The White Star Division - Wisła Kraków


Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna
Nazwa użytkownika
Hasło


Wisła Kraków - piłka nożna Tutaj możesz spokojnie i rzeczowo porozmawiać o wszystkich tematach związanych z "Białą Gwiazdą". Pokój z założenia zawierać ma tematy dotyczące drużyny.

Wyświetl wyniki ankiety: Czy trener Jop powinien pozostać na stanowisku?
Zdecydowanie tak, zasłużył na szansę 8 6,78%
Raczej tak, chyba że pojawi się jakaś opcja z najwyższej półki 24 20,34%
Tylko w ostateczności, jak inne opcje nie wypalą 54 45,76%
Zdecydowanie nie! 27 22,88%
Nie mam pojęcia, zbyt trudny wybór 5 4,24%
Głosujących: 118. Nie możesz głosować w tej ankiecie

Odpowiedź
 
Narzędzia tematu Tryby wyświetlania
Patryko
Senior Member
 
 
Od: 12.2002
Skąd: z dołu tabeli

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#61
Stary 29.12.2023, 10:13
Elendil napisał(a):Wyświetl post
a jaki scenariusz w tym momencie nie jest va banque?
Zatrudnienie trenera z osiągnięciami.

[35/54]

Znafca internetowy za sezon 2023/2024
Odpowiedz cytując
Markus
Senior Member
 
 
Od: 11.2002
Skąd: Kraków

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#62
Stary 29.12.2023, 12:39
Patryko napisał(a):Wyświetl post
Zatrudnienie trenera z osiągnięciami.
Dokładnie tak. Scenariuszem va banque nie jest zatrudnienie kompetentnego trenera z zagranicy wraz z całym sztabem, o potwierdzonym warsztacie, zamiast przedstawiciela polskiej myśli szkoleniowej.

Ponieważ mamy Kiko i wielu Hiszpanów w składzie, w naturalny sposób powinien to być również Hiszpan, który do minimum ograniczy ryzyko porażki wiosną na skutek problemów komunikacyjnych z najważniejszymi piłkarzami zespołu czy braku znajomości nowoczesnych rozwiązań taktycznych i umiejętności optymalnego ustawienia tych piłkarzy. Było już o tym pisane.
Odpowiedz cytując
Jaroo1
Senior Member
 
 
Od: 03.2009

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#63
Stary 29.12.2023, 13:02
Jak mówi stare przysłowie, dobry Hiszpan nie jest zły
drozd:
Co powiesz jak okaże się, że Wisła awansuje, będzie grała lepiej niż wcześniej, a pomysły Królewskiego przyniosą jednak dobry efekt? Znajdziesz w sobie choć odrobinę taktu, by chociaż przeprosić?...
...Przeprosisz? Łaskawca. W dupę sobie wsadź przeprosiny pajacu zasrany. Jak nie awansujemy to przeproszę...
...Jak nie awansujemy to przeproszę, że nazwałem cię zasranym pajacem. Jeżeli awansujemy nie przeproszę i będę aktualną sraczkę przypominał.
Odpowiedz cytując
Patryko
Senior Member
 
 
Od: 12.2002
Skąd: z dołu tabeli

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#64
Stary 29.12.2023, 13:16
Markus napisał(a):Wyświetl post
Dokładnie tak. Scenariuszem va banque nie jest zatrudnienie kompetentnego trenera z zagranicy wraz z całym sztabem, o potwierdzonym warsztacie, zamiast przedstawiciela polskiej myśli szkoleniowej
Narodowość trenera nie ma tu dla mnie żadnego znaczenia. Potrzebujemy po prostu kogoś, kto w nieodległej przeszłości odniósł sukces z prowadzoną przez siebie drużyną. Nie widzę innej możliwości na minimalizację ryzyka związanego z wyborem nowego trenera, który umówmy się - musi dać nam awans.
Skutki nieprzemyślanej decyzji będą dla Wisły raczej opłakane.

[35/54]

Znafca internetowy za sezon 2023/2024
Odpowiedz cytując
MaLk
Socios Wisła Kraków
 
Od: 08.2016

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#65
Stary 29.12.2023, 13:37
Nie chcę was rozczarować, ale wrzucona przez Jaro metodologia poszukiwań wymarzonego trenera zawiera zupełnie inne kryteria.
Odpowiedz cytując
Jaroo1
Senior Member
 
 
Od: 03.2009

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#66
Stary 29.12.2023, 13:39
Sukces też nie do końca jest tutaj wytyczną. Przyjdzie Moskal i co? Z jednej strony sukces w I lidze miał, z drugiej został całkowicie zjedzony w ekstraklasie. Potrzebny jest konkretny człowiek, który ma pomysł, wizje, umiejętności i charakter do tego aby wziąć na swoje barki ten burdel na czele z prezesem.
Jak przyjdzie miękka faja, która da sobie wmówić, że wszystko wypali za x kolejek bo algorytm się zgadza, to przepadniemy. W ten sposób został zniszczony Wuja i Sobol. Ci ludzie żyli w alternatywnej rzeczywistości na co wskazywały wyniki na boisku kontra ich teorie na konferencjach.
Kazdy ogarniety wie kto za tym stoi, prezio, który im .......ił głupoty, że jest świetnie, że statystyki są idealne a wyniki w końcu przyjdą.

