grogoriogreg napisał(a):

Ten mecz dobitnie pokazał, że:
- Alan Uryga nie prezentuje poziomu ekstraklasowego, jest zagrożeniem dla klubu, w którym występuje bez względu na to, czy awizowany jest do gry w pomocy, czy obronie, rywale mijają go jak tyczkę;
- Piotr Żemło również nie nadaje się (póki co?) do gry w Ekstraklasie, choć w jego przypadku istnieje cień szansy na to, że ogranie w niższej lidze byłoby dla niego ratunkiem;
- stawianie Krzyśka Drzazgi na boku pomocy jest tylko i wyłącznie szkoda dla samego piłkarza - chyba tylko Wisła uważa, że młody <20 letni napastnik to dobry materiał na skrzydłowego (casus Stępińskiego); tak na prawdę póki co nadal nie wiadomo, czy jest to dobra alternatywa dla Brożka i Ondraska
- Rafał Pietrzak w obronie jest gorszy od Sadloka; jego atutami miała być gra w ofensywie, której póki co (poza przedsezonowymi sparingami) nie widać;
- Miśkiewicz... Bardzo trudny do oceny przypadek, z jednej strony mamy Buchalika, co broni wszystko to co leci w niego i nic więcej, a z drugiej Misiek, który swoimi ruchami nie przypomina bramkarza, a jednak niejednokrotnie ratował nas w beznadziejnych sytuacjach - niestety obaj od Cierzniaka są gorsi, nie ma co się oszukiwać, dobry, klasowy bramkarz potrzebny, jeśli zamierzamy walczyć o czołowe lokaty
Nie wierzę w to, że klub zaszaleje na rynku transferowym, ale 1 środkowy obrońca to absolutne minimum (przy zachowaniu obecnego składu). Jeśli nie uda się Donalda przywrócić do minimum przyzwoitości, to Wisła powinna również poszukać bocznego pomocnika. Ostatnie 2 sezony mogą być optymistyczne: zwycięzca grupy spadkowej kolejny sezon kończył w czołówce i w to myślę wszyscy głęboko wierzymy!
|
Moje wnioski po meczu:
1. Dla mnie Zemlo zagral przyzwoicie. Napewno duzo lepiej niz Alan czy Krzysio, ktory w tym meczu byl totalnie zagubiony. Zle ustawial sie w obronie, zle reagowal. Mial tez dogodna sytuacje w kontrze, gdzie dostal pilke od Brozka, przegral pojedynek biegowy. W ataku poki co gra slabo, przypomina mi sie mecz, w ktorym w polu karnym stracil pilke zamiast strzelac. Niestety do Stepinskiego mu bardzo daleko, nawet tego Stepinskiego co gral w
2. Pietrzak rowniez narazie duzo slabszy od Sadloka.
3. Rafal Wolski - ja nie wiem albo to jakis sabotaz, albo totalny zjazd formy. Duzo strat, czego efektem byla np. zolta kartka. Od meczu z Leczna gra bardzo slabo, jak na to co pokazal na poczatku.
4. Wdowczyk - zobaczymy co bedzie w przyszlym
sezonie, narazie dla mnie strzal w 10.