach raczej nie grają dużo lepsi piłkarze a tak dramatycznie nie marnują okazji. Moim zdaniem są dwie przyczyny. Po pierwsze rozgrzeszanie marnowania sytuacji, którego najlepszym przykładem jest zachowanie Zwolaka i sztabu w stosunku do niego. Chłop przez pół roku bramki nie strzelił i wszyscy tłumaczyli to brakiem szczęścia, szczęściu trzeba pomóc skoncentrować się przyłożyć, anie machać ręką po kolejnej zmarnowanej okazji, a już to co zrobił w Opolu to nadaje się na grubą karę finansową. Druga sprawa to kretyńskie przeświadczenie że przecież za chwile będzie kolejna okazja i na pewno wreszcie wpadnie, w wielu sytuacjach jest wrażenie, że strzelający robi to na odwal się zwłaszcza przy rogach, nie widać żeby celem było trafienie w bramkę, wygląda to jakby głównym celem było dojście do piłki i szybki powrót na pozycje obronne. Nie ma skupienia, koncentracji, apotem czytamy że po 15 kornerach nie oddaliśmy żadnego celnego strzału.
Hej Nasz TS !!
Odpowiedz cytując
emjot
Senior Member
 
Od: 11.2002

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#96640
Stary 07.06.2025, 22:20
Pulpet napisał(a):Wyświetl post
Yyyy... A dlaczego ktokolwiek z Was sądzi, że "ten Austriak" ma jakąkolwiek motywację aby zmieniać klub? A jeśli już to czemu miałaby to być Wisła a nie np Śląsk, czy nawet Ruch?

Wiecie, Kamil Jóżwiak też został do wzięcia, może i o nim podyskutujmy?
"ten Austriak" ma motywację taką, że kończy mu się kontrakt i można dostać lepszy w innym klubie
stąd przymiarki do nas i Łodzi
a że u nasz zwolni się kasa z kontraktu Baeny, Rodado i być może Igbe to jest kogo przepłacać lub płacić lepiej niż w Tychach


ps. żeby takie trywialności tłumaczyć....
Jurowicz-Talik-Lechowicz-Szumilas-Kaczor-J.Krupa-Brzycki-Legutko-J.Wapiennik-W. Stopa-Michel-Sawicki-S.Wójcik-Świder-Snopkowski-Adamek
Odpowiedz cytując
Elefant
Senior Member
 
Od: 08.2010

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#96641
Stary 08.06.2025, 08:36
Cymes napisał(a):Wyświetl post
Aż sobie to z ciekawości policzyłem. Szukając 20pkt zszedłem do 19 straconych bramek w sezonie. Licząc bardzo optymistycznie, czyli dla przykładu ze wspomnianą Arką odejmując tylko 1 bramkę, żeby remis za jeden punkt zmienić w wygraną za 3. Bardziej realna/życiowa statystyka to byłoby jakieś 15-17 bramek w sezonie. Zresztą, bardzo ładnie obrazuje to przykład Arki. Z taką samą zdobyczą bramkową zrobili 10pkt więcej tracąc 8 goli mniej od nas. Czyli chcąc zrobić +20 wychodzi właśnie wspomniane 15-17 bramek. Jak to wygląda historycznie? Kompletnie nierealnie. Przez ostatnie 10 sezonów rekord to 20 bramek Radomiaka i ZL. Nawet wyniki 21-25 bramek można policzyć na palcach jednej ręki. 15-17 straconych goli to po prostu abstrakcja.

