
|
|||||||
| Wisła Kraków - piłka nożna Tutaj możesz spokojnie i rzeczowo porozmawiać o wszystkich tematach związanych z "Białą Gwiazdą". Pokój z założenia zawierać ma tematy dotyczące drużyny. |
| Wyświetl wyniki ankiety: Czy trener Jop powinien pozostać na stanowisku? | |||
| Zdecydowanie tak, zasłużył na szansę |
|
8 | 6,78% |
| Raczej tak, chyba że pojawi się jakaś opcja z najwyższej półki |
|
24 | 20,34% |
| Tylko w ostateczności, jak inne opcje nie wypalą |
|
54 | 45,76% |
| Zdecydowanie nie! |
|
27 | 22,88% |
| Nie mam pojęcia, zbyt trudny wybór |
|
5 | 4,24% |
| Głosujących: 118. Nie możesz głosować w tej ankiecie | |||
![]() |
|
|
Narzędzia tematu | Tryby wyświetlania |
|
Senior Member
Od: 03.2007
Offline |
#1
|
|
Pomyślałem, że fajnie by było wiedzieć co myśli Wislacka społeczność.
|
|
|
|
Socios Wisła Kraków
Od: 02.2006
Offline |
#2
|
|
Opcja pośrednia, jak odmówi Brosz lub Moskal z niewiadomych przyczyn.
A więcej, z tych kilku tymczasowych trenerów w ostatnich latach, Jop może być tym trenerem który najbardziej zasługuje na szansę, a jej jednak nie dostanie. |
|
|
|
Senior Member
Od: 05.2007
Offline |
#3
|
|
Za wysokie progi. Do rezerw.
|
|
|
|
Senior Member
Od: 12.2002
Skąd: z dołu tabeli
Offline |
#4
|
|
Ciekawe, że Lech wyrzucając trenera, od razu wziął Rumaka. Ciekawe czy w ogóle sondowali Brosza.
Brosz > Moskal > Jop - taka powinna być wg. mnie kolejność. Jeśli mamy brać np. jakiegoś Ojrzyńskiego, to spokojnie niech pracuje sobie Jop, bo efekt nie powinien być gorszy. Jeśli Brosz lub Moskal wyrażą chęć przejęcia sterów, to laurka dla Jopa, powrót do rezerw i niech cierpliwie zbiera doświadczenie, bo szansa na prowadzenie pierwszej drużyny prędzej czy później przyjdzie. ![]() [35/54] Znafca internetowy za sezon 2023/2024 |
|
|
|
Socios Wisła Kraków
Od: 02.2006
Offline |
#5
|
|
@Patryko
Lech szukał pachołka któremu przedłoży kontrakt na pół roku po czym poslusznie go podpisze. Na rynku jest obecnie z 10 lrpszych trenerów, ale ani Papszun, ani Brosz nie podpisaliby takiego kwitka. Tutaj zresztą ewidentnie Rutkowscy będą szukali zagranicznego trenera z początkiem kolejnego sezonu, chyba że tym razem zaskoczą czymś po pierwszych kolejach wiosny. Dla nas to o tyle lepiej że akurat na Brosza to mogli się połakomic |
|
|
|
Senior Member
Od: 08.2005
Skąd: kraina gandzi i deszczu
Offline |
#6
|
|
Po dzisiejszym meczu (z Polonią) dla wszystkich powinno być jasne, że Pan Trener Mariusz Jop powinien wrócić do rezerw. Zarówno on jak i piłkarze rezerw potrzebują nauki.
![]()
Statystyki Wisły na wykresach: https://www.canva.com/design/DAGtt9A...Id=hc3c6977d12
Na razie świętowanie awansu
|
|
|
|
Senior Member
Od: 03.2005
Skąd: Wieś pod Krakowem
Offline |
#7
|
|
Tutaj potrzeba doświadczonego trenera a nie kolejnego wynalazku typu Stolarczyk, Sobolewski czy Jop.
Niejaki coach Smalec z Polonii zjadł wczoraj Jopa taktycznie - gdyby nie słabiuteńka jakość piłkarska Polonii to spokojnie odwróciliby mecz w 2 połowie. Niech Mariusz wykaże się w rezerwach, życzę mu awansu do 3 ligi. ![]()
Jarosław Królewski....Nie jestem fanem.
|
|
|
|
Senior Member
Od: 06.2007
Offline |
#8
|
|
Tu w ogóle nie ma o czym dyskutować.
