The White Star Division - Wisła Kraków


Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna
Nazwa użytkownika
Hasło


Wisła Kraków - piłka nożna Tutaj możesz spokojnie i rzeczowo porozmawiać o wszystkich tematach związanych z "Białą Gwiazdą". Pokój z założenia zawierać ma tematy dotyczące drużyny.

 
 
Narzędzia tematu Tryby wyświetlania
Prev Poprzedni post   Następny post Next
szorstki
Senior Member
 
 
Od: 11.2002
Skąd: Kraków

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#11
Stary 20.07.2016, 21:01
Właśnie, tu nie ma elementu przychodu z racji umorzenia długu. Mieliśmy w Wiśle SA konwersję wierzytelności na kapitał zakłądowy (akcje).
Tu dla wybitnie ciekawych omóienie tematu http://www.lex.pl/akt/-/akt/konwersja-dlugu-na-kapital
A w skrócie. Taka operacja jest dość skomplikowana i zależna od niuansów. Ale "do przychodów nie zalicza się przychodów otrzymanych na utworzenie lub powiększenie m.in. kapitału zakładowego" więc nie ma tu żadnego obowiązku podatkowego ze strony Wisły SA. Dla TF - to zależy jak operacja została przeprowadzona i zaksięgowana i taki obowiązek może powstać w chwili zbycia tych udziałów. Czyli jakie będą przychody. Jeśli TF sprzeda udziały poniżej ich wartości księgowej ( czyli 100 zł za akcję) to nie osiągnie przychodu tylko stratę. A stratę można rozliczyć z innymi operacjami i w sumie mieć z tego zysk. Jest w polskim prawodawstwie w tym zakresie luka i spore różnice np. w stosunku do Niemiec. Więc jak się nie ma wcześniej tego tematu omówionego w US to lepiej takiej akrobatyki nie przeprowadzać Temat już przećwiczyła Legia z ITI - i tam było właśnie takie czary mary. Był dług, nie długu , była strata jest zysk. Chciałbym wierzyć, że jeśli obecnie Cupiał się maca z ITI to ma wyłącznie charakter doradczy jak zamienić gówno w złoto.
Chociaż towarzysz Walter od zawsze marzył o Wiśle ... TVN sprzedali Żydom więc siano mogą mieć ...
Kibic z sektora A wizytówką klubu
Odpowiedz cytując

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna

 
Narzędzia tematu
Tryby wyświetlania

Zasady wysyłania postów
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Włączony
MordkiWłączony
[IMG] code is Włączony
HTML code is Wyłączone

Skok do forum


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 21:07.