
|
|||||||
| Wisła Kraków - piłka nożna Tutaj możesz spokojnie i rzeczowo porozmawiać o wszystkich tematach związanych z "Białą Gwiazdą". Pokój z założenia zawierać ma tematy dotyczące drużyny. |
![]() |
|
|
Narzędzia tematu | Tryby wyświetlania |
|
Guest
|
#91
|
|
Żadnej zmiany nie będzie, zapomnijcie. Skąd wezmą kasę na kogoś nowego?
|
|
|
|
Senior Member
Od: 05.2005
Skąd: Kraków
Offline |
#92
|
|
Może byś i znalazł, ale raczej brakowałoby kasy na odszkodowanie dla Smudy. Nie ma co marzyć o innym trenerze przez najbliższe sezony.
|
|
|
|
Senior Member
Od: 07.2006
Offline |
#93
|
|
Burliga powinien być na prawej pomocy wystawiany uważam bo większy z niego pożytek w ofensywie jest
|
|
|
|
Senior Member
Od: 06.2011
Offline |
#94
|
|
Problemem jest to, że wszyscy środkowi pomocnicy (ofensywni) mają podobne jak nie takie same zalety i mankamenty - przede wszystkim brakuje im szybkości, wyjścia na pozycje etc., w tym systemie w jakim obecnie gramy widać to bardzo dobrze. Jeżeli do tego dodamy brak skrzydłowych i napastnika to trudno myśleć o sukcesach. Pan Bednarz zapomniał, że poza walką z bandytami na stadionie jego głównym zadaniem jest budowa zespołu a zimowe okienko transferowe to kryminał. Zatrudnienie obu Brożków również nie przysłużyło się drużynie, widać dlaczego bracia nie zrobili karier na zachodzie bo nawet podstaw piłkarskiego abecadła nie opanowali w stopniu zadowalającym. Jak zawodnik ma kontuzje czy problemy ze zdrowiem innego rodzaju niech trener da pograć innym zwłaszcza, że nie widać obecnie wielkiej różnicy kto gra w pierwszym składzie bo większość jest pod formą. Ten zespół przy obecnym składzie personalnym odpadłby w I rundzie kwalifikacji do jakichkolwiek rozgrywek pucharowych w Europie. A co do trenera Smudy, efekt nowej miotły przestał działać i drugi okres przygotowawczy spartolony standardowo.
|
|
|
|
Senior Member
Od: 05.2012
Offline |
#95
|
|
|
Senior Member
Od: 04.2004
Skąd: ze skorupy
Offline |
#96
|
![]() ![]()
"...morał: rób dobrze innym, Tobie też ktoś zrobi..."
|
|
|
|
Senior Member
Od: 04.2004
Skąd: Staszów
Offline |
#97
|
|
Też nie wiem o co chodzi i kto im nagle zabronił wygrywać, bo nie uwierzę, że nagle zapomnieli jak się piłkę kopie. Wyniki z jesieni to nie przypadek.
|
|
|
|
Senior Member
Od: 06.2011
Skąd: z podziemia
Offline |
#98
|
|
Strzały celne na bramkę przeciwników zawodników Wisły Kraków w tej rundzie:
- z Piastem: 2 (w tym karny Garguły) - w derbach: 10 - z Lechią: 3 - z Ruchem: 2 - z Legią: 4 - z Zawiszą: 2 - z Zagłębiem: 2 - z Widzewem: 2 Średnio wychodzi trochę ponad 3 celne strzały na mecz, z czego tą statystykę wyraźnie zawyża mecz derbowy. Smuda "błysnął" przed meczem wypowiedzią nt. Iwana, później "błysnął" składem meczowym sadzając na ławce Sarkiego, który jest chyba najlepszym naszym zawodnikiem w tej rundzie, a Chrapka przesuwając na bok pomocy. W środku pola jeden wielki chaos, Paweł Brożek dalej bez formy, ale trudno żeby ją szybko odzyskał jak dostaje tyle podań w trakcie meczu co kot napłakał. Tylko prezes cooper zadowolony bo nie musi płacić premii. No i na trybunach sielanka ![]()
"Czuć się w klubie swoim, jak w domu ojczystym, oddychać pełną piersią, podkreślać na każdym kroku swój czysto-narodowy, a w czasach zaborczych także niepodległościowy charakter"
![]() |
|
|
|
Socios Wisła Kraków
Od: 10.2010
Skąd: Pernambuco
Offline |
#99
|
|
teoria spiskowa nr 1.