Taka opcja to powinna być absolutna ostateczność. My nie mamy czasu, ani środków na takie zabawy, gdyż już rok straciliśmy z parodystą na ławce. Potrzebny jest ktoś doświadczony i dopasowany do tego czym dysponujemy jeśli chodzi o potencjał ludzki. ![]()
Zwolennik zadłużenia
Sierota po Cupiale Sekciarz spadkowy |
|
|
|
Senior Member
Od: 03.2009
Offline |
#9
|
|
Moim zdaniem jesteśmy w takiej sytuacji, że nie mamy możliwości pomyłki, dawania czasu na naukę, z której może wyniknąć choćby jeden błąd, jedna porażka, bo to już może przekreślić nam opcję awansu. A zatrudnianie trenera, który nigdzie wczesniej nie pracował to proszenie się o taką sytuację. Jop to jedna wielka zagadka.
Uważam, że zostawieniem go możemy narobić sobie problemu tak samo wielkiego jak i jemu. Wisła może upaść, a on może zakończyć sobie karierę po takiej porażce. Mamy możliwość zrobić coś normalnie, z sensem - Jop powinien wrócić do rezerw, rozwijać się, uczyć, może zostać asystentem przy pierwszym trenerze i za jakiś czas, w korzystniejszym momencie objąć posadę trenera pierwszej drużyny. Takie rozwiązanie świadczyło by o tym, że planujemy, myślimy, budujemy. Obecna sytuacja to jest wrzucanie typa, który nie umie pływać, na głeboką wodę, tylko dlatego, że Sobol, który miał nigdy z Wisły nie odejść, ulotnił się z dnia na dzień, bo już mu psycha siadła. ![]()
drozd:
Co powiesz jak okaże się, że Wisła awansuje, będzie grała lepiej niż wcześniej, a pomysły Królewskiego przyniosą jednak dobry efekt? Znajdziesz w sobie choć odrobinę taktu, by chociaż przeprosić?... ...Przeprosisz? Łaskawca. W dupę sobie wsadź przeprosiny pajacu zasrany. Jak nie awansujemy to przeproszę... ...Jak nie awansujemy to przeproszę, że nazwałem cię zasranym pajacem. Jeżeli awansujemy nie przeproszę i będę aktualną sraczkę przypominał. |
|
|
|
Senior Member
Od: 11.2002
Skąd: Kraków
Offline |
#10
|
|
Powtórzę to co pisałem wielokrotnie: priorytetem dla Wisły powinien być jak najlepszy trener z Hiszpanii wraz z całym sztabem znaleziony przez Kiko, który najlepiej pasowałby do obecnej sytuacji i potrzeb Wisły i który mógłby najefektywniej dotrzeć do naszych hiszpańskich zawodników oraz wydobyć z nich 100%. Hiiszpańska myśl szkoleniowa mogłaby też świetnie zadziałać na pozostałych zawodników kadry, tak jak niegdyś bardzo dobrze na indywidualne postępy piłkarzy zadziałał Carrillo.
Dopiero jeśli z jakichś powodów się to nie uda lub byłoby niemożliwe, opcją awaryjną zatrudnienie Brosza. Innych kandydatów z polskiego rynku trenerskiego, którzy mogliby cokolwiek dobrego wnieść do Wisły nie widzę. |
|
|
|
Senior Member
Od: 05.2007
Offline |
#11
|
|
Lech wlasnie zwolnil trenera tak że ten...
|
|
|
|
Senior Member
Od: 05.2011
Offline |
#12
|
|
Zdecydowanie nie!!!I piszę tak dlatego,że chciałbym aby za jakiś czas móc napisać "zdecydowanie tak".
Na tym etapie ta posada zniszczy karierę trenerską Jopa. |
|
|
|
Senior Member
Od: 01.2005
Skąd: Z Krainy Deszczowców...
