The White Star Division - Wisła Kraków


Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna
Nazwa użytkownika
Hasło


Wisła Kraków - piłka nożna Tutaj możesz spokojnie i rzeczowo porozmawiać o wszystkich tematach związanych z "Białą Gwiazdą". Pokój z założenia zawierać ma tematy dotyczące drużyny.

Wyświetl wyniki ankiety: Podczas okienka transferowego latem 2018 roku Wisła:
wzmocni się 44 26,19%
osłabi 97 57,74%
zmiany kadrowe nie będą odczuwalne 27 16,07%
Głosujących: 168. Nie możesz głosować w tej ankiecie

Odpowiedź
 
Narzędzia tematu Tryby wyświetlania
Karherop
Socios Wisła Kraków
 
 
Od: 02.2006

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#90571
Stary 05.08.2022, 23:20
Środek to mamy i tak mocno obstawiony. Plewka i Balta dali radę na Odrze. W 2 połowie głównie skrzydła zawiodly skąd szły kolejne akcje.

Z braku laku Duda może zagrać niżej, a Fazlagic i Szywacz od czegoś w tej kadrze też są.

Gorzej z przodu i mam nadzieję że kolejne kontuzje (Pereira i Młyński) naprawdę już spowodują że ściągniemy tych dwóch graczy do ofensywy.
Odpowiedz cytując
tomasz_19
Senior Member
 
 
Od: 07.2006
Skąd: czy z kąd? mam dylemat

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#90572
Stary 08.08.2022, 09:44
Młyński i Pereira to na długo wypadają ?
"Ludzie są tacy głupi, że to działa. Niesamowite!" - M.M.
J***Ć pis!!!
Odpowiedz cytując
azor
Senior Member
 
Od: 03.2008

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#90573
Stary 08.08.2022, 15:39
Brzęczek: napastnik, który ma przyjść musi rozwiązać kontrakt ze swoim klubem, bo nas nie stać na transfer. Pojawiła się też inna opcja zawodnika, który wcześniej był dla nas nieosiągalny.

Nieosiągalny!!! Warto w takim razie czekać
Odpowiedz cytując
FraMat
Senior Member
 
 
Od: 03.2003

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#90574
Stary 08.08.2022, 15:54
Kiedy się ta telenowela skończy?
Narażę się, ale jakoś słabo wierzę w te zapewnienia.

Optymistów zapraszam do przedstawiania radosnego oczekiwania.
To tylko moje zdanie, z którym nikt nie musi się zgadzać

...nie będę wchodził w dalsze dyskusje z idiotą....


Odpowiedz cytując
KOALIK
Banita
 
Od: 02.2004

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#90575
Stary 08.08.2022, 16:02
Mam nadzieję, że dwuletnie oczekiwanie na transfer napastnika (od czasu odejścia Turgemana) przyniesie oczekiwany skutek i będzie to ktoś na miarę Władcy Muraw Maćka Żurawskiego lub Łowcy Bramek Tomka Frankowskiego.

To chyba Twitter za sprawą Krzyśka Kiewicza zablokuje się po ogłoszeniu transferu, bo Krzysiek jak doskonale wiadomo, to człowiek, który potrafi rozgrzać internet do czerwoności i to jeden z tych, którzy są do zadań specjalnych zarządu, tzw. zadaniowcy.

Zresztą nie tylko on.

Może na Franciszkańskiej w słynnym okienku puszczą biały dym i Święty Jakub ogłosi do wiwatującego, licznie zgromadzonego tłumu dobrą nowinę: ,,Mamy napastnika!".

Pisząc serio, to z tego tematu napastnika robi się coraz większy kabaret. Ale z perspektywy ostatnich trzech lat mogliśmy się do tego przyzwyczaić.
Ostatnio edytowane przez KOALIK : 08.08.2022 o godz. 17:08.
Odpowiedz cytując
pepe72
Senior Member
 
Od: 08.2005
Skąd: kraina gandzi i deszczu

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#90576
Stary 08.08.2022, 17:34
FraMat napisał(a):Wyświetl post
Kiedy się ta telenowela skończy?
Narażę się, ale jakoś słabo wierzę w te zapewnienia.