Wisła poprostu nie chce grać w pucharach. Zajmiemy bezpieczne 4-5 miejsce tak żeby dostać jak największą kasę ale tak żeby nie grać w pucharach. Czemu? Nie ma kasy na transfery, nie ma kasy na podróże Wniosek - puchary się nam nie opłacają w tej chwili z takim składem |
|
|
|
Senior Member
Od: 05.2012
Offline |
#100
|
Mam nadzieje ze chociaz oddaja te mecze za kase i nie sa skonczonymi frajerami. A tak powaznie, to za taka nawet rozkminke nalezy sie w........ Miejsca w europejskich pucharach mozna sie zrzec na rzecz innego zespolu z naszej Ekstraklasy. |
|
|
|
semper fi
Od: 09.2003
Skąd: TYNIEC
Offline |
#101
|
Likwidacja stanowiska z przyczyn ekonomicznych ![]() Jak to robią firmy i to wielkie korporacje - zwalniają gościa na stanowisku "support specialist" a zatrudniają drugiego co robi to samo ale nazywa się dajmy na to "project associate" Zatrudnimy gościa na stanowisko "wsparcie piłkarzy" - nie musi być trenerem ![]()
MOMENT OF TERROR IS THE BEGINNING OF LIFE
|
|
|
|
Member
Od: 09.2006
Offline |
#102
|
|
Ludzie wygraliśmy najważniejszy mecz w tej rundzie ! Tym się cieszmy . I na 7 nie przegraliśmy a miały być bęcki . A podejście naszych grajków do ostatnich meczy to już inna sprawa . Jazda na dupach się skończyła więc robią to nasi przeciwnicy i to na nas wystarcza ( smutne ale prawdziwe ) .
|
|
|
|
Socios Wisła Kraków
Od: 06.2005
Skąd: z boiska
Offline |
#103
|
Wtedy mamy jeden mecz więcej u siebie, więc odpadają koszta wyjazdu ![]() ![]()
cały nasz chuligański trud tobie ukochana ojczyzno
![]()
|
|
|
|
Senior Member
Od: 08.2003
Skąd: Kraków
Offline |
#104
|
|
W Polsce nie trenuje się piłkarzy. Chodzi mi o to, że wśród trenerów i piłkarzy nie ma nawyku trenowania od najmłodszego. Brak treningu to coś normalnego. U nas wygląda to tak, że przychodzi trener i daje piłkarzom do pieca, a oni z racji nieprzyzwyczajenia do wysiłku przestają grać w piłkę. Nieprzyzwyczajone organizmy reagują źle, a z zewnątrz wygląda to, że zajechani piłkarze za karę zwalniają trenera-kata. Przychodzi nowy trener brat-łata, który zjeżdża z obciążeniami, piłkarze łapią świeżość, wygrywają 2-3 mecze, nabierają rozpędu i w miarę przyzwoicie plasują się w tabeli. Trener okrzyknięty jest znakomitym fachowcem, a w przerwie między sezonami daje piłkarzom "w palnik", ci przestają grać.... i tak się kółko zamyka.
Dlaczego Brożek jadł pizzę w Cichym Kąziku w poprzedniej rundzie, nie trenował i walnął 11 goli a teraz kopie się po czole? Donald Wilde Gurrier nakrywał czapką większość skrzydłowych, dopóki się nie dosta łw ręce polskiej myśli szkoleniowej? W polskiej lidze każdy może wygrać z każdym, trzeba tylko 10% taktyki, 10% przygotowania piłkarskiego (technicznego), 20% przygotowania mentalnego (jeżdżenie na dup.ie) i 60% przygotowania fizycznego (siła do biegania). Wiadomo nawet z gry podwórkowej, że jak jesteś zmęczony pod koniec meczu to łatwiej się można pomylić, piłka odskakuje, brakuje pół tempa do skończenia akcji, a obronie łatwiej o babola.... Czemu nasi nie grają w piłkę za granicą poza wyjątkami? Bo dostają w piz.dę i przestają grać w piłkę. Znam opowieści piłkarza polskiego, który na rozbieganie po meczu walił 400 metrów po piasku na plaży na czas. Franek Smuda nie jest złym trenerem, ale w piłkę grał Brożek, Guerrier i inni bez przygotowania fizycznego. On albo im dał za dużo, albo kompletnie przestrzelił z przygotowaniami. Dlatego przestał grać m.in. Małecki. Dla mnie nienormalne jest, że u nas nie ma trenera od przygotowania fizycznego, bo alfą i omegą jest jeden gość. Nie kwestionuję jego kompetencji w ogóle, ale przygotowania fizyczne "na nosa" mu nie wyszły, bo nie wierzę, że piłkarzyki olały mecz. Po prostu lepiej nie potrafią z takim wujowym depnięciem. No chyba, że Franek postanowił im dać w palnik licząc, że przez kilka sezonów nie zostanie zwolniony a piłkarze przyzwyczają się do dużych obciążeń, że tak sobie pozwolę zażartować. ![]()
Do what you mean and mean what you do.
