The White Star Division - Wisła Kraków


Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna
Nazwa użytkownika
Hasło


Wisła Kraków - piłka nożna Tutaj możesz spokojnie i rzeczowo porozmawiać o wszystkich tematach związanych z "Białą Gwiazdą". Pokój z założenia zawierać ma tematy dotyczące drużyny.

Odpowiedź
 
Narzędzia tematu Tryby wyświetlania
WISŁAZWE
WISŁA KRAKÓW
 
 
Od: 06.2008
Skąd: Reymonta 22

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#1
Stary 09.09.2016, 10:12. [VIII KOLEJKA] Jagiellonia Białystok - WISŁA Kraków, 11 września, godz. 18:00




Po przerwie na reprezentację przyszedł czas na powrót do ligowej rzeczywistości.
Już w najbliższą niedzielę Biała Gwiazda rozegra wyjazdowe spotkanie z Jagiellonią Białystok. Początek tego pojedynku zaplanowano na godzinę o 18:00 a transmisję z Białegostoku zobaczyć będzie można na antenie stacji Canal+.

Dziś poznaliśmy również głównego rozjemcę niedzielnej konfrontacji został nim warszawski arbiter - Paweł Raczkowski. W obecnym sezonie sędzia ze stolicy nie prowadził jeszcze spotkania z udziałem piłkarzy Dariusza Wdowczyka, inaczej sytuacja ma się z ekipą gospodarzy. Raczkowski już dwukrotnie prowadził zawody z udziałem Jagiellonii - oba spotkania zakończyły się zwycięstwem drużyny z Białegostoku.

Zapraszam na krótką zapowiedź zbliżającego się spotkania.


Historia spotkań pomiędzy Jagiellonią Białystok a Wisłą Kraków:


Ekstraklasa 2009/2010 - Kolejka 20, Jagiellonia Białystok - Wisła Kraków 0:0
Ekstraklasa 2010/2011 - Kolejka 5, Jagiellonia Białystok - Wisła Kraków 2:1
T-Mobile Ekstraklasa 2011/2012 - Kolejka 25, Jagiellonia Białystok - Wisła Kraków 1:0
T-Mobile Ekstraklasa 2012/2013 - Kolejka 23, Jagiellonia Białystok - Wisła Kraków 2:2
T-Mobile Ekstraklasa 2013/2014 - Kolejka 19, Jagiellonia Białystok - Wisła Kraków 5:2
T-Mobile Ekstraklasa 2014/2015 - Kolejka 26, Jagiellonia Białystok - Wisła Kraków 2:2
T-Mobile Ekstraklasa 2014/2015 - Kolejka 34 , Jagiellonia Białystok - Wisła Kraków 2:1 (gr. Mistrzowska)
Ekstraklasa 2015/2016 - Kolejka 13, Jagiellonia Białystok - Wisła Kraków 1:4

Powyższa statystyka pokazuje, że mimo ostatniego efektywnego zwycięstwa w Białymstoku, ten teren dla Białej Gwiazdy nie jest zbyt przyjazny. Większość spotkań kończyła się zwycięstwami gospodarzy.


Wieści z Białegostoku.



Jagiellonia po siedmiu kolejkach z dorobkiem trzynastu punktów jest liderem polskiej ekstraklasy. Taką samą liczbę punktów zgromadziły zespoły Zagłębia Lubin oraz Arki, Lechii oraz Niecieczy. Więc jak widać ścisk w czubie tabeli jest dość spory.

Gra Jagiellonii może się podobać, sporo strzelonych bramek (13) oraz mało straconych (5) powoduje, że podopieczni Michała Probierza, mają jeden z lepszych bilansów w lidze. Jakie cele na ten sezon ma nasz najbliższy rywal? Z pierwszych spotkań można wywnioskować, że chce na dobre zagościć w czołówce tabeli i powalczyć o coś więcej niż bezpieczne utrzymanie.

Trener Probierz po raz kolejny wciela w życie swój plan na funkcjonowanie drużyny, mieszanka doświadczonych zawodników umiejących radzić sobie z presją i do tego młodzi i głodni zwycięstw zawodnicy to recepta na sukces, która do tej pory się sprawdza.






Piłkarze Jagiellonii Białystok pod lupą TWSD.





