The White Star Division - Wisła Kraków


Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna
Nazwa użytkownika
Hasło


Wisła Kraków - piłka nożna Tutaj możesz spokojnie i rzeczowo porozmawiać o wszystkich tematach związanych z "Białą Gwiazdą". Pokój z założenia zawierać ma tematy dotyczące drużyny.

Odpowiedź
 
Narzędzia tematu Tryby wyświetlania
Markus
Senior Member
 
 
Od: 11.2002
Skąd: Kraków

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#1
Stary 24.04.2023, 18:50
Karherop napisał(a):Wyświetl post
Fernandez akuat grał na lewej w 2 połowie. Raz on raz Villar.

Już we wcześniejszym spotkaniu Wisła grała w praktyce Junka jako wachdlowym, a Mula grał niczym wolny elektron mocno wchodząc do środka lub na drugie skrzydło.
To by tłumaczyło dlaczego wszedł Szywacz, który nie jest skrzydłowym, ale jak zagrał po wejściu wszyscy widzieliśmy.

Mówiąc że zmiany nic by nie dały miałem na myśli że mając tak fatalnie dysponowanego Fernandeza i Igbekeme ciężko było zdziałać cokolwiek. W dodatku jak widać zmiennicy po Stali bardzo podpadli trenerowi, czego publicznie nie chciał przyznac.

A i żeby była jasność, i oceniam krytycznie zmiany, doszukuje się jedynie w tym jakiejś logiki. Przestrzelone, ale logiki.
James i Fernandez między innymi dlatego wyglądali słabo, że nie mieli z kim grać po lewej stronie. Drużyna przestała funkcjonować, do czego walnie przyczyniły się wybory Sobolewskiego. Szywacz nie pokazywał się dobrze do podań, nie wygrywał pojedynków (raz tylko uciekł rywalowi), nie gubił krycia, nie umiał dryblować, marnie asekurował, nie współpracował dobrze z lewym obrońcą, którym znów dzięki geniuszowi Sobola był Szot.

Mówiąc trochę żartobliwie, nawet Pedri przygasłby, gdyby na lewej stronie miał do gry Szywacza i Szota, a prawą stronę zablokowaną.

Sobolewski powinien to wiedzieć i umieć zdecydować się w związku z tym na inne rozwiązanie. Słabość i niewydolność tych dwóch graczy naprawdę należy do spraw niezwykle oczywistych, rzutujących również na poczynania innych zawodników. Igbekeme zamiast grać swoje musiał dodatkowo asekurować ich obu - inaczej się ustawiać, widząc jak oni się ustawiają, kryją, operują piłką i jakie zagrożenia dla Wisły tworzą. Odbiło się to na grze. Podobnie Fernandez: np. w jakie szybkie akcje dwójkowe mógł wchodzić z Szywaczem?
Odpowiedz cytując
wolfy
Senior Member
 
Od: 01.2005
Skąd: Z Krainy Deszczowców...

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#2
Stary 24.04.2023, 19:01
Markus napisał(a):Wyświetl post
James i Fernandez między innymi dlatego wyglądali słabo, że nie mieli z kim grać po lewej stronie. Drużyna przestała funkcjonować, do czego walnie przyczyniły się wybory Sobolewskiego. Szywacz nie pokazywał się dobrze do podań, nie wygrywał pojedynków (raz tylko uciekł rywalowi), nie gubił krycia, nie umiał dryblować, marnie asekurował, nie współpracował dobrze z lewym obrońcą, którym znów dzięki geniuszowi Sobola był Szot.

Mówiąc trochę żartobliwie, nawet Pedri przygasłby, gdyby na lewej stronie miał do gry Szywacza i Szota, a prawą stronę zablokowaną.

Sobolewski powinien to wiedzieć i umieć zdecydować się w związku z tym na inne rozwiązanie. Słabość i niewydolność tych dwóch graczy naprawdę należy do spraw niezwykle oczywistych, rzutujących również na poczynania innych zawodników. Igbekeme zamiast grać swoje musiał dodatkowo asekurować ich obu - inaczej się ustawiać, widząc jak oni się ustawiają, kryją, operują piłką i jakie zagrożenia dla Wisły tworzą. Odbiło się to na grze. Podobnie Fernandez: np. w jakie szybkie akcje dwójkowe mógł wchodzić z Szywaczem?
I na tym polega upośledzenie Sobolewskiego. Pisałem już o tym. Trzeba być idiotą i to skończonym żeby liczyć że Szywacz i Szot będą grali jak Mula i Junca. Ale to jest jedyny plan Sobolewskiego.
Dlaczego nie mógł tam zagrać Benito? Bo w ciasnym umyśle naszego trenera to jest napastnik, w odróżnieniu od Żyro - który jest podobno skrzydłowym. Nie pytajcie dlaczego, nie ma w tym sensu tak hak w dawaniu Szywacza na skrzydło.
O takich roszadach jakich pisałeś to już w ogóle można zapomnieć.
Na lewą mógł pójść Rodado - ma wszystkie cechy, często sam tam schodzi. Mógł Benito. Na atak Żyro/Ondraszek. Zmiana stronami Szot/Jaroch.