Optymistów zapraszam do przedstawiania radosnego oczekiwania.
Okno transferowe kończy się 1 września więc cyrk się skończy za 13 dni.
Okna transferowe w silniejszych ligach kończą się zazwyczaj 31 sierpnia.
Większość silnych drużyn pewnie już ma dopięte składy więc, patrząc na to co powiedział dziś Wuja, coś się urodzi koło 20 sierpnia. Prawdopodobnie tak jak Poletanowicz w zeszłym sezonie. Ktoś się nie załapie na 1 skład i będzie chętny do przeprowadzki pod Wawel.
Trochę to wk...ce ale jak się uda to do wybaczenia.
Statystyki Wisły na wykresach: https://www.canva.com/design/DAGtt9A...Id=hc3c6977d12

Cele Wisły na sezon 2026/27
Na razie świętowanie awansu
Odpowiedz cytując
serek.c2
Socios Wisła Kraków
 
 
Od: 03.2004
Skąd: Chrzanów

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#90577
Stary 08.08.2022, 17:46
Sami sobie nałożyli taką presję - nie wiem po co było gadanie "już prawie, już po weekendzie"... Rozmawiamy z zawodnikiem, który musi rozwiązać kontrakt. Wystarczyło od początku przyjąć narrację, że potrzebujemy napastnika o odpowiednich umiejętnościach, ale takiego będziemy w stanie pozyskać najpewniej dopiero pod koniec okienka.
Odpowiedz cytując
IncognitoTSW
Socios Wisła Kraków
 
 
Od: 08.2008

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#90578
Stary 08.08.2022, 18:18
FraMat napisał(a):Wyświetl post
Kiedy się ta telenowela skończy?
Narażę się, ale jakoś słabo wierzę w te zapewnienia.

Optymistów zapraszam do przedstawiania radosnego oczekiwania.
Ja jestem optymistą momentami ale tym razem coś czuję, że po takich wielkich i szumnych zapowiedziach przyjdzie w końcu taki ogór jak Beciraj
Odpowiedz cytując
azor
Senior Member
 
Od: 03.2008

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#90579
Stary 08.08.2022, 18:48
serek.c2 napisał(a):Wyświetl post
Sami sobie nałożyli taką presję - nie wiem po co było gadanie "już prawie, już po weekendzie"... Rozmawiamy z zawodnikiem, który musi rozwiązać kontrakt. Wystarczyło od początku przyjąć narrację, że potrzebujemy napastnika o odpowiednich umiejętnościach, ale takiego będziemy w stanie pozyskać najpewniej dopiero pod koniec okienka.
Amen.

Natomiast przekaz medialny z naszego klubu oparty jest na populizmie i spychologii.
Odpowiedz cytując
Karherop
Socios Wisła Kraków
 
 
Od: 02.2006

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#90580
Stary 08.08.2022, 23:28
pepe72 napisał(a):Wyświetl post
Okno transferowe kończy się 1 września więc cyrk się skończy za 13 dni.
Okna transferowe w silniejszych ligach kończą się zazwyczaj 31 sierpnia.
Większość silnych drużyn pewnie już ma dopięte składy więc, patrząc na to co powiedział dziś Wuja, coś się urodzi koło 20 sierpnia. Prawdopodobnie tak jak Poletanowicz w zeszłym sezonie. Ktoś się nie załapie na 1 skład i będzie chętny do przeprowadzki pod Wawel.
Trochę to wk...ce ale jak się uda to do wybaczenia.
Wyjaśnisz jak to policzyles od 8 sierpnia do 1 września 13 dni?

Chyba nigdy wcześniej w klubie nie wyczekiwano tak transferu jednego zawodnika jak teraz, choć wiele razy w przeszłości były dużo gorsze i pilniejsze potrzeby (choćby start sezonu za Smudy 13/14 i 15 piłkarzy do grania) , czy czasy gdy Moskal miał niewielu więcej piłkarzy. O kadrze przed Anderlechtem nie wspominajac. A były to przecież czasy Cupialowe.

Jesli po najbliższych kolejkach z gieksa, tychami, Skra i Puszcza utrzymamy punktację na poziomie ponad 2 pkt/mecz to będzie można śmiało powiedzieć że ryzyko się opłaciło. Jeśli oczywiście przyjdzie ktoś pokroju Imaza, a nie Beqiraja... Pożyjemy zobaczymy. Jeszcze 22 dni
Odpowiedz cytując
wolfy
Senior Member
 
Od: 01.2005
Skąd: Z Krainy Deszczowców...