Offline |
#13
|
![]()
Już za cztery lata,
Już za cztery lata, Może będzie Ekstraklasa!
|
|
|
|
Senior Member
Od: 11.2010
Offline |
#14
|
|
Trener Jop pokazał, że z tymi zawodnikami da się grać inną piłkę niż pokazywała to drużyna za czasów Sobolewskiego. Oznacza to tyle, że mając na ławce trenera, który ma warsztat, doświadczenie i umiejętności na poziomie nie niższym niż Trener Jop, Wisła może grać i atrakcyjnie i skutecznie. Umiejętności piłkarskie są poziomie wystarczającym na awans do Ekstaklasy.
|
|
|
|
Senior Member
Od: 08.2005
Skąd: kraina gandzi i deszczu
Offline |
#15
|
A patrząc na wyniki rezerw można mieć nadzieję, że za kilka lat to będzie fajny trener. ![]()
Statystyki Wisły na wykresach: https://www.canva.com/design/DAGtt9A...Id=hc3c6977d12
Na razie świętowanie awansu
|
|
|
|
Senior Member
Od: 06.2005
Skąd: Kraków
Offline |
#16
|
|
Nie, myślę, że to jeszcze nie czas na I drużynę i po przerwie zimowej, wspólnych treningach,zapał zawodników byłby mniejszy, co przełożyłoby się na grę i wyniki
![]()
Bednarz=Landryna=......
|
|
|
|
Banita
Od: 02.2004
Offline |
#17
|
|
Przykład Lecha też wskazuje, że mityczny trener z lepszej Europy nie jest rozwiązaniem.
Lech wydał sporo na graczy zagranicznych, w tym prawie dwa miliony euro na Gholizadeha, który prawie nie gra. W zeszłym sezonie sporo szczęścia w pucharach, choć jedyny sensowny dwumecz ostro przegrany z Karabachem. W lidze kompromitacja. W tym sezonie w pucharach kompromitacja. W lidze też słabo jak na oczekiwania. Lech poszedł drogą, którą bardzo popiera Markusik i źle na tym wyszedł. A teraz okazuje się, że temu Bromowi zarzucają brak warsztatu i że jechał cały czas na atmosferze. Drugi Ojrzyński, ale za kilka/kilkanaście razy większą pensję. Po co przepłacać, skoro polski trener nie znaczy gorszy. Wisła Moskala ze zblazowanymi gwiazdkami grała lepiej niż Wisła Maaskanta. Dwumecz ze Standardem był pechowo przegrany przez Nuneza, który kosztował ogromne pieniądze, a nic nie dawał i jego kariera źle się potem potoczyła. Styl był lepszy niż za amatora z Holandii, który w zasadzie po fantastycznych meczach z Cracovią i Podbeskidziem zakończył karierę trenerską. Zamiast wygrać dwa razy po 5:0, bo tak w teorii powinno być. To przegrał dwa mecze po 0:1. Kawał złodzieja i wałkarza.
Ostatnio edytowane przez KOALIK : 18.12.2023 o godz. 16:33.
|
|
|
|
Senior Member
Od: 01.2008
Skąd: kraina niewidzialnej ręki wolnego rynku
Online |
#18
|
|
Brawo Koala. Widać że dzisiaj leki wyjątkowo dobrze weszły i napisałeś coś z sensem.
Nie wierzę że mając do wyboru Moskala czy Jopa, Królewski by sięgnął po tego drugiego. Nie oszukujmy się. Kazek nie będzie żądał jakichś wielkich pieniędzy, jedynie czego może żądać to zaufania bo tak jak został potraktowany w Wiśle dwukrotnie gdy przejmował drużynę w dołku to szkoda gadać. I tak jak ktoś wyżej napisał, Moskal przez lata się rozwijał jako trener, mistrzem taktyki pewnie nie jest ale awans powinien zrobić. Też nie idźmy w przesadę że skoro Wiślak i sławetne "wiślackie DNA" to od razu ma być skreślony. Bierzmy takich ludzi ale też wymagajmy. Moskal rokuje gdy Sobol nadziei od dawna nie dawał. ![]() |
|
|
|
Socios Wisła Kraków
Od: 08.2016
Offline |
#19
|
|
Życie uczy, że nie ma takiej głupoty, jakiej ktoś nie mógłby popełnić. Cytat:
Nie zdziwię się, jeśli w takiej sytuacji wcale nie będzie entuzjastycznie podchodził do ewentualnej propozycji i w razie czego wybierze ofertę konkurencyjną, która będzie normalną pracą na normalnych zasadach a nie budowaniem Wielkiego Projektu Wielkiej Wisły bez kasy. Praca w Wiśle w takim a nie innym momencie to nie jest praca marzeń dla żadnego trenera określonego poziomu, zwłaszcza jeśli już z założenia kibice będą wymagać od niego czegoś innego niż od jakiegoś Hansa czy Jorge, który tutaj przyjdzie na normalnych zasadach. |
||
|
|
Socios Wisła Kraków
Od: 02.2012
Skąd: Krk
Offline |
#20
|
|
Budowanie Wielkiego Projektu Wielkie Wisły bez kasy, ale.... jakoś najlepsza kadra w lidze jest...
|
|
|
|
Socios Wisła Kraków
Od: 11.2002
Skąd: Z rekawa
Offline |
#21
|
|
Jeśli nie przyjdzie ktoś naprawdę kumaty to powinien zostać Jop bo przecież Kmiecik tego nie poprowadzi.
