
|
|||||||
| Wisła Kraków - piłka nożna Tutaj możesz spokojnie i rzeczowo porozmawiać o wszystkich tematach związanych z "Białą Gwiazdą". Pokój z założenia zawierać ma tematy dotyczące drużyny. |
![]() |
|
|
Narzędzia tematu | Tryby wyświetlania |
|
WISŁA KRAKÓW
Od: 06.2008
Skąd: Reymonta 22
Offline |
#1
|
![]() Witam, przed nami kolejne trudne spotkanie. Tym razem Wisła Kraków zmierzy się z vicemistrzem kraju - Legią Warszawa. Przez wiele lat spotkania pomiędzy tymi drużynami rozstrzygały o zdobyciu mistrzostwa Polski, teraz jednak sytuacja jest zupełnie inna, różnica punktowa w tabeli wynosi dziesięć punktów i nastroje w drużynach są inne. W jesiennym spotkaniu obu ekip w Warszawie padł remis 1:1, w sumie Wiślacy mogli to spotkanie nawet wygrać, ale Rafał Boguski nie zdołał pokonać z rzutu karnego Kuciaka i musieliśmy się zadowolić jednym punktem. Teraz przyszedł czas na rewanż, optymizmu wśród piłkarzy Wisły czy Kibiców trudno szukać - i nie ma się, co dziwić. Piłkarze zawiedli na całej linii, przegrane Derby, słaby mecz w Poznaniu, zremisowany wygrany mecz w Zabrzu. Cierpliwość i zaufanie kibiców zostało dość mocno nadszarpnięte. Niedzielny hit kolejki zaplanowano na godzinę 18:00 a spotkanie poprowadzi Jarosław Przybył. Zapraszam na krótką zapowiedź spotkania. TERMINARZ XIX KOLEJKI EKSTRAKLASY: 4 grudnia (PIĄTEK) 18:00 Zagłębie Lubin - Termalica Nieciecza 20:30 Jagiellonia Białystok - Górnik Zabrze 5 grudnia (SOBOTA) 15:30 Korona Kielce - Lech Poznań 18:00 Podbeskidzie Bielsko-Biała - Ruch Chorzów 18:00 Piast Gliwice - Cracovia 6 grudnia (NIEDZIELA) 15:30 Lechia Gdańsk - Śląsk Wrocław 18:00 Wisła Kraków - Legia Warszawa 7 grudnia (PONIEDZIAŁEK) 18:00 Górnik Łęczna - Pogoń Szczecin Historia spotkań pomiędzy Wisłą Kraków a Legią Warszawa: Sezon 2006/07 27 kwietnia 2007, 20:00 Wisła Kraków – Legia Warszawa 3:1 – Paweł Brożek 47, Cleber 67 (k), Jean Paulista 70 – Maciej Korzym 60 Sezon 2007/08 28 października 2007, 19:30, Wisła Kraków – Legia Warszawa 1:0, Marek Zieńczuk 19. Sezon 2008/09 10 maja 2009, 17:00, Wisła Kraków – Legia Warszawa 1:0 – Marcelo 36. Sezon 2009/10 6 listopada 2009, 20:00, Wisła Kraków – Legia Warszawa 0:1, Miroslav Radović 34. Sezon 2010/11 12 listopada 2010, 20:00, Wisła Kraków – Legia Warszawa 4:0, Paweł Brożek 41,60, Patryk Małecki 50, Cezary Wilk 84. Sezon 2011/12 30 marca 2012, 20:30, Wisła Kraków – Legia Warszawa 0:0. Sezon 2012/13 13 kwietnia 2013, 18:00, Wisła Kraków – Legia Warszawa 1:2. Daniel Sikorski 87 - Wladimer Dwaliszwili 12, Artur Jędrzejczyk 16. Sezon 2013/14 6 października 2013, godz. 15:30, Wisła Kraków – Legia Warszawa 1:0, Paweł Brożek 82. Sezon 2014/15 21 września, godz. 18:00, Wisła Kraków - Legia Warszawa 0:3, Orlando Sá 50, Ondrej Duda 90, Miroslav Radović 90 Co słychać u rywali - sylwetka Legii Warszawa. Legia do spotkania z Wisłą przystąpi z drugiego miejsca w tabeli, po tej kolejce na pewno nie uda się jej awansować na pierwsze, ponieważ strata do rewelacyjnego Piasta Gliwice wynosi aż siedem punktów. Legioniści muszą, więc wygrywać swoje mecz i liczyć na wpadki gliwiczan. Wojskowi dobrze radzą sobie w meczach wyjazdowych przegrali tylko raz ( w Gliwicach) a