The White Star Division - Wisła Kraków


Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna
Nazwa użytkownika
Hasło


Wisła Kraków - piłka nożna Tutaj możesz spokojnie i rzeczowo porozmawiać o wszystkich tematach związanych z "Białą Gwiazdą". Pokój z założenia zawierać ma tematy dotyczące drużyny.

Odpowiedź
 
Narzędzia tematu Tryby wyświetlania
Ogryzek
Senior Member
 
 
Od: 03.2004
Skąd: Pod koniec VIII wieku powstało państwo Wiślan. Stolicą Wiślan jest Kraków

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#1
Stary 14.02.2021, 17:36
Tantal napisał(a):Wyświetl post
Nie wiem czy Petrescu bym nie doliczył, choć jego styl był raczej taki, że zęby bolały. Mimo nieefektownej taktyki był jednym z tych, którzy wymagali ciężkiej pracy, a to było zbyt wiele dla polskich panów piłkarzy...
Nieefektywnej czy nieestetycznej? Drużyny Petrescu były efektywne bo osiągały dobre rezultaty. Inną sprawą jest taktyka która była skuteczna, efektywna, ale wielu wielbicielom "barcelońskiej gry" nie przypadała do gustu bo była "nieestetyczna". A jak t mówią o gustach się nie dyskutyje.

Hyballa sam też jest "kopią" bardziej Kloppa niż Guardioli.
„Pierwotnie polską barwą narodową był »karmazyn« uważany w średniowieczu za najszlachetniejszy z kolorów. Wykorzystywany był on jako symbol dostojeństwa i bogactwa. Z uwagi na cenę barwnika potrzebnego do uzyskania tego koloru mało kto mógł sobie na niego pozwolić...
Odpowiedz cytując
Tantal
Senior Member
 
Od: 09.2018

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#2
Stary 15.02.2021, 07:48
Ogryzku, nieefektOwnej. Czyli tak, nieestetycznej. Więc rozwijając Twoje porównanie - dokładnie, Petrescu był jak Mourinho z czasów Interu czy Chelsea a Hyballa jest trochę jak Klopp. U niego się zresztą uczył, czy nie tak? Petrescu był perspektywą na kilka lat ciężkiej, nieefektownej, morderczej pracy po to, żeby rozwalić ten grajdołek. Piłkarze mieli inne zdanie.

Teraz chyba mamy inną sytuację. Pozycja w szatni jest zupełnie inna. Jeśli Hyballa utrzyma poziom, nie zjedzie do boksu jak Stolarczyk czy Skowronek po 2 rundach, to powinniśmy zbudować naprawdę konkretną pakę. Wreszcie skład i politykę transferową ustala trener pod kątem wizji zespołu a nie niedojrzały mentalnie prezes klubu, menedżerskie układy, fochy gwiazdeczek i towarzyskie grupki w szatni czy co tam jeszcze.

To w ogóle może być korzyść z zatrudnienia Hyballi i prezesowania Kuby, jakiej w pierwszej chwili nie dostrzegamy. Kuba i całe trio dopiero się uczy zarządzania klubem i to w ekstremalnie trudnych warunkach, początkowo mogli popełniać błędy. Jednak z ludźmi o tym poziomie profesjonalizmu można mieć pewność co do jednego: będą budować klub najlepiej jak umieją. Nie ma miejsca na dziwne układy. Nawet będąc jednocześnie graczem i prezesem Kuba umie się odpowiedzialnie, na chłodno i racjonalnie odnaleźć w obu rolach. A przynajmniej próbuje. Raz, dwa razy się machnie w ocenie piłkarza/trenera, ale na dłuższą metę sam proces decyzyjny jest podejmowany z maksymalnym namysłem i bez konfliktu interesów. Tu przypuszczam będzie tkwić nasza ogromna przewaga na następne lata. Na tle całej ligi, a może i całego piłkarskiego światka, będziemy się mocno wyróżniać.

To musi też mieć wpływ na to, jakiej mentalności i podejścia ludzie do tego klubu będą trafiać. Do Hyballi nie przyjdą zawodnicy odcinać kupony. Nie będą startować menedżerowie zainteresowani promowaniem swojego zawodnika za dolę. Kuba się też w żadne dziwne układy bawić nie będzie, chyba, że się da komuś omotać. Na dłuższą metę wszyscy chcą ciężko i uczciwie pracować na wyniki i takich ludzi wokół siebie będą dobierać. Piłkarze i pracownicy o takiej mentalności będą tu trafiać. Nawet za Cupiała rzadko tak było, mam nadzieję, że za kilka lat zobaczymy rezultaty jakich od dawna sobie życzymy.


Jaroo1, nie przesadzajmy z równaniem w dół naszych wymagań wobec piłkarzy w składzie. Większość zawodników, których się pozbyliśmy to poziom 1 ligi. Nie dołu tabeli ekstraklasy, nie klubu broniącego się przed spadkiem, tylko 1 ligi.

A my, owszem, mamy jednak swoje ambicje. Chcemy lepiej zarządzać klubem i wyciągać lepszej jakości zawodników niż przeciętna w tym buraczanym grajdole. Brać takich, którzy mają jakiś potencjał i tu ich formować. Kiedyś dawno, za siedmioma górami i siedmioma lasami na pytanie o gwiazdy w Wiśle trener Kasperczak pojechał na konferencji tekstem który brzmiał jakoś tak: "Do Wisły nie trafiają gwiazdy, w Wiśle gracze się stają gwiazdami." Nie chodzi o to, że mamy ściągać czołowych graczy ligi. My ich mamy stworzyć.
Ostatnio edytowane przez Tantal : 15.02.2021 o godz. 08:23.
Odpowiedz cytując

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna

Odpowiedź
Narzędzia tematu
Tryby wyświetlania

Zasady wysyłania postów
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Włączony
MordkiWłączony
[IMG] code is Włączony
HTML code is Wyłączone

Skok do forum


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 10:14.