
|
|||||||
| Wisła Kraków - piłka nożna Tutaj możesz spokojnie i rzeczowo porozmawiać o wszystkich tematach związanych z "Białą Gwiazdą". Pokój z założenia zawierać ma tematy dotyczące drużyny. |
![]() |
|
|
Narzędzia tematu | Tryby wyświetlania |
|
WISŁA KRAKÓW
Od: 06.2008
Skąd: Reymonta 22
Offline |
#1
|
VS. ![]() Polska ekstraklasa nie zwalnia! Ledwo opadły emocje po 33. serii spotkań a już w najbliższy weekend znowu będziemy się emocjonować występem Wisły Kraków. Tym razem podopieczni Kazimierza Moskala udadzą się w daleką podróż do Białegostoku, aby powalczyć o ligowe punkty z tamtejszą Jagiellonią. W poprzednich spotkaniach obu ekip lepszy bilans ma zespół prowadzony przez Michała Probierza, który w październiku ubiegłego roku pokonał Wisłę na Reymonta 2:0 a w rewanżu zremisował 2:2. Teraz przyszedł czas, aby wyrównać rachunki z ekipą z Podlasia. Czas na długo wyczekiwane zwycięstwo! Patrząc na tabelę oraz ostatnie wyniki obu zespołów – naprawdę jest, o co grać i każdy punkt będzie dla wszystkich bardzo istotny. Transmisję z tego spotkania przeprowadzi stacja Canal+ Sport. Początek meczu zaplanowano na 20:30. Historia spotkań pomiędzy Jagiellonią Białystok a Wisłą Kraków: Sezon 2006/07 Brak spotkań. Sezon 2007/08 12 kwietnia 2008, 20:00 Jagiellonia Białystok – Wisła Kraków 1:2, Łukasz Tumicz 76 - Radosław Matusiak 16, Marek Zieńczuk 65 Sezon 2008/09 21 września 2008, Jagiellonia Białystok - Wisła Kraków 0:2, Mauro Cantoro 25, Rafał Boguski 83. Sezon 2009/10 12 marca 2010, Jagiellonia Białystok - Wisła Kraków 0:0 Sezon 2010//11 10 września 2010, Jagiellonia Białystok - Wisła Kraków 2:1, Kamil Grosicki 5, Tomasz Frankowski 43 (k) - Paweł Brożek 4. Sezon 2011/12 7 kwietnia 2012, Jagiellonia Białystok - Wisła Kraków 1:0, Maciej Makuszewski 19. Sezon 2012/13 20 kwietnia 2013, 15:45, Jagiellonia Białystok – Wisła Kraków 2:2, Maciej Gajos 34, Dawid Plizga 64 - Emmanuel Sarki 68, Rafał Boguski 79 Sezon 2013/14: 2 grudnia, 18:00, Jagiellonia Białystok – Wisła Kraków 5:2, Rafał Grzyb 3, Mateusz Piątkowski 14,70, Dawid Plizga 54, Adam Dźwigała 88 – Paweł Brożek 38, Arkadiusz Głowacki 74. Sezon 2014/15: 6 kwietnia 2015, godz. 18:00, Jagiellonia Białystok – Wisła Kraków 2:2, Patryk Tuszyński 16,90 - Paweł Brożek 46, Donald Guerrier 71 Jak już wspomniałem we wcześniejszym temacie, powyższa statystyka nie jest dla nas korzystna. Na zwycięstwo w Białymstoku Biała Gwiazda czeka już od 2008 roku. Miejmy nadzieję, że po najbliższym spotkaniu zła passa zostanie zakończona. Z obozu Jagiellonii. Jagiellonia Białystok to istne objawienie tego sezonu w Ekstraklasie. Dobra postawa w rundzie zasadniczej i sprawienie kilku niespodzianek z zespołami z czuba tabeli pozwoliło Michałowi Probierzowi i spółce uplasować się tuż za plecami wielkiej dwójki – Legii oraz Lecha. Zespół z Podlasia w swoim składzie nie ma zbyt wielu gwiazd, jest to raczej połączenie ekstraklasowego doświadczenia z młodością i chęcią pokazania się szerszej publiczności licząc na jakiś zagraniczny