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#90581
Stary 09.08.2022, 00:03
Karherop napisał(a):Wyświetl post
Wyjaśnisz jak to policzyles od 8 sierpnia do 1 września 13 dni?

Chyba nigdy wcześniej w klubie nie wyczekiwano tak transferu jednego zawodnika jak teraz, choć wiele razy w przeszłości były dużo gorsze i pilniejsze potrzeby (choćby start sezonu za Smudy 13/14 i 15 piłkarzy do grania) , czy czasy gdy Moskal miał niewielu więcej piłkarzy. O kadrze przed Anderlechtem nie wspominajac. A były to przecież czasy Cupialowe.

Jesli po najbliższych kolejkach z gieksa, tychami, Skra i Puszcza utrzymamy punktację na poziomie ponad 2 pkt/mecz to będzie można śmiało powiedzieć że ryzyko się opłaciło. Jeśli oczywiście przyjdzie ktoś pokroju Imaza, a nie Beqiraja... Pożyjemy zobaczymy. Jeszcze 22 dni
Mam z tym co piszesz taki problem że zakładasz że mieliśmy jakiś wybór, t.j. mogliśmy wyciągnać kasę żeby kupić kogoś kto wniesie jakość wcześniej. Nie sądzę żeby tak było. Mogliśmy na pewno ściągnąć jakieś drewno, będziemy jeszcze mogli do końca sierpnia.

To tak jak z Pereirą - gdyby nie miał 34 lat i nieudanego sezonu w 2 lidze tureckiej to pewnie dostałby zajadów ze śmiechu czytając naszą ofertę. No ale i tak chłop w tej pierwszej lidze wygląda jak profesor.

Jeśli piłkarz w sile wieku trafia do pierwszej ligi to dlatego że albo jest daremny, albo coś bardzo złego zdarzyło się ostatnio co wykoleiło jego karierę. Polujemy na drugi typ, pierwszy zawsze mieć możemy, a zamiast Kwietnia wolimy jednak Plewkę, Dudę czy Szywacza.

Najśmieszniejsze - klub ustami Brzęczka mówi to wprost na każdej konferencji, a i tak nie dociera. Brzęczek przed GKS-em powiedział że napastnik musi wpierw rozwiązać kontrakt z klubem. Szybki quiz - aktualny klub puszcza go za darmo bo:
A) Jest zbyt zajebisty
B) Chcą się pozbyć nieudanego transferu

To jest nasza opcja A, do niedawna poza zasięgiem finansowym, a koleś liczył pewnie że jednak znajdzie cokolwiek lepszego. I jest spora szansa że jak przyjdzie to pozamiata, wystarczy spojrzeć co takie odrzuty jak Pereira czy Basha robią z pierwszoligowym drewnem.
Ostatnio edytowane przez wolfy : 09.08.2022 o godz. 10:27.
Już za cztery lata,
Już za cztery lata,
Może będzie Ekstraklasa!
Odpowiedz cytując
Karherop
Socios Wisła Kraków
 
 
Od: 02.2006

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#90582
Stary 09.08.2022, 07:38
wolfy napisał(a):Wyświetl post
A) Jest zbyt zajebisty
B) Chcą się pozbyć nieudanego transferu

To jest nasza opcja A, do niedawna poza zasięgiem finansowym, a koleś liczył pewnie że jednak znajdzie cokolwiek lepszego. I jest spora szansa że jak przyjdzie to pozamiata, wystarczy spojrzeć co takie odrzuty jak Pereira czy Basha robią z pierwszoligowym drewnem.
Nie ma co tu dorabiać wielkiej filozofii. Do Polski trafiali za pół darmo (często żegnani bez żalu ) Hiszpanie w swoich poprzednich klubach. Wszystkie Carlitosy, Angule, Imazy, Quintany, Llonchy (4 liga!!!) itd

O powodach można opisać całe epopeję, zdecydowanie nie upraszczalbym go do tylko do punktów A i B.
Odpowiedz cytując
sevenheaven
Senior Member
 
Od: 12.2008

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#90583
Stary 09.08.2022, 08:32
wolfy napisał(a):Wyświetl post
Mam z tym co piszesz taki problem że zakładasz że mieliśmy jakiś wybór, t.j. mogliśmy wyciągnać kasę żeby kupuć kogoś kto wniesie jakość wcześniej. Nie sądzę żeby tak było. Mogliśmy na pewno ściągnąć jakieś drewno, będziemy jeszcze mogli do końca sierpnia.