pozostałe spotkania wygrywają lub remisują. Mogą się również pochwalić najlepszym bilansem bramkowym zarówno poza Warszawą (19-10) jak i w całej lidze (36-19). Właściciele warszawskiego klubu nie do końca jednak byli zadowoleni z postawy Legii w trakcie trwania rundy i z osiąganych przez zespół wyników, zarówno, w LE jak i na krajowym podwórku gra Legii nie imponowała. Punkty, co prawda warszawiacy zdobywali, ale styl gry pozostawiał wiele do życzenia. Dlatego postanowiono rozstać się z trenerem Henningiem Bergiem i zatrudnić w jego miejsce Stanislawa Czerczesowa, którego zadaniem jest zdobycie mistrzostwa kraju i wypracowanie stylu gry drużyny. Początki jego pracy są ciężkie i za pewne kibice Legii muszą uzbroić się w cierpliwość do wiosny, aby przekonać się o wartości umiejętności trenerskich rosyjskiego szkoleniowca. Piłkarze Wojskowych pod lupą TWSD. Jak prawie przed każdym spotkaniem czas na przedstawienie sylwetki kilku znaczących postaci z pierwszej jedenastki naszych najbliższych przeciwników. Na pierwszy plan wysuwa się oczywiście napastnik Legii - Nemanja Nikolić, Węgier strzelił już w tym sezonie 19 bramek i jest najlepszym strzelcem zarówno w zespole jak i w całej lidze. Gra ofensywna w 100% opiera się właśnie na nim, bo drugi w klasyfikacji strzelców w Legii jest Tomasz Jodłowiec, który ma na swoim koncie 3 trafienia. Dostępu do bramki niezmiennie strzeże Dusan Kuciak, który jest pierwszym wyborem rosyjskiego trenera. Linia obrony zaczyna się od Michała Pazdan, który ostatnimi czasy został nawet kapitanem warszawskiej drużyny zastępując Jakuba Rzeźniczaka, miejsce w wyjściowym składzie wywalczył również Igor Lewczuk, pozyskany z Zawiszy Bydgoszcz obrońca długo nie mógł do siebie przekonać trenera Legii, ale jak już to zrobił to nie oddaje placu gry. Jednak najpewniejszym punktem defensywy jest lewy obrońca Tomasz Brzyski - jako jedyny z Legionistów może pochwalić się kompletem rozegranych minut w tym sezonie ekstraklasy. W drugiej linii warto zwrócić uwagę na Guilherme, przebojowy pomocnik z Brazylii imponuje strzałem z lewej nogi a także niekonwencjonalnymi zagraniami. Loty nie, co obniżył Ondrej Duda, który miał być gwiazdą ligi, owszem pierwszy sezon Słowak miał bardzo dobry, jednak teraz jest cieniem samego siebie a to raczej nie pomoże mu wypromować się na zachód. To tylko część drużyny warszawskiej Legii nie należy zapominać o pozostałych zawodnikach, którzy są równie ważni w całej układance trenera Czerczesowa, warto również pamiętać, że na ławce rezerwowych znajdzie się kilku wartościowych zmienników. Wieści z Krakowa. Obecny tydzień nie jest dla całej Wiślackiej społeczności udany. Najpierw porażka w Derbach nastawiająca negatywnie już od samego początku, potem zwolnienie Moskala, porażka w Poznaniu i strata dwóch zawodników. Te wszystkie wydarzenie nie pozwalają patrzyć pozytywnie na najbliższy mecz nawet największym optymistom. Ciężki tydzień, który zaczął się od porażki, porażką może się skończyć a co najgorsze taki obrót spraw może doprowadzić do tego, że Wisła znajdzie się w dolnej połowie tabeli i będzie jej ciężko się z niej wydostać w tym roku kalendarzowym. Kazimierz Moskal