Ogólnie wymyśliliśmy sobie, że gramy z wysokim posiadaniem. Ok, nie polemizuje. Czy mamy najwyższe posiadanie w lidze? Owszem. Czy strzelamy najwięcej bramek jako naturalne następstwo obrania strategii wysokiego posiadania? Niestety nie. BBT miało lepszą ofensywę. Arka taką samą. Od Petrochemii byliśmy tylko ciut lepsi. Coś co bardzo zwraca uwagę przy takich obliczeniach to fakt, że aż sześć meczy zagraliśmy na 0 z przodu."Aż", bo bezpośrednio awansujące Arka i BBT miały ich tylko po 3. Przy takiej zabawie w szukanie straconych punktów bardzo zwraca to uwagę, bo odejmując bramki stracone w takich meczach zyskujesz tylko 1 punkt, a z bezbramkowym remisem to już w ogóle nic nie zrobisz. Dołóżmy do tego 4 manity gdzie rozdupcyliśmy przeciwnika, ale punktów za to więcej nie ma. I wychodzi, że 10 meczy czyli prawie 1/3 sezonu to 4 wpierd0le gdzie z przeciwnika nie ma co zbierać i sześć spotkań gdzie nie byliśmy w stanie nic strzelić. Potworna nieregularność, z którą awansu bezpośredniego niestety nie ma co szukać. Skoro założyliśmy strategie opartą o ofensywne i atrakcyjne granie zacznijmy robić z przodu liczby, które faktycznie powinny jej towarzyszyć, bo na razie z przekroju ligi po prostu ich nie widać.
Ale my nie musieliśmy schodzić do 19 bramek. Wystarczył by wynik w zakresie 25-28 bramek. Wystarczyło w trzech kluczowych meczach nie robić aż sześciu baboli w defensywie. Przynajmniej dwa z nich (Wisła Arka Terma Wisła) to remisy na własne życzenie. I cyk brakuje nam jeszcze 4 punktów do miejsca premiowanego. No bez trudu można poszukać co najmniej kilka innych meczów, gdzie tracimy bramki na własne życzenie. Chociażby mecz z mocarną Stalą Rzeszów. Opis bramki. U do J, J do U. U do I wpuszczając go na minę. I na panikę do J. J na odp.. się do U. U wyp... do przodu. Strata. Tutaj stop klatka. Po lewej stronie stoją niepilnowani K i M. Ale podać trzeba do I który ma trzech zawodników na plecach. Hierarchia. Dalej. Solidny pierwszoligowiec daje się ograć jak junior, ostoja i legenda takoż. Potem już klasyka. Czterech zawodników Wisły w polu karnym, dwóch Stali. Tyle, że niepilnowanych i szybszych. Cyk brameczka z niczego. I znów stop klatka. Solidny pierwszoligowiec ośmieszony wyprzedzony na dwóch krokach o kilka metrów niespiesznym truchtem zmierza do pola karnego. W tym czasie M który był już przygotowany do akcji ofensywnej i stał na połowie przeciwnika wraca na pełnej ... w swoje pole karne. Zabrakło mu kilku metrów by wyprzedzić zawodnika Stali. A w tym czasie J truchta a C stoi w polu karnym bez jakiejkolwiek kontroli co się wokół niego dzieje. To jest kabaret nie obrona. Nie chodzi o to by zejść do 10 straconych bramek bo to niemożliwe. Chodzi o to, że my systemowo traciliśmy punkty po często kabaretowych błędach obrony. Statystycznie traciliśmy mało bramek bo każda drużyna ustawiała pod nas autobus. To i obrona nie miała dużego pola do wykazania się. Obawiam się, że każde spotkanie z drużynami top 8 ekstraklasy, które podeszły by na poważnie do meczu z nami to byłoby dla tej obrony spotkanie gołej dupy z batem. Coś jak mecz z Rapidem czy pierwszy ze Spartakiem gdzie podsumowaniem meczu był okrzyk komentatora "gdzie byli obrońcy" ? A tak wiem, puchar polski...
Odpowiedz cytując
Karherop
Socios Wisła Kraków
 
 
Od: 02.2006

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#96642
Stary 08.06.2025, 08:38
Nie powiem, jesli faktycznie ubija Ertlhaiera to będzie spory sukces na rynku. Dopoki nie złapie wislackego wirusa moze byc ciekawym elemenetem ukladanki.