To tak jak z Pereirą - gdyby nie miał 34 lat i nieudanego sezonu w 2 lidze tureckiej to pewnie dostałby zajadów ze śmiechu czytając naszą ofertę. No ale i tak chłop w tej pierwszej lidze wygląda jak profesor.

Jeśli piłkarz w sile wieku trafia do pierwszej ligi to dlatego że albo jest daremny, albo coś bardzo złego zdarzyło się ostatnio co wykoleiło jego karierę. Polujemy na drugi typ, pierwszy zawsze mieć możemy, a zamiast Kwietnia wolimy jednak Plewkę, Dudę czy Szywacza.

Najśmieszniejsze - klub ustami Brzęczka mówi to wprost na każdej konferencji, a i tak nie dociera. Brzęczek przed GKS-em powiedział że napastnik musi wpierw rozwiązać kontrakt z klubem. Szybki quiz - aktualny klub puszcza go za darmo bo:
A) Jest zbyt zajebisty
B) Chcą się pozbyć nieudanego transferu

To jest nasza opcja A, do niedawna poza zasięgiem finansowym, a koleś liczył pewnie że jednak znajdzie cokolwiek lepszego. I jest spora szansa że jak przyjdzie to pozamiata, wystarczy spojrzeć co takie odrzuty jak Pereira czy Basha robią z pierwszoligowym drewnem.
to co powiesz o ostatnim transferze w Wieczystej, tego ukraińca, który w zeszłym roku grał w lidze europy ? przestańmy gadać, że zbieramy ogryzki ze śmietnika.. jeśli dobrze posmarujesz to piłkarz przyjdzie i tyle
Odpowiedz cytując
Arkadiusz.Czerepach
Senior Member
 
 
Od: 11.2016

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#90584
Stary 09.08.2022, 08:57
to że piszesz o znacznie bogatszym od nas klubie , więc nie porównuj
Odpowiedz cytując
Arkadiusz.Czerepach
Senior Member
 
 
Od: 11.2016

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#90585
Stary 09.08.2022, 09:00
Wolfy , ale ja sie z Toba 100% zgadzam , nie rozumiesz tylko że krytyka tej farsy raczej wynika z przekazu medialnego klubu ?


przecież nikt poza KOALKIKIEM I PAWEŁKIEM , nie miałby pretensji gdyby , powiedziano : stawiamy na naszych zdolnych młodych zawodników , udało nam sie kupic kilku doświadczonych graczy , MOŻE na koniec okienka jeszcze ktoś dojdzie


zamiast tego wybrano kolejne kompromitujace wypowiedzi porównywalne z kłamaniem (popartym zdjeciem z koszulka) w sprawie Buksy
Odpowiedz cytując
enzo
Senior Member
 
 
Od: 02.2005
Skąd: spod budki z piwem

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#90586
Stary 09.08.2022, 09:18
A to nie jest po prostu tak, że po doświadczeniach ze ściąganymi do nas regularnie parodystami, mamy prawo oczekiwać wreszcie jakiegoś napastnika z krwi i kości? Takiego od lat przy R22 przecież nie było. A brak sensownego snajpera zadecydował niestety też o naszej degradacji.

My naprawdę od bardzo, bardzo dawna mamy niesamowity problem ze strzelaniem bramek, o czym wielu kibiców i dziennikarzy już wspominało. Nawet dzisiaj, pomimo zaskakująco dobrego wyniku punktowego, mamy po 4. kolejkach strzelone raptem 4 gole. A gramy jednak na zapleczu Ekstraklasy, gdzie wyraźnie widać, jak beznadziejnie niektóre drużyny w formacji obronnej potrafią się prezentować. Pierwsza połowa w meczu z Odrą to był poniżający wręcz pokaz tragikomedii w defensywie opolan.
Odpowiedz cytując
Patryko
Senior Member
 
 
Od: 12.2002
Skąd: z dołu tabeli

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#90587
Stary 09.08.2022, 10:15
Arkadiusz.Czerepach napisał(a):Wyświetl post
to że piszesz o znacznie bogatszym od nas klubie , więc nie porównuj
Bogatszy to chyba złe słowo, mają po prostu właściciela bardziej skorego do dokładania do interesu z własnej kieszeni, zobaczymy na jak długo starczy mu zapału (bez zaplecza kibicowsko-marketingowego).