|
|
|
|
Member
Od: 11.2005
Offline |
#105
|
|
To co zatraciliśmy w porównaniu do poprzedniej rundy to pressing. Pamiętam jak przecierałem oczy ze zdumienia podczas jesiennego meczu z Lechem, że drużyna potrafi tak zagrać. Teraz stoimy i czekamy co zrobi przeciwnik.
|
|
|
|
Senior Member
Od: 08.2007
Offline |
#106
|
|
Niebywałe jest to, co stało się w ostatnich 3 meczach. O ile porażkę z Zawiszą, z trudem, bo trudem ale przełknąłem, o tyle Lubin i Łódź są nie do przyjęcia. Skandal, ....a. Ale jeszcze bardziej niebywałe jest to, że mimo bilansu z ostatnich sześciu meczy: 0-2-4 i gole 4-9, jesteśmy wciąż na podium... o.O Oczywiście jutro Ruch nas może zrzucić, ale nie będę zaskoczony, jeśli Korona pokusi się o niespodziankę. Zresztą... chyba dla naszych realna jest wizja i chęć 4.miejsca po rundzie zasadniczej. I tak niemal pewnym jest, że przyjdzie nam jechać do Poznania, a żadna z ekip typu Ruch czy Pogoń nie wygeneruje takiej frekwencji jak... Legia, a to 4.miejsce nam Legię u siebie gwarantuje. I... przy realnym i to bardzo 8.miejscu Cracovii - derby na R22.
Szczerze to dla mnie frajerem rundy może zostać Górnik, który raczej przegra z Lechem, a Jagiellonia, Cracovia i Lechia mogą śmiało wygrać ostatnią kolejkę i zepchnąć Zabrze na 9.miejsce. |
|
|
|
Senior Member
Od: 05.2012
Offline |
#107
|
Druzyny które bazują na wygryzaniu trawy oraz jeżdzie na tyłkach po murawie ce..... jedno...nie potrafią grać w piłkę. Owszem, mozna wypluć płuca i wygrać, niwelując tym samym braki w technice czy umiejętnościach jednak w dalszej perspektywie wszystko okazuje się dzełem przypadku i uzależnione jest od chęci, biegania a nie gry w piłkę. Tak jak juz kiedys pisałem, Smuda nie ma pojęcia dlaczego przegrywa. tak jak nie miał pojęcia dlaczego wygrywał. Bazuje na farcie i tym co przyniesie los... *Broendby - Widzew 3-2 i tak leci na tym po dziś.
Ostatnio edytowane przez SharksiK : 06.04.2014 o godz. 22:11.
|
|
|
|
Senior Member
Od: 05.2012
Offline |
#108
|
Berg podobno nie katowal legionistow ( sami byli tym zaskoczeni ) w obozie zimowym tak jak wiekszosc fachowcow mysli szkoleniowej w polsce i jakos po warszawskiej druzynie nie widac zeby oddychali rekawami po 60 minutach , sory ale dla mnie Smuda byl jest i bedzie zawsze trenerem drwali z 1-2-3 ligi - po prostu Smuda zyje czasami Piechniczkowymi i dawaniem w dupslo az sie pozygaja w jakis Zakopanych albo innych "kurortach" , zero pomyslu na gre - ja to nazywam zero znajomosci pilki noznej- zero taktyki , jeden wielki chaos bazujacy tylk na drwalach ktorzy biegeaja dopoki nie padna , nie ma pomyslu, nie ma taktyki ...jedynie co go broni to ten cyrk w naszym klubie, brak 18 meczowej, brak kasy, brak organizacji, profesjonalnosc, brak wszystkiego - ale sam sie na to zgodzil wiec ma za swoje , kazdy szanujacy sie trener nie przyszedlby latem do naszego klubu, wiedzac co tu sie dzieje i jak to groteskowo wyglada |
|
|
|
Senior Member
Od: 08.2003
Skąd: Kraków
Offline |
#109
|
![]()
Do what you mean and mean what you do.
