
|
|||||||
| Wisła Kraków - piłka nożna Tutaj możesz spokojnie i rzeczowo porozmawiać o wszystkich tematach związanych z "Białą Gwiazdą". Pokój z założenia zawierać ma tematy dotyczące drużyny. |
![]() |
|
|
Narzędzia tematu | Tryby wyświetlania |
|
Senior Member
Od: 06.2014
Skąd: Podkarpacie (ciemna dupa Polski)
Offline |
#91
|
|
W grze Stilicia było widać, że nie chce podawać piłki, bo widzi, że nie wyjdzie to na dobre, przez co często holuje ją za długo. Uryga lewizna straszna, gra asekurancko i na alibi, potrzebuje kogoś do pary. Zając udowodnił, że ma dobry drybling, ale za mało gra zespołowo. Dudka z Głową to dobra para na ŚO, tyle, że Głowa dwa razy dziś zgubił piłkę w nogach napastnika, poza tym coraz bardziej widać u niego braki w mobilności. I następnym razem - jak już mamy męczyć tego Bogusia, to na DP, z Urygą, jako ten bardziej kreatywny. Fakt, że mogą go zjeść bardziej rośli napastnicy, jednak dziś udowodnił, że coś tak w odbiorze umie. Sarki zagrał piach, Zajączek zamiast niego następnym razem. No i wypadało by dać jeden mecz przymusowego odpoczynku Stiliciowi, żeby przestał tak gwiazdorzyć - tyle, że nie ma dla niego alternatywy, więc... lepiej, żeby grał. Z plusów dziś - Sadlok w ofensywie, zawsze coś podciągnął, coś wrzucił. Guła miał nieco więcej miejsca i pograł ładnie, dobrze podawał i świetnie strzelał, wraca do formy.
|
|
|
|
Senior Member
Od: 03.2012
Offline |
#92
|
Nikt tego nie zauważył, każdy mówi: "Zając niezłe" Zgadza się, tylko kto go uruchamiał do przodu? Boguski, który w przodzie nic nie robil, a w tylach to on dawał szanse młodemu. |
|
|
|
Senior Member
Od: 04.2009
Offline |
#93
|
|
|
|
|
Senior Member
Od: 03.2012
Offline |
#94
|
|
I chyba ostatni post w tym temacie mój. Może za wcześniej na takie analizy, ale.. no wlasnie
Na Lecha wyszedłbym nastepujacym skladem Brożek Zajac Stilić Jankowski Garguła Boguski Sadlok Głowacki Dudka Burliga Buchalik |
|
|
|
Guest
|
#95
|
|
Tak Boguski na DP bo zagral 15 minut na tej pozycji z beznadziejnym Piastem, ktory raz na 5 minut wychodzil z wlasnej polowy
|
|
|
|
Socios Wisła Kraków
Od: 11.2007
Skąd: z pewnej arcyskromnej oprawy
Offline |
#96
|
|
ciekawy pomysł tylko Brożka ściągnąłbym z bramki a Buchalika z ataku
|
|
|
|
Senior Member
Od: 03.2012
Offline |
#97
|
|
|
Guest
|
#98
|
|
Wcale sie nie zdziwie znajac zmysl taktyczny Smudy. Tak samo sie nie zdziwie jak z Poznania z piatka w plecaku wrocimy. Zdziwiony to bede jak tam jakis punkt wywalczymy.
|
|
|
|
Senior Member
Od: 06.2014
Skąd: Podkarpacie (ciemna dupa Polski)
Offline |
#99
|
|
|
Senior Member
Od: 03.2012
Offline |
#100
|
|
|
Banita
Od: 07.2014
Offline |
#101
|
|
|
Senior Member
Od: 06.2006
Skąd: inąd
Offline |
#102
|
|
Ten mecz to jakas k****wa kpina,komedia pomylek,ja bym sie ze wstydu spalił remisujac z Piastem -prezentujacym futbol 3-4 ligowowy.