[35/54]

Znafca internetowy za sezon 2023/2024
Odpowiedz cytując
FraMat
Senior Member
 
 
Od: 03.2003

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#90588
Stary 09.08.2022, 10:34
Bez zaplecza?

Niedługo wolfy będzie wysyłał wszystkich "frustratów" na Chałupnika

Może jest nasłany przez Kwietnia i chodzi mu o budowanie zaplecza dla Wieczystej?
To tylko moje zdanie, z którym nikt nie musi się zgadzać

...nie będę wchodził w dalsze dyskusje z idiotą....


Odpowiedz cytując
wolfy
Senior Member
 
Od: 01.2005
Skąd: Z Krainy Deszczowców...

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#90589
Stary 09.08.2022, 10:35
Arkadiusz.Czerepach napisał(a):Wyświetl post
Wolfy , ale ja sie z Toba 100% zgadzam , nie rozumiesz tylko że krytyka tej farsy raczej wynika z przekazu medialnego klubu ?


przecież nikt poza KOALKIKIEM I PAWEŁKIEM , nie miałby pretensji gdyby , powiedziano : stawiamy na naszych zdolnych młodych zawodników , udało nam sie kupic kilku doświadczonych graczy , MOŻE na koniec okienka jeszcze ktoś dojdzie
Przecież to dokładnie mówi Brzęczek co konferencji! Czyja to wina że nie dociera?! Nikt nikomu niczego nie obiecuje, PLANUJĄ sprowadzenie dwóch piłkarzy z jakością, ale muszą och przekonać, jeden musi rozwiązać kontrakt, muszą się zgodzić na to co Wisła oferuje itd. To Wy sami wprowadzacie się w jakąś histerię, wyciągacie słowa z kontekstu a potem czujecie się oszukani. Jakim cudem ja potrafię zrozumieć co mówi Brzęczek a do Was ni chu nic nie trafia?

Pretensje miejcie do siebie. I odwalcie się od klubu, bo tak uczciwej i rozległej komunikacji jaką robi Brzęczek to dawno nie było.

enzo napisał(a):Wyświetl post
A to nie jest po prostu tak, że po doświadczeniach ze ściąganymi do nas regularnie parodystami, mamy prawo oczekiwać wreszcie jakiegoś napastnika z krwi i kości?
Macie prawo?
Ile ty masz lat? Czy ja tu rozmawiam z dziećmi albo ludźmi upośledzonymi?!

Oni próbują zrobić właśnie to, ale nie mają dużo pieniędzy. Nie wiem na co sobie sam dałeś prawo, ale w prawdziwym świecie liczą się twarde argumenty, czyli pieniądze.
Ostatnio edytowane przez wolfy : 09.08.2022 o godz. 10:43.
Już za cztery lata,
Już za cztery lata,
Może będzie Ekstraklasa!
Odpowiedz cytując
Patryko
Senior Member
 
 
Od: 12.2002
Skąd: z dołu tabeli

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#90590
Stary 09.08.2022, 10:45
Padło wczoraj stwierdzenie z ust Brzęczka, że na żadne transfery gotówkowe nas w tym momencie nie stać, więc możecie sobie na tej podstawie wyobrazić sytuację, w jakiej obecnie się znajdujemy w kontekście okienka.
Obawiam się, że może brakować pieniędzy nawet na ekwiwalent za wyszkolenie, dlatego wzmocnienia będą pewnie last minute, jak naszym kandydatom zmięknie rura i do oczu zajrzy widmo kolejnej rundy na ławce rezerwowych.

[35/54]

Znafca internetowy za sezon 2023/2024
Odpowiedz cytując
wolfy
Senior Member
 
Od: 01.2005
Skąd: Z Krainy Deszczowców...

