
|
|||||||
| Wisła Kraków - piłka nożna Tutaj możesz spokojnie i rzeczowo porozmawiać o wszystkich tematach związanych z "Białą Gwiazdą". Pokój z założenia zawierać ma tematy dotyczące drużyny. |
| Wyświetl wyniki ankiety: Podczas okienka transferowego latem 2018 roku Wisła: | |||
| wzmocni się |
|
44 | 26,19% |
| osłabi |
|
97 | 57,74% |
| zmiany kadrowe nie będą odczuwalne |
|
27 | 16,07% |
| Głosujących: 168. Nie możesz głosować w tej ankiecie | |||
![]() |
|
|
Narzędzia tematu | Tryby wyświetlania |
|
Senior Member
Od: 07.2006
Skąd: czy z kąd? mam dylemat
Offline |
|
|
Młyński i Pereira to na długo wypadają ?
![]()
"Ludzie są tacy głupi, że to działa. Niesamowite!" - M.M.
J***Ć pis!!! |
|
|
|
Senior Member
Od: 03.2003
Offline |
|
|
Kiedy się ta telenowela skończy?
Narażę się, ale jakoś słabo wierzę w te zapewnienia. Optymistów zapraszam do przedstawiania radosnego oczekiwania. ![]() |
|
|
|
Senior Member
Od: 08.2005
Skąd: kraina gandzi i deszczu
Offline |
|
Okna transferowe w silniejszych ligach kończą się zazwyczaj 31 sierpnia. Większość silnych drużyn pewnie już ma dopięte składy więc, patrząc na to co powiedział dziś Wuja, coś się urodzi koło 20 sierpnia. Prawdopodobnie tak jak Poletanowicz w zeszłym sezonie. Ktoś się nie załapie na 1 skład i będzie chętny do przeprowadzki pod Wawel. Trochę to wk...ce ale jak się uda to do wybaczenia. ![]()
Statystyki Wisły na wykresach: https://www.canva.com/design/DAGtt9A...Id=hc3c6977d12
Na razie świętowanie awansu
|
|
|
|
Socios Wisła Kraków
Od: 08.2008
Offline |
|
|
Ja jestem optymistą momentami ale tym razem coś czuję, że po takich wielkich i szumnych zapowiedziach przyjdzie w końcu taki ogór jak Beciraj
|
|
|
|
Socios Wisła Kraków
Od: 02.2006
Online |
|
Chyba nigdy wcześniej w klubie nie wyczekiwano tak transferu jednego zawodnika jak teraz, choć wiele razy w przeszłości były dużo gorsze i pilniejsze potrzeby (choćby start sezonu za Smudy 13/14 i 15 piłkarzy do grania) , czy czasy gdy Moskal miał niewielu więcej piłkarzy. O kadrze przed Anderlechtem nie wspominajac. A były to przecież czasy Cupialowe. Jesli po najbliższych kolejkach z gieksa, tychami, Skra i Puszcza utrzymamy punktację na poziomie ponad 2 pkt/mecz to będzie można śmiało powiedzieć że ryzyko się opłaciło. Jeśli oczywiście przyjdzie ktoś pokroju Imaza, a nie Beqiraja... Pożyjemy zobaczymy. Jeszcze 22 dni |
|
|
|
Senior Member
Od: 01.2005
Skąd: Z Krainy Deszczowców...
Offline |
|
To tak jak z Pereirą - gdyby nie miał 34 lat i nieudanego sezonu w 2 lidze tureckiej to pewnie dostałby zajadów ze śmiechu czytając naszą ofertę. No ale i tak chłop w tej pierwszej lidze wygląda jak profesor. Jeśli piłkarz w sile wieku trafia do pierwszej ligi to dlatego że albo jest daremny, albo coś bardzo złego zdarzyło się ostatnio co wykoleiło jego karierę. Polujemy na drugi typ, pierwszy zawsze mieć możemy, a zamiast Kwietnia wolimy jednak Plewkę, Dudę czy Szywacza. Najśmieszniejsze - klub ustami Brzęczka mówi to wprost na każdej konferencji, a i tak nie dociera. Brzęczek przed GKS-em powiedział że napastnik musi wpierw rozwiązać kontrakt z klubem. Szybki quiz - aktualny klub puszcza go za darmo bo: A) Jest zbyt zajebisty B) Chcą się pozbyć nieudanego transferu To jest nasza opcja A, do niedawna poza zasięgiem finansowym, a koleś liczył pewnie że jednak znajdzie cokolwiek lepszego. I jest spora szansa że jak przyjdzie to pozamiata, wystarczy spojrzeć co takie odrzuty jak Pereira czy Basha robią z pierwszoligowym drewnem.