Jak teraz przyjdzie trener podatny na takie brednie, ciepła klucha, który sam siebie nie będzie umiał osądzić, tylko będzie wolał przyjąć narrację Królewskiego, lizania się po fiutach to przepadniemy.

Także tu musi przyjść gościu co się zna na robocie, ma charakter, jak nie będzie przez chwilę wychodziło to szybko zareaguje, coś zmieni, spróbuje. Dobrze oczywiście żeby sukcesy jakieś też miał wczesniej.
drozd:
Co powiesz jak okaże się, że Wisła awansuje, będzie grała lepiej niż wcześniej, a pomysły Królewskiego przyniosą jednak dobry efekt? Znajdziesz w sobie choć odrobinę taktu, by chociaż przeprosić?...
...Przeprosisz? Łaskawca. W dupę sobie wsadź przeprosiny pajacu zasrany. Jak nie awansujemy to przeproszę...
...Jak nie awansujemy to przeproszę, że nazwałem cię zasranym pajacem. Jeżeli awansujemy nie przeproszę i będę aktualną sraczkę przypominał.
Odpowiedz cytując
KOALIK
Banita
 
Od: 02.2004

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#67
Stary 29.12.2023, 14:14
Królewicz jak zwykle fantazjuje.

Tyle słów o nowych metodach szukania trenera, że wykorzystują pomoc sztucznej inteligencji, a tu po prostu wariant oszczędnościowy, gdy lepsi kandydaci nie chcieli (Skorża, Papszun, Nawałka), choć z drugiej strony zawsze mógłby sprowadzić jakiegoś przebierańca z Hiszpanii, który dziesięć lat temu prowadził jeden mecz w trzeciej lidze hiszpańskiej, a potem zakończył karierę i czekał na telefon z Wisły.

Jarek, gdzie ci inwestorzy tak szumnie zapowiadani podczas "przełomu" z 2018/2019 roku.

Jarek, gdzie te puchary?

Jarek, gdzie ten hard reset?

Jarek, gdzie to odnowienie?

Jarek, gdzie ta Ekstraklasa?

Jarek, odejdź z Wisły jak najszybciej.

Oddajcie Wisłę fachowcom po pięciu, czy tam po 7,5 latach burdelu i zniszczenia największego klubu w Polsce.

Z absolutnego dominatora do roli pośmiewiska.

Brawo, Wy!

Brawa dla Trójcy Świętej!

Brawa dla Sociosów!

Jesteście wielcy!
Ostatnio edytowane przez KOALIK : 29.12.2023 o godz. 14:18.
Odpowiedz cytując
FraMat
Senior Member
 
 
Od: 03.2003

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#68
Stary 29.12.2023, 15:32
Dla mnie 99% racji ma Markus.
99% bo niekoniecznie to musi być Hiszpan.

Najlepiej byłoby dla poszukiwań przez SI, lub innych gdyby:
- trener znał hiszpański i angielski
- trener pracował już z piłkarzami szkolonymi w Hiszpanii i znał przy tym specyfikę lig środkowo-europejskich
- trener wykazał się już jakimiś sukcesami na poziomie co najmniej drugiego poziomu rozgrywkowego,
- trener miałby osobowość zwycięzcy
- trener posiadałby umiejętności interpersonalne pozwalające mu nie wierzyć ślepo w gadanie o AI, lecz mieć wiarę w opieranie się na ciężkiej pracy piłkarskiej

- niedrogi
To tylko moje zdanie, z którym nikt nie musi się zgadzać

...nie będę wchodził w dalsze dyskusje z idiotą....


Odpowiedz cytując
MaLk
Socios Wisła Kraków
 
Od: 08.2016

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#69
Stary 29.12.2023, 16:12
FraMat napisał(a):Wyświetl post
Dla mnie 99% racji ma Markus.
99% bo niekoniecznie to musi być Hiszpan.

