The White Star Division - Wisła Kraków


Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna
Nazwa użytkownika
Hasło


Wisła Kraków - piłka nożna Tutaj możesz spokojnie i rzeczowo porozmawiać o wszystkich tematach związanych z "Białą Gwiazdą". Pokój z założenia zawierać ma tematy dotyczące drużyny.

Odpowiedź
 
Narzędzia tematu Tryby wyświetlania
Jaroo1
Senior Member
 
 
Od: 03.2009

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#1
Stary 18.09.2023, 14:10
no oceniać można różnie. Jeśli przyjmiemy, że przejął klub w środku rundy, był to taki gorący kartofel, to na spokojnie można przymknąć oko na ten pierwszy okres. Z kolei przepracowanie już razem obozu w Turcji, ściąganie piłkarzy jeśli było w porozumieniu z Sobolewskim, to już duży znak, że od tej pory miał to co chciał i podstawy do pracy na własne konto, a nie na szybko po Brzęczku.

I wcale bym nie upierał się, że pracę trzeba oceniać od początku. Może nie tyle oceniać a przede wszystkim analizować w różnych okresach, dlaczego?
Dlatego, że u nas sytuacja jest tak płynna i dynamiczna, że wszystko można na te okresy sobie porozbijać i wyciągnąć wnioski co się działo, zadawać pytania dlaczego oraz gdybać co może być dalej - własnie na podstawie analizy tych mikrookresów. Chyba nie ma innego klubu, w którym sytuacja jest taka dynamiczna a więc patrzenie na calosc pracy moze zaklamać to na jakim etapie jestesmy teraz i zaklamac ocene trenera. Bo patrzać na cały okres średnia nie będzie taka zła z racji na tamte 7 wygranych. Z kolei teraz średnia raptem 1,25 a jesteśmy po obozie w Turcji, wzmocnieniach, przygotowaniach teraz między sezonami i kolejnych niby wzmocnieniach oraz z duża częścią wyjściowego składu, która gra tu już pół roku, rok i więcej więc też powinna być lepiej zgrana.

Sytuacja jest taka zagmatwana, że już nawet nie co sezon czy okienko są zawirowania, które mogą odwrócić bieg zdarzeń całego sezonu tzn:

- sezon zaczął Wuja
- po 13 kolejkach wchodzi na szybko Sobol ale powiedzmy, ze druzyna jest rozbita, nieprzygotowana, wzmacniana przez Wuja, a nie po myśli Sobola - ten cykl można oceniać więc oddzielnie
- w przerwie zimowej mocne okno transferowe więc następuje nowe rozdanie. Wychodzi z tego 7 zwycięstw z rzędu i jak się okazuje tu też był swego rodzaju mikrookres, albo te 7 wzycięstw wzięło się stąd, że piłkarze nie przesiąknęli jeszcze myślą szkoleniową Radka albo atmosferą w klubie, albo coś innego się stało, że nagle im psychika pekłą
- kolejny okres to już własnie ten gdzie morale padało co raz bardziej ale jeszcze to się jakoś broniło. Można było mówić, że przecież było pewne, ze nie wygramy 16 na 16 spotkań, że przegrać na wyjeździe z czołówką to nic dziwnego itp Poza tym nadal coś punktowaliśmy. Ale był to zupełnie inny okres niż ten poprzedni
- sezon zakończył się klapą i mamy kolejną rewolucję. Zostaje ponad połowa wyjściowego składu więc ok. Z drugiej strony osłabiamy druzynę bo odchodza kluczowe postacie, Królewski twierdzi, ze drużyna się wzmocniła.

Także jak widać, na przestrzeni 28 kolejek, czyli tak na prawdę niecałęgo sezonu mamy kilka wielkich zawirowań w klubie i różnych cykli gdzie można rozkladać na czynniki pierwsze co i dlaczego dzieje się w klubie i oceniać za każdy oddzielnie pracę trenera.


Dla mnie wnioski są proste. Jest co raz gorzej. Dzieląc to na cykle to już jest stan tragiczny - łącząc wszystkie 28 kolejek można się oszukiwać, że ta średnia punktowa będzie lepsza (tylko po co?). Kolejny wniosek to, że w klubie nie ma żadnej stabilizacji, co kilka miesięcy jest rozwałka. Kolejny jest taki, że każdy piłkarz przychodzący do klubu obniża swoje loty im dłużej tu jest. Kolejny jest taki, że im więcej zmian w składzie tym paradoksalnie lepiej, bo lepiej jest zrezygnować z Junci, ktory juz stał się szrotem do kwadratu, a kupić jakiś typowy szrot na lewą obronę i taki szrot te pół sezonu zagra lepiej, póki nie przesiąknie Wisłą - pół zartem, pół serio ale niestety wszystko na to własnie wskazuje.