Marian Kelemen - doświadczony bramkarz, przyjął ofertę Jagiellonii i od razu wskoczył do pierwszego składu. Jest pewnym punktem zespołu a jego obecność daje pewność defensywie Jagi. Polscy kibice znają Kelemena z występu w Śląsku Wrocław.

Łukasz Burliga- były zawodnik Wisły Kraków, który w tym sezonie trochę zmienił swój styl gry. Za nami już siedem kolejek a Łukasz jeszcze nie ma na koncie żółtego kartonika, co jest do niego wręcz nie podobne.

Konstantin Vassiljev - doświadczony estoński pomocnik, odpowiedzialny za poczynania Jagiellonii w środkowej strefie boiska. Początek sezonu zdecydowanie najlepszy w jego wykonaniu. Do pięciu bramek Kosta dorzucił również trzy asysty, co czyni go liderem klasyfikacji kanadyjskiej.

Fiodor Czernych - litewski napastnik w końcu zaczyna odpłacać się golami za obdarzone go zaufanie. Jak łatwo sprawdzić w poprzednim sezonie Czernych w barwach Jagiellonii zdobył trzy bramki a na dzień dzisiejszy po siedmiu kolejkach nowego sezonu jego dorobek już jest większy, bo na swoim koncie ma cztery trafienia.




Odwróć tabelę..





Kto by pomyślał, że po siedmiu kolejkach kibice Wisły będą mogli zanucić pod nosem tą smutną przyśpiewkę. Niestety to prawda, Wisła praktycznie w każdym dotychczasowym meczu zaprezentowała się, źle, fatalnie i poniżej krytyki. Siedemnaście straconych bramek w siedmiu meczach to chluby naszemu zespołowi nie przynosi.

Ostatni mecz ze Śląskiem Wrocław przelał czarę goryczy, większość z kibiców stwierdziła, że gorzej już być nie może i czas najwyższy odbić się od dna tabeli i zacząć gromadzić punkty. Najbliższa okazja do tego już w najbliższą niedzielę w Białymstoku.



Dłuższe przygotowania.



Do meczu z Jagiellonią podopieczni Dariusza Wdowczyka przygotowywali się dłużej niż zazwyczaj. Spowodowane to był przerwą na reprezentację. Podczas tej przerwy Wiślacy rozegrali sparingowe spotkanie z Kalwarianką, którą ograli 7:0. Wiadomo, za ten mecz i za to zwycięstwo punktów w tabeli nam nie przybyło, ale być może pozwoliło to trenerowi i piłkarzom na przećwiczenie pewnych elementów w grze oraz na podniesienie morale zespołu. Czas pokaże, jakie efekty i jakie wnioski przyniosła przerwa w ligowych rozgrywkach.



Do Białegostoku bez Ondraska oraz Bartosza.



Trener Białej Gwiazdy poinformował, że do Białegostoku drużyna uda się bez czeskiego napastnika Zdenka Ondraska oraz Jakuba Bartosza. Obaj zawodnicy wciąż są kontuzjowani i ich udział w najbliższym meczu jest wykluczony. Z zespołem trenuje już Krystian Kujawa oraz Łukasz Załuska, który też ostatnimi czasy narzekał na uraz.



Uwaga na kartki.



Pierwsze mecze w sezonie obfitowały w nerwowe zagrania naszych obrońców, czego efektem są zagrożenia i żółte kartki. W najbliższym spotkaniu szczególnie uważać muszą tacy zawodnicy jak Arkadiusz Głowacki oraz Maciej Sadlok. Dla obu panów, każde kolejne napomnienie to pauza w zbliżającym się meczu.
Ostatnio edytowane przez WISŁAZWE : 09.09.2016 o godz. 10:50.
W samym sercu trybun, w jego centrum, pojawiło się w piątkowy wieczór słowo pasja. Określenie, które najdobitniej tłumaczy to dlaczego większość z nas pojawia się na Reymonta, choć nie ma wyników, działań marketingowych, czy drużyny, z którą chcielibyśmy w pełni się utożsamiać.




Kraków, 9 marca 2012.