|
|
|
|
Senior Member
Od: 08.2003
Skąd: Kraków
Offline |
#110
|
![]()
Do what you mean and mean what you do.
|
|
|
|
Senior Member
Od: 09.2010
Offline |
#111
|
|
|
|
|
Senior Member
Od: 09.2007
Offline |
#112
|
|
Nad obecną grą należy spuścić zasłonę milczenia. O ile na jesień dało się to oglądać i widać było światełko nadziei na lepszą grę i tyle wiosna to dramat. Ostatni przyzwoity mecz odbył się w lutym w derbach.
![]()
"W meczach powinni dawać z siebie wszystko! Ze zmęczenia powinni rzygać, mdleć, z wysiłku narobić w spodnie, cokolwiek!"- ANDRZEJ IWAN
|
|
|
|
Member
Od: 08.2013
Offline |
#113
|
|
Patrząc na tą rundę dokładnie widać jak ważni w tym zespole są:
Boguski - jego gra irytuje, ale potrafi przytrzymać, rozegrać, zabrać piłkę, dograć Jovanovic - bez niego obrona jest po prostu źle ułożona i nie ma możliwości dobrego ustawienia. Do tego gramy bez napastnika, bo Brożek ma kontuzje i jego gra jest wręcz żenująca momentami. Obrona z Nalepą, Urygą i Brożkiem nadaje się na walkę o awans do ekstraklasy,a nie na puchary. Mnie ostatnie wyniki nie dziwią patrząc na nasz rozwalony kontuzjami skład. Do tego ratujemy się zawodnikami, którzy z jakiś przyczyn ostatnio byli bez formy zanim do nas przyszli (Stilic, Brożkowie, Dudka). To może się udać na krótką mete lub wtedy gdy nie ma kontuzji i kartek, a trener potrafi to wszystko skleić do kupy. W obecnej sytuacji nawet Smuda nie jest w stanie zrobić drużyny walczącej o tytuł z kadrą w składzie której mamy Nalepe, Uryge, gramy bez napastnika, obrona jest przymusowo źle zestawiona. Widać, że jest obecnie brak zrozumienia i chemi, która była w poprzedniej rundzie. No, ale z taką kadrą mieliśmy spadać, a jesteśmy na miejscu 3cim. W tabeli wygląda to bardzo dobrze. Dlatego ja nie rozpaczam oglądam i sercem liczę na poprawę chociaż rozum się śmieje patrząc na kadre i kontuzje. |
|
|
|
Senior Member
Od: 08.2007
Offline |
#114
|
|
|
Senior Member
Od: 09.2010
Offline |
#115
|
|
|
Senior Member
Od: 03.2004
Offline |
#116
|
|
Oraz to, że widać, że nasi kopacze też za bardzo nie chcą tego 3 miejsca i "kalkulują". Jak Ruch dzisiaj przegra, to będą jaja.
W takim wypadku to nawet konsumenci powinni odwrócić się na pięcie, no chyba, że lubią oglądać "Piłkarskiego Pokera" ![]() ![]() Jak zniszczyć Państwo wg Sun Tzu(„Sztuka wojny”): http://wolnemedia.net/polityka/instr...korzyc-narody/ |
|
|
|
Senior Member
Od: 06.2003
Skąd: Stamtad ,gdzie nikt jeszcze nie dotarl :)
Offline |
#117
|
|
Jeżeli ktoś wierzy w to ze nasi kopacze kalkulują które miejsce zajac to podziwiam...
|
|
|
|
Senior Member
Od: 03.2005
Skąd: North-east KR
Offline |
#118
|
Oni nic nie kalkulują, może poza tym jak zająć założone w centrali miejsce nie kompromitując się przy okazji za bardzo. Cienko im wychodzi.
Ostatnio edytowane przez Drozd : 07.04.2014 o godz. 13:07.
![]()
Hej Nasz TS !!
|
|
|
|
Senior Member
Od: 03.2004
Offline |
#119
|
![]() ![]() ![]() Jak zniszczyć Państwo wg Sun Tzu(„Sztuka wojny”): http://wolnemedia.net/polityka/instr...korzyc-narody/ |
|
|
|
Senior Member
Od: 11.2002
Offline |
#120
|
|

|
||||||
![]() |
| Narzędzia tematu | |
| Tryby wyświetlania | |
|
|