Bardziej natomiast dziwi ze w Colleyu pokladaja takie nadzieje. Na pewno potrzebuje min. pol roku regularnej gry zeby dojsc do poziomu sprzed kontuzji. Nie wiem czy mamy na to czas i perspektywy.

Nowy stoper to tak czy siak priorytet. I to nie ważne że mamy 4 stoperow, skoro każdy to albo tykajaca bomba, albo pokiereszowany.
Odpowiedz cytując
Patryko
Senior Member
 
 
Od: 12.2002
Skąd: z dołu tabeli

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#96643
Stary 08.06.2025, 09:17
Karherop napisał(a):Wyświetl post
Bardziej natomiast dziwi ze w Colleyu pokladaja takie nadzieje. Na pewno potrzebuje min. pol roku regularnej gry zeby dojsc do poziomu sprzed kontuzji. Nie wiem czy mamy na to czas i perspektywy.
Coś mnie ominęło? Z artykułów dotyczących transferów można raczej wywnioskować, że odejdzie.

[35/54]

Znafca internetowy za sezon 2023/2024
Odpowiedz cytując
grogoriogreg
Senior Member
 
 
Od: 06.2007
Skąd: Kraków

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#96644
Stary 08.06.2025, 09:21
W wywiadzie Kozminskiego z agentem Rodado (i jak się okazało również Colleya) padło takie stwierdzenie, że Colley jest bliski przedłużenia umowy.

Jeśli tylko nas na to stać i nie będzie to taki poziom, jaki otrzymał w Ekstraklasie to w porządku. Potencjał ma o wiele większy od Łasickiego, czy Biedrzyckiego. Pytanie, jak szybko dojdzie do formy sprzed urazu.
Odpowiedz cytując
Patryko
Senior Member
 
 
Od: 12.2002
Skąd: z dołu tabeli

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#96645
Stary 08.06.2025, 09:39
Tego artykułu jeszcze nie czytałem.

Jeśli to prawda, to jest to całkiem dobra wiadomość. Oznacza to, że Colley musiał ostro zejść z wymagań. Zdecydowanie wolę przedłużenie kontraktu Józka, niż takiego Łasickiego. Wciąż jest młody, jak przepracuje uczciwie lato, to powinien być jednym z podstawowych stoperów w nadchodzącym sezonie.
Ostatnio edytowane przez Patryko : 08.06.2025 o godz. 12:40.

[35/54]

Znafca internetowy za sezon 2023/2024
Odpowiedz cytując
wolfy
Senior Member
 
Od: 01.2005
Skąd: Z Krainy Deszczowców...

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#96646
Stary 08.06.2025, 12:37
Karherop napisał(a):Wyświetl post
Nie powiem, jesli faktycznie ubija Ertlhaiera to będzie spory sukces na rynku. Dopoki nie złapie wislackego wirusa moze byc ciekawym elemenetem ukladanki.

Bardziej natomiast dziwi ze w Colleyu pokladaja takie nadzieje. Na pewno potrzebuje min. pol roku regularnej gry zeby dojsc do poziomu sprzed kontuzji. Nie wiem czy mamy na to czas i perspektywy.

Nowy stoper to tak czy siak priorytet. I to nie ważne że mamy 4 stoperow, skoro każdy to albo tykajaca bomba, albo pokiereszowany.
Z tym pół roku potrzebnym do powrotu Colleya do formy to bym nie przesadzał. On już od dłuższego czasu trenuje. Znacznie bardziej martwi mnie odpowiedź na pytanie "Za ile?".
Już za cztery lata,
Już za cztery lata,
Może będzie Ekstraklasa!
Odpowiedz cytując
Cymes
Senior Member
 
