The White Star Division - Wisła Kraków


Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna
Nazwa użytkownika
Hasło


Wisła Kraków - piłka nożna Tutaj możesz spokojnie i rzeczowo porozmawiać o wszystkich tematach związanych z "Białą Gwiazdą". Pokój z założenia zawierać ma tematy dotyczące drużyny.

Odpowiedź
 
Narzędzia tematu Tryby wyświetlania
MaLk
Socios Wisła Kraków
 
Od: 08.2016

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#1
Stary 05.12.2023, 21:45
Patryko napisał(a):Wyświetl post
Ja nie mam wątpliwości, że w Hiszpanii spokojnie można znaleźć trenera, który naszych rodzimych "trenerów" (którzy poza posiadaniem licencji UEFA Pro nie mają za wiele wspólnego z prawdziwym trenerem) zje na śniadanie. Tam po prostu piłka jest na o WIELE wyższym poziomie na wszystkich płaszczyznach, sam system szkolenia młodzieży doskonalą od dekad.
Podobnie jak w Niemczech, Holandii, Francji, Włoszech i w każdym innym cywilizowanym piłkarsko kraju.

Z Hiszpanią na tym tle jest jeden problem, który może być jednocześnie zaletą - tam UEFA PRO wydają na ilość, nie na jakość. To znaczy o ile w większości krajów kursy UEFA PRO są ściśle reglamentowane i w zasadzie gwarantują, że osoba, która je ukończyła prezentuje określony poziom (co oczywiście nie oznacza, że się sprawdzi, a już na pewno nie to, że się sprawdzi zawsze i wszędzie), o tyle w Hiszpanii niekoniecznie.

Inna sprawa, że Polska na tym tle jawi się szczególnie - u nas jest ścisła reglamentacja dostępu do UEFA PRO, ale taka, która niczego nie gwarantuje, bo po pierwsze uczą tam osoby, które okazały się przeraźliwie słabe w tym fachu, po drugie ludzie dostają się tam po znajomości i po uważaniu, po trzecie zresztą, nikt specjalnie nie kryje się z tym, że forma kursu i dostępu do niego służy głównie do tego, żeby słabi trenerzy, którzy już są na rynku nie byli bezrobotni, bo karuzela musi się kręcić.

Wracając do tematu - tego trenera w Hiszpanii trzeba odpowiedniego wyszukać. Pytanie brzmi kto to ma zrobić. Oczywiście można liczyć na to, że Kiko ogarnie to równie dobrze, jak w przypadku piłkarzy, bo co by nie mówić, udowodnił, że do oceny przydatności piłkarzy ma dobre oko. Ale nieśmiało należy przy tym zauważyć, że wybór piłkarza a wybór trenera to zupełnie inna bajka, a akurat w zakresie wyboru trenera nie ma żadnego doświadczenia.
Odpowiedz cytując

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna

Odpowiedź
Narzędzia tematu
Tryby wyświetlania

Zasady wysyłania postów
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Włączony
MordkiWłączony
[IMG] code is Włączony
HTML code is Wyłączone

Skok do forum


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 15:37.