![]()
WISŁA KRÓLOWA POLSKI
|
|
|
|
Senior Member
Od: 07.2013
Skąd: Nowhere
Offline |
#103
|
|
Przed tym meczem nie spodziewałem się jakiś fajerwerków i wynik jako taki nie jest dla mnie wielkim zaskoczeniem. Co mnie martwi? To, że Smuda pomimo tylu widocznych znaków na niebie i ziemi jest niereformowalny. Czy ten gość nie widzi, że Guła męczy się na skrzydle i nie powinien przebywać na boisku razem z Semirem, bo sobie nawzajem tylko przeszkadzają? Jak ma się rozwinąć Zając, skoro Smuda woli stawiać na Boguskiego, który coś tam szarpnie, walczy, ale efektów z tego niestety nie ma? Fakt może i widać jeszcze u tego chłopaka nawyki juniorskie, ale czy Chrapek od razu eksplodował formą i piłkarskim opanowaniem? Na plus Głowa i Sadlok. Resztę pozostawię bez komentarza. No nic teraz trzeba spiąć poślady i wyszarpać przynajmniej remis z Kuchenkorzami. Łatwo nie będzie, ale taki wynik przy obecnej formie zespołu będzie olbrzymim sukcesem.
Ostatnio edytowane przez Smuga : 28.07.2014 o godz. 23:24.
![]() ![]() W moim sercu jedna wiara, jeden klub, jedno bicie, Wisła Kraków ponad życie!!! ![]() |
|
|
|
Senior Member
Od: 06.2014
Skąd: Podkarpacie (ciemna dupa Polski)
Offline |
#104
|
|
Smuga, ale Dudkę to ty szanuj. Poza wolnymi występ chyba bezbłędny, do tego pokazał dziś klasę rzucając crossy na nos, ogólnie dogrywając świetne piłki i ratując raz dupę Głowie, który pogubił się wychodząc z własnej połowy. Ogólnie stoperzy dziś na +, widać, że się zgrywają, rozumieją, Sadlok też dobrze, Bury musi odnaleźć formę.
|
|
|
|
Senior Member
Od: 07.2013
Skąd: Nowhere
Offline |
#105
|
|
Po raz enty już utwierdzam się w przekonaniu, że Smuda to za przeproszeniem zwykły tuman. Od około 70 minuty było wyraźnie widać, że Boguski słaniał się tylko po murawie. Kto zabronił naszemu geniuszowi trenerskiemu dokonywać zmian i wpuścić za Boguskiego, chociażby Lecha, skoro mógł wprowadzić na boisko jeszcze dwóch nowych, świeżych grajków?
![]() ![]() W moim sercu jedna wiara, jeden klub, jedno bicie, Wisła Kraków ponad życie!!! ![]() |
|
|
|
Senior Member
Od: 04.2004
Offline |
#106
|
|
Bez wypłat ,bez trenera, bez kibiców i bez perspektyw - tak można opisać najkrócej obecną drużynę Wisły. Reszta to już są didaskalia. Piast był koszmarny. Już rozstawione manekiny byłyby bardziej waleczne od nich.
|
|
|
|
Senior Member
Od: 03.2007
Offline |
#107
|
|
Jak na to, że zagraliśmy bez Brożka było ok.
Z samych sytuacji powinniśmy to wygrać, Piast praktycznie nie pokazał nic. Strzelił bramkę ze stałego fragmentu i tyle. My multum strzałów ale większość po prostu naszym nie wychodziła i tyle. Piast zaparkował autobus w bramce to też klarownych sytuacji sam na sam nie stworzyliśmy (których brak niektórzy tutaj zarzucają) - ciężko jest wyjść sam na sam, jak przeciwnik muruje się we własnym polu karnym Generalnie w piłce zdarzają się takie mecze. Dla odmiany pewnie w którymś kolejnym meczu zagramy taką bucówę, że będzie pół strzału na bramkę w meczu i wygramy 1:0. Nie ma co się biczować, trzeba się pocieszyć, że jak narazie w lidze Wisełka niepokonana Ochłońcie, sezon się dopiero zaczął a tu znowu większość wróżenie z fusów i pseudoznawstwo uprawia. W bardzo niezdrowy sposób uaktywnia się też siedząca ostatnimi czasy cicho loża szyderców uprawiająca namiętny lament pt. 'SPADNIEMY'. Wyluzujcie, pierwsze śliwki za płoty ![]() Zajączek fajnie, mam nadzieję, że odpali.