Ostatnio edytowane przez wolfy : 09.08.2022 o godz. 10:27.
![]()
Już za cztery lata,
Już za cztery lata, Może będzie Ekstraklasa!
|
|
|
|
Socios Wisła Kraków
Od: 02.2006
Online |
|
O powodach można opisać całe epopeję, zdecydowanie nie upraszczalbym go do tylko do punktów A i B. |
|
|
|
Senior Member
Od: 12.2008
Offline |
|
|
|
|
|
Senior Member
Od: 11.2016
Offline |
|
|
to że piszesz o znacznie bogatszym od nas klubie , więc nie porównuj
![]()
|
|
|
|
Senior Member
Od: 11.2016
Offline |
|
|
Wolfy , ale ja sie z Toba 100% zgadzam , nie rozumiesz tylko że krytyka tej farsy raczej wynika z przekazu medialnego klubu ?
przecież nikt poza KOALKIKIEM I PAWEŁKIEM , nie miałby pretensji gdyby , powiedziano : stawiamy na naszych zdolnych młodych zawodników , udało nam sie kupic kilku doświadczonych graczy , MOŻE na koniec okienka jeszcze ktoś dojdzie zamiast tego wybrano kolejne kompromitujace wypowiedzi porównywalne z kłamaniem (popartym zdjeciem z koszulka) w sprawie Buksy ![]()
|
|
|
|
Senior Member
Od: 02.2005
Skąd: spod budki z piwem
Offline |
|
|
A to nie jest po prostu tak, że po doświadczeniach ze ściąganymi do nas regularnie parodystami, mamy prawo oczekiwać wreszcie jakiegoś napastnika z krwi i kości? Takiego od lat przy R22 przecież nie było. A brak sensownego snajpera zadecydował niestety też o naszej degradacji.
My naprawdę od bardzo, bardzo dawna mamy niesamowity problem ze strzelaniem bramek, o czym wielu kibiców i dziennikarzy już wspominało. Nawet dzisiaj, pomimo zaskakująco dobrego wyniku punktowego, mamy po 4. kolejkach strzelone raptem 4 gole. A gramy jednak na zapleczu Ekstraklasy, gdzie wyraźnie widać, jak beznadziejnie niektóre drużyny w formacji obronnej potrafią się prezentować. Pierwsza połowa w meczu z Odrą to był poniżający wręcz pokaz tragikomedii w defensywie opolan. |
|
|
|
Senior Member
Od: 12.2002
Skąd: z dołu tabeli
Offline |
|
|
Bogatszy to chyba złe słowo, mają po prostu właściciela bardziej skorego do dokładania do interesu z własnej kieszeni, zobaczymy na jak długo starczy mu zapału (bez zaplecza kibicowsko-marketingowego).
![]() [35/54] Znafca internetowy za sezon 2023/2024 |
|
|
|
Senior Member
Od: 03.2003
Offline |
|
|
Bez zaplecza?
Niedługo wolfy będzie wysyłał wszystkich "frustratów" na Chałupnika ![]() Może jest nasłany przez Kwietnia i chodzi mu o budowanie zaplecza dla Wieczystej? ![]() |
|
|
|
Senior Member
Od: 01.2005
Skąd: Z Krainy Deszczowców...
Offline |
||
Pretensje miejcie do siebie. I odwalcie się od klubu, bo tak uczciwej i rozległej komunikacji jaką robi Brzęczek to dawno nie było.
![]() Ile ty masz lat? Czy ja tu rozmawiam z dziećmi albo ludźmi upośledzonymi?! Oni próbują zrobić właśnie to, ale nie mają dużo pieniędzy. Nie wiem na co sobie sam dałeś prawo, ale w prawdziwym świecie liczą się twarde argumenty, czyli pieniądze.