@MalK - masz i przestań .......ić. Chyba że uważasz że Rodado/Benito zagraliby gorzej od Szywacza. To nie jest FM a ja nie jestem trenerem, ale teraz nie da się już opowiadać że inaczej się nie dało i Sobol ma czyste papcie. Nie ma.

Jest kontruktywna krytyka, czekamy w odpowiedzi na tanie moralizatorstwo i ogólne .......olo jaki to Sobolewski biedny, nikt nie rozumie jego dramatów.
Ostatnio edytowane przez wolfy : 24.04.2023 o godz. 19:16.
Już za cztery lata,
Już za cztery lata,
Może będzie Ekstraklasa!
Odpowiedz cytując
MaLk
Socios Wisła Kraków
 
Od: 08.2016

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#3
Stary 24.04.2023, 19:09
wolfy napisał(a):Wyświetl post
I na tym polega upośledzenie Sobolewskiego. Pisałem już o tym. Trzeba być idiotą i to skończonym żeby liczyć że Szywacz i Szot będą grali jak Mula i Junca. Ale to jest jedyny pkan Sobolewskiego.
Dlaczego nie mógł tam zagrać Benito? Bo w ciasnym umyśle naszego trenera to jest napastnik, w odróżnieniu od Żyro - który jest podobno skrzydłowym.
O takich roszadach jakich pisałeś to już w ogóle można zapomnieć.
Na lewą mógł pójść Rodado - ma wszystkie cechy, często sam tam schodzi. Mógł Benito. Na atak Żyro/Ondraszek. Zmiana stronami Szot/Jaroch.

@MalK - masz i przestań .......ić. Chyba że uważasz że Rodado/Benito zagraliby gorzej od Szywacza. To nie jest FM a ja nie jestem trenerem, ale teraz nie da się już opowiadać że inaczej się nie dało i Sobol ma czyste papcie. Nie ma.
Przypomnij mi jakieś dobre zagranie Benito/Ondraszka z ostatnich meczów. Przypomnę, Ondraszek wszedł ratować wynik w Niepołomicach (ok. 10 minut), Benito w Gliwicach (ok. 20 minut).

Pewnie nawet ich nie zauważyłeś, tak byli aktywni i tyle dali zespołowi. I to grając na swoich pozycjach, a nie cholera wie gdzie.

Więc tak, dali by mniej więcej tyle samo. Ale możesz do woli wierzyć, że zmieniliby obraz gry i dali cholera wie co. Coś na pewno.
Odpowiedz cytując
wolfy
Senior Member
 
Od: 01.2005
Skąd: Z Krainy Deszczowców...

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#4
Stary 24.04.2023, 19:14
MaLk napisał(a):Wyświetl post
Przypomnij mi jakieś dobre zagranie Benito/Ondraszka z ostatnich meczów. Przypomnę, Ondraszek wszedł ratować wynik w Niepołomicach (ok. 10 minut), Benito w Gliwicach (ok. 20 minut).

Pewnie nawet ich nie zauważyłeś, tak byli aktywni i tyle dali zespołowi. I to grając na swoich pozycjach, a nie cholera wie gdzie.

Więc tak, dali by mniej więcej tyle samo. Ale możesz do woli wierzyć, że zmieniliby obraz gry i dali cholera wie co. Coś na pewno.
Sorry mistrzu - szybki zawodnik na skrzydle jest lepszy od zamulającego Szywacza (Rodado lub Benito), wysoki lepszy do wrzutek. Tylko jak jest już kompletny chaos i wszyscy są wypompowani to można sobie zmieniać i gówno to da.

No ale przecież nie można za szybko zmian robić.
Już za cztery lata,
Już za cztery lata,
Może będzie Ekstraklasa!
Odpowiedz cytując
MaLk
Socios Wisła Kraków
 
Od: 08.2016

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#5
Stary 24.04.2023, 19:26
wolfy napisał(a):Wyświetl post
Sorry mistrzu - szybki zawodnik na skrzydle jest lepszy od zamulającego Szywacza (Rodado lub Benito), wysoki lepszy do wrzutek. Tylko jak jest już kompletny chaos i wszyscy są wypompowani to można sobie zmieniać i gówno to da.

No ale przecież nie można za szybko zmian robić.
Jest lepszy, pod warunkiem, że umie dośrodkować, potrafi bronić, a mecz nie polega głównie na tym, że jedna drużyna się broni, a druga gra w ataku pozycyjnym.
Odpowiedz cytując

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna

Odpowiedź
Narzędzia tematu
Tryby wyświetlania

Zasady wysyłania postów
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Włączony
MordkiWłączony
[IMG] code is Włączony
HTML code is Wyłączone

Skok do forum


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 03:28.