Wiadomo, że trener nie stoi z padem przy linii i nie kontroluje zawodników jak Fifie ale cieszy, że drużyna pod Jopem wygrała 3 mecze z rzędu. Daje to jakąś nadzieję gdyby faktycznie został. Obawiam się jednak, że wezmą kogoś z Hiszpanii (gorzej) lub za lejce chwyci Kiko (trochę lepiej). |
|
|
|
Senior Member
Od: 11.2002
Skąd: Kraków
Offline |
#22
|
|
Polemizowanie z ludźmi, którzy nie widzą różnic w sytuacji Lecha, a sytuacji Wisły i próbują wmawiać, że obcokrajowcy w drużynach i sztabach trenerskich nie mają nigdy sukcesów i są problemem, a nie szansą, nie zasługują na jakiekolwiek słowa komentarza.
Podobnie jak obarczanie obcokrajowców winą za porażki czy złe wyniki, do których w głównej mierze przyczyniali się fatalni polscy trenerzy, działacze, czy pozostali polscy zbyt słabi zawodnicy w drużynach (takich przypadków też było pełno). Zresztą nawet w tym Lechu Poznań postawienie na Hiszpana Bakero i obcokrajowców dało wspaniały efekt w postaci kapitalnej gry w Lidze Europy i historycznego zwycięstwa z Manchesterem City 3:1. W tamtym Lechu bardzo ważną rolę odgrywali obcokrajowcy, bez których drużynie nie udałoby się odnosić ówczesnych sukcesów (np. Rudnevs, Stilic, Arboleda, Buric, Luiz Herniquez, Injac, Djurdjevic, Krivets itd.). U nas postawienie na Hiszpana Carrillo dało skok jakościowy w grze drużyny, podobnie jak postawienie na Hiszpanów przed rokiem i to pomimo beznadziejnego Sobolewskiego wraz ze sztabem trzymanego na siłę przez właściciela. Powinny liczyć się umiejętności i możliwości oraz finanse, a nie paszport. Jak ktoś chce dawać zarabiać polskim menedżerom łatwe pieniądze za wciskanie do polskich klubów marnych zawodników i trenerów kosztem obcokrajowców, jego sprawa. Ale niech nie próbuje dorabiać do tego chorych ideologii i przekłamywać historyczne fakty na modłę swojego idola Jerzego Urbana.
Ostatnio edytowane przez Markus : 18.12.2023 o godz. 20:39.
|
|
|
|
Senior Member
Od: 11.2016
Offline |
#23
|
|
czy ktos policzył na tym forum posty Markusa o tematyce innej niż szeroko pojeta hiszpańska ?
mi wychodzi okrągłe zero, ale moja pamięć może nie sięgać tak daleko ![]()
|
|
|
|
Banita
Od: 02.2004
Offline |
#24
|
|
Za niedługo będzie mecz drużyny Macieja Skorży z drużyną najwybitniejszego trenera w historii piłki nożnej Pepa Guardioli.
Po piętnastu latach. Rezygnacja z Macieja Skorży była drugim najpoważniejszym błędem Bogusława Cupiała - po wywaleniu Henryka Kasperczaka, gdy byliśmy absolutnym dominatorem naszej ligi. A czemu wielki trener z Holandii nie rywalizuje z Guardiolą? Pogrążył go nie Henryk Kasperczak, tylko kilkukrotnie były trener Hutnika Robert Kasperczyk (liga i PP). Nieznaczna różnica w nazwisku. Takiej drużyny jak wtedy Wielka Wisła z Żurawskim, Frankowskim, Baszczyńskim, Kosowskim i całą resztą jeszcze długo nie będzie. Gdyby wtedy była reforma Ligi Mistrzów i gotowy stadion na +30 tysięcy... Żadne pokraki pokroju Jaliensa, Lameya i tamtej reszty nie mieliby szans. Z Wielką Wisłą. Jak przy +30 tysiącach taki APOEL by przyjechał... A tam na boisku Żurawski, Kosowski, Kalu Uche i reszta... Piątka minimum. Zresztą Wisła Skorży pyknęła piątką wielki Beitar (drużynę porównywalną do APOEL-u), tylko niestety potem była najlepsza drużyna w XXI wieku, która zaczynała swój wielki czas z najwybitniejszym piłkarzem w historii Leo Messim.
