
|
|||||||
| Wisła Kraków - piłka nożna Tutaj możesz spokojnie i rzeczowo porozmawiać o wszystkich tematach związanych z "Białą Gwiazdą". Pokój z założenia zawierać ma tematy dotyczące drużyny. |
![]() |
|
|
Narzędzia tematu | Tryby wyświetlania |
|
Senior Member
Od: 07.2011
Offline |
#121
|
|
Ale brednie piszecie.
Mam wrażenie, że z jakiegoś tajemniczego powodu byliśmy faworytem do zdobycia PP a cała piłkarska Europa odetchnęła wczoraj z ulgą, bo krakowski dream team w następnym sezonie nie ośmieszy jeszcze Sevilli i Tottenhamów w LE. Ludzie, mamy w składzie 12 zawodników, którym zdarza się przemieścić futbolówkę zgodnie z intencją. Kilku z nich blisko jest wieku, w którym szczytem aktywności fizycznej jest wyjazd bryczką na Morskie Oko. Jaki publiczny lincz odbyłby się tutaj na Moskalu, gdyby wypadł na 3 miesiące po tym meczu Głowacki, Mączyński czy jedyny bramkarz, którego obecnie posiadamy. Moskal ma w sobotę ważny mecz, wystawił w Chorzowie optymalny skład na jaki nas stać. A że zmiennicy są na takim poziomie na jakim są? Nie jego wina.Jeśli nie będą grać nawet w takich meczach jak ten w Chorzowie, to nie wiem kiedy mieliby cokolwiek udowadniać i kiedy przekonywać do siebie trenera. Wolę taki przegrany mecz w Chorzowie w którym okazało się, że być może praca z Kujawą ma sens niż wygrany żelazną 11 i okupiony jakimś poważnym urazem. ![]()
vel HatefulRespect
|
|
|
|
Senior Member
Od: 05.2011
Offline |
#122
|
|
nie chodzi o to - chodzi o to, że po raz kolejny w żenujący sposób żegnamy się z PP w bardzo wczesnej rundzie po żenującym meczu
![]()
„Wiślaku - nie pytaj, co Wisła dała Tobie, pytaj, co Ty dałeś Wiśle”
|
|
|
|
Senior Member
Od: 06.2012
Offline |
#123
|
|
Zdecydowanie widać, że puchar został potraktowany na łapu capu. Brak 6 podstawowych graczy, którzy są trzonem tego zespołu...
Najważniejsze żeby psychicznie zawodnicy nam niepodupadli, tak jak to miejsce miało rok temu po meczu z kuchenkami. Teraz Lechię koniecznie trzeba pyknąć bo po tak spektakularnym odpuszczeniu PP i ewentualnej porażce z Lechią nawet nie chcę sobie wyobrażać atmosfery wokół klubu... Trzeba wierzyć, że będzie dobrze i chodzić na każdy mecz ! |
|
|
|
Senior Member
Od: 07.2011
Offline |
#124
|
|
Na takim żenującym poziomie piłkarskim i mentalnym są nasi zmiennicy. Nic na to nie poradzimy. Ale to nie oznacza, że Moskal ma cały czas grać 11 piłkarzami. Swoją drogą, ile jeszcze lat potrzebuje sztab szkoleniowy do oceny potencjału piłkarskiego Michała Czekaja?
![]()
vel HatefulRespect
|
|
|
|
Junior Member
Od: 10.2012
Offline |
#125
|
|
Dyletanctwo. Nie piłkarzy, bo Bogu ducha winni robili, co mogli. Jeśli ktoś spodziewał się lepszego występu po Michale Czekaju, to ciekawią mnie motywy. Nasz trener w sposób skandaliczny potraktował Puchar Polski, a nauczony (nienauczony!) doświadczeniem Wielce Oświeconego Poprzednika, powinien mieć cień wyobraźni, że może jednak te pięć meczów w Pucharze da nam udział w eliminacjach Ligi Europy? Jako zdobywca PP gralibyśmy rundę dalej. Nie ma to znaczenia, bo przecież w głowie Stratega był już plan: powiemy, że traktujemy serio, a zrobimy sobie żarty. Któregoś z Was ten żart rozśmieszył? Przepraszam bardzo, czy Ruch przypadkiem także w ten weekend nie gra ligowego meczu? Zaraz, zaraz... Gra! A jednak gra dalej w Pucharze... Zamiast wygrać i kontynuować budowanie dobrej atmosfery, zwycięstw, lepiej olać ludzi, którzy w środku tygodnia, w upale jadą do tego Chorzowa, na ten pożal się, Panie Boże obiekt i patrzą na tę błazenadę, poprzedzoną brakiem wyobraźni.