transfer. Wszystkie klocki w drużynie poukładał i nadał kształtu Michał Probierz, dla którego jest to kolejne podejście do Jagi i wiele wskazuje na to, że znowu zakończy się ono awansem do europejskich pucharów. Po ostatnim zwycięstwie z Lechem w Poznaniu, w gronie kandydatów do mistrzowskiego tytułu pojawiła się dość niespodziewanie drużyna z Białegostoku, dla której zdobycie mistrzowskiej korony byłoby największym sukcesem w historii klubu. Do tej pory za największy w Ekstraklasie uznawano zajęcie 4 miejsca. Piłkarze Jagiellonii pod lupą TWSD. Przegląd kadry naszego najbliższego rywala zaczynamy od obsady bramki. Tutaj od ostatniego spotkania nic się nie zmieniło nadal między słupki stoi Bartłomiej Drągowski, który nie ma zamiaru oddawać miejsca swoim konkurentom. Przyznać trzeba, że w tym sezonie pozycja bramkarza jest w Jagiellonii dość mocno obsadzona a młody Drągowski już niejednokrotnie ratował zespół przed stratą bramki czy co gorsza punktów. Kolejnym graczem, na którego warto zwrócić uwagę jest Michał Pazdan, 27-latek jest pewnym punktem defensywy białostocczan a wszechstronność obrońcy pozwala również na wystawienie go na defensywnym pomocniku. W drugiej linii ważnymi ogniwami są Maciej Gajos, który w tym sezonie zdobył już siedem bramek i jest trzecim najlepszym strzelcem zespołu oraz doświadczony Rafał Grzyb. O czym może świadczyć fakt, że całego zespołu 32-letni pomocnik rozegrał najwięcej minut w tym sezonie. W linii ataku króluje Patryk Tuszyński, napastnik ściągnięty z Gdańska przed rozpoczęciem sezonu w końcu się odnalazł i wywalczył pewne miejsce w wyjściowym składzie. Za zaufanie, jakim obdarzył go Michał Probierz – Tuszyński odpłaca się strzelonymi bramkami, ma ich na koncie już -11, ale wciąż nie jest najlepszym strzelcem Dumy Podlasia. Tutaj koronę dzierży nieprzerwanie Mateusz Piątkowski, który w tym sezonie jednak swojego dorobku już nie poprawi, ponieważ został odsunięty od pierwszego zespołu za odmowę podpisania nowego kontraktu z Jagiellonią. Podrażniona Jagiellonia. Jagiellonia po bardzo dobrym występie w Poznaniu nie zamierzała zwalniać i pojechała na stadion aktualnego mistrza Polski pełna wiary na odniesienie dobrego rezultatu. Biorąc pod uwagę, że w tym sezonie Białostocczanie już wygrali przy Łazienkowskiej – zgarnięcie przez Jagę punktów w tym meczu wcale nie należało do rzeczy niemożliwych. Wszystko układało się zgodnie z planem do momentu, kiedy w doliczonym czasie gry sędzia Gil postanowił pomóc Legii i podyktować wątpliwy rzut karny. Zarówno Jagiellonia jak i Wisła w tej kolejce straciły punkty w ostatnich minutach. Jedni przez swoją niefrasobliwość drudzy przez ewidentny błąd sędziego. Wieści z Reymonta. Emocję po spotkaniu z Pogonią Szczecin jeszcze nie opadały a tu nie ma praktycznie czasu na rozpamiętywanie niewykorzystywanych sytuacji czy złych decyzji sędziowskich. Po ostatnim gwizdku dzisiejszego wieczoru rozpoczęła się ‘’operacja Białystok’’. Czasu na regenerację jest mało, ponieważ już w piątek