The White Star Division - Wisła Kraków