Ostatnio edytowane przez s1mone : 29.07.2014 o godz. 00:05.
|
|
|
|
Senior Member
Od: 07.2009
Offline |
#108
|
|
Szopka trwa dalej,Wisła Kraków od czasów przejęcia sterów przez Jacka Bednarza nie ma za grosz profesjonalizmu
Podobno dziś ludzie stali po 40 minut w kolejce bo problemy ze sprzedażą biletów, nie otrzymali nawet słowa przepraszam ! Profesjonalny klub piłkarski z 1 napastnikiem na cały sezon,od kiedy poszło info że Paweł Brożek nie zagra czułem że wisi wtopa w powietrzu a remis u siebie z Piastem Gliwice to poprostu wstyd Ostatnie lata to słowo ,,wstyd i kompromitacja '' Wstyd bo podpisywaliśmy piłkarzy,nie mając na ich wypłaty(jak nie masz kasy to nie kupujesz,proste) Sądziliśmy się z zawodnikami,którzy zdobyli dla tego klubu ostatnie Mistrzostwo Polski Wymuszanie zrezygnowania z pieniędzy(jak dobrze pamiętam Melikson zrezygnował z części kasy i pewnie nie tylko on) 13 krotny Mistrz Polski nie potrafi zdobyć normalnego sponsora przez tyle lat Pozbycie się piłkarzy takich jak Sobolewski czy Zieńczuk I wisienką na torcie: po meczu wygranym 3-1 w derbach z 28 tys kibiców na trybunach,Jacek Bednarz postanawia zostać jedynym sprawiedliwym i skłócić między sobą kibiców,oczywiście też miał swoje racje bo rzucanie rac na murawę nie było rozsądne ale czy w jakimkolwiek klubie na świecie robi się z tego taki dym Przykro patrzeć, to wszystko PS : Generacja leśnych dziadków też jest do wymiany(Kapka itp),może czas by klubem zajęli się jej dawni gracze albo ktokolwiek młody z lepszym podejściem do biznesu jakim jest piłka nożna w obecnych czasach. Nie chciałem tego mówić ale tak jak jest w Legii.
Ostatnio edytowane przez TymonPRO : 29.07.2014 o godz. 00:11.
![]()
Ce..... Nas Pojęcie, Którego Wy Nie Znacie <<<<<<<<* WIERNOŚĆ *>>>>>>>> <<< Dzisiaj wrogu Wczoraj Bracie>>>
|
|
|
|
Senior Member
Od: 11.2006
Skąd: Krk
Offline |
#109
|
|
Ponieważ spędziłem prawie dwie bite godziny na oglądaniu tego "meczu", zamiast ruchać pannę, kosić trawę, opalać się, iść do kina, to choć nigdy tego nie robię, wystawie subiektywne cenzurki niektórym "aktorom" tego "widowiska".
Buchalik (MB1) - widać, że opinia ręcznika jakiej dorobił się grając w Odrze i Lechii nie wzięła się znikąd. Drugi mecz i druga puszczona bramka, która była spokojnie do wyjęcia. W Łęcznej dostał za kołnierz, dziś puścił strzał z 40 metrów, który w dodatku leciał bardzo wolno. Nie byłem jakimś wielkim fanem Miśkiewicza, ale już widać jak bardzo in minus wyszła nam ta roszada w bramce Jacka B. Maciej Sadlok (MS4) - w gruncie rzeczy pierwsze wrażenie sprawia dobre, w miare aktywny, w defensywie nawet nie taki tragiczny, ale w ataku zamiast do linii, non stop ścina do środka na prawą nogę. Zaraz to ktoś rozczyta i się skończy sadlokowanie. Anal Uryga (AU34) - doczekaliśmy się godnego następcy Daniela Bruda w naszym klubie Garguła (ŁG10) - parodysta, paralityk, stojanow, zblazowany typ poznawiony ambicji, wolny, zero dryblingu, skrzydłowy z niego taki jak (od...się... ok?) Emmanuel Sarki (ES11) - wzorowe pozorowanie gry. Serge Branco sie przypomina. No i Manu do zobaczenia jutro we Franie, na pewno bedziesz jak zwykle, tylko nie badz zyla i podziel sie tymi znizkami na barze, z których tak ochoczo korzystasz. Maciej Jankowski (MJ7) - przyjecia to sie uczyl od RB9 chyba. Schowany, niewidoczny, spięty jak ja gdy jadę MPK bez biletu. Złe decyzje, niecelne podania, piękny strzał do pustej bramki dwa metry obok. I pomyśleć, że taki typ zarabia