zwolniony, Marcin Broniszewski tymczasowym szkoleniowcem. Porażka w derbowym spotkaniu z Cracovią przelała czarę goryczy, Kazimierz Moskal przestał pełnić funkcję trenera Białej Gwiazdy, to, o czym mówił się od dawna stało się faktem, Czy to dobra decyzja czy zła, o tym podyskutować można w odpowiednim temacie. Nadmienię tylko, że jeżeli ktoś spodziewał się tego, że w meczu z Lechem czy Legią zobaczy odmienioną Wisłę a Broniszewski w dwa dni zmieni taktykę i całą otoczkę wokół klub, stawiając piłkarzy na nogi po derbowej porażce jest chyba niespełna rozumu, bo to raczej było oczywiste, że wielkim zmian nie było i nie będzie. Wisła osłabiona w niedzielę. Trener Broniszewski już na początku swojej przygody z Wisłą musi zmierzyć się z dużym problemem. Mecz w Poznaniu okazał się pechowy dla Pawła Brożka oraz Macieja Sadloka, napastnik Białej Gwiazdy doznał kontuzji mięśnia dwugłowego natomiast Sadlok ratował się faulem po nieudanej interwencji Guzmicsa, za którą zobaczył czerwoną kartkę i musi pauzować w niedzielnym pojedynku. Absencję wyżej wymienionej dwójki wymuszają zmiany na wyjściowej jedenastce. Sami byliśmy świadkami jak wyglądała gra Wisły bez Brożka, sabotażysta Jankowski czy podający piłkę na aut Boguski nie są w najwyższej formie i ich obecna postawa nie gwarantuje choćby punktu w niedzielnym spotkaniu. Naturalnym następcą Brożka wydaje się jednak być Jankowski i nic na to poradzić nie można, lepiej powinno być z obsadą lewej obrony gdzie pewnie ujrzymy Łukasza Burligę. W linii pomocy zrobi się jednak wakat an prawej pomocy, gdzie trafić może Rafał Boguski, który w środku zrobi miejsce dla Popovica. Nie będzie to łatwe spotkanie, ale w naszej sytuacji nie ma już łatwych spotkań, oby się tylko nie okazało, że taki stan rzeczy utrzymywał się będzie do końca sezonu. Bo może być naprawdę nerwowo. Zagrożenie pauzą. Na upomnienia w niedzielnym spotkaniu uważać musi Rafał Boguski, Maciej Jankowski oraz Arkadiusz Głowacki. Dla tych dwóch zawodników - żółta kartka będzie oznaczała pauzę w jednym kolejny spotkaniu, natomiast Głowackiego wykluczy z dwóch następnych spotkań. Oprawa na niedzielnym spotkaniu! Na niedzielny mecz została przygotowana oprawa, która może zostać pokazana tylko w jednym przypadku - trybuna C,D oraz E musi być zapełniona w 100%. Tylko tak UW pokaże oprawę, która na długo zapadnie w naszej pamięci. Warto, więc wybrać się tego dnia na Reymonta choćby z tego powodu. Bilety na pojedynek z Legią można kupować przez Internet a także w Strefie Kibica. Przypominam, że nie ma obowiązku posiadania KK na mecze Ekstraklasy. Kupując bilet warto również weprzeć Akademie Piłkarską Wisły, dopłacając do biletu symboliczne dwa złote. Wszyscy na mecz! Jubileusz kapitana! Niedzielne spotkanie będzie wyjątkowe jeszcze z jednego powodu. Nasz kapitan i ostoja defensywy - Arkadiusz Głowacki rozegra w niedzielę 400 spotkanie w barwach Białej Gwiazdy. Jego występ w niedzielny spotkaniu sprawi, że wyrównany zostanie rekord Władysława Kawuli. Głowa do tej pory świętował z Wisłą sześć razy zdobycie mistrzostwa Polski i dwukrotnie zdobycie pucharu Polski.
Ostatnio edytowane przez WISŁAZWE : 04.12.2015 o godz. 14:32.
