The White Star Division - Wisła Kraków


Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Inne > Hyde Park Sportowy (moderowane)
Nazwa użytkownika
Hasło


Hyde Park Sportowy (moderowane) Odpowiednie miejsce do wymiany poglądów na tematy sportowe, nie tylko piłkarskie, nie dotyczące jednak bezpośrednio "Białej Gwiazdy". O sytuacji w reprezentacji, innych polskich klubach czy ligach na świecie oraz o innych dyscyplinach sportu piszcie

 
 
Narzędzia tematu Tryby wyświetlania
Prev Poprzedni post   Następny post Next
KOALIK
Banita
 
Od: 02.2004

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#11
Stary 27.02.2017, 11:51
W wywiadzie z Mioduskim widzę też analogię do sytuacji Wisły z lata 2011 r.

Poniesione ryzyko przy braku awansu do LM spowodowało ogromny kryzys i długi, bo gra w LE nie wystarcza.

Mioduski twierdzi, że tegoroczna gra w LM pozwoliła uspokoić sytuację, zbilansować budżet po wcześniejszym życiu ponad stan, ale jeśli za pół roku znowu nie będzie awansu, będzie konieczność zejścia z wielkich kosztów.

Mówimy o tej Legii, która w ostatnich latach miała kilkaset mln zł przychodu, kilka razy grała w fazie grupowej LE, sprzedała kilkunastu piłkarzy (w ostatnim okienku trzech po grze w LM), ma znaczny zarobek z biletów, z gadżetów, z lóż biznesowych, od sponsorów i mimo to balansuje na krawędzi, na ryzyku (80 mln zł z LM uratowało sytuację).

Mamy do czynienia z jednym wielkim przekrętem i to powoli już wychodzi.

Nadmuchany twór jakim jest obecna Legia to twór stricte polityczny, zabawka w ich ręku.

Stąd było takie wielkie ciśnienie na LM (o wiele większe niż w Wiśle za Cupiała), stąd bardzo wymęczona rywalizacja z amatorami z Dundalk była najważniejsza dla losów w Legii na przestrzeni ostatnich lat i kluczem do dalszej sztucznej potęgi w najbliższych latach, bo wiedziano w Warszawie, że przy braku awansu będą realne i to spore problemy.

Dlatego też zaangażowano mnóstwo osób do pomocy, plus szczęśliwe losowanie (czy tu aby nie było magicznych, gorących kulek?) - sześć starć w eLM z amatorami, a mimo to Legia zamiast pewnych awansów, drżała z każdym rywalem o awans - z każdym o wiele, wiele biedniejszym.
Ostatnio edytowane przez KOALIK : 27.02.2017 o godz. 11:55.
Odpowiedz cytując

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Inne > Hyde Park Sportowy (moderowane)

 
Narzędzia tematu
Tryby wyświetlania

Zasady wysyłania postów
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Włączony
MordkiWłączony
[IMG] code is Włączony
HTML code is Wyłączone

Skok do forum


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 04:04.