Najlepiej byłoby dla poszukiwań przez SI, lub innych gdyby:
- trener znał hiszpański i angielski
- trener pracował już z piłkarzami szkolonymi w Hiszpanii i znał przy tym specyfikę lig środkowo-europejskich
- trener wykazał się już jakimiś sukcesami na poziomie co najmniej drugiego poziomu rozgrywkowego,
- trener miałby osobowość zwycięzcy
- trener posiadałby umiejętności interpersonalne pozwalające mu nie wierzyć ślepo w gadanie o AI, lecz mieć wiarę w opieranie się na ciężkiej pracy piłkarskiej

- niedrogi
Ponownie odpowiadam. Nijak to się nie pokrywa z założeniami metodologicznymi, jakie Królewski udostępnił.

I to jest nasz główny problem.

Bo możemy do us*anej śmierci czekać aż mityczny algorytm wreszcie przyniesie wynik, skoro zdaniem Królewskiego musi w końcu przynieść. Ale, jeśli przyjęte w nim założenia nie są tymi, które rzeczywiście powinny być pierwszorzędne, a co więcej, nadmierne przywiązywanie do nich wagi kosztem tych kluczowych jedynie fałszuje rzeczywistość, to ten z dawna żądany efekt nie przyjdzie nigdy.

Zadziała taka znana w środowisku zasada "garbage in - garbage out".

Ale Królewski, w swojej nieokiełznanej pysze nie zmieni raz obranego kierunku, uważając, że jest on jedynie słuszny. Nawet jeśli milijon ludzi jako tako ogarniających piłkę będzie mu pokazywało, że kluczowe są inne czynniki. Bo on jest wizjonerem i musi udowodnić, że ma rację.

W posługiwaniu się danymi naprawdę nie ma nic złego. Naprawdę, to jest przyszłość. Z punktu widzenia generaliów ma chłop rację. Tylko nie potrafi jej przełożyć na praktyczne zastosowanie.
Odpowiedz cytując
Drozd
Senior Member
 
Od: 03.2005
Skąd: North-east KR

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#70
Stary 29.12.2023, 17:06
Fakt, że algorytm Sobolewskiego by nie zwolnił o czym poinformował Królewski, świadczy dobitnie, że ten konkretny algorytm ma popi...olone w głowie.
Hej Nasz TS !!
Odpowiedz cytując
Jaroo1
Senior Member
 
 
Od: 03.2009

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#71
Stary 29.12.2023, 17:24
Algorytm to statystyka, a co wyciągnąć ze statystyki ustala człowiek. Jeśli Jaro sobie wymyślił, że wystarczy aby drużyna miała wysokie xG, dużo bramek zdobytych, dużo akcji w meczu itd to taki wynik mu ten algorytm wypluł.
I ok, to by było bardzo spoko kryterium dla Wisły gdyby w obecnym czasie grała w ekstraklasie. Ale logiczne, że z tym budzetem i tym składem oraz oczekiwaniami awansu dla nas głównym czynnikiem w tym algorytmie powinna być ilość punktów zdobytych.

Gościu najmniej szkodzi sobie, najbardziej współpracownikom i Wiśle. On swoim zjebanym podejściem niszczy ludzi i klub.
Jest trochę jak Korwin-Mikke, aż do porzygu logiczny i wtedy ta logika traci sens i całą swoją ideę, bo życie nie jest czarno białe i Jaro nie rozumie, że sport to nie jest tylko statystyka, ze to nie jest prosta statystyka ale też coś więcej, umiejętności i to coś czego się nie da obliczyć itp. Gościu zaraz powie, że można dzięki algorytmowi każdą pannę wyrwać, wystarczy tylko zrobić rzeczy xyz i działa.
Chłop jest tak oderwany od rzeczywistości i wpatrzony w swoją główną branżę, że z nim Wisła nie ma przyszłości. A co najgorsze on tak jak pisałem, w tej całej logice, nie umie myśleć, nie używa mózgu. Skoro ma jakieś statystyki ale też 5 lat prowadzenia klubu za sobą i on nie widzi, że np Sobol jest do wywalenia, a Wujowi lepiej było nie dawać w nagrodzie za spadek więcej roboty w klubie, to ja.... Dramat. Dzieci z podstawówki by lepsze wnioski wyciagały.
drozd:
Co powiesz jak okaże się, że Wisła awansuje, będzie grała lepiej niż wcześniej, a pomysły Królewskiego przyniosą jednak dobry efekt? Znajdziesz w sobie choć odrobinę taktu, by chociaż przeprosić?...
...Przeprosisz? Łaskawca. W dupę sobie wsadź przeprosiny pajacu zasrany. Jak nie awansujemy to przeproszę...
...Jak nie awansujemy to przeproszę, że nazwałem cię zasranym pajacem. Jeżeli awansujemy nie przeproszę i będę aktualną sraczkę przypominał.
Odpowiedz cytując
sandomingo
Senior Member
 