ciężkie pieniądze za to co robi. Z 18 metrów nie potrafić tarfić w 7 metrowy biały prostokąt. U Frania widzę kolejny pozorant po ŁG10 z abonamentem na grę. I bramka tu nic nie zmienia w tym tragicznym występie. Rafał Boguski (RB9) - o dziwo dziś mi się chyba podobał najbardziej ze wszystkich. Dopóki miał siłę coś próbował na miarę możliwości i nawet kilka podań mu wyszło. Od ludzi ze stwierdzoną grupą inwalidzką po prostu nie można wymagać zbyt wiele. Zając na siłownię w tej chwili, oczywiście wejście jak najbardziej na plus. Osobny akapit dla Frania. Franiu kochany, nie wiem jak cie tam w Raichu uczyli, ale w oficjalnych rozgrywkach piłkarskich pod auspicjami Uefy, możesz Pan zrobić 3 zmiany. Słownie trzy. Nie jedną. Skoro widzisz Pan, że Piast Gliwice to najgorsza drużyna, która grała przy Reymonta od czasów WIT Georgii Tbilisi, której to gola strzelił nawet taki prawdziwek jak Temple Omeonu (gimby nie znajo) i widzisz pan że RB9 od 60 minuty nie ma sił na poprawienie swojej, inspirowanej chyba Markiem Mostowiakiem, fryzury, a co dopiero na grę w piłkę, to połącz Pan te fakty i wpuść pan Lecha, Wójcika, kogokolwiek. Adrian Klepczyński to nie Philipp Lahm. Franiu jak nie z takim Piastem to z kim ? Moze by jakichś alternatywnych rozwiązań poszukać na wypadek kontuzji, przetestować, chociaż na 5 minut? Oczywiście wiem, że wymaganie od Pana jakichkolwiek bardziej złożonych procesów myślowych to dość karkołomne zadanie, ale za przeprowadzanie zmian nie ma kar finansowych. Ja wiem, że młodym "trzeba powiedzieć jak mają grać", nie to co RB9, ŁG10, MJ7 - "oni wiedzą jak mają grać i nie trzeba im nic mówić", ale Franiu, tu Cię pewnie zaskoczę, za to Ci także płacą. No i nie zapomnij podać składu na Amicę już jutro! Grunt to utrzymać rywalizację w zespole i utrudnić zadanie przeciwnikowi. Jose Mourinho i jego mind-games, mogą się schować przy takim wiruozie trenerki jak Ty Franiu!
Ostatnio edytowane przez FraMat : 29.07.2014 o godz. 09:35.
![]()
Some people think football is a matter of life and death. I assure you, it s much more serious than that. Bill Shankly
Listen fucking stars - you're breaking our hearts!! |
|
|
|
Senior Member
Od: 02.2008
Skąd: R22 Krk Południe
Offline |
#110
|
|
Najfajniejszy w tym "widowisku" był reporter Radia Kraków ,który w komentarzu pomeczowym stwierdził że pozytywem była ....publiczność. Spokojna ,ale żywiołowo reagująca zrywami w dramatycznych momentach ,no i naliczył aż 7 tys.
![]()
Jeśli ktoś nie rozumie, w jakim klubie gra i dla kogo, to niech stąd lepiej odejdzie i nie zawraca głowy - mówi ostro były piłkarz "Białej Gwiazdy", MAREK MOTYKA
|
|
|
|
Senior Member
Od: 06.2003
Skąd: Stamtad ,gdzie nikt jeszcze nie dotarl :)
Offline |
#111
|
|
No nie nie nie...
Panowie przestańcie mi robic z 30 letniego Boguskiego DP... Tylko u nas takie rzeczy Gagułka w wieku 33 lat znalazł nowa pozycje to i Bogus znajdzie... Komedia tylko w Wiśle i tylko u Franciszka każdy może zagrac na każdej pozycji bo w sumie to żadna roznica... |
|
|
|
Senior Member
Od: 02.2013
Skąd: Kraków
Offline |
#112
|
|
Co do tekstu fialo, to nie zgodzę się z Buchalikiem. Przy bramce mógł zachować się lepiej, ale nie było to takie proste do wyjęcia. Miał fajne wyjścia a'la Neuer. W tej chwili to dla mnie taki sam piłkarz jak Misiek tzn. jest niezły jak na ekstraklape, ale ma wady itd.
|
|
|
|
Senior Member
Od: 05.2005
Skąd: Kraków
Offline |
#113
|
|
Niby mamy tego DP (Uryga), ale jednak nie mamy...