Od: 07.2004
Skąd: z prawego brzegu

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#96647
Stary 08.06.2025, 13:40
Elefant napisał(a):Wyświetl post
Ale my nie musieliśmy schodzić do 19 bramek. Wystarczył by wynik w zakresie 25-28 bramek. Wystarczyło w trzech kluczowych meczach nie robić aż sześciu baboli w defensywie. Przynajmniej dwa z nich (Wisła Arka Terma Wisła) to remisy na własne życzenie. I cyk brakuje nam jeszcze 4 punktów do miejsca premiowanego. No bez trudu można poszukać co najmniej kilka innych meczów, gdzie tracimy bramki na własne życzenie. Chociażby mecz z mocarną Stalą Rzeszów. Opis bramki. U do J, J do U. U do I wpuszczając go na minę. I na panikę do J. J na odp.. się do U. U wyp... do przodu. Strata. Tutaj stop klatka. Po lewej stronie stoją niepilnowani K i M. Ale podać trzeba do I który ma trzech zawodników na plecach. Hierarchia. Dalej. Solidny pierwszoligowiec daje się ograć jak junior, ostoja i legenda takoż. Potem już klasyka. Czterech zawodników Wisły w polu karnym, dwóch Stali. Tyle, że niepilnowanych i szybszych. Cyk brameczka z niczego. I znów stop klatka. Solidny pierwszoligowiec ośmieszony wyprzedzony na dwóch krokach o kilka metrów niespiesznym truchtem zmierza do pola karnego. W tym czasie M który był już przygotowany do akcji ofensywnej i stał na połowie przeciwnika wraca na pełnej ... w swoje pole karne. Zabrakło mu kilku metrów by wyprzedzić zawodnika Stali. A w tym czasie J truchta a C stoi w polu karnym bez jakiejkolwiek kontroli co się wokół niego dzieje. To jest kabaret nie obrona. Nie chodzi o to by zejść do 10 straconych bramek bo to niemożliwe. Chodzi o to, że my systemowo traciliśmy punkty po często kabaretowych błędach obrony. Statystycznie traciliśmy mało bramek bo każda drużyna ustawiała pod nas autobus. To i obrona nie miała dużego pola do wykazania się. Obawiam się, że każde spotkanie z drużynami top 8 ekstraklasy, które podeszły by na poważnie do meczu z nami to byłoby dla tej obrony spotkanie gołej dupy z batem. Coś jak mecz z Rapidem czy pierwszy ze Spartakiem gdzie podsumowaniem meczu był okrzyk komentatora "gdzie byli obrońcy" ? A tak wiem, puchar polski...
Ale to nie ja pisałem, że poprawą gry obronnej mogliśmy zrobić +20 punktów.

Włącz skróty BBT. Zobaczysz dokładnie to samo co u nas. Łapanie wysokiego bloku w fazie przejściowej, głupie straty w rozegraniu, babole bramkarza. W skali sezonu nawet +7 w relacji do nas. Z pewnością natomiast nie zobaczysz tak jak u nas stosunku gdzie na jedną obcinkę własnej obrony przypadają 2-3 niewykorzystane sytuacje przez blok ofensywny.

Arka to trochę inna bajka. Znacznie bardziej bezpośrednia gra gdzie obrońcy mają znacznie mniej okazji do popełniania błędów przy rozegraniu od tyłu. No i skrajny pragmatyzm przy obronie korzystnego wyniku. Niski blok, gra na czas. Niefajnie się to ogląda, ale na koniec sezonu z perspektywy wyniku nikt o tym nie pamięta. Dobry przykład to sytuacja, którą przytoczyłeś z Biedrzyckim i faulem na 50tym metrze przy prowadzeniu 2-0. Skąd w ogóle nasz stoper wziął się na 50tym metrze przy prowadzeniu 2-0? Może jest debilem, a może jednak miał tam być. Słuchając wypowiedzi Jopa, że bez względu na wynik gramy swoje, a w dalszej kolejności bełkotu Królewskiego o wierności stylu gry raczej to drugie.
Odpowiedz cytując
Karherop
Socios Wisła Kraków
 
