The White Star Division - Wisła Kraków


Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna
Nazwa użytkownika
Hasło


Wisła Kraków - piłka nożna Tutaj możesz spokojnie i rzeczowo porozmawiać o wszystkich tematach związanych z "Białą Gwiazdą". Pokój z założenia zawierać ma tematy dotyczące drużyny.

 
 
Narzędzia tematu Tryby wyświetlania
Prev Poprzedni post   Następny post Next
ciastek88
Senior Member
 
Od: 12.2018

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#11
Stary 27.09.2021, 11:13
FraMat napisał(a):Wyświetl post

Pogoń stosowała przez cały mecz bardzo agresywny i niegłupi pressing.
  • Każdy z naszych piłkarzy znajdujący się przy piłce na połowie Pogoni był od razu podwajany, lub potrajany i albo tracił piłkę przy dryblingu lub próbie podania, albo wycofywał ja do obrońców.
  • Każda piłka kierowana przez naszych obrońców, bramkarza lub drugą linię w kierunku bramki rywala, do środka pola, lub choćby na skrzydło była natychmiast atakowana przez piłkarzy Pogoni, a my przegrywaliśmy większość pojedynków o nią.

.
Cóż za genialna taktyka Pogoni , nikt się jej nie spodziewał

Ok Pogoń zastosowała pressing i podwajanie ale pytanie co my robiliśmy w tym czasie bo z naszej strony nie było podwajania w dodatku Pogoń z łatwością przedostawał się z akcjami pod nasze pole karne w 1 połowie - kiedy dla nas to były ciężary i męki przez całe 90 min. ,2 połowie Pogoń już grała tylko na dokończenie meczu.

Jeżeli nasza taktyka polega na tym , że cała pomoc chowa się za zawodnikami przeciwnika i czeka na podanie do nogi od obrońcy albo walimy lagę na Forbsa/Yeboaha to nie dziwota , że z Niecieczą bohatersko remisujemy lub dostajemy w cymbał w Mielcu.

Problemem polega na tym , że Wisła to jest do bólu jednowymiarowa drużyna. Wychodzi na to , że wystarczy zastosować pressing i cały plan w piz....
Nie jest to taktyczny geniusz trenera Pogoni , Niecieczy czy Mielca bo pressing to dzisiaj podstawa niezależnie od prezentowanego stylu. Jeżeli my nie umiemy się przeciwstawić pressingowi rywala , który jest obecnie wymogiem i pewnikiem przed każdym meczem to z czym do ludzi ?

Nie jestem za zwolnieniem trenera bo to nic nie da - niech pracuje jak najdłużej ale po wczorajszym meczu przestałem się łudzić , że zmierzamy w jakimkolwiek kierunku i za kilka miesięcy będziemy zbierać owoce współpracy z Gulą. Powtarzamy schemat utarty od lat, dobry początek a potem pikowanie w dół.

Mamy od groma szrotu w kadrze i nie zmienią tego zachwyty na twiterze przy każdym okienku transferowym. Będziemy tak długo chłopcem do bicia aż nie wyjdziemy z długów i nie zaczniemy kontraktowac droższych zawodników z tym , że no właśnie - nie zdziwię jak to mityczne wyjście z długów też za wiele nam nie da w poprawie jakości drużyny wszak za Skowronka miało być lepiej, za Hyballi mieliśmy ustawiać ligę po kątach, Gula miał być gwarantem stabilizacji formy sportowej i wszystko jak krew w piach... czemu akurat wyjście z długów będzie jakimś nowym ,lepszym rozdaniem skoro mieliśmy już takie co najmniej 3 w ciągu 2 ostatnich lat.
Ostatnio edytowane przez ciastek88 : 27.09.2021 o godz. 11:23.
Odpowiedz cytując

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna

 
Narzędzia tematu
Tryby wyświetlania

Zasady wysyłania postów
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Włączony
MordkiWłączony
[IMG] code is Włączony
HTML code is Wyłączone

Skok do forum


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 07:11.