I teraz kolejny problem jest taki, że ja to sobie piszę żeby tu pogadać na forum. Oczywiście to nie jest jakas ekspercka analiza, a ja się nie mam za fachowca, ale myślę, że każdy kto się interesuje Wisłą, a tym bardziej pracuje w Wiśle powinien umieć taką analizę przeprowadzić, dojśc do podobnych pytań i wniosków. A przede wszystkim po każdym zwolnieniu trenera taka analiza powinna mieć miejsce i powinien zostać wprowadzony jakiś plan działania aby te błędy poprawić.
U nas jedyna analiza to zajebałem Kuby, wykonujemy świetną pracę - Brzęczka, chciałem awansować i nie mam czasu na konferencję - Sobola, oraz moim ludzie - Królewskiego.

Śmieć twierdzić, ze żaden z nich nie posilił się na żadną analizę sytuacji w klubie i wyciągnięcie z tego wniosków.
Mają już tak zakute łby, że myślą, że jak sobie pogadają, ze sa legendami, wyłożą kasę na kopaczy itp to się wszystko samo zrobi za pieniądze i za ich zasługi sprzed lat.

Wisła to jest obecnie rak, chory twór. To tak odchodząc od meritum, a co do meritum to wlasnie uwazam, ze takie ocenianie krotszych okresow, calosci też, jest nam bardzo potrzebne. Bo jest tyle do poprawy, że na każdym polu trzeba wyciagac wnioski z błędów i tak jak teraz po tym 1,25 pkt na mecz, braku poprawy w grze w relacji do tamtego sezonu, to można szybko dojsć do wniosku, że Sobol jest jak najszybciej do wywalenia. A jak go chcemy oceniać całościowo to najlepiej żeby na spokojnie jeszcze 1-2 sezony popracował to wtedy jest materiał aby efekty pracy ocenić, a nie całosciowo na podstawie 1/4 rundy, przerwy zimowej i transferów kolejnych, całej rundy, przerwy letniej i transferów kolejnych, i 8 kolejek. Bo niby ocena całosciowa a tak na prawdę z 3 diametralnie różnych okresów...

I Jaro i on się własnie tak bronią. Że przecież przepracuję sezon czy dwa pełne, to dopiero ten efekt będzie.

PS Sobol zagrał w lidze z barażem 31 meczów, zdobył 53 pkt, to daje średnią 1,71 także jest całkiem nieźle.
- nie awansował - można udawać, że to potknięcie
- teraz gra źle, można udawać, że ma średnią 1,7 ogólnie więc spokojnie gdzie koło miejsca 3-5 się Wisła zakręci jak maszyna ruszy.
Tamte 7 meczów zakłamuje statystykę, a jedynie ogólna ocena prowadzi do tego, że no awansu nie było ale jesteśmy w trakcie nowego sezonu i jak dostaniemy czas to to ruszy, bo przecież sytuacje bramkowe są. Taka ocena jest chuja warta bo to unikanie prawdy i odpowiedzialności.
Ostatnio edytowane przez Jaroo1 : 18.09.2023 o godz. 14:20.
drozd:
Co powiesz jak okaże się, że Wisła awansuje, będzie grała lepiej niż wcześniej, a pomysły Królewskiego przyniosą jednak dobry efekt? Znajdziesz w sobie choć odrobinę taktu, by chociaż przeprosić?...
...Przeprosisz? Łaskawca. W dupę sobie wsadź przeprosiny pajacu zasrany. Jak nie awansujemy to przeproszę...
...Jak nie awansujemy to przeproszę, że nazwałem cię zasranym pajacem. Jeżeli awansujemy nie przeproszę i będę aktualną sraczkę przypominał.
Odpowiedz cytując

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna

Odpowiedź
Narzędzia tematu
Tryby wyświetlania

Zasady wysyłania postów
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Włączony
MordkiWłączony
[IMG] code is Włączony
HTML code is Wyłączone

Skok do forum


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 17:45.