Wiślacy wyruszą w daleką podróż. Cel będzie jeden – zdobycie trzech punktów i pozostanie w grze o europejskie puchary. Do zespołu wg przed meczowych zapowiedzi ma dołączyć już Donald Guerrier, którego brak był widoczny w Gdańsku w szczególności w pierwszej połowie meczu. Miejmy nadzieję, że przez te kilka dni, jakie zostały do następnego spotkania z obozu Białej Gwiazdy nie będą dochodziły niepokojące informacje o stanie zdrowia poszczególnych zawodników. Każdy zdaje sobie sprawę, jak krótka jest nasza ławka rezerwowych. Brak koncentracji = łatwa strata punktów. To raczej nie fatum osoby Daniela Stefańskiego (cztery mecze i cztery remisy 2:2) a raczej kompletny brak koncentracji w końcowych fragmentach gry naszych zawodników za co jesteśmy nagradzani po ostatnim gwizdku – jednym punktem zamiast trzema. Sytuacja powtarza się już „e-nty raz”. Warszawa, Białystok i teraz Pogoń. Strasznie bolą tak stracone punkty. Czas, aby Kazimierz Moskal popracował ze swoim sztabem oraz piłkarzami nad poprawą koncentracji w ostatnich fragmentach, bo tak nie tylko stracimy szansę na zagranie w europejskich pucharach, ale także na dobre miejsce. Dzisiejsza strata była o tyle kuriozalna, że aż brakuje słów żeby to opisać. Drużyna prowadzi w meczu 2:1, ma ostatnie sekundy aby spokojnie dowieźć ten wynik i traci bramkę z kontry.. A wydawać by się mogło, że tacy wyjadacze jak Brożek, Głowacki, Dudka czy Stilić są już tak doświadczeni, że wiedzą, co się robi w ostatnich minutach przy korzystnym rezultacie. Dudka wykartkowany. Boguski i Uryga zagrożeni. Dariusz Dudka to piłkarz z usług, którego w najbliższym meczu nie będzie mógł skorzystał Kazimierz Moskal. Pomocnik Białej Gwiazdy został ukarany ósmą żółtą kartką w sezonie w pojedynku z Pogonią Szczecin i będzie zmuszony pauzować w meczu z Jagiellonią. Wiele wskazuje na to, że jego miejsce zajmie Alan Uryga lub Ostoja Stjepanović, który już od pewnego czasu trenuje na pełnych obrotach. Rafał Boguski oraz Alan Uryga to dwójka zawodników, którzy nadal muszą uważać na napomnienia w następnych spotkaniach. Terminarz 34 kolejki TM Ekstraklasy: GRUPA MISTRZOWSKA: 23 maja (sobota) 15:30 Śląsk Wrocław – Górnik Zabrze (NSport+, Canal+ Sport 2) 18:00 Pogoń Szczecin – Legia Warszawa (Canal+ Sport) 20:30 Jagiellonia Białystok – Wisła Kraków (Canal+ Sport 24 maja (niedziela) 18:00 Lechia Gdańsk – Lech Poznań (Canal+) GRUPA SPADKOWA: 22 maja (piątek) 18:00 Zawisza Bydgoszcz – Górnik Łęczna (NSport+, Canal+ Sport 2) 20:30 Cracovia Kraków – Korona Kielce (Canal+Sport) 24 maja (niedziela) 15:30 Piast Gliwice – Podbeskidzie Bielsko-Biała (Canal+Sport 2) 25 maja(poniedziałek) 18:00 Ruch Chorzów – GKS Bełchatów (Canal+Sport 2, NSport+) Zapraszam do dyskusji! ![]() W samym sercu trybun, w jego centrum, pojawiło się w piątkowy wieczór słowo pasja. Określenie, które najdobitniej tłumaczy to dlaczego większość z nas pojawia się na Reymonta, choć nie ma wyników, działań marketingowych, czy drużyny, z którą chcielibyśmy w pełni się utożsamiać.