 
Od: 03.2005
Skąd: Wieś pod Krakowem

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#72
Stary 29.12.2023, 17:35
Upraszczając: Królewski całkiem serio chce stworzyć klub inny niż wszystkie. Chce być pionierem i z tej drogi nie zejdzie, dopóki na to go stać.
Czy mu się to uda? W zdecydowanej większości jesteśmy zgodni, że nie.
Nie ten czas i nie to miejsce. Aktualna Wisła to nie jest miejsce na takie eksperymenty.
Dla mnie jest jasne, że Wisła w rękach Królewskiego zmierza do nikąd.
Pozostaje mieć nadzieję, że znajdzie się inny własciciel.choć nie mam bladego pojęcia na ile to jest realne
Jarosław Królewski....Nie jestem fanem.
Odpowiedz cytując
Jaroo1
Senior Member
 
 
Od: 03.2009

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#73
Stary 29.12.2023, 17:59
Warto dodać, że Królewski i spółka mieli przyjść aby Wisłę uratować, głównie
a) nie dopuścić do upadku
b) poprawic wizerunek
I jak najszybciej opchnać mitycznym inwestorom. Taka narracja też była utrzymywana gdy Jaro przejmował udziały od Jażdżyńskiego. Kiedy w ogóle była mowa, że Jaro ma się sam w to bawić, wprowadzać swoje wizje - inne niż klasyczne - i tworzyć coś swojego na kolejne lata?

Typ od początku zapewne kłamał, albo się odkleił na pewnym momencie lub tez pomyślał, że tu się wylansuje i może Wisłę pod swoje cele wykorzystać.
drozd:
Co powiesz jak okaże się, że Wisła awansuje, będzie grała lepiej niż wcześniej, a pomysły Królewskiego przyniosą jednak dobry efekt? Znajdziesz w sobie choć odrobinę taktu, by chociaż przeprosić?...
...Przeprosisz? Łaskawca. W dupę sobie wsadź przeprosiny pajacu zasrany. Jak nie awansujemy to przeproszę...
...Jak nie awansujemy to przeproszę, że nazwałem cię zasranym pajacem. Jeżeli awansujemy nie przeproszę i będę aktualną sraczkę przypominał.
Odpowiedz cytując
KOALIK
Banita
 
Od: 02.2004

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#74
Stary 29.12.2023, 18:30
Dopóki nie będzie opozycji, nic się nie zmieni.

Pozorowana ,,niezależna" opozycja bawi się w najlepsze z Jarkiem.

Taka ,,niezależna" jak Danusia Holecka i Michał Rachoń.

Z TVP do Republiki.

W przypadku Rachonia, to wspólna praca z żoną.

Rodzina na swoim.
Odpowiedz cytując
stary dziad
Senior Member
 
Od: 04.2014

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#75
Stary 30.12.2023, 13:51
KOALIK napisał(a):Wyświetl post

Taka ,,niezależna" jak Danusia Holecka i Michał Rachoń.

Z TVP do Republiki.

W przypadku Rachonia, to wspólna praca z żoną.

Rodzina na swoim.


Na twe frustracje mam następujące lekarstwa:

Po pierwsze ,
weź se tabletkę pozytyvium

Po drugie,
Pomódl się do Der MacDonalda slowami "Dojcze nasz..."

Po trzecie,
Rozważ o jakim kraju mówił pułkownik Sienkiewicz frazę ChDiKK oraz jakie to ma konsekwencje dla emisji złowrogiego dwutlenku węgla

Po czwarte,
Zastanów się czy podobnie jak Radek Applebaum też byś nie zrzucił z końca cz....a jakiejś stewardessy

Po piąte,
Wykonaj analizę czy marsałek haha Hałownia bardziej śmieszy grupę maluchów w przedszkolu czy raczej zerówkowiczów

Po szóste,
Kup se na allegro taką gazetę Bajtek (wychodziła za komuny , to był taki popularny magazyn komputerowo-informatyczny) , dowolny numer, połóż przed sobą i regularnie , po sto razy rano i wieczorem, mów głośno ten tytuł w formie właściwej dla przypadku WOŁACZ

Jak to zrobisz to na pewno twe stresy odejdą.
Każdemu z cracovii to mówię- Wisła to klub z piękną , przedwojenną tradycją , założony przez Polaków .Po wojnie na parę lat został "siłowo" przejęty przez resort . Tak samo jak Polska została wbrew woli narodu przejęta przez komunę . I co , Polski też się wstydzisz i na nią plujesz ?!
Odpowiedz cytując

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna

Odpowiedź
Narzędzia tematu
Tryby wyświetlania

Zasady wysyłania postów
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Włączony
MordkiWłączony
[IMG] code is Włączony
HTML code is Wyłączone

Skok do forum


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 07:25.