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#90591
Stary 09.08.2022, 10:45
Patryko napisał(a):Wyświetl post
Padło wczoraj stwierdzenie z ust Brzęczka, że na żadne transfery gotówkowe nas w tym momencie nie stać, więc możecie sobie na tej podstawie wyobrazić sytuację, w jakiej obecnie się znajdujemy w kontekście okienka.
Obawiam się, że może brakować pieniędzy nawet na ekwiwalent za wyszkolenie, dlatego wzmocnienia będą pewnie last minute, jak naszym kandydatom zmięknie rura i do oczu zajrzy widmo kolejnej rundy na ławce rezerwowych.
Dokładnie to wynika z wypowiedzi Brzęczka od kilku tygodni.
Już za cztery lata,
Już za cztery lata,
Może będzie Ekstraklasa!
Odpowiedz cytując
Karherop
Socios Wisła Kraków
 
 
Od: 02.2006

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#90592
Stary 09.08.2022, 10:50
enzo napisał(a):Wyświetl post
A to nie jest po prostu tak, że po doświadczeniach ze ściąganymi do nas regularnie parodystami, mamy prawo oczekiwać wreszcie jakiegoś napastnika z krwi i kości? Takiego od lat przy R22 przecież nie było. A brak sensownego snajpera zadecydował niestety też o naszej degradacji.

My naprawdę od bardzo, bardzo dawna mamy niesamowity problem ze strzelaniem bramek, o czym wielu kibiców i dziennikarzy już wspominało. Nawet dzisiaj, pomimo zaskakująco dobrego wyniku punktowego, mamy po 4. kolejkach strzelone raptem 4 gole. A gramy jednak na zapleczu Ekstraklasy, gdzie wyraźnie widać, jak beznadziejnie niektóre drużyny w formacji obronnej potrafią się prezentować. Pierwsza połowa w meczu z Odrą to był poniżający wręcz pokaz tragikomedii w defensywie opolan.
Ja bym się naprawdę nie martwił, jeśli jedynym naszym problemem było finalizowanie akcji. Aż tak różowo nie jest. Niemniej to że zaczniemy strzelać więcej goli jest po prostu pewne.

W zasadzie to całej tej dyskusji by nie było, gdyby Brzeczek namaścił Żyre napastnikiem na starcie przygotowań oraz napomknął że szukamy jeszcze co najmniej jednego zawodnika na te pozycję.

Nawet Marzec wspomniał kilka dni temu, że gdy ze Stal Mielec awansował do esa parę lat to Żyro był u niego głównym napastnikiem i sobie z tym świetnie poradzil. Więc już nie przesadzamy że nie mamy kim grać i kibice mają prawo tylko narzekać.

Brzęczek chyba też wreszcie zrozumiał, że gdyby nie jego deklaracje to kibice by tematu tak nie rozdmuchali.
Ostatnio edytowane przez Karherop : 09.08.2022 o godz. 10:57.
Odpowiedz cytując
enzo
Senior Member
 
 
Od: 02.2005
Skąd: spod budki z piwem

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#90593
Stary 09.08.2022, 11:41
Karherop napisał(a):Wyświetl post
Ja bym się naprawdę nie martwił, jeśli jedynym naszym problemem było finalizowanie akcji. Aż tak różowo nie jest. Niemniej to że zaczniemy strzelać więcej goli jest po prostu pewne.

W zasadzie to całej tej dyskusji by nie było, gdyby Brzeczek namaścił Żyre napastnikiem na starcie przygotowań oraz napomknął że szukamy jeszcze co najmniej jednego zawodnika na te pozycję.

Nawet Marzec wspomniał kilka dni temu, że gdy ze Stal Mielec awansował do esa parę lat to Żyro był u niego głównym napastnikiem i sobie z tym świetnie poradzil. Więc już nie przesadzamy że nie mamy kim grać i kibice mają prawo tylko narzekać.

Brzęczek chyba też wreszcie zrozumiał, że gdyby nie jego deklaracje to kibice by tematu tak nie rozdmuchali.
Może po prostu nie widzę tego co ty. Na ten moment mam jedynie przed oczami cztery bramki, z czego jedna to samobój, a druga rzut karny. Ale żeby nie było: nie deprecjonuje tych dwóch ostatnich, bo uważam, że na błędy przeciwników akurat jak najbardziej w tych przypadkach zapracowaliśmy.

Mnie boli natomiast to, że mimo że jesteśmy już ligę niżej, to w dalszym ciągu strzelamy w okolicach jednej bramki na mecz. To - całkiem chyba obiektywnie - po prostu kiepski wynik. Tym bardziej że sami też możemy sobie swojaka zapakować lub sprokurować idiotycznego karnego - co prędzej czy później się zresztą stanie.