Ostatnio edytowane przez wolfy : 09.08.2022 o godz. 10:43.
![]()
Już za cztery lata,
Już za cztery lata, Może będzie Ekstraklasa!
|
||
|
|
Senior Member
Od: 12.2002
Skąd: z dołu tabeli
Offline |
|
|
Padło wczoraj stwierdzenie z ust Brzęczka, że na żadne transfery gotówkowe nas w tym momencie nie stać, więc możecie sobie na tej podstawie wyobrazić sytuację, w jakiej obecnie się znajdujemy w kontekście okienka.
Obawiam się, że może brakować pieniędzy nawet na ekwiwalent za wyszkolenie, dlatego wzmocnienia będą pewnie last minute, jak naszym kandydatom zmięknie rura i do oczu zajrzy widmo kolejnej rundy na ławce rezerwowych. ![]() [35/54] Znafca internetowy za sezon 2023/2024 |
|
|
|
Senior Member
Od: 01.2005
Skąd: Z Krainy Deszczowców...
Offline |
|
![]()
Już za cztery lata,
Już za cztery lata, Może będzie Ekstraklasa!
|
|
|
|
Socios Wisła Kraków
Od: 02.2006
Online |
|
W zasadzie to całej tej dyskusji by nie było, gdyby Brzeczek namaścił Żyre napastnikiem na starcie przygotowań oraz napomknął że szukamy jeszcze co najmniej jednego zawodnika na te pozycję. Nawet Marzec wspomniał kilka dni temu, że gdy ze Stal Mielec awansował do esa parę lat to Żyro był u niego głównym napastnikiem i sobie z tym świetnie poradzil. Więc już nie przesadzamy że nie mamy kim grać i kibice mają prawo tylko narzekać. Brzęczek chyba też wreszcie zrozumiał, że gdyby nie jego deklaracje to kibice by tematu tak nie rozdmuchali.
Ostatnio edytowane przez Karherop : 09.08.2022 o godz. 10:57.
|
|
|
|
Senior Member
Od: 02.2005
Skąd: spod budki z piwem
Offline |
|
Mnie boli natomiast to, że mimo że jesteśmy już ligę niżej, to w dalszym ciągu strzelamy w okolicach jednej bramki na mecz. To - całkiem chyba obiektywnie - po prostu kiepski wynik. Tym bardziej że sami też możemy sobie swojaka zapakować lub sprokurować idiotycznego karnego - co prędzej czy później się zresztą stanie. No i, co też było wyraźnie widać w meczu z Odrą, jednobramkowe prowadzenie to wciąż w naszym przypadku stąpanie po grząskim gruncie. Tak że nawet mając na uwadze to, z kim my w ogóle w tej mało poważnej lidze się kopiemy po czołach, czy to że dołączył do nas Żyro, wciąż nasza ofensywa prezentuje się po prostu marnie. |
|
|
|
Senior Member
Od: 02.2007
Offline |
|
|
dołączył Żyro ale odeszło kilku innych: Kliment, Savić, Manu, Skwarka. Siłą rzeczy tej jakości z przodu jest mniej niż w zeszłym sezonie.
Każdy z Was patrzy tylko na sytuacje które skończył się.bramką. A to innych nie było? Starzyński nie miał patelni po podaniu Fernandeza? Duda nie zrobi sobie miejsca na 6 metrze i nie kopnął obok słupka? Młyński nie walnął w poprzeczkę? Żyro z dwóch metrów głową nie uderzył.w bramkarza? Łasicki po rożnym nie walną głową obok słupka? Wcale nie kreujemy sytuacji. Nic a nic. To przeciwnikom zacznie za moment wpadać a my to musimy czekać na samobóje (wymienione sytuacje nie zdarzyły się w ostatnim meczu z Odrą. Mogę.wypisać jeszcze wiele innych sytuacji których Wisłą nie wykreowała w poprzednich meczach) ![]()
Ad augusta per angusta
|
|
|
|
Senior Member
Od: 01.2005
Skąd: Z Krainy Deszczowców...
