|
Odpowiedz mi na pytania:
- czy ktoś każe tym ludzio pracować za 10/12zł za h? Nie, aktualnie jest rynek pracy pracownika i znaleźc pracę za 2000-2200 na rękę może każdy. Umowa o pracę jest dobrowolną umową pomiędzy 2 stronami - nikt nie każe Ci pracować z danym pracodawcą.
- tak, zarząd żyje ponad stan. A wiesz czemu? Dlatego, że jakby ten zarząd .......nął wszystko to pracę straciliby wszyscy w firmie. Dodatkowo w zarządzie firmy prywatnej najczęściej są ludzie, którzy z jakiegoś powodu się tego dorobili - może się uczyli, może więcej pracowali, może nie bali się odpowiedzialności. I takim ludziom się należy, to co zapracowali.
Po wypowiedziach tutaj widać kto usiadł na laurach i uważa pracodawców za szkodników, a kto kiedyś próbował zrobić coś samemu albo kręci się wsród ludzi którzy mieli pomysł na swój interes.
Pomyśl sobie - zakładam firmę, robię zysk na poziomie 6200 brutto. Dużo? Nie, bo 1200 to vat. 1200zus. Zostaje 3800. Odlicz dochodowy i ile zostaje? A dorzuć jeszcez jakieś koszty księgowości czy paliwa (paliwa tylko do spraw służbowych) i zostanie Ci poniżej 3000zł. Przy zysku 6200 brutto na własnej działalności!!
|