No i, co też było wyraźnie widać w meczu z Odrą, jednobramkowe prowadzenie to wciąż w naszym przypadku stąpanie po grząskim gruncie. Tak że nawet mając na uwadze to, z kim my w ogóle w tej mało poważnej lidze się kopiemy po czołach, czy to że dołączył do nas Żyro, wciąż nasza ofensywa prezentuje się po prostu marnie.
Odpowiedz cytując
Hermond
Senior Member
 
Od: 02.2007

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#90594
Stary 09.08.2022, 11:57
dołączył Żyro ale odeszło kilku innych: Kliment, Savić, Manu, Skwarka. Siłą rzeczy tej jakości z przodu jest mniej niż w zeszłym sezonie.

Każdy z Was patrzy tylko na sytuacje które skończył się.bramką. A to innych nie było? Starzyński nie miał patelni po podaniu Fernandeza? Duda nie zrobi sobie miejsca na 6 metrze i nie kopnął obok słupka? Młyński nie walnął w poprzeczkę? Żyro z dwóch metrów głową nie uderzył.w bramkarza? Łasicki po rożnym nie walną głową obok słupka? Wcale nie kreujemy sytuacji. Nic a nic. To przeciwnikom zacznie za moment wpadać a my to musimy czekać na samobóje

(wymienione sytuacje nie zdarzyły się w ostatnim meczu z Odrą. Mogę.wypisać jeszcze wiele innych sytuacji których Wisłą nie wykreowała w poprzednich meczach)
Ad augusta per angusta
Odpowiedz cytując
wolfy
Senior Member
 
Od: 01.2005
Skąd: Z Krainy Deszczowców...

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#90595
Stary 09.08.2022, 12:00
Hermond napisał(a):Wyświetl post
dołączył Żyro ale odeszło kilku innych: Kliment, Savić, Manu, Skwarka. Siłą rzeczy tej jakości z przodu jest mniej niż w zeszłym sezonie.

Każdy z Was patrzy tylko na sytuacje które skończył się.bramką. A to innych nie było? Starzyński nie miał patelni po podaniu Fernandeza? Duda nie zrobi sobie miejsca na 6 metrze i nie kopnął obok słupka? Młyński nie walnął w poprzeczkę? Żyro z dwóch metrów głową nie uderzył.w bramkarza? Łasicki po rożnym nie walną głową obok słupka? Wcale nie kreujemy sytuacji. Nic a nic. To przeciwnikom zacznie za moment wpadać a my to musimy czekać na samobóje

(wymienione sytuacje nie zdarzyły się w ostatnim meczu z Odrą. Mogę.wypisać jeszcze wiele innych sytuacji których Wisłą nie wykreowała w poprzednich meczach)
Zwłaszcza to naginanie rzeczywistości z "samobójem" z Odrą, gdzie gdyby obrońca na wślizgu nie dotknął piłki na linii to byłby po prostu świetny gol Młyńskiego. Jak Ci ludzie żałośnie manipulują...
Już za cztery lata,
Już za cztery lata,
Może będzie Ekstraklasa!
Odpowiedz cytując
Karherop
Socios Wisła Kraków
 
 
Od: 02.2006

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#90596
Stary 09.08.2022, 12:08
W gwoli ścisłości 90minut.pl zaliczyło ostatniego gola Mlynskiemu

W sumie jestem bardzo ciekaw, na ile np 2 bramki więcej w końcówkach zmieniliby obraz pierwszych 4 spotkań. Okazje ku temu były.

Dla mnie obraz byłby taki sam. Może morale zawodników odrobinę większe, choć jak widac po kulisach jest w drużynie "team spirit" pomimo że nie wszystko się zawsze układa po naszej myśli

Ten sam wynik 1-0 można różnie inerpretowac. Dla jednego jest to czyste konto i wygrana dla drugiego tylko jedna strzelona branka i tylko wygrana. Należę do tego pierwszego kościoła.
Ostatnio edytowane przez Karherop : 09.08.2022 o godz. 12:11.
Odpowiedz cytując
enzo
Senior Member
 
 
Od: 02.2005
Skąd: spod budki z piwem

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#90597
Stary 09.08.2022, 12:11
Hermond napisał(a):Wyświetl post
dołączył Żyro ale odeszło kilku innych: Kliment, Savić, Manu, Skwarka. Siłą rzeczy tej jakości z przodu jest mniej niż w zeszłym sezonie.