Kraków, 9 marca 2012. ![]() |
|
|
|
Senior Member
Od: 11.2002
Skąd: mam wiedzieć ;D
Offline |
#2
|
|
Po świetnym meczu z Pogonią, pechowo i niesprawiedliwie zremisowanym w ostatniej minucie, widziałem wielką złość na twarzach naszych piłkarzy. Zwłaszcza Stilica.
Obstawiam 3-0 dla nas. Rozjedziemy ich na mega w....ie. Może mistrz już nie nasz, ale puchary na pewno. ![]()
Wisła Kraków
|
|
|
|
Senior Member
Od: 07.2006
Skąd: Wschód Polski
Offline |
#3
|
|
Chyba oni nas
![]()
Piggy oddaj hajs
|
|
|
|
ANAJNARAB
Od: 05.2004
Skąd: od siebie
Offline |
#4
|
|
W wywiadach Moskala od jakiegoś czasu pojawia się ciągle słowo żal, pretensja, natomiast nie widać złości energii. Więc albo nasi piłkarze oprócz w piłkę nożną grają też w inne gierki i trener nie ma na nich wpływu (pan DD), albo nie ma tzw. jaj i sobie nie radzi z sytuacją, albo wie że jak nie zrobi wyniki to odchodzi.
Generalnie jest cos nie tak. Boje się że rozjuszona Jagiellonia rozniesie rozbita Wisłę i to tak z 3:0 ![]()
|
|
|
|
Socios Wisła Kraków
Od: 05.2003
Skąd: Poznań - emigracja
Offline |
#5
|
|
|
|
|
Senior Member
Od: 03.2003
Skąd: Sandomierz/Kraków
Offline |
#6
|
a tak naprawde organizacyjnie nic sie nie zmienilo wiec powietrze uchodzi. Niby mamy walczyc o puchary ale nie ma ku temu zadnych podstaw. Kasy nie ma, wzmocnien by nie bylo, kontrakty sie koncza - nawet nie mialby kto grac. ![]()
Puchar jest na5z!
|
|
|
|
Socios Wisła Kraków
Od: 06.2005
Skąd: z boiska
Offline |
#7
|
|
W sumie to za to co wczoraj działo sie po meczu , komisja ligi powinna zawiesić Drągowskiego, Probierza i paru innych.
Czy moze jednak okaże się ze te kary nakładane są wybiórczo. ![]()
cały nasz chuligański trud tobie ukochana ojczyzno
![]()
|
|
|
|
Senior Member
Od: 05.2007
Offline |
#8
|
|
Dostaniemy taki wpier.dol, że nie będzie co zbierać. Nasi wyglądają, jakby nie chcieli do tych pucharów się dostać. Ch.uj, że nic by nie ugrali, ale jakaś perspektywa by była.
|
|
|
|
Socios Wisła Kraków
Od: 06.2005
Skąd: z boiska
Offline |
#9
|
|
Wiara w tej materii nie ma znaczenie.
A czy komisja ligi ułatwi? Hmmm...moze ułatwić. Wystarczy ze dzis przyponą sobie ze ich wielka Legia jednak nie jest pierwsza. I ....a, w piłke to grają słabo a na dodatek w przypadku utraty punktów moze ich minac Jagiellonia która przepieknie przekręcono. Wiec pasowało by tej Jadze zamknąc usta, zawiesic Drągowskiego do końca sezonu i jestem pewien ze to ich osłabi czyli utrudni wyprzedzenie ich ukochanej druzyny. ![]() Zagrajmy ten sezon do końca tak , by ujebac Legie. ![]()
cały nasz chuligański trud tobie ukochana ojczyzno
![]()
|
|
|
|
Socios Wisła Kraków
Od: 04.2011
Skąd: Czyżyny
Offline |
#10
|
|
|
Senior Member
Od: 05.2007
Offline |
#11
|
|
|
Socios Wisła Kraków
Od: 10.2011
Skąd: Barlinek/Kraków
Offline |
#12
|
|
dlaczego to my zawsze musimy mieć pecha po 90 minucie? może w końcu trafi nam się coś w 90? tak 4 mecze w rzędu..
