
|
|||||||
| Wisła Kraków - piłka nożna Tutaj możesz spokojnie i rzeczowo porozmawiać o wszystkich tematach związanych z "Białą Gwiazdą". Pokój z założenia zawierać ma tematy dotyczące drużyny. |
|
|
Narzędzia tematu | Tryby wyświetlania |
|
Senior Member
Od: 02.2019
Offline |
#11
|
|
FraMat
Twoj komentarz, ktory zapoczatkowal dyskusje, jest odbiciem poziomu inteligencji i rozumienia pilki noznej przez samego partacza na lawce trenerskiej. on, tak samo jak i ty, nie rozumiecie, ze kiedy gra sie 10 na 11 i znika zawodnik w srodku pola, to zeby miec szanse na pozytywny wynik (grajac w 10tke, pozytywny jest nawet remis) trzeba ta strefe boiska zabezpieczyc. Mogl to zrobic partacz na dwa sposoby. Zdjac Alfaro i w jego miejsce wprowadzic Sapale, albo zdjac Rodado i w jego miejsce wprowadzic Sapale. W pierwszej opcji gralibysmy na wysunietego napastnika, ktory przy odrobinie szczescia, przy dobrze przygotowanej druzynie do gry w 10tke cos by ustrzelil. W drugiej opcji gralibysmy trzema ofensywnie usposobionymi pomocnikami (Baena, Villar, Alfaro), ktorzy maja predyspozycje do wymiany pozycji, wchodzenia w strefe napastnika z glebi pola i to mogloby zaskoczyc rywala. Tak jak padla bramka dla nas. Ale wiesz czemu nie doszlo do zadnych zmian? Bo partacz uznal, ze wystarczy ofensywnego pomocnika cofnac na defensywnego i ten sobie poradzi I to pokazuje, ze nie mamy zadnych schematow gry w 10tke wypracowanych. Gdyby wypracowane byly to najpozniej 3-4 minuty po czerwie bylyby zmiany (lub zmiana) i korekta ustawienia koszulkowy pracuje w Krakowie jakies 2,5 roku. Pierwszym trenerem jest rok. Czy my potrafimy zagrac jakakolwiek akcje druzynowo? Nie bazujac tylko na indywidualnych umiejetnosciach pilkarzy? Ogladalem w ten weekend mecz Slaska z Ruchem. Druga bramka Slaska to pokaz tego, jak wyglada reka trenera odcisnieta na druzynie. Piekna, skladna, zespolowa akcja 4 czy 5 zawodnikow. U nas szczytem zespolowosci jest udzial dwoch zawodnikow. Czyli podajacy i odbiorca podania, ktory indywidualnym wodotryskiem strzela bramke. Ta bramka Slaska pokazuje, jak tam kazdy z zawodnikow wiedzial, gdzie ma biec, ze dostanie podanie, i co ma pozniej z pilka zrobic. To sie cwiczy na treningach, to sie pokazuje zawodnikom podczas sesji taktycznych. Bo najpierw zawodnik musi wiedziec co ma robic, a pozniej probowac to robic w odpowiednim czasie na boisku i to sie wypracowuje na treningu wlasnie. I czekaj, czekaj. Ile to Magiera jest trenerem? od konca minionej rundy? mial jeden pelny cykl przygotowawczy? Gdzie ta wroclawska zbieranina kopaczy byla pol roku temu? Prawie w 1 lidze. Gdzie jest dzisiaj? na 1 miejscu w ekstraklasie. To jest wlasnie reka trenera. Pana Trenera. Nieudacznicy beda potrzebowac lat i wsparcia forumowych klakierow, zeby moze w koncu zaliczyc taki progres wynikow. Ale tylko pod warunkiem, ze dostanie 15 zawodnikow ponad lige, w ktorej gra bo 11 to za malo sa przeciez kontuzje, kartki etc ![]() |
|
|

|
||||||
| Narzędzia tematu | |
| Tryby wyświetlania | |
|
|