Każdy z Was patrzy tylko na sytuacje które skończył się.bramką. A to innych nie było? Starzyński nie miał patelni po podaniu Fernandeza? Duda nie zrobi sobie miejsca na 6 metrze i nie kopnął obok słupka? Młyński nie walnął w poprzeczkę? Żyro z dwóch metrów głową nie uderzył.w bramkarza? Łasicki po rożnym nie walną głową obok słupka? Wcale nie kreujemy sytuacji. Nic a nic. To przeciwnikom zacznie za moment wpadać a my to musimy czekać na samobóje

(wymienione sytuacje nie zdarzyły się w ostatnim meczu z Odrą. Mogę.wypisać jeszcze wiele innych sytuacji których Wisłą nie wykreowała w poprzednich meczach)
To z czym się w sumie ze sobą nie zgadzamy?
Ja nigdzie nie podważam tego, że tworzymy sytuacje. Masz tutaj jak najbardziej rację.

Wspomniałem jedynie o liczbie bramek, których ani w ubiegłym sezonie nie nastrzelaliśmy, ani nie strzelamy ich specjalnie więcej w obecnym. I dlatego teraz właśnie piszę o napastniku. Bo tego mitycznego zawodnika, który względnie regularnie będzie te sytuacje zamieniał na gole nam po prostu od dawna brakuje. Ba, uważam wręcz, że to był główny powód, dlaczego spadliśmy w ogóle z ligi.
Odpowiedz cytując
Karherop
Socios Wisła Kraków
 
 
Od: 02.2006

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#90598
Stary 09.08.2022, 12:25
Zagadka dla dociekliwych:

W przeciągu 34 spotkań drużyna A strzela 35 bramek, a drużyna B strzela ich 45.

Zagadka: które miejsce zajmują zespoły grając w tej samej, 18 zespołowej lidze? (Podczas tego samego sezonu)
Ostatnio edytowane przez Karherop : 09.08.2022 o godz. 12:29.
Odpowiedz cytując
Hermond
Senior Member
 
Od: 02.2007

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#90599
Stary 09.08.2022, 12:26
nie zgadzam się.z opinią, że kopiemy się.po czołach i nie kreujemy sytuacji. Mamy młody skład i zawodnicy podejmują.złe wybory lub brakuje im chłodnej głowy. Duda miał już 3 bardzo bardzo dobre sytuacje do zdobycia bramki a nie zdobył żadnej. Ma do tego prawo. Musi łapać pewność siebie. Brzęczek nie jest najlepszym trenerem na świecie ale jak na obecną Wisłę jest trenerem dobrym i na lepszego nie ma szans.
W zeszłym roku mieliśmy zawodników o różnych umiejętnościach. To nie byli źli zawodnicy ale nie pasowali do siebie. W innych klubach mogą osiągać sukcesy. Teraz trener dobiera sobie takich zawodników jacy mu pasują. Mam też wrażenie, że mimo mniejszego potencjału w naszej grze pojawiają.się schematy a indywidualnie zawodnicy robią postępy. Młyński, Wachowiak, Duda, Biegański grają zdecydowanie lepiej niż.w zeszłym roku. Z tego fakty jestem bardzo zadowolony.

Mieliśmy okazję.aby zdobyć więcej bramek ale w sumie dobrze, że tego nie zrobiliśmy. Klub, zawodnicy, trener, kibice cały czas musi czuć, że to nie jest jeszcze to. Są duże braki i wpadanie w samouwielbienie skończy się.tragicznie.

BTW. Bramka jest już wszędzie zaliczana Młyńskiemu
https://www.transfermarkt.pl/spielbe...ericht/3834276
Ad augusta per angusta
Odpowiedz cytując
ramzes190
Senior Member
 
Od: 09.2014

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#90600
Stary 09.08.2022, 22:37
co z Urygą? Ile my już temu partaczowi zapłaciliśmy hajsu za siedzenie na dupie?
Odpowiedz cytując

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna

Odpowiedź
Narzędzia tematu
Tryby wyświetlania

Zasady wysyłania postów
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Włączony
MordkiWłączony
[IMG] code is Włączony
HTML code is Wyłączone

Skok do forum


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 04:17.