ps. nie wszystko jeszcze stracone, ale teraz musimy niestety oglądać się też na innych i liczyć na ich potknięcia.. |
|
|
|
Socios Wisła Kraków
Od: 05.2003
Skąd: Poznań - emigracja
Offline |
#13
|
|
Hmmm jedynymi którzy będą się potykać to my. 3 zwycięstwa w tym roku to i tak bardzo dużo do końca sezonu jeśli choć raz uzbieramy 3 punkty będzie cud nieziemski
Ostatnio edytowane przez Ajax : 21.05.2015 o godz. 12:17.
|
|
|
|
Senior Member
Od: 10.2014
Offline |
#14
|
|
Akurat zawieszeń dla Jagi możemy się spodziewać. Dlaczego? Powód jest prosty. Ktoś wreszcie głośno powiedział niewygodną prawde. A to w Polsce jest karalne. A szczególnie w polskiej piłce. Ta liga to jest farsa i kpina.
Kary powinny być dla sędziów. Dożywotni zakaz sędziowania. Ile można kręcić na punkty całą lige byle tylko legła zdobyła mistrza. Co do meczu. Remis to max. Więcej raczej nie ugamy. Może DG77 coś pociągnie, bo wczoraj nie było zawodnika, który by to zrobił. Guerrier akurat walczy o każdą piłke i to może być bardzo pomocne. Myśle, że 1-1 po walce. |
|
|
|
Senior Member
Od: 05.2007
Offline |
#15
|
|
|
|
|
Senior Member
Od: 06.2009
Skąd: Kraków
Offline |
#16
|
|
Dużo zależy od Jagi. Jeśli wejdą nas ze złością za Legię, to dostaniemy i to porządnie, jednak równie dobrze moze sie to na nich odbić negatywnie.
A tak naprawdę, to po wczorajszym meczu doszedłem do wniosku, że typowanie tej ligi to podobny poziom trudności jak typowanie wyniku wyborów... w 2132 roku. |
|
|
|
Senior Member
Od: 06.2009
Offline |
#17
|
|
Trafiamy na Jagę w kiepskim momencie
1) Jaga wkurzona na maksa do soboty krew jeszcze nie ostygnie 2) W mediach zrobił się szum, ze są krzywdzeni w tym sezonie a kabaret na cwelskiej 3 w Warszawie tylko spotęguje sytuację. Wcale się nie zdziwię jeśli w tym meczu Jaga dostanie karnego z kapelusza wtedy klakierzy powiedza o patrzcie nie tylko ja krzywdzą ale i jej pomagają... 3) My po kolejnym popisie w doliczonym czasie gry jeśli chodzi o mentalność jesteśmy na drugim biegunie... |
|
|
|
Socios Wisła Kraków
Od: 06.2005
Skąd: z boiska
Offline |
#18
|
Pecha to masz jak płyniesz kutrem na ryby i nagle z nieba spada na Ciebie krowa która zatapia kuter. My nie mamy pecha. My nie mamy umiejetności, głowy, chęci i innych. Pecha w to nie wliczamy! ![]()
cały nasz chuligański trud tobie ukochana ojczyzno
![]()
|
|
|
|
Senior Member
Od: 08.2010
Offline |
#19
|
Też uważam, że nie ma tu mowy o pechu, jeśli powielamy ten sam błąd i co rusz wypuszczamy punkty z rąk. To już kwestia braku sił, koncentracji i ogólnego frajerstwa. W meczu z Jagą myślę, że sukcesem będzie 1 punkt. Zwycięstwo będzie dla mnie miłą niespodzianką. |
|
|
|
WISŁA KRAKÓW
Od: 06.2008
Skąd: Reymonta 22
Offline |
#20
|
|
Bez Donalda w Białymstoku.