Na prawdę mam szczerze dosyć tej paranoi, w której wciąż tkwią co po niektórzy, opierającej się na niedającej się zrozumieć teorii, że Wisła ma słabą kadrę. Że materiał ludzki jest średni. Że pierwsza ósemka. Że chuchać i dmuchać. Że oszczędzać. Przekleństwa się cisną na usta. Mamy silną drużynę, a pierwsza jedenastka powinna OBLIGOWAĆ nas do gry o pierwszą trójkę. Przestańcie jak mantrę powtarzać te dyrdymały, tłumaczące bilans (wspaniałego piłkarza i tak samo słabego trenera) Kazimierza Moskala: 4 zwycięstwa.... NA 21 MECZÓW! ![]()
"Socyalizm każdemu równo nosa utrze. Bogatych zdusi jutro, a biednych pojutrze".
|
|
|
|
ANAJNARAB
Od: 05.2004
Skąd: od siebie
Offline |
#126
|
|
Ja uważam że trzeba zwolnić Moskala. Gościu przegiął jak to możliwe że nie wystawił Głowackiego to co z tego że Guzic chory powinien grać co tam że Donald nie miał nic wolnego niech z....dal.a po skrzydle, Brożek też powinien grać
![]()
|
|
|
|
Senior Member
Od: 09.2008
Skąd: Kraków
Offline |
#127
|
|
Zaczęło się. Wylewanie płaczów o odpuszczeniu PP. Dla porządku, zagrało 5 zawodników z podstawowego składu z meczu z Legią - Jović, Burliga, Boguski, Crivellaro i Uryga, a zagrałoby pewnie 6, gdyby Rysiek nie miał urazu. Do tego zmiennicy z tego meczu, czyli Popovic, Cywka i Jankowski. Zupełnie nowi to Czekaj, Kujawa i Buchalik - dla porządku, nasz podstawowy bramkarz z poprzedniego sezonu i który gdyby nie kontuzja (o łaskawy losie ) byłby dalej pierwszym bramkarzem.
Więc gadanie o rezerwowym składzie i odpuszczeniu przez trenera to zwykłe p....lenie. Dlaczego bronił Buchalik? W większości klubów drugi bramkarz broni w pucharach bo gdzieś się musi ogrywać, a nie tylko siedzieć na ławce. I nie gadajcie i bronieniu w trzeciej lidze bo to nie ten sam poziom. W takich meczach sprawdza się zmienników, ale jestem pewien, że na środku obrony miał zagrać Rysiek z Kujawą bądź Czekajem, a nie Ci dwaj razem. Nie chcę wiedzieć co by było, gdyby Guzmicsowi pogłebił się uraz i nie mógł zagrać z Lechią. Toż to byłby dopiero lament. Co do meczu, pierwsza połowa - katastrofa. W drugiej dużo lepiej, zwłaszcza po zmianach. Tylko ktoś o złej woli nie widział, że od 60 minuty Ruch praktycznie nie wychodził z połowy, a my mieliśmy naprawdę dużo dobrych sytuacji. Można się było przekonać jak wygląda Wisła bez Brożka. Do jego wejścia praktycznie bez zagrożenia, później, dzięki niemu i Mączyńskiemu gra się odmieniła. Aha. Na plus Marszalik. Fajnie chłopak wyglądał i grał bez kompleksów. Szkoda, że nie strzelił na 1-1. Jakież inne nastroje byłyby na forum.... |
|
|
|
Socios Wisła Kraków
Od: 02.2006
Online |
#128
|
nie jestem orędownikiem Moskala, ale na Boga. Jeśli kolejny trener zawodzi to może jednak problemem są piłkarze jakimi dysponujemy, a nie trener? |
|
|
|
Junior Member
Od: 10.2012
Offline |
#129
|
|
Inne nastroje byłyby wśród osób o nieugruntowanych poglądach na tematy szkoleniowe, że się tak wyrażę. Żeby nie pisać jednoznacznie negatywnie też zwrócę uwagę na Marszalika. Nie pamiętam, że z ławki Wisły wszedł młody piłkarz i prezentował się tak korzystnie. Fizycznie nie odstawał od innych, a to bardzo ważne, bo pamiętamy przecież Tomka Zająca, który szybki i zwrotny, ale jednak fizycznie totalnie nie przystosowany, a u nas jednak gra się ciałem, stykowo, dużo zależy od siły. Mam nadzieję, że będziemy mieli okazję oglądać jego stopniowe wchodzenie do zespołu.
