The White Star Division - Wisła Kraków


Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna
Nazwa użytkownika
Hasło


Wisła Kraków - piłka nożna Tutaj możesz spokojnie i rzeczowo porozmawiać o wszystkich tematach związanych z "Białą Gwiazdą". Pokój z założenia zawierać ma tematy dotyczące drużyny.

 
 
Narzędzia tematu Tryby wyświetlania
Prev Poprzedni post   Następny post Next
Jagul
Senior Member
 
Od: 06.2007

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#25
Stary 05.12.2023, 14:36
stary dziad napisał(a):Wyświetl post
Żurawski, Kosowski, Szymkowiak, Kosowski to nie są "legendy"?
No daj spokój...

Baszczyński? No można dyskutować...

Sarnat, Pater ,Kulawik- no gdzie Rzym , a gdzie Krym...

Tak w ogóle, pojęcie LEGENDA jest bardzo nieostre a wręcz w dzisiejszych czasach nieadekwatne.
Czas realnych legend ( rozumianych jako piłkarzy grających od wychowanka do końca kariery w jednym klubie, odciskających swoje piętno w historii drużyny) zakończył się w latach siedemdziesiątych , góra osiemdziesiątych.
Nastąpiło to w momencie jak w piłce zaczął rządzić pieniądz.

Teraz pod pojęciem "legenda" kryje się raczej zawodnik, który grał w danym klubie, osiągnął wraz z tym klubem sukcesy, wywierał na jego grę niekwestionowany wpływ oraz pokazywał w grze charakter i umiejętności.
Zgadzam się z nieostrością, więc darujmy sobie te gadki o legendarności. Poza tym dla mnie legenda to jakiś jednostkowy przypadek, a tu zaraz pół Wisły Cupiała podepniemy pod to określenie. Chyba, że przyjmiemy termin "legenda boiskowa".

stary dziad napisał(a):Wyświetl post

No to popatrzmy na Sobolewskiego w Wiśle.
Jako zawodnik 9 lat gry, 4 mistrzostwa , gra w pucharach, kapitan zespołu przez parę lat.

A jako trener?
Sukcesy:
Wieloletni asystent , samodzielne poprowadzenie Wisły w słynnym meczu z corupcjovią 1:4 (+jako bonus "zaoranie" Probierza)
Porażki:
Ostatni rok, choć nie należy zapominać o fantastycznej serii wiosennej
Tymi sukcesami to mnie rozjebałeś na łopatki
Ostatnio edytowane przez Jagul : 05.12.2023 o godz. 14:39.
Zwolennik zadłużenia
Sierota po Cupiale
Sekciarz spadkowy
Odpowiedz cytując

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna

 
Narzędzia tematu
Tryby wyświetlania

Zasady wysyłania postów
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Włączony
MordkiWłączony
[IMG] code is Włączony
HTML code is Wyłączone

Skok do forum


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 13:01.