The White Star Division - Wisła Kraków


Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna
Nazwa użytkownika
Hasło


Wisła Kraków - piłka nożna Tutaj możesz spokojnie i rzeczowo porozmawiać o wszystkich tematach związanych z "Białą Gwiazdą". Pokój z założenia zawierać ma tematy dotyczące drużyny.

 
 
Narzędzia tematu Tryby wyświetlania
Prev Poprzedni post   Następny post Next
Dariook
Socios Wisła Kraków
 
 
Od: 07.2009
Skąd: R.K.C - AJ

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#11
Stary 05.12.2016, 00:29
Cytat:
Gdy chcemy iść na spacer, wybieramy Rynek lub bulwary. Gdy chcemy się zabawić - najczęściej Kazimierz, na spacer z psem najlepsze Błonia, a na wycieczkę rowerową - lasek Wolski. A gdy patrzymy w tabelę ekstraklasy - Wisła powinna być nad Cracovią.

Zacznijmy od tego, że to żadna uszczypliwość wobec kibiców Pasów. Nie, to czysta statystyka i to historyczna. Kraków nie lubi zmian. Ile było lamentów, gdy burzono mury wokół starego miasta, a dopiero potem zrozumiano, że powstałe w ich miejsce Planty dają temu miastu nowy oddech.

Kraków lubi stabilizację i nie przepada za anomaliami.

A obecność Cracovii w tabeli ekstraklasy ponad Wisłą to właśnie taka anomalia. Trochę jakby okrąglak z Placu Żydowskiego stanął na Rynku Głównym i można byłoby kupić w nim zapiekanki. Albo nyska z kiełbaskami zaparkowałaby nie pod halą targową, a pod Tauron Areną. Dziwnie, co?

Tak samo dziwnie można było się poczuć przez ostatnie tygodnie spoglądając w tabelę ekstraklasy. Cracovia nad Wisłą. Coś nie gra, prawda?

Przyjrzyjmy się liczbom. Do tej pory Cracovia ośmiokrotnie kończyła sezon wyżej w tabeli od Wisły. 8 razy na 82 edycje, to co prawda więcej niż błąd statystyczny, ale nadal mniej niż choćby 10%.

Ba! Nigdy nie zdarzył się taki sezon, aby Cracovia była w ekstraklasie, a Wisła nie. To tak jakby było dwóch braci, weźmy bliźniaków, i jeden z nich musiałby pytać drugiego, pewnie silniejszego, czy może wejść do pokoju.

Oczywiście, czasem nawet w Krakowie zdarzają się odmiany, momentami wielkie, w końcu przecież nawet Wisła (rzeka) płynęła kiedyś innymi korytami, co teraz. Ale to wyjątek, wyłom, w naszej sennej codzienności.

Cracovia potrzebuje silnej Wisły, a Wisła potrzebuje silnej Cracovii, ale proporcje wciąż są zachowywane. Biała Gwiazda ma ostatnio sporo problemów, ale na żaden przewrót kopernikański, w efekcie którego Wisła zostałaby wstrzymana, a Cracovia na dobre wprawiona w ruch, się nie zanosi.

Jżs !
Wiśle się nie kibicuje. Wisłe się KOCHA.

Cytat:
To może zmieńmy to podejście w tej naszej wiślackiej rodzinie. Łatwo jest bowiem na kogoś wylewać pomyje, ale jak później człowiek się obroni, to smród zostaje.
Radek Sobolewski
Odpowiedz cytując

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna

 
Narzędzia tematu
Tryby wyświetlania

Zasady wysyłania postów
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Włączony
MordkiWłączony
[IMG] code is Włączony
HTML code is Wyłączone

Skok do forum


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 07:42.