![]()
"Socyalizm każdemu równo nosa utrze. Bogatych zdusi jutro, a biednych pojutrze".
|
|
|
|
Senior Member
Od: 05.2011
Offline |
#130
|
I tak K.URWA powinni zagrać z Głową i Donaldem Brożkiem i Mączyńskim - co z tego że nie miał wolnego, ile on tych meczów rozgrywa w sezonie ? Nie dalej jak 3 tygodnie temu słyszałem, że dobrze by było jakby jeszcze z tydzień miał na przygotowania do sezonu, żeby zgrać ze sobą linie pomocy zwłaszcza - to się pytam kiedy jak nie w takim meczu ? Przygrali w ch.ja i to równo ![]()
„Wiślaku - nie pytaj, co Wisła dała Tobie, pytaj, co Ty dałeś Wiśle”
|
|
|
|
Senior Member
Od: 08.2010
Offline |
#131
|
|
|
Socios Wisła Kraków
Od: 03.2004
Skąd: Chrzanów
Offline |
#132
|
|
Mistrzu o ugruntowanych poglądach na tematy szkoleniowe - jak wg Ciebie powinno wyglądać zestawienie obrony we wczorajszym meczu? I co byś pisał, gdyby na przykład wystąpił wczoraj Guerrier i złapał jakiś uraz? Nie mamy kadry, by walczyć na dwóch frontach - mamy mocny pierwszy skład, którym musimy dociągnąć do końca sezonu... Wystarczy, że wypada jeden trybik i mamy kłopoty.
|
|
|
|
Senior Member
Od: 03.2006
Offline |
#133
|
|
przecież Brożka to wszyscy od 3 meczy sadzają na ławce, to o co chodzi ?
![]()
|
|
|
|
Senior Member
Od: 09.2014
Offline |
#134
|
|
Czuję osobistą satysfakcję, że słabszą nogą potrafię podać do przodu celniej niż podstawowy gracz ekstraklasowego klubu, Alan Uryga
![]() |
|
|
|
Senior Member
Od: 01.2005
Skąd: Z Krainy Deszczowców...
Offline |
#135
|
|
Stawianie Buchalika w bramce to jest sabotaż. Wiadomo, że on niczego nie wybroni.
EDIT: Obejrzałem bramki jeszcze raz na spokojnie. Jakby ktoś w klubie był zainteresowany, to mam wolne weekendy i mogę grać na stoperze zamiast Czekaja. Za darmo. Mam z dziesięć kilo nadwagi, ale nie jestem ....ą i nie będę patrzył jak jełop kiedy ktoś ustawia się w środku pola karnego, nie potykam się też o własne nogi. Moskal się skompromitował wystawiając taką linię obrony, zakpił z kibiców którzy pojechali do chorzowskiego wy....owa. Trzy punkty z Lechią, skoro musieli się tak oszczędzać mamy jak w banku. Nasz geniusz trenerski o to zadba, jak rozumiem. I - do ....y nędzy - niech mi ktoś wytłumaczy jaki jest sens wystawiania Czekaja!? Ile meczy musi zjebać, żeby uznano że się po prostu nie nadaje!?
Ostatnio edytowane przez wolfy : 14.08.2015 o godz. 11:16.
![]()
Już za cztery lata,
Już za cztery lata, Może będzie Ekstraklasa!
|
||
|
|
Socios Wisła Kraków
Od: 06.2005
Skąd: z boiska
Offline |
#136
|
|
jak dla mnie sens był.