![]() W samym sercu trybun, w jego centrum, pojawiło się w piątkowy wieczór słowo pasja. Określenie, które najdobitniej tłumaczy to dlaczego większość z nas pojawia się na Reymonta, choć nie ma wyników, działań marketingowych, czy drużyny, z którą chcielibyśmy w pełni się utożsamiać.
Kraków, 9 marca 2012. ![]() |
|
|
|
Senior Member
Od: 06.2009
Skąd: kmwtw
Offline |
#2
|
|
Na początku dowiadujemy się o obecności Urygi w 1 składzie. Później weselsze podrygi to wieść, że na skrzydle będzie hasać Boguski. Znów smutniej i bardziej ciemno, bo DG77 na skrzydle nr 2. Później retrospekcja jak piękne mecze dawniej się odbywały, decydujące o tytułach. Motyw modlitwy, zakup biletu, refleksja, sentymentalizm, wzruszenie. Odurzenie środkami psychoaktywnymi, wejście na stadion, nadzieja. Utrata 1 bramki. Drugiej. Dobija bratanek Nikolic. Wchodzi Jankowski. Brożek/XYZ sunie na bramkę, sam na sam! Zmarnowana setka. Druga, trzecia. Ja nie marnuje. 3 wpierrdol z rzędu. Wyjście ze stadionu. Tam tam, ta dam....
Ostatnio edytowane przez ABGwislakABG : 04.12.2015 o godz. 14:31.
![]()
Anty PO-PiS!!!
|
|
|
|
Senior Member
Od: 11.2010
Offline |
#3
|
|
I wszystko zostało już powiedziane.
|
|
|
|
Senior Member
Od: 04.2008
Offline |
#4
|
|
No tylko Paweł nie zagra a reszta sie zgadza.
|
|
|
|
Member
Od: 08.2010
Offline |
#5
|
|
W miejsce Brożka wpisać Jankowski i historia się zgadza.
Może jeszcze dopisać że Dziki się urwie, ale będzie na spalonym... |
|
|
|
Senior Member
Od: 07.2009
Skąd: UK
Offline |
#6
|
|
Cierzniak- Jović, Głowa, Guzmics, Burliga, Mączyński, Popovic, Boguski, Crivellaro, Guerrier, Jankowski pewnie tak wyjdą; na zmiany Cywka, Handzlik, Kuczak, Marszalik, Czekaj, Miśkiewicz, Uryga
|
|
|
|
Senior Member
Od: 03.2003
Offline |
#7
|
|
3:0 dla Wisły
Bramki: Jankowski, Jankowski, Jankowski |
|
|
|
Senior Member
Od: 12.2009
Offline |
#8
|
|
Czy tak będzie wyglądał stadion w niedzielę ?
To zależy wyłącznie od Ciebie ! ![]() Szykuje się wspaniałe widowisko zarówno na trybunach jak i na boisku, kibice Wisły zaprezentują oprawę na 3 trybunach, przyjeżdżają kibice Legii Warszawa także nie może Cię zabraknąć w niedzielę na takim szlagierze ! Zapraszajcie rodzinę, przyjaciół, znajomych i widzimy się na Reymonta !!!
Ostatnio edytowane przez heoij : 04.12.2015 o godz. 16:03.
|
|
|
|
Senior Member
Od: 12.2009
Offline |
#9
|
|
Przepiszę to co pisałem w wątku o biletach:
Pamiętaj: nie przychodzisz dla trenera, piłkarzy czy prezesa, każdy prędzej czy później odejdzie a Wisła pozostanie. Przychodzisz dla Wisły Kraków, zasłużonego i historycznego klubu z piękną 109-letnią tradycją. |
|
|
|
Senior Member
Od: 05.2004
Skąd: Krakow
Offline |
#10
|
|
Damy radę! Pojedziemy cebulaków jak nie na boisku to na trybunach!
ps. czytając stronę wroga widziałem wzmiankę o zapowiedzi naszej oprawy, dlatego spełnijmy ich oczekiwania by pokazać bukietom, kto wytycza szlaki kibicowskie w tym kraju. Panowie nie czekajmy wypełnijmy obiekt!
Ostatnio edytowane przez regan : 04.12.2015 o godz. 17:19.
![]()
Tylko Wisła!
|
|
|
|
Guest
|
#11
|
|
Szkoda, że mecz w nd.
Nie będzie można porządnie opić zwycięstwa (bo w pon rano do pracy). |
|
|
|
Senior Member
Od: 06.2008
Skąd: planeta Ziemia
Offline |
#12
|
|
Ciężko o radość teraz ale my jesteśmy Wisła Kraków !!! Do boju Wisło!!!
![]()
SERCE W BIELI KREW W BŁĘKICIE WISŁA KRAKÓW PONAD ŻYCIE!!!
Quo vadis Wisło? |
|
|
|
Warszawiak
Od: 11.2003
Skąd: Warszawa
Offline |
#13
|
|
Dla Wisły mecz ważny bo kiedyś w końcu muszą punktować no i wizja grupy spadkowej coraz bliżej. Do tego wiadomo jaki mecz.
Dla Legii ważny mecz, bo trzeba trzymać się Piasta. Reasumując mecz ważny dla obu ekip a i tak pewnie będzie kopanina po czołach i nudny remis ![]() ![]() ![]() Jeśli zapomnę o nich, Ty, Boże na niebie, zapomnij o mnie |
|
|
|
Senior Member
Od: 10.2005
Skąd: zNieNacka
Offline |
#14
|
![]()
"Od zawsze na zawsze w pamięci niepokonani" ; "Wiara czyni cuda" ; "Nikt nie wymaga od Was......." ; " Na Reymonta wychowani......."
|
|
|
|
ANAJNARAB
Od: 05.2004
Skąd: od siebie
Offline |
#15
|
|
Dostaliśmy w dupę z Craxą dostaliśmy z Amicą zwolnili Moskala nie ma Brożka nie ma sponsora nie ma kasy .
Tylko że Wisła Kraków to nie tylko dziś nie tylko wczoraj a nawet 20 lat do tyłu. W niedzielę gramy z legią a od teraz czy się to komuś podoba czy nie zakładam cenzurę na biadolenie do niedzieli do godziny 18. Koniec kur……wa z użalania dzielenia włosa na czworo. Koniec płakaniem ile biletów zeszło. Wisła to TY. Niech Was nie interesuje czy kumpel idzie czy nie, czy Jankowski strzeli czy nie czy Cywka wreszcie coś zagra. Na rozliczenia przyjdzie czas potem. Teraz na stadion i jazda z ……….mi. ![]()
|
|
|
|
Senior Member
Od: 07.2006
Offline |
#16
|
|
Legia nie potrafi grać przeciwko drużynom, które bronią się z całych sił i tylko kontratakują (Podbeskidzie grając w 10-tke zremisowało z Legią 2-2)
|
|
|
|
Socios Wisła Kraków
Od: 05.2003
Skąd: Poznań - emigracja
Offline |
#17
|
|
Słusznie. Nie sądziłem, że kiedyś to powiem ale mam nadzieję, że wyjdziemy na Legię autobusem w polu karnym. Dzida na Guerriera i może coś się uda. Cierzniak jest w formie więc szansa na 0 z tyłu jest.
|
|
|
|
Senior Member
Od: 06.2008
Skąd: planeta Ziemia
Offline |
#18
|
|
Łęczna w Warszawie przegrała ale sytuacji jej nie brakowało nie ma się ich co bać trzeba spiąc poslady i tyle
![]()
SERCE W BIELI KREW W BŁĘKICIE WISŁA KRAKÓW PONAD ŻYCIE!!!
Quo vadis Wisło? |
|
|
|
Senior Member
Od: 06.2011
Skąd: KRK
Offline |
#19
|
Ja bym zaatakował młodymi! ![]()
"Franek ma swoje zdanie, z którym sam się nie zgadza" - Jan Tomaszewski
|
|
|
|
Socios Wisła Kraków
Od: 03.2004
Skąd: Chrzanów
Offline |
#20
|
|
Którymi konkretnie?
|
|
|
|
Socios Wisła Kraków
Od: 05.2015
Skąd: Podkarpacie/ ILLINOIS
Offline |
#21
|
|
Młodym Boguskim, Jankowskim i Cywka.
![]()
ZAWSZE WIERNE ZACHODNIE PODKARPACIE
WISŁA FC CHICAGO |
|
|
|
Senior Member
Od: 12.2009
Offline |
#22
|
|
Przed meczem z Legią kibice Wisły złożyli wizytę piłkarzom podczas ich dzisiejszego treningu.
![]() Szkoda, że przed Derbami nie przyszli ... |
|
|
|
Senior Member
Od: 09.2007
Offline |
#23
|
|
bardzo dobrze ze kibice zjawili się na treningu! tak powinno być zawsze gdy gramy ważne mecze (czyt. Derby), brakowało mi tego przed derbami, ale cóż czasu nie cofniemy, jutro kolejne derby trochę mniejsze niż te Krakowa, ale zwycięstwo jest nam potrzebne jak powietrze! niech żałują Ci których jutro nie będzie na R22, oby Bronek nie bał się pomieszać w składzie i ustawieniu, nawet jeśli to oznacza wpuszczenie jakiegoś młodzika, nie mamy nic do stracenia, a zyskać możemy wiele!
![]() ![]() |
|
|
|
Senior Member
Od: 06.2006
Skąd: inąd
Offline |
#24
|
|
No nic,koniec tego biadolenia jak jakies puśki.
Jutro na mecz i jazda z k...wami. A Co ma być to będzie. ![]()
WISŁA KRÓLOWA POLSKI
|
|
|
|
Socios Wisła Kraków
Od: 09.2010
Skąd: Kraków/Bolechowice
Offline |
#25
|
|
Wszyscy na mecz! Bez .......enia i marudzenia! Co zrobią piłkarzyki to jedno, ale tu chodzi o nas. Czy pokażemy kim jesteśmy?! Marudzącymi cipeuszami czy Kibicami Wisły Kraków, którzy śpiewają "Czy wygrywasz, czy nie". NA MECZ!!!
|
|
|
|
WISŁA KRAKÓW
Od: 06.2008
Skąd: Reymonta 22
Offline |
#26
|
|
Kadra na spotkanie z Legią Warszawa.
BRAMKARZE: Radosław Cierzniak Michał Miśkiewicz OBROŃCY: Arkadiusz GŁOWACKI Boban JOVIČ Richard GUZMICS Jakub BARTOSZ Rafał KUJAWA Pomocnicy: Donald GUERRIER Alan URYGA Rafael CRIVELLARO Tomasz CYWKA Konrad HANDZLIK Rafał Boguski Krzysztof MĄCZYŃSKI Grzegorz MARSZALIK Jakub MORDEC Kamil KUCZAK Maciej JANKOWSKI ![]() W samym sercu trybun, w jego centrum, pojawiło się w piątkowy wieczór słowo pasja. Określenie, które najdobitniej tłumaczy to dlaczego większość z nas pojawia się na Reymonta, choć nie ma wyników, działań marketingowych, czy drużyny, z którą chcielibyśmy w pełni się utożsamiać.
Kraków, 9 marca 2012. ![]() |
|
|
|
Senior Member
Od: 07.2005
Offline |
#27
|
|
Nie ma Burligi?
|
|
|
|
Senior Member
Od: 06.2014
Skąd: Podkarpacie (ciemna dupa Polski)
Offline |
#28
|
|
Już w środę grał z urazem, więc pewnie się niedokurował :( Już widzę tą obronę Bartosz-Guzmics-Głowa-Jović... Albo lepiej, trójka obrońców Guzmics-Głowa-Kujawa...
|
|
|
|
Socios Wisła Kraków
Od: 11.2008
Offline |
#29
|
|
A moim zdaniem zagra Guerrier a na skrzydło powedruje Cywka a zmian w ogole nie bedzie bo przeciez sami młodzi na ławce. Ja remis biore w ciemno
|
|
|
|
Senior Member
Od: 11.2006
Skąd: Krk
Offline |
#30
|
|
Cierzniak - Jovic, Glowacki, Guzmics, Cywka - Maczynski, Crivellaro - Boguski, Handzlik, Guerrier - Kuczak
![]()
Some people think football is a matter of life and death. I assure you, it s much more serious than that. Bill Shankly
Listen fucking stars - you're breaking our hearts!! |
|
|

|
||||||
![]() |
| Narzędzia tematu | |
| Tryby wyświetlania | |
|
|