The White Star Division - Wisła Kraków


Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Inne > Hyde Park (moderowane)
Nazwa użytkownika
Hasło


Hyde Park (moderowane) Pokój również moderowany, jednak tu nie trzeba mówić o piłce nożnej i kibicowaniu. Chcecie pogadać o czymś "niepiłkarskim" - wejdźcie tutaj.

Odpowiedź
 
Narzędzia tematu Tryby wyświetlania
Arapaho
Senior Member
 
 
Od: 06.2004

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#1
Stary 09.04.2014, 21:26
Kroq napisał(a):Wyświetl post
Tylko jedno mi tu nie pasuje – skoro jesteśmy nasyceni agenturą rosyjską to dlaczego tak z tą Rosją wojujemy i to tak szerokim frontem? Czy aby to nasycenie agenturą nie pochodziła bardziej z zachodu niż wschodu ? Bo wtedy „zrozumiałe" byłoby rzucanie Polski na pierwszy front i w ogóle postawa Polski wobec Ukrainy.
kroq - nie MY wojujemy - tylko wojuje Radek i Donek. A leci na konto całej Polski. Jak wiemy chyba wszyscy Radkowi bardzo blisko do Stanów (jak to się pisze ...?Applebaum ... ) a Donkowi do Berlina . I chcą coś chłopaki ugrac dla siebie i dla pewnej partii (przypomnij komu sondaże pofrunęły w górę? )
Agenci Moskwy są u nas gdzie indziej i oni narazie nami się nie zajmują - na to pewnie przyjdzie pora.

ps.Siemoniak dzisiaj rozwiał moje złudzenia. System antyrakietowy będziemy brali z zachodu ( USA,Izrael,Wlochy lub jakies konsorcjum niemiecko-hiszpańsko-włoskie) , śmigłowce - podobnie (niewązne kraje i tak nie Polskie) . Coś tam niby ma być w warunkach typu montaż u nas . Jednak tylko to potwierdza że nic się nie nauczyli i nie zamierzają nic produkowac własnego i rozwijać własnych technologi.
Ostatnio edytowane przez Arapaho : 10.04.2014 o godz. 13:42.
...........................
– Panie marszałku, a jaki program tej partii?
– Najprostszy z możliwych. Bić ....y i złodziei, mości hrabio.
Opis: rozmowa hrabiego Skrzyńskiego z Piłsudskim na temat możliwości założenia przez Piłsudskiego partii politycznej
Odpowiedz cytując
emj10
Senior Member
 
Od: 05.2006
Skąd: Opoczno/Warszawa

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#2
Stary 09.04.2014, 23:13
Arapaho napisał(a):Wyświetl post
kroq - nie MY wojujemy - tylko wojuje Radek i Donek. A leci na konto całej Polski. Jak wiemy chyba wszyscy Radkowi bardzo blisko do Stanów (jak to się pisze ...?Applebaum ... ) a Donkowi do Berlina . I chcą coś chłopaki ugrac dla siebie i dla pewnej partii (przypomnij komu sondaże pofrunęły w górę? )
Agenci Moskwy są u nas gdzie indziej i oni narazie nami się nie zajmują - na to pewnie przyjdzie pora.

ps.Siemoniak dzisiaj rozwiał moje złudzenia. System antyrakietowy będziemy brali z zachodu ( USA,Izrael,Wlochy lub jakies konsorcjum niemiecko-hiszpańsko-włoskie) , śmigłowce - podobnie (niewązne kraje i tak nie Polskie) . Coś tam niby ma być w warunkach typu montaz u nas . Jednak tylko to powtierdza że nic się nie nauczyli i nie zamierzają nic produkowac własnego i rozwijac własnych technologi.
Radkowi raczej bliżej do Brytyjczyków niż do Jankesów. W Afganistanie, gdy biegał z Kałachem przeciwko Ruskim MI-6 odgrywało znaczącą rolę na linii frontu radziecko-natowskiego w tej części świata.


Nie bez znaczenia jest też to, że Radek jak absolwent renomowanej uczelni brytyjskiej pisał opracowania dla Institute for European Defence and Strategic Studies (IEDSS).

Mianowicie chodzi mi o tą broszurkę dobrze znanego nam autora:
http://www.amazon.com/Moscows-Afghan.../dp/090796785X

Niby zwykłe organizacja, ale nie przyczepiłbym się do Radka, gdyby nie opinia jednego z szefów tej organizacji, która de facto świadczy, że to był think-thank SIS.

Trochę teorii spiskowych i faktów na temat tej organizacji.
http://pinkindustry.wordpress.com/th...tegic-studies/

Perełka z powyższego.
Cytat:
Michael Mates, then chairman of the Commons select committee on defence, argued in a 1989 IEDSS publication that “selected Soviet spy operations in Britain should be exposed by the Government in order to increase popular sympathy for the security services.” (20) Mates quotes a contractor used by MI6 to bug the Soviet trade mission in London, who claimed that KGB agents at the London School of Economics scan students for “pro-Soviet sympathies and weaknesses which might be exploited in later life.” The pamphlet which acknowledged that Britain’s secret services are subject to ‘the most cursory political control’ rejected parliamentary scrutiny of SIS activities, along the lines of US congressional committees, as being vulnerable to leaks that would jeopardise intelligence cooperation with Britain’s allies. Mates suggested reviving the Foreign Office Information Research Department; the IEDSS member and former head of the IRD, Ray Whitney, collaborated on the pamphlet — and there are a number of connections between IRD (and the related Congress on Cultural Freedom) and the IEDSS’s advisory board—most of whom are members of IRD and/or CCF. In a review Mates is quoted as stating that, “for groups like CND, it is easier to infiltrate them rather than to penetrate the Kremlin” a truism that seems sufficient for the purpose of comparing both to elide both.(21)
Jakieś pytania?


PS. Pewnie się zdziwisz, ale zgadzam się z tym co napisałeś i zacytowałeś ws. sytuacji z zaopatrzeniem w gaz na Ukrainie. Pewnymi niuansami są oczywiście rola jaką odegra Polska w tej sprawie i to jak będzie z dnia na dzień i z tygodnia na tydzień zmieniać zakres posiadanego terytorium przez Ukrainę, ale to nie zależy ani ode mnie, ani od Ciebie i czas pokaże, w którą stronę to wszystko pójdzie.

PS2. Co do zbrojenia nie widzę innego wyjścia skoro nawet Ruskim nie płacimy od 25 lat za licencje to mielibyśmy stworzyć coś własnego, albo na zachodniej licencji? Nie w tej epoce
Odpowiedz cytując

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Inne > Hyde Park (moderowane)

Odpowiedź
Narzędzia tematu
Tryby wyświetlania

Zasady wysyłania postów
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Włączony
MordkiWłączony
[IMG] code is Włączony
HTML code is Wyłączone

Skok do forum


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 00:56.