Lepiej zeby za.......ił nam Michałek puchar którego nie chcemy niż cenne punkty ligowe. ![]()
cały nasz chuligański trud tobie ukochana ojczyzno
![]()
|
|
|
|
Senior Member
Od: 05.2011
Offline |
#137
|
|
Ależ Buchalik spartolił 1 bramkę...widać,że ręcznik z niego był,jest i będzie.
|
|
|
|
Senior Member
Od: 12.2011
Offline |
#138
|
|
Ja tylko tak nieśmiale chciałbym zauważyć że do 88 minuty stracilismy tylko jedną bramkę grając z czekajem... Chciałem zauważyć również że przez tak długi okres wypadałoby samemu coś strzelić... Takie asy z przodu grały a bramek jakoś nie było... to też wina czekaja?
|
|
|
|
semper fi
Od: 09.2003
Skąd: TYNIEC
Offline |
#139
|
|
Tak, bo napastnicy ciągle mieli w głowie fakt, że jak stracą piłkę to Czekaj z Panem Ręcznikiem na pewno zadbają że piłka wpadnie
![]() ![]()
MOMENT OF TERROR IS THE BEGINNING OF LIFE
|
|
|
|
Senior Member
Od: 01.2005
Skąd: Z Krainy Deszczowców...
Offline |
#140
|
|
Do tego Buchalik w bramce. Wszyscy widzą, że jest żenujący, tylko nie trener.
I nie - nie mamy potencjału ofensywnego, musimy grać dobrze w obronie. Ale Moskal dał się ograć gościom o których wiadomo, że nic im nie pomoże. Buchalik będzie bronił pewniej? Czekaj się nauczy grać w piłkę? Ni chuja...
Ostatnio edytowane przez wolfy : 14.08.2015 o godz. 11:46.
![]()
Już za cztery lata,
Już za cztery lata, Może będzie Ekstraklasa!
|
||
|
|
Senior Member
Od: 03.2003
Skąd: Sandomierz/Kraków
Offline |
#141
|
|
Podobno rok temu po odpuszczeniu pucharu Smuda stracił szacunek w szatni wśród starszych zawodników, którym nie spodobało się odpuszczenie meczu. Jak to się skończyło to wiemy - ciekawe jak będzie teraz.
Warto dodać, że rok temu ta runda była grana we wrześniu więc kopacze mieli więcej spotkań w nogach, a nie qrwa cztery (to się da na palcach jednej ręki policzyć ) jak teraz.![]()
Puchar jest na5z!
|
|
|
|
Senior Member
Od: 12.2011
Offline |
#142
|
![]() |
|
|
|
konserwa
Od: 06.2004
Skąd: STRUSIA NH
Offline |
#143
|
|
Widzę, że niektórzy chcieliby żeby Moskal wystawiał w każdym meczu podstawową jedenastkę nie sprawdzając kompletnie i nie dając pograć reszcie zawodników. Pretensje o wystawienie Buchalika, czy Czekaja... a jakby się w tym meczu coś nie daj Boże przydarzyło Cierzniakowi, Głowie czy Gumisiowi, to dopiero byłby hejt!
Lejce się Wam chyba niektórym po.......iły! Czy Wy naprawdę myślicie, że mieliśmy jakiekolwiek szanse na dojście do finału? Teksty o zaledwie czterech czy pięciu meczach schowajcie sobie między bajki braci Grimm... mamy ....a do rozegrania 21 kolejek ligowych w praktyce 15 pełnowartościowymi zawodnikami. Chyba nic dziwnego, że Moskal z jednej strony chucha i dmucha na tych bardziej kontuzjogennych (a zarazem starszych) zawodników, a z drugiej chce sprawdzić zaplecze. |
|
|
|
Senior Member
Od: 12.2011
Offline |
#144
|
|
Dobra ale dlaczego padają argumenty ze gdybysmy wpadli na lecha legie to odpadamy na 100%? Jakoś w lidze mamy najczęściej dodatni bilans z takimi drużynami więc dlaczego w pucharach ma byc inaczej?
Chyba że mówimy o takim ruchu czy innej niecieczy to wtedy sorry... faktycznie bez szns... |
|
|
|
Senior Member
Od: 06.2009
Skąd: Manorshithole
Offline |
#145
|
|
Tu nie chodzi o to ze nam się pier**** w głowach tylko chodzi o to ze trener sobie z nas poprostu zakpił mówiąc na konferencji ze wystawili najsilniejszy skład a wyszło co wyszło. Kolejny rok bez trofeum, kolejny rok odpuszczania, to sa piłkarze a nie panienki albo 10 latkwie oni maja grać co trzy dni na najwyższym poziomie !