Odpowiedz cytując
brylant17
Senior Member
 
 
Od: 07.2006
Skąd: Wschód Polski

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#2
Stary 09.09.2016, 10:34
Nie wiem co mam powiedzieć ? wygramy ? jak się zepną to tak.W Jadze nie najlepsze nastroje po ukaraniu 6 zawodników ostatnio, więc jest szansa....ale pewnie skończy się jak zawsze
Piggy oddaj hajs
Odpowiedz cytując
17wojownik
Member
 
 
Od: 10.2015
Skąd: Prądnik Biały

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#3
Stary 09.09.2016, 11:36
Dobrze, że sędziuje nam Raczkowski, IMO to najlepszy obecnie polski sędzia, panuje nad sytuacją na murawie.

Ja jakoś w trzewiach czuję, że będzie dobry wynik w Białymstoku, ale nie wiem czym to uzasadnić za bardzo. Może bardziej chciałbym tego wyniku, niż go czuję.

W PS piszą, że w Białymstoku duża mobilizacja, frekwencja może się zakręcić około 20 tysi.
Nawet gdy upadniesz, ja będę z Tobą.
Odpowiedz cytując
Markfire20
Senior Member
 
Od: 12.2015

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#4
Stary 09.09.2016, 12:08
Szansa na punkty jest. Jeśli Vassiljev zagra tak samo jak w meczu eliminacyjnym do MŚ to o wynik możemy być spokojni.
Odpowiedz cytując
siemstein
Senior Member
 
Od: 05.2007

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#5
Stary 09.09.2016, 17:28
Co tu dużo mówić.. Czeka nas srogi wpierrdol ://
Odpowiedz cytując
arti
Guest
 

Ignoruj użytkownika Pomoc
#6
Stary 09.09.2016, 17:36
Kto może niech zapali jutro świeczkę w kościele w intencji przynajmniej remisu.
Oczywiście Jaga to żaden potentat, ale od paru tygodni Wisła to obraz nędzy i rozpaczy na bosiku.
Odpowiedz cytując
FraMat
Senior Member
 
 
Od: 03.2003

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#7
Stary 09.09.2016, 17:47
Kiedyś to się musi odwrócić.
To tylko moje zdanie, z którym nikt nie musi się zgadzać

...nie będę wchodził w dalsze dyskusje z idiotą....


Odpowiedz cytując
Davey777
Senior Member
 
Od: 07.2011

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#8
Stary 09.09.2016, 19:24
Chociaż niech przerwią passe porażek. Na remis mamy szanse ale o zwyciestwo bedzie cieżko
Odpowiedz cytując
Kac
Senior Member
 
 
Od: 06.2004
Skąd: Kraków

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#9
Stary 09.09.2016, 20:25
jak znowu przegramy to już będziemy czarnej dupie gorszej niż był Górnik rok temu... a wiadomo jak Górnik skończył mimo, że się przebudził pod koniec...
TYLKO WISŁA
Odpowiedz cytując
KotWButach
Socios Wisła Kraków
 
 
Od: 05.2015
Skąd: Podkarpacie/ ILLINOIS

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#10
Stary 09.09.2016, 21:03
1-5... Boguski, Boguski, Boguski, Boguski, Uryga
ZAWSZE WIERNE ZACHODNIE PODKARPACIE
WISŁA FC CHICAGO
Odpowiedz cytując
Adenalix
Senior Member
 
 
Od: 08.2003
Skąd: Kraków

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#11
Stary 09.09.2016, 21:24
Musi ktoś w szatni pocisnąć żart na rozluźnienie. Na przykład: przyjechaliśmy po zwycięstwo.
Do what you mean and mean what you do.
Odpowiedz cytując
wolfu
Senior Member
 
 
Od: 09.2014

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#12
Stary 09.09.2016, 23:32
KotWButach napisał(a):Wyświetl post
1-5... Boguski, Boguski, Boguski, Boguski, Uryga
Mały błąd zauważyłem, powinno być - Boguski, Boguski, Boguski, Brlek, Uryga.
Odpowiedz cytując
kicur
Senior Member
 
Od: 06.2015

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#13
Stary 10.09.2016, 08:56
Ciekawe, czy piłkarze są tak samo chujowo nastawieni do meczu, jak my-kibice?

Cóż, obstawiam 2:1 dla Wisły

Brożek, Zachara

Módlmy się, bo tylko to nam zostało
Odpowiedz cytując
szprotson
Socios Wisła Kraków
 
 
Od: 06.2005
Skąd: z boiska

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#14
Stary 10.09.2016, 09:54
Markfire20 napisał(a):Wyświetl post
Szansa na punkty jest. Jeśli Vassiljev zagra tak samo jak w meczu eliminacyjnym do MŚ to o wynik możemy być spokojni.
jeśli Nasi zagrają jak dotychczas, to Probierz moze wystawić tych chłopów co przyjęli 6 goli od Parkietów a i tak moze byc spokojy o wynik.