Offline |
|
![]()
Już za cztery lata,
Już za cztery lata, Może będzie Ekstraklasa!
|
|
|
|
Socios Wisła Kraków
Od: 02.2006
Online |
|
|
W gwoli ścisłości 90minut.pl zaliczyło ostatniego gola Mlynskiemu
W sumie jestem bardzo ciekaw, na ile np 2 bramki więcej w końcówkach zmieniliby obraz pierwszych 4 spotkań. Okazje ku temu były. Dla mnie obraz byłby taki sam. Może morale zawodników odrobinę większe, choć jak widac po kulisach jest w drużynie "team spirit" pomimo że nie wszystko się zawsze układa po naszej myśli Ten sam wynik 1-0 można różnie inerpretowac. Dla jednego jest to czyste konto i wygrana dla drugiego tylko jedna strzelona branka i tylko wygrana. Należę do tego pierwszego kościoła.
Ostatnio edytowane przez Karherop : 09.08.2022 o godz. 12:11.
|
|
|
|
Senior Member
Od: 02.2005
Skąd: spod budki z piwem
Offline |
|
![]() Ja nigdzie nie podważam tego, że tworzymy sytuacje. Masz tutaj jak najbardziej rację. Wspomniałem jedynie o liczbie bramek, których ani w ubiegłym sezonie nie nastrzelaliśmy, ani nie strzelamy ich specjalnie więcej w obecnym. I dlatego teraz właśnie piszę o napastniku. Bo tego mitycznego zawodnika, który względnie regularnie będzie te sytuacje zamieniał na gole nam po prostu od dawna brakuje. Ba, uważam wręcz, że to był główny powód, dlaczego spadliśmy w ogóle z ligi. |
|
|
|
Socios Wisła Kraków
Od: 02.2006
Online |
|
|
Zagadka dla dociekliwych:
W przeciągu 34 spotkań drużyna A strzela 35 bramek, a drużyna B strzela ich 45. Zagadka: które miejsce zajmują zespoły grając w tej samej, 18 zespołowej lidze? (Podczas tego samego sezonu)
Ostatnio edytowane przez Karherop : 09.08.2022 o godz. 12:29.
|
|
|
|
Senior Member
Od: 02.2007
Offline |
|
|
nie zgadzam się.z opinią, że kopiemy się.po czołach i nie kreujemy sytuacji. Mamy młody skład i zawodnicy podejmują.złe wybory lub brakuje im chłodnej głowy. Duda miał już 3 bardzo bardzo dobre sytuacje do zdobycia bramki a nie zdobył żadnej. Ma do tego prawo. Musi łapać pewność siebie. Brzęczek nie jest najlepszym trenerem na świecie ale jak na obecną Wisłę jest trenerem dobrym i na lepszego nie ma szans.
W zeszłym roku mieliśmy zawodników o różnych umiejętnościach. To nie byli źli zawodnicy ale nie pasowali do siebie. W innych klubach mogą osiągać sukcesy. Teraz trener dobiera sobie takich zawodników jacy mu pasują. Mam też wrażenie, że mimo mniejszego potencjału w naszej grze pojawiają.się schematy a indywidualnie zawodnicy robią postępy. Młyński, Wachowiak, Duda, Biegański grają zdecydowanie lepiej niż.w zeszłym roku. Z tego fakty jestem bardzo zadowolony. Mieliśmy okazję.aby zdobyć więcej bramek ale w sumie dobrze, że tego nie zrobiliśmy. Klub, zawodnicy, trener, kibice cały czas musi czuć, że to nie jest jeszcze to. Są duże braki i wpadanie w samouwielbienie skończy się.tragicznie. BTW. Bramka jest już wszędzie zaliczana Młyńskiemu https://www.transfermarkt.pl/spielbe...ericht/3834276 ![]()
Ad augusta per angusta
|
|
|
|
Senior Member
Od: 09.2014
Offline |
|
|
co z Urygą? Ile my już temu partaczowi zapłaciliśmy hajsu za siedzenie na dupie?
|
|
|

|
||||||
![]() |
| Narzędzia tematu | |
| Tryby wyświetlania | |
|
|