 
Od: 02.2006

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#96648
Stary 08.06.2025, 15:57
wolfy napisał(a):Wyświetl post
Z tym pół roku potrzebnym do powrotu Colleya do formy to bym nie przesadzał. On już od dłuższego czasu trenuje. Znacznie bardziej martwi mnie odpowiedź na pytanie "Za ile?".
Trenowanie trenowaniem, ale on stracil 7-9kg masy miesniowej lekko. Jego achillesy pewnie z 1/3 na obwodzie. Ja mam spore obawy że będzie wygladla bardziej jak Colley z sezonu 22/23
Odpowiedz cytując
wolfy
Senior Member
 
Od: 01.2005
Skąd: Z Krainy Deszczowców...

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#96649
Stary 08.06.2025, 16:15
Cymes napisał(a):Wyświetl post
Ale to nie ja pisałem, że poprawą gry obronnej mogliśmy zrobić +20 punktów.

Włącz skróty BBT. Zobaczysz dokładnie to samo co u nas. Łapanie wysokiego bloku w fazie przejściowej, głupie straty w rozegraniu, babole bramkarza. W skali sezonu nawet +7 w relacji do nas. Z pewnością natomiast nie zobaczysz tak jak u nas stosunku gdzie na jedną obcinkę własnej obrony przypadają 2-3 niewykorzystane sytuacje przez blok ofensywny.

Arka to trochę inna bajka. Znacznie bardziej bezpośrednia gra gdzie obrońcy mają znacznie mniej okazji do popełniania błędów przy rozegraniu od tyłu. No i skrajny pragmatyzm przy obronie korzystnego wyniku. Niski blok, gra na czas. Niefajnie się to ogląda, ale na koniec sezonu z perspektywy wyniku nikt o tym nie pamięta. Dobry przykład to sytuacja, którą przytoczyłeś z Biedrzyckim i faulem na 50tym metrze przy prowadzeniu 2-0. Skąd w ogóle nasz stoper wziął się na 50tym metrze przy prowadzeniu 2-0? Może jest debilem, a może jednak miał tam być. Słuchając wypowiedzi Jopa, że bez względu na wynik gramy swoje, a w dalszej kolejności bełkotu Królewskiego o wierności stylu gry raczej to drugie.
To się nieco poprawiło z czasem, ale nadal u Jopa zdarzają się odpały jak z Wisłą Płock czy Miedzią w barażach.
Już za cztery lata,
Już za cztery lata,
Może będzie Ekstraklasa!
Odpowiedz cytując
Patryko
Senior Member
 
 
Od: 12.2002
Skąd: z dołu tabeli

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#96650
Stary 08.06.2025, 16:39
Dlatego trzeba pozbywać się graczy takich jak Jaroch, którzy albo zaliczają fatalny, niewymuszony błąd (Płock), albo notorycznie kryją na radar i na swojej pozycji po prostu statystują.

[35/54]

Znafca internetowy za sezon 2023/2024
Odpowiedz cytując
grogoriogreg
Senior Member
 
 
Od: 06.2007
Skąd: Kraków

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#96651
Stary 08.06.2025, 16:56
Nie mogę znaleźć pewniejszego źródła niż transfermarkt odnośnie długości kontraktu Kamila Zapolnika, ale jeśli prawdą jest, że teraz wygasa mu kontrakt z Termalicą, to powinniśmy powalczyć o tego zawodnika.

Silny, wysoki, dobry w powietrzu i bramkostrzelny napastnik - nie wiem, czy pojawia się na zielono w naszych algorytmach (obawiam się, że nie), finansowo powinien być na niższym poziomie niż Zwoliński (a więc w zasięgu), 1 ligę zna jak mało który napastnik.

Rok temu już wykonał podobny manewr i zamienił ekstraklasową Puszczę na Termalikę.