Nie wiem czy nie lepiej byłoby wrócić do klasycznego 4-4-2 z Gargulcem w środku, który miałby więcej zadań defensywnych i Semirem odpowiadającym za ofensywe. Skrzydełka Donald, Zając/Sarki i w napadzie Brożek z Jankowskim. A tak to w obecnym systemie upychamy każdego, gdzie się da. ![]() ![]() "Wszystko było zrobione rodzinnie, a rodziny nie powinno mieszać się z pracą zawodową" - Henryk Kasperczak |
|
|
|
Senior Member
Od: 06.2003
Skąd: Stamtad ,gdzie nikt jeszcze nie dotarl :)
Offline |
#114
|
"Panie Łukaszu na jakiej pozycji wspomina Pan swoja gre najlepiej" "Panie redaktorze,dobrze mi się gralo na srodku pomocy , pamietam tez mecze jako prawo i lewo-skrzydlowy.na defensywnym pomocniku tez się gralo.bywaly mecze ze gralo się fałszywego napastnika,gralo się tez ustawieniem 4-6-0 względnie na napastnika lotnego tzn. kto bliżej bramki ten napastnikiem..." |
|
|
|
Socios Wisła Kraków
Od: 06.2005
Skąd: z boiska
Offline |
#115
|
|
na najblizszej konferencji do Franka Smudy powinno zostac wystosowane pytanie : Czy jest Pan zadowolony z tego ze Radek Sobolewski został przez Pana odstrzelony?
odbiegając od tematu, ktos wie co sie dzieje z Bunoza i Miskiewiczem? ![]()
cały nasz chuligański trud tobie ukochana ojczyzno
![]()
|
|
|
|
Senior Member
Od: 06.2013
Offline |
#116
|
|
^^ Nie pojawiła się żadna informacja by znaleźli nowe kluby. Transfermarkt podaje że są wolnymi zawodnikami.
|
|
|
|
Junior Member
Od: 07.2014
Offline |
#117
|
|
Straszny występ Wisły, nie rozumiem ani ustawienia zespołu ani wyborów personalnych. A najgorsze jest to że przeciwnik wcale nie zawiesił poprzeczki zbyt wysoko (więcej: http://wislakrakowtaktycznie.blogspo...iza-meczu.html)
|
|
|
|
Senior Member
Od: 07.2013
Skąd: Nowhere
Offline |
#118
|
|
W sumie odejścia Bunozy ani trochę nie żałuję. Przez te 4 lata gry w Wiśle dobre występy tego piłkarza można policzyć na palcach jednej ręki. Były mecze, gdzie grał wręcz tragicznie dając się ogrywać przeciwnikom jak dziecko. Na razie, co pokazał wczorajszy mecz Sadlok godnie go zastępuje. Mam nadzieję, że z biegiem czasu będzie coraz lepszy i bardzo szybko zapomnimy o Bunozie. Miśkiewicza można, a nawet trzeba było zostawić. Na ten moment na wypadek wypadnięcia z gry Buchalika nie ma bramkarza zdolnego do gry na poziomie Ekstraklasy. Bieszczad nawet w rezerwach blado się prezentował, a Zając, to jednak niewiadoma, poza tym znając życie Smuda w życiu nie dałby mu szansy w jakimkolwiek meczu o stawkę.
![]() ![]() W moim sercu jedna wiara, jeden klub, jedno bicie, Wisła Kraków ponad życie!!! ![]() |
|
|
|
Senior Member
Od: 06.2007
Offline |
#119
|
|
@Smuga, myślę, że w przypadku absencji Buchalika na bramce prędzej wystawiony zostanie Rafał Boguski, niż którykolwiek z tych przez Ciebie wymienionych.
|
|
|
|
Banita
Od: 07.2014
Offline |
#120
|
A to, że nie ma siły po 60 minutach można różnie interpretować. Jak ktoś biega i walczy to się męczy zwłaszcza kiedy reszta statystuje. |
|
|

|
||||||
![]() |
| Narzędzia tematu | |
| Tryby wyświetlania | |
|
|