Skoro taki skład grał z Ruchem to ja oczekuje w niedziele na stadionie ze piłkarze od pierwszej min rzuca się na Lechię i wygrają 3-0, ze bedą rzygac ze zmęczenia po meczu ! ![]()
HONDA - THE WAY OF LIFE
|
|
|
|
Senior Member
Od: 11.2006
Offline |
#146
|
|
Nie mogłem wczoraj oglądać meczu. Dzisiaj rano rozmawiałem z dwoma Legijnymi kolegami, którzy twierdzili, że Wisła wczoraj bardzo fajnie wyglądała i że szkoda, iż odpadła, bo w wielu sytuacjach brakowało trochę precyzji. Przed chwilą obejrzałem drugą połowę. I... to prawda, że odpadliśmy, ale widziałem zaangażowanie, lepszą organizację gry, ciekawe akcje itd. Rzeczywiście chyba, jak napisał ktoś powyżej, z wieloma osobami na forum jest coś nie tak, bo obraz gry ma się nijak to zalewu pomyj i hate'u, wylewających się z wielu komentarzy.
|
|
|
|
Senior Member
Od: 04.2008
Offline |
#147
|
|
A co to skoki narciarskie ze tu daja punkty za styl?. Wiesz jaki Moskal ma bilans ?. Ładnie niech sobie na orlikach graja nam potrzeba pkt w lidze i zwycieztw.
|
|
|
|
Senior Member
Od: 02.2011
Offline |
#148
|
|
A Tobie potrzeba słownika ortograficznego i umiejętności pisania.
Jedyne, czego tak naprawdę wczoraj brakło, to skuteczność, niestety. Drugą połowę powinniśmy wygrać 4-1 i awansować spokojnie dalej. Niestety, nie udało się, ale nie mam absolutnie pretensji do Moskala. Tzn. miałem za ten bardzo eksperymentalny środek, ale potem wyjaśnił skąd brak Guzmicsa i jak dla mnie podjął dobrą decyzję. Podobnie z resztą jak z pozwoleniem opocząć Donaldowi. Wylewanie wiadra pomyj i bezczelne wprost jechanie po piłkarzach Wisły i trenerze, to jest standard na tym forum, więc nikt rozsądny nie powinien się tym przejmować, ani nawet tego czytać. Wczoraj zagrał taki skład, jaki K. Moskal mógł desygnować mając na uwadze zbliżający się mecz z Lechią i braki kadrowe. Niewiele brakło, ale odpadliśmy z PP i pozostaje tylko mieć nadzieję, że chłopaki pozbierają się do niedzieli. |
|
|
|
Socios Wisła Kraków
Od: 06.2005
Skąd: z boiska
Offline |
#149
|
|
ja tam nie rozumiem zaskocznie
![]() W Pucharze Polski zagramy solidnie dopiero jak szmaty nam oddadzą zaległy superpuchar. Zresztą, po co grać w puchzrze Legii ? Wolfy, nie wiesz jak chłopy sie prezentaują na treningach, moze dlatego zagrali a moze dlatego ze Moskal nie chciał grać do końcu rundy z Czekajem. Dla mnie logicznym był brak czołowych postaci w składzie, niemniej jednak zaskoczył mnie ławką z 5 zmiennikami oraz zmianami. Bo po wejściu PB i KM widać było różnice. Tylko po .... to było? Zmianę Marszalika rozumiem jak najbardziej ale pozostałe dwie mnie zastanawiają. Żywię nadzieję ze to był ostatni mecz Buchalika w klubie. Po za tym dla Nas priorytetem jest liga, na .... nam puchary jak my ledwo licencje na lige otrzymaliśmy? I kazdy który ....i na Głowackiego i jego błedy niech teraz ma w pamięci 90 minut Czekaja. ![]()
cały nasz chuligański trud tobie ukochana ojczyzno
![]()
|
|
|
|
Koneser
Od: 07.2009
Skąd: Wschód
Offline |
#150
|
|

|
||||||
![]() |
| Narzędzia tematu | |
| Tryby wyświetlania | |
|
|