Innym piłkarzem Termaliki, któremu się kończy kontrakt to Karasek - 23 lata, więc może być zbyt drogi w przejęciu.

Oczywiście jest to transferowe sci fi, choć nie miałbym przeciwko, gdyby pierwsze nazwisko się jakoś przebiło do Bashy czy Królewskiego...
Odpowiedz cytując
Armin
Senior Member
 
Od: 07.2011

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#96652
Stary 08.06.2025, 18:20
Tak tak już widzę kolejkę ludzi którzy odchodzą z ekstraklasowego klubu do pechowego klubu z I ligi. Obudź się.
Odpowiedz cytując
FraMat
Senior Member
 
 
Od: 03.2003

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#96653
Stary 08.06.2025, 19:15
Armin napisał(a):Wyświetl post
Tak tak już widzę kolejkę ludzi którzy odchodzą z ekstraklasowego klubu do pechowego klubu z I ligi. Obudź się.
Dużo zależy od tego czy będą przychodzili do klubu prowadzonego przez golodupca czy przez bogatego właściciela
To tylko moje zdanie, z którym nikt nie musi się zgadzać

...nie będę wchodził w dalsze dyskusje z idiotą....


Odpowiedz cytując
Karherop
Socios Wisła Kraków
 
 
Od: 02.2006

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#96654
Stary 08.06.2025, 19:49
Armin napisał(a):Wyświetl post
Tak tak już widzę kolejkę ludzi którzy odchodzą z ekstraklasowego klubu do pechowego klubu z I ligi. Obudź się.
Jest taki temat do wygrzebania: transferowe Science fiction i powinnismy tam sobie fantazjowac w takich kwestiach jak Zapolnik czy Karasek
Ostatnio edytowane przez Karherop : 08.06.2025 o godz. 20:03.
Odpowiedz cytując
Książę Palownik
Senior Member
 
Od: 12.2006
Skąd: Kraków

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#96655
Stary 08.06.2025, 23:43
grogoriogreg napisał(a):Wyświetl post
Nie mogę znaleźć pewniejszego źródła niż transfermarkt odnośnie długości kontraktu Kamila Zapolnika, ale jeśli prawdą jest, że teraz wygasa mu kontrakt z Termalicą, to powinniśmy powalczyć o tego zawodnika.
Sprowadzanie takich zawodników zdecydowanie wymagałoby całkowitej zmiany stylu gry i filozofii rozwoju drużyny. To by była całkowita rewolucja, jakbyśmy się przestawili na takie drewno, którego jedynym atutem jest wybieganie i wyskakanie.

Nie mówię, że tak nie można budować drużyny: Termalica, Puszcza, Arka, Miedź - opierają się na takim drewnie i to z sukcesami. Tylko że musisz zbudować w ten sposób całą drużynę. Nie możesz mieć z tyłu Duarte, Carbo i Igbekeme czy Dudy, bo po prostu nie będą w stanie grać z takim chłopem.
Demokracja: mówisz co chcesz, robisz co ci każą.
Odpowiedz cytując
Karherop
Socios Wisła Kraków
 
 
Od: 02.2006

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#96656
Stary 09.06.2025, 08:21
I najwiecej bramek z przewrotek na polskich boiskach od czasu Mięciela. Mamy chyba generalnie tendencje do umniejszania umiejetnosci rywalom.

Grajac w esa w podobnym (z grubsza) stylu sprowadzalismy pilkarskie "drewna" i nikomu to nie przeszkadzalo. Mielismy Ondraszka, ktory potrafil nawet poklepac z Boguskim i Brozkiem.