Info z TT. ![]() W samym sercu trybun, w jego centrum, pojawiło się w piątkowy wieczór słowo pasja. Określenie, które najdobitniej tłumaczy to dlaczego większość z nas pojawia się na Reymonta, choć nie ma wyników, działań marketingowych, czy drużyny, z którą chcielibyśmy w pełni się utożsamiać.
Kraków, 9 marca 2012. ![]() |
|
|
|
Senior Member
Od: 05.2005
Skąd: Kraków
Offline |
#21
|
|
|
Senior Member
Od: 10.2014
Offline |
#22
|
|
A najlepsze jest to, że Boniek, który miał tyle zmieniać w polskiej piłce będzie "przyglądał się sprawie".Pewnie odsuną Gi(L)a na 1-2 kolejki, a później znow powroci do walki o punkty dla legii. Mamy taką małą Unie Europejską w PZPN. Oni też "wyrażają zaniepokojenie".
![]() Jaga będzie mocno zdeterminowana, a mogą pojawić się "błędy" sedziow, aby pokazać jacy są sprawiedliwi i myla się dla każdego. Brakuje nie tyle umiejetnosci co koncentracji. Umiejetnosci nie może starczyć na 90 minut, one nie mogą tak nagle na 5 minut zniknąć. Nie są skupieni do końca meczu i to w tym trener powinien szukać przyczyny. |
|
|
|
Senior Member
Od: 05.2007
Offline |
#23
|
|
Sędzią meczu będzie Tomasz Kwiatkowski. Kwiatkowski sędziował już nasze mecze z:
PP, Lech (w) 2:0 Górnik (w) 0:5 Górnik (d) 1:1 |
|
|
|
Senior Member
Od: 07.2006
Skąd: Wschód Polski
Offline |
#24
|
|
Co mu jest ?
Ktoś wczoraj pisał, że Dudka wykartkuje się na mecz z Jagą i trafił bukmacherzy powinni robić specjalne zakłady ![]() ![]()
Piggy oddaj hajs
|
|
|
|
Senior Member
Od: 04.2009
Skąd: Krk
Offline |
#25
|
|
W....... się szykuje i tyle w temacie. Jaga rozdrażniona ,a naszym trochę chyba powietrze zeszło pod koniec sezonu.
![]()
GENERALNIE TO WIADOMO CO
|
|
|
|
Senior Member
Od: 04.2008
Offline |
#26
|
|
Jest jeden bardzo duży plus tego meczu. Dudka nie będzie kopał wolnych
![]() ![]()
WISEŁKA NIGDY NIE ZGINIE
|
|
|
|
WISŁA KRAKÓW
Od: 06.2008
Skąd: Reymonta 22
Offline |
#27
|
|
Mam miejsce w transporcie do Białego.
INFO PW. ![]() W samym sercu trybun, w jego centrum, pojawiło się w piątkowy wieczór słowo pasja. Określenie, które najdobitniej tłumaczy to dlaczego większość z nas pojawia się na Reymonta, choć nie ma wyników, działań marketingowych, czy drużyny, z którą chcielibyśmy w pełni się utożsamiać.
Kraków, 9 marca 2012. ![]() |
|
|
|
Senior Member
Od: 04.2012
Offline |
#28
|
Nie zdziwię się, jak w kwestiach spornych będzie gwizdał na korzyść Jagi, aby pokazać, że sędziowie mylą się w obydwie strony (szczególnie po skandalu w meczu z ległą). |
|
|
|
Senior Member
Od: 06.2003
Skąd: Stamtad ,gdzie nikt jeszcze nie dotarl :)
Offline |
#29
|
|
|
Guest
|
#30
|
|
Stawiam murek (chyba mają coś takiego?), oddaję 50 strzałów po każdym treningu i po miesiącu mam kilka swoich miejsc z których strzelam aż miło. Tylko musi się chcieć...
|
|
|

|
||||||
![]() |
| Narzędzia tematu | |
| Tryby wyświetlania | |
|
|