The White Star Division - Wisła Kraków


Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna
Nazwa użytkownika
Hasło


Wisła Kraków - piłka nożna Tutaj możesz spokojnie i rzeczowo porozmawiać o wszystkich tematach związanych z "Białą Gwiazdą". Pokój z założenia zawierać ma tematy dotyczące drużyny.

 
 
Narzędzia tematu Tryby wyświetlania
Prev Poprzedni post   Następny post Next
skarabeus
Senior Member
 
Od: 02.2019

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#11
Stary 30.10.2023, 10:31
FraMat
Twoj komentarz, ktory zapoczatkowal dyskusje, jest odbiciem poziomu inteligencji i rozumienia pilki noznej przez samego partacza na lawce trenerskiej.

on, tak samo jak i ty, nie rozumiecie, ze kiedy gra sie 10 na 11 i znika zawodnik w srodku pola, to zeby miec szanse na pozytywny wynik (grajac w 10tke, pozytywny jest nawet remis) trzeba ta strefe boiska zabezpieczyc.

Mogl to zrobic partacz na dwa sposoby. Zdjac Alfaro i w jego miejsce wprowadzic Sapale, albo zdjac Rodado i w jego miejsce wprowadzic Sapale.
W pierwszej opcji gralibysmy na wysunietego napastnika, ktory przy odrobinie szczescia, przy dobrze przygotowanej druzynie do gry w 10tke cos by ustrzelil.

W drugiej opcji gralibysmy trzema ofensywnie usposobionymi pomocnikami (Baena, Villar, Alfaro), ktorzy maja predyspozycje do wymiany pozycji, wchodzenia w strefe napastnika z glebi pola i to mogloby zaskoczyc rywala. Tak jak padla bramka dla nas.



Ale wiesz czemu nie doszlo do zadnych zmian? Bo partacz uznal, ze wystarczy ofensywnego pomocnika cofnac na defensywnego i ten sobie poradzi I to pokazuje, ze nie mamy zadnych schematow gry w 10tke wypracowanych. Gdyby wypracowane byly to najpozniej 3-4 minuty po czerwie bylyby zmiany (lub zmiana) i korekta ustawienia



koszulkowy pracuje w Krakowie jakies 2,5 roku. Pierwszym trenerem jest rok. Czy my potrafimy zagrac jakakolwiek akcje druzynowo? Nie bazujac tylko na indywidualnych umiejetnosciach pilkarzy?

Ogladalem w ten weekend mecz Slaska z Ruchem. Druga bramka Slaska to pokaz tego, jak wyglada reka trenera odcisnieta na druzynie. Piekna, skladna, zespolowa akcja 4 czy 5 zawodnikow.

U nas szczytem zespolowosci jest udzial dwoch zawodnikow. Czyli podajacy i odbiorca podania, ktory indywidualnym wodotryskiem strzela bramke.

Ta bramka Slaska pokazuje, jak tam kazdy z zawodnikow wiedzial, gdzie ma biec, ze dostanie podanie, i co ma pozniej z pilka zrobic. To sie cwiczy na treningach, to sie pokazuje zawodnikom podczas sesji taktycznych. Bo najpierw zawodnik musi wiedziec co ma robic, a pozniej probowac to robic w odpowiednim czasie na boisku i to sie wypracowuje na treningu wlasnie.

I czekaj, czekaj. Ile to Magiera jest trenerem? od konca minionej rundy? mial jeden pelny cykl przygotowawczy?

Gdzie ta wroclawska zbieranina kopaczy byla pol roku temu? Prawie w 1 lidze. Gdzie jest dzisiaj? na 1 miejscu w ekstraklasie.
To jest wlasnie reka trenera. Pana Trenera. Nieudacznicy beda potrzebowac lat i wsparcia forumowych klakierow, zeby moze w koncu zaliczyc taki progres wynikow. Ale tylko pod warunkiem, ze dostanie 15 zawodnikow ponad lige, w ktorej gra bo 11 to za malo sa przeciez kontuzje, kartki etc
Odpowiedz cytując

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna

 
Narzędzia tematu
Tryby wyświetlania

Zasady wysyłania postów
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Włączony
MordkiWłączony
[IMG] code is Włączony
HTML code is Wyłączone

Skok do forum


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 20:17.