A czy Alan strzeli swoją pierwszą bramke? Pewnie nie.
cały nasz chuligański trud tobie ukochana ojczyzno

Odpowiedz cytując
buczo1985
Senior Member
 
 
Od: 02.2006
Skąd: Jedlicze/Krosno

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#15
Stary 10.09.2016, 13:37
Zwycięstwo będzie WIELKĄ niespodzianką. Osobiście jej nie obstawiam i jak wielu innych mam ku temu pełne prawo patrząc co się dzieje.
What's new?

Odpowiedz cytując
silver03
Senior Member
 
 
Od: 05.2005
Skąd: Kraków

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#16
Stary 10.09.2016, 15:42
Za pomocą czarodziejskiej różdżki Wdowiec odmieni zespół i wygramy mecz 2:1
Odpowiedz cytując
Elefant
Senior Member
 
Od: 08.2010

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#17
Stary 10.09.2016, 19:10
silver03 napisał(a):Wyświetl post
czarodziejskiej różdżki
Chyba wskazałeś jedyne racjonalne rozwiązanie naszych problemów
Odpowiedz cytując
Ogryzek
Senior Member
 
 
Od: 03.2004
Skąd: Pod koniec VIII wieku powstało państwo Wiślan. Stolicą Wiślan jest Kraków

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#18
Stary 10.09.2016, 19:55
Nie ma racjonalnych podstaw żeby mieć nadzieje na punkty. Ale życie nie zawsze jest racjonalne. Może tym razem?
„Pierwotnie polską barwą narodową był »karmazyn« uważany w średniowieczu za najszlachetniejszy z kolorów. Wykorzystywany był on jako symbol dostojeństwa i bogactwa. Z uwagi na cenę barwnika potrzebnego do uzyskania tego koloru mało kto mógł sobie na niego pozwolić...
Odpowiedz cytując
Patryko
Senior Member
 
 
Od: 12.2002
Skąd: z dołu tabeli

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#19
Stary 10.09.2016, 20:00
Jeśli wpłynęły wypłaty na konta piłkarzy, to kto wie.
Jeśli nie - proszę o jak najmniejszy wymiar kary :<
Odpowiedz cytując
ABGwislakABG
Senior Member
 
 
Od: 06.2009
Skąd: kmwtw

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#20
Stary 10.09.2016, 21:32
Przeczuwam medleya twórczości Zenka Martyniuka - przekorny los, spadajaca gwiazde i granice.
Ostatnio edytowane przez ABGwislakABG : 10.09.2016 o godz. 21:34.
Anty PO-PiS!!!
Odpowiedz cytując
saymon
Socios Wisła Kraków
 
 
Od: 01.2015

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#21
Stary 10.09.2016, 22:14
Uryga 3 brameczki i przegrywamy tylko 1-4
"Możesz zmienić żonę, poglądy polityczne, nawet religię. Ale nigdy, ale to nigdy nie możesz zmienić swojej ukochanej drużyny"

Odpowiedz cytując
crosby
Senior Member
 
 
Od: 06.2011

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#22
Stary 10.09.2016, 22:24
Zająć - Jović, Żemło, Guzmics, Sadlok - Mączyński,Popović,Małecki,Pietrzak,Boguski - Brożek. Ja bym tak zagrał postawił bym na Zająca bo Misiek i Załuska to ten sam poziom żenady. Żemło za Głowę z oczywistych względów i Bogusia jako ofensywnego pomocnika bo jako jedyny potrafi zagrać prostopadłe podanie.
Odpowiedz cytując
s1mone
Senior Member
 
 
Od: 03.2007

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#23
Stary 11.09.2016, 09:44
Przekornie obstawiam nasze zwycięstwo.