Ostatnio edytowane przez KOALIK : 19.12.2023 o godz. 00:18.
|
|
|
|
Senior Member
Od: 03.2009
Offline |
#25
|
|
Cytat:
On już podobno nawet w łóżku chce tylko na hiszpana
Ostatnio edytowane przez Jaroo1 : 19.12.2023 o godz. 06:09.
![]()
drozd:
Co powiesz jak okaże się, że Wisła awansuje, będzie grała lepiej niż wcześniej, a pomysły Królewskiego przyniosą jednak dobry efekt? Znajdziesz w sobie choć odrobinę taktu, by chociaż przeprosić?... ...Przeprosisz? Łaskawca. W dupę sobie wsadź przeprosiny pajacu zasrany. Jak nie awansujemy to przeproszę... ...Jak nie awansujemy to przeproszę, że nazwałem cię zasranym pajacem. Jeżeli awansujemy nie przeproszę i będę aktualną sraczkę przypominał. |
|
|
|
Senior Member
Od: 11.2002
Skąd: Kraków
Offline |
#26
|
|
Czyżbyś miał problem z poglądami, które dostrzegają potencjał hiszpańskiej drogi Wisły i pokazującymi, że najsłabszymi elementami funkcjonowania klubu nie są Hiszpanie jak niektórzy chcieliby wmawiać, lecz były inne sprawy (nie będę ich raz wtóry wymieniał)?
A bardziej poważnie: sprawa jest bardzo prosta. Dzisiaj Wisła nie może budować jak niegdyś drużyny poprzez skupowanie najlepszych polskich zawodników ze wszystkich lig, bo ją na to nie stać. Te czasy Cupiała dawno minęły. Cały czas nie mamy też wydajnego systemu szkolenia własnych wychowanków. W tej sytuacji dziś jedyną możliwością stworzenia bardzo silnej drużyny jest ściąganie do klubu wartościowych obcokrajowców. Mamy obecnie tą przewagę i szansę, że Królewskiemu udało się sprowadzić Kiko, który ma świetny przegląd hiszpańskiego rynku i tamtejszych niższych lig, w oparciu o które możemy to robić. Warto z tego korzystać, a nie słuchać głupot Koalika. Jak ktoś nie ogarnia, że Wisła dziś nie może już przepłacać za najlepszych Polaków, lub tak naprawdę próbuje lobbować za interesem polskich menedżerów handlujących piłkarskim drewnem, to już nie mój problem.
Ostatnio edytowane przez Markus : 19.12.2023 o godz. 11:47.
|
||
|
|
Senior Member
Od: 05.2007
Offline |
#27
|
|
Tez mam nadzieję, że Kiko wynajdzie nam dobrej klasy fachowca w Hiszpanii. Nie dla PMS.
|
|
|
|
Senior Member
Od: 03.2007
Offline |
#28
|
|
Cytat:
Żródło : https://twitter.com/bakoskaut/status...77646280769727
Ostatnio edytowane przez DeadOrAlive : 19.12.2023 o godz. 15:05.
![]()
Po co iść na łatwiznę, warto czasem złapać bliznę od życia..
We were the Kings and Queens of promise... ! |
|
|
|
Senior Member
Od: 01.2005
Skąd: Z Krainy Deszczowców...
Offline |
#29
|
|
Co to za anonim? Karcz mówi coś innego, a on ma info z klubu. Według niego nie ma opcji na Brosza, przynajmniej aktualnie, Nawałka też nie jest rozpatrywany.
Pytanie - kto ma lepsze dojścia ![]() P.S. Wywal jak możesz ten kretyński wykrzyknik bo rozwala stronę.
Ostatnio edytowane przez wolfy : 19.12.2023 o godz. 13:20.
![]()
Już za cztery lata,
Już za cztery lata, Może będzie Ekstraklasa!
|
|
|
|
Senior Member
Od: 08.2015
Offline |
#30
|
|
Jeżeli faktycznie Jop zostanie na rundę wiosenną, to awans oddamy walkowerem.
|
|
|

|
||||||
![]() |
| Narzędzia tematu | |
| Tryby wyświetlania | |
|
|