The White Star Division - Wisła Kraków


Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna
Nazwa użytkownika
Hasło


Wisła Kraków - piłka nożna Tutaj możesz spokojnie i rzeczowo porozmawiać o wszystkich tematach związanych z "Białą Gwiazdą". Pokój z założenia zawierać ma tematy dotyczące drużyny.

Odpowiedź
 
Narzędzia tematu Tryby wyświetlania
Jaroo1
Senior Member
 
 
Od: 03.2009

Online

Ignoruj użytkownika Pomoc
#1
Stary 22.03.2019, 17:11
Cytat:
U nas czasem trzeba zastosować metody siłowe, dając jednocześnie tyle pieniędzy, aby kluby mogły się rozwijać i jednocześnie mieć równe szanse . Bo zasady są jednakowe dla wszystkich.
I właśnie nie wiem czy to nie jest sens "wszystkiego" co z Polską związane. My lubimy jak nas ktoś weźmie za mordę i każe coś zrobić. Bo sami to często się boimy, nie chcemy, a jak trzeba to trzeba. Bo my jesteśmy zdolnym narodem tylko musimy czuć kij, bo jak nie czujemy to się wtedy robi źle.

I tak własnie zrobiono z podwyższaniem standardów na licencję w eklasie. Kiedyś oświetlenia nie miały stadiony wszystkie, podgrzewanej murawy. Teraz to standard i normalność, teraz są bogatsze i inne czasy ale kiedyś to nie było takie oczywiste. I co, PZPN kazał i dało się? Dało się.
Z kolei jak nikt za mordę nie złapał ŁKSu, Widzewa czy Ruchu to co się działo w tych klubach? Wieczna degrengolada. Bieda w klubie. Nic się nie dało. Nic tylko wojna o przetrwanie i kombinacje dzikie. Nie chcieli się ogarnąć to won, wrócą silniejsi. A jakby ich nikt za morde nie wziął to by były wieczne kluby bankruty.
Z nami było to samo. Udawanie od dobrych kilku lat, prawie dekadę, że damy radę finansowo, że już dajemy radę. To gadanie się zaczęło od Bednarza już. Szambo się wylało i nagle się okaząlo, ze jest źle, skończyły się kombinacje, zrobił się szum i PZPN powiedział sprawdzam. I nagle się okazało, ze się da. Wiadomo, że nie jest teraz u ans bogato ale mam nadzieję, ze tu już nastała jakaś normalność, uważam, ze jest jakiś plan na ten klub i chęć aby było lepiej a nie udawanie, że chcemy żeby było lepiej.

Kibice Widzewa też zostali sprawdzeni. Efekt? Rekord kraju w ilości karnetów, co roku w IV czy której oni tam są lidze. Cud? Nie. Jak się w Polsce czuje biedę albo kija nad sobą to wtedy jest efekt.

To samo z tą płaca minimalną czy uszczelnianiem vatu w Polsce. Zawsze pracodawca mówi, że się nie da. Oni zawsze sa biedni i okradani. PiS to ogarnął. Teoretycznie powinno być źle bo na silę ustalanie płacy minimalnej jest niedobre ale czy w Polsce mamy większe bezrobocie od 3 lat? Czy firmy upadają? Raczej jest odwrotnie i nic złego się nie stało a jedynie ograniczono złodziejstwo w tym elemencie (część pieniędzy w kopertę zamiast na konto lub lewe faktury). I co, nagle się dało? Bez jakiegoś cudu, przełomu, tak z roku na rok się jednak da prawda?

A Wisła co robiła z młodzieżowcami? Nic. Nie wiem czy te nasze talenty są aż tak słabe że się nie moga u nas rozwinąć? To po co ich Legia podkupuje czy Lechia? Z Mączyńskim jak było kilka lat temu? Gościu jakiś talent przejawiał ale u nas wychodziło, ze się nie nadaje. My sie go pozbywamy w 2011 roku i nagle gościu zaczyna robić karierę w Górniku Zabrze i w 2013 roku debiutuje w reprezentacji.

Cudze chwalicie swego nie znacie. Tak by można nazwać podejście Polaków (prezesów klubów) do własnych rodaków i juniorów. Ja nie mówię, ze z kazdego można zrobić Ronaldo i najlepiej sobie wyszkolić od dzisiaj 20 juniorów i za 5 lat wszyscy wejdą na światowy poziom i zabiorą klub do LM a później wszyscy zagrają w reprezentacji. Ale kurde, dlaczego u nas się nigdy nic nie da? My jesteśmy 38 mln krajem, my mamy mocne charaktery jako naród, my na prawdę możemy osiągnąć wiele i trzeba sie równać do tych Hiszpanów, Niemców itd bo jesteśmy dużym krajem i na pewno jest z czego wybierać. Wręcz by było nielogiczne żeby w 40 mln kraju nie było na tyle dobrych piłkarzy aby ta liga była na nich zbudowana (jak każda inna liga gdzie jednak większość piłkarzy to nie obcokrajowcy) i żeby ta gra i liga jakiś poziom reprezentowała.
Tylko trzeba szkolić ale też nie hamowac rozwoju ludzi. Bo w takiej Wiśle pewnie taki junior sobie myśli, że ma w chuju ten klub, w którym żaden piłkarz młody się nie przebił, bo nie dostaje szans, bo nie jest prowadzony dobrze i powaznie traktowany. Tylko jak jakiś półprodukt upośledzony, który najpierw musi pokazać CV ze 5 lat grał w ekstraklasie i dopiero dostanie szansę w Wiśle (normalnie jak z tymi wymaganiami w pracy dla osób, które dopiero skończyły edukację)
W Lechu, Zagłebiu czy Legii nie gadali, że się nie da i jak widać mają tam młodzież. Szkolą, starają się i jakieś efekty są. Wychodzą na prawdę mniej lub bardziej zdolne chłopaki i te kluby robią kase na nich i też grają oni dobrze w e klasie.

Czyli może jednak trzeba nakazac i niech się zlapią wszyscy za jaja i zaczną szkolić, szukać młodych utalentowanych z innych, mniejszych klubów a nie tylko jęczeć, że nie da rady i to bez sensu.
drozd:
Co powiesz jak okaże się, że Wisła awansuje, będzie grała lepiej niż wcześniej, a pomysły Królewskiego przyniosą jednak dobry efekt? Znajdziesz w sobie choć odrobinę taktu, by chociaż przeprosić?...
...Przeprosisz? Łaskawca. W dupę sobie wsadź przeprosiny pajacu zasrany. Jak nie awansujemy to przeproszę...
...Jak nie awansujemy to przeproszę, że nazwałem cię zasranym pajacem. Jeżeli awansujemy nie przeproszę i będę aktualną sraczkę przypominał.
Odpowiedz cytując

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna

Odpowiedź
Narzędzia tematu
Tryby wyświetlania

Zasady wysyłania postów
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Włączony
MordkiWłączony
[IMG] code is Włączony
HTML code is Wyłączone

Skok do forum


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 22:19.