Nie idzie nam ostatnio, gramy piach - ale każda seria musi się kiedyś skończyć, a kadrowo nie jesteśmy aż tak słabi, jak niektórzy sugerują.
Odpowiedz cytując
skeba
Senior Member
 
Od: 04.2006

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#24
Stary 11.09.2016, 09:48
Takie spotkania są najlepsze na przełamanie, bo:
1. Nie jesteśmy w roli faworyta (To Jagiellonia będzie musiała atakować),
2. Nikt nie spodziewa się zdobyczy punktowej (Bo niby na jakiej podstawie)
Myślę, że dzisiaj Wisła wygra, na przekór wszystkim, a w meczu padnie wiele bramek.
Obstawiam 4-1 dla Wisły (ew. 3-1)
Odpowiedz cytując
mitmichael
Socios Wisła Kraków
 
 
Od: 11.2008

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#25
Stary 11.09.2016, 09:51
Z taka gra jaka ostatnio prezentujemy to zeby tylko nie skonczyło sie jak ze Slaskiem bo dwa razy przegrac tak wysoko byłoby wielka ujma dla klubu takiego jak Wisła Krakow. Kiedys w koncu musimy sie przełamac a najlepiej to zrobic na terenie jednej z najlepiej grajacych zespołow w ekstraklasie.
Odpowiedz cytując
Lukasz
Senior Member
 
 
Od: 08.2010

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#26
Stary 11.09.2016, 09:53
Przewaznie bramkę strzelamy i jednocześnie tracimy kilka - jedną z musu, drugą z głupoty trzecią prawem serii.
Więc 3:1 dla Jagielloni ale jeśli stać nas na 3:4, w co wierzę, wygramy.
JM:"Życie jest jak rower - nie kręcisz nie jedziesz" TF: "Dziś Wisła Kraków ma zapewnione optymalne warunki prowadzenia działalności sportowej."
"... jakieś dziwne wizje zagłady (..) Nie wiem czym to jest spowodowane, nie wnikam w to, ale trochę mnie to niepokoi"
TS: Zajmujemy się sportem, nie sprawiedliwością, ani praworządnością.(..) Towarzystwo Sportowe „Wisła” Kraków informuje, iż od godziny 16.00 nie jest już właścicielem piłkarskiej spółki Wisła Kraków SA
Odpowiedz cytując
Dariook
Socios Wisła Kraków
 
 
Od: 07.2009
Skąd: R.K.C - AJ

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#27
Stary 11.09.2016, 10:00
A ja tam wierzę w naszych i liczę na korzystny wynik...może być remis. Do boju Wisła !
Wiśle się nie kibicuje. Wisłe się KOCHA.

Cytat:
To może zmieńmy to podejście w tej naszej wiślackiej rodzinie. Łatwo jest bowiem na kogoś wylewać pomyje, ale jak później człowiek się obroni, to smród zostaje.
Radek Sobolewski
Odpowiedz cytując
arth_ur
Senior Member
 
 
Od: 04.2005
Skąd: STA

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#28
Stary 11.09.2016, 10:27
Remis nie byłby zły. Musimy zacząć zbierać punkty. Jestem optymistą ale ciężko wierzyć w wygraną.
http://www.youtube.com/watch?v=-shF8y5ud0Q - obejrzyj Wiślaku, zapewniam że banan pojawi się na twych ustach
Odpowiedz cytując
El'kabat
Senior Member
 
 
Od: 04.2009
Skąd: Krk

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#29
Stary 11.09.2016, 11:21
Cieżko szukać pozytywów przed takim meczem. Też po cichu liczę na jakiś remis i punkt.
GENERALNIE TO WIADOMO CO
Odpowiedz cytując
s1mone
Senior Member
 
 
Od: 03.2007

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#30
Stary 11.09.2016, 12:00
Nie wiem jak można liczyć na remis w jakimkolwiek spotkaniu.... remisować się zwyczajnie nie opłaca, lepiej raz w papę i raz do przodu niż remisować. Powinni grać o całą pulę, bo remisy nie wyciągną nas z dołu tabeli.

Też po ostatnich meczach jestem zdołowany, ale bez jaj, liczenie na remisy ze średnimi zespołami (bo Jaga jest średnia, mimo dobrego startu) to jak liczenie na spadek.

Takie moje trzy grosze.
Odpowiedz cytując

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna

Odpowiedź
Narzędzia tematu
Tryby wyświetlania

Zasady wysyłania postów
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Włączony
MordkiWłączony
[IMG] code is Włączony
HTML code is Wyłączone

Skok do forum


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 17:13.