Nie mozna miec pretensji ze wiekszosc rywali gra z nami w sposob jaki przyniesie im punkty. Nikt nam nie broni posiadac bardziei wybieganych zawodników lub wiecej grac po kontroressingu.
Odpowiedz cytując
As
Socios Wisła Kraków
 
 
Od: 11.2002
Skąd: Z rekawa

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#96657
Stary 09.06.2025, 10:22
Książę Palownik napisał(a):Wyświetl post
Sprowadzanie takich zawodników zdecydowanie wymagałoby całkowitej zmiany stylu gry i filozofii rozwoju drużyny. To by była całkowita rewolucja, jakbyśmy się przestawili na takie drewno, którego jedynym atutem jest wybieganie i wyskakanie.

Nie mówię, że tak nie można budować drużyny: Termalica, Puszcza, Arka, Miedź - opierają się na takim drewnie i to z sukcesami. Tylko że musisz zbudować w ten sposób całą drużynę. Nie możesz mieć z tyłu Duarte, Carbo i Igbekeme czy Dudy, bo po prostu nie będą w stanie grać z takim chłopem.
Nie zabardzo rozumiem co trzeba by konkretnie zmieniac. Brakuje nam goscia, ktory umie grac glowa, jest to ewidentne od trzech sezonow. Nie mamy nikogo kogo mozna by wpuscic z lawki na broniacego sie rywala, kto by umial skakac do dosrodkowan.

Co tu jest do zmianiania oprocz tego, ze przy 0-0 w Opolu w 65 minucie zamiast Alfaro na boisko wszedlby Zapolnik? Wedlug mnie nic.
Odpowiedz cytując
adam_09
Senior Member
 
Od: 11.2010

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#96658
Stary 09.06.2025, 10:43
As, może to, że Zapolnik owszem byłby w polu karnym ale nie miałby mu kto celnie zagrać piłkę albo dośrodkować w punkt ?
Odpowiedz cytując
As
Socios Wisła Kraków
 
 
Od: 11.2002
Skąd: Z rekawa

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#96659
Stary 09.06.2025, 11:54
adam_09 napisał(a):Wyświetl post
As, może to, że Zapolnik owszem byłby w polu karnym ale nie miałby mu kto celnie zagrać piłkę albo dośrodkować w punkt ?
skoro dosrodkowania sa na tyle dobre ze musza byc wybijane przez stoperow przciwnika to bylyby tez na tyle dobre aby moglby o nie powalczyc Zapolnik albo jakis inny wysoki napastnik.

Poza tym, w pierwszej lidze nie graja ludzie, ktorzy umieja dosrodkowac "w punkt", nawet w reprezentacji Polski odkad Blaszczykowski odszedl na emryture nie ma takiego zawodnika.

Trzeba sie cieszyc jesli nasi umieja mniej wiecej wrzucic na afere.
Odpowiedz cytując
bridgeburner
Senior Member
 
 
Od: 06.2009

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#96660
Stary 09.06.2025, 14:15
Ostatnio latało info po Twitterze że Jaroch i Lasicki mają kontrakty do końca roku 2025, nie sezonu.
Do 27 zawodników obecnej kadry(bez juniorów czyli Kuziemki i Beniowskiego) trzeba doliczyć niejakiego Staszaka oraz Olejarke, Dziedzica , Krzyżanowskiego wracających z wypożyczeń
Czyli 31 chłopa na kontraktach
W pierwszej kolejności trzeba to odchudzić o 10-12 nazwisk a dopiero potem ściągać nowych ludzi
"Czy mogłem sie cofnąć - cofnąć do czego, do kogo, do jakiego mnie ? Nie ma żadnego momentu w przeszłości, który, cudownie zmieniony, odwróciłby bieg mojego życia, żadnej katastrofy, która mi sie przydarzyła, wskutek czego jestem inny, niż byc powinieniem; niczego takiego nie potrafie wskazać"
Odpowiedz cytując

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna

Odpowiedź
Narzędzia tematu
Tryby wyświetlania

Zasady wysyłania postów
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Włączony
MordkiWłączony
[IMG] code is Włączony
HTML code is Wyłączone

Skok do forum


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 15:13.