The White Star Division - Wisła Kraków


Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna
Nazwa użytkownika
Hasło


Wisła Kraków - piłka nożna Tutaj możesz spokojnie i rzeczowo porozmawiać o wszystkich tematach związanych z "Białą Gwiazdą". Pokój z założenia zawierać ma tematy dotyczące drużyny.

Odpowiedź
 
Narzędzia tematu Tryby wyświetlania
wolfy
Senior Member
 
Od: 01.2005
Skąd: Z Krainy Deszczowców...

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#1
Stary 25.08.2024, 11:32
Witalis napisał(a):Wyświetl post
A gdyby tak - zostańcie ze mną przez chwilę - przyznać, że żadna strategia/taktyka transferowa nie sprawdzi się, jeśli nie zaczniemy od początku: cele, plany finansowe na różne warianty, koncepcja drużyny, trener i pion sportowy, zawodnicy.


Wagon Hiszpanów to była opcja krótkoterminowa, wynikająca z tego, że Królewski nie zna się na klubie, ale wie, że kiedyś pracował tu taki Kiko, że kibice go chwalili, nawet pisali o nim na tt. No to wziął i zrobił z tego Kiko dyrektora sportowego, licząc, że sprowadzi mu wagon Hiszpanów do gry na już. Jeden wagon był I klasy, drugi z miejscami stojącymi, w międzyczasie zmieniały się koncepcje z motorniczym, bo najpierw na drugą nóżkę był swojak-prawilniak, potem budżetowy Guardiola. Ale przy takiej budowie klubu to musiało ponieść klęskę, na marginesie zostawiając już absurd budowy hiszpańskiej drużyny w Krakowie oraz produkt uboczny tego eksperymentu i błąd systemu, czyli szczęśliwie zdobyty Puchar Polski.


Jednocześnie poławianie polskich pereł w I i II lidze również skończy się katastrofą, jeśli nie wiemy dokładnie, kogo chcemy, kto nam pasuje itd. Efektem braku planu i jego realizacji jest najwyraźniej Biedrzycki. Jak ktoś tu już zasugerował, on najprawdopodobniej nie był pierwszym albo drugim wyborem Moskala. Kupiliśmy go, bo nie udało nam się kupić innego solidnego zawodnika I-ligowego do obrony, licząc, że ten Biedrzycki spełni swoją rolę. A jeśli był naszym pierwszym wyborem, to był to wybór całkowicie nietrafiony, co również pokazuje, że nie radzimy sobie z planowaniem i realizacją planu.


Powrót Igbekeme jest chyba ostatecznym dowodem na brak pomysłu właściciela i kompetencji jego otoczenia do zarządzania klubem. Nie wiemy, kogo możemy ściągnąć, więc ściągamy typa, z którym parę lat temu w Wiśle dobrze grało się Bashy. Wcześniej w ten sposób zakontraktowano Kiakosa. Zresztą sam Basha jest dokładnie takim przypadkiem: ściągnęliśmy go do I ligi, bo grał u nas kilka lat wcześniej i równy z niego gość. A jak po 2 latach rehabilitacji zakończył karierę, to został p.o. dyrektora sportowego, bo zna parę języków, grał zagranicą i ma zagranicznego menedżera, wiec musi znać kogoś poza krajem. Absurd.
Zapominasz jeszcze o urojeniach n.t. młodych talentów. Co sezon ściągamy takich co mają się rozwinąć, po roku okazuje się że nam jednak nie pasują, ale kontrakty zostają. I tak ciągniemy za sobą wianuszek coraz starszych "młodych talentów", z których większość z sezonu na sezon wygląda coraz gorzej...
Już za cztery lata,
Już za cztery lata,
Może będzie Ekstraklasa!
Odpowiedz cytując

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna

Odpowiedź
Narzędzia tematu
Tryby wyświetlania

Zasady wysyłania postów
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Włączony
MordkiWłączony
[IMG] code is Włączony
HTML code is Wyłączone

Skok do forum


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 16:21.