The White Star Division - Wisła Kraków


Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna
Nazwa użytkownika
Hasło


Wisła Kraków - piłka nożna Tutaj możesz spokojnie i rzeczowo porozmawiać o wszystkich tematach związanych z "Białą Gwiazdą". Pokój z założenia zawierać ma tematy dotyczące drużyny.

Odpowiedź
 
Narzędzia tematu Tryby wyświetlania
KapitanRyks
Junior Member
 
Od: 08.2015
Skąd: Bydgoszcz

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#1
Stary 22.08.2015, 11:10
Cytat:
Obecnie Polska jest 19 i realnie walczy o miejsce 16-18. Zresztą, 15 nawet gdyby się udało, byłoby paradoksalnie raczej problemem niż korzyścią. Do tego trzeba mieć jakiś fundament -my nadal nie mamy tylu drużyn by móc punktować tak, by po podzieleniu tego przez 5 wyjść na swoje. Po roku pewnie byśmy znów spadli.
To może za dwadzieścia lat będziemy jeszcze bardziej gotowi Im szybciej osiągniemy 15 tym lepiej. Zresztą 15 miejsce w tym sezonie będzie miało znaczenie za dwa lata, więc jest czas na wzmocnienie rankingu dla Wisły, a punktujące 3 zespoły na 5, to więcej niż 2 na 4. Myślę, że dla Polski jest możliwy scenariusz Wisła, Lech i Legia w fazie grupowej LE lub LM. A nawet jeśli Polska by spadła po roku czy dwóch, to co? Nie ma wielkiej różnicy czy jesteśmy na 16-tym miejscu czy 23-im czy 35-tym (choc tak nisko to chyba nie spadniemy), bo i tak 1 zespół w LM od II rundy i 3 zespoły w LE (tutaj jest różnica od której rundy zaczynamy, ale niektórzy twierdzą, że lepiej od I, bo można punkty do rankingu złapac).
Cytat:
By to miało rację bytu, Lech musi w tym roku punktować naprawdę mocno by liczyć w przyszłym roku na rozstawienie w IV rundzie LE, Legia punktować by być pewna rozstawienia w IV rundzie LM, a Wisła musi w lidze zająć miejsce uprawniające do gry w LE, liczyć na masę szczęścia w rozstawieniu w IV rudzie a na koniec punktować w grupie na maxa by mieć szansę na rozstawienia w kolejnych latach.. Jak dla mnie za dużo życzeń i założeń.
Wisła musi się sprężyc, aby w przyszłym sezonie grac w pucharach, bo teraz ma 12,050 i przy dobrym punktowaniu w tym sezonie do rankingu krajowego, w klubowym będzie miała na koniec sezonu tyle punktów, że zapewniłaby sobie rozstawienie w tym sezonie w IV rundzie LE. Brakuje jej jeszcze do tego zwycięstwa i remisu w fazie grupowej Lecha lub Legii.
Skoro jestem przy rankingu klubowym, to moim zdaniem sytuacja Wisły, biorąc pod uwagę, że od 2012 roku nie gra w fazie grupowej, jest i tak dobra. Wszystko jeszcze w jej rękach.
Oczywiście wszystko to, to optymistyczny scenariusz, ale jakbym nie był optymistą, to dawno bym polską piłkę rzucił w diabły...
Najbardziej negatywny scenariusz to odpadniecie Lecha i Legii juz w IV rundzie, co jest teoretycznie możliwe, ale wtedy i tak mamy więcej punktów do rankingu niż dwa i trzy lata temu, choc to nadal padaka.
Przy bardziej realnym scenariuszu, lecz nadal złym dla Polski, i awansie tylko Lecha (przy założeniu, że Lech nie zdobędzie punktu w grupie) mamy tych punktów już 3,750.
A gdy awansuje i Legia, co jest bardzo prawdopodobne (również bez punktów) mamy już 4,250, co jest w perspektywie osiągnięc polskiej piłki ostatnich trzech dekad wynikiem bardzo przyzwoitym.
Powiem tak, nawet takie orły jak polskie kluby nie są w stanie już tego spie...., może byc tylko super albo względnie dobrze.
Ostatnio edytowane przez KapitanRyks : 22.08.2015 o godz. 11:52.
Odpowiedz cytując

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna

Odpowiedź
Narzędzia tematu
Tryby wyświetlania

Zasady wysyłania postów
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Włączony
MordkiWłączony
[IMG] code is Włączony
HTML code is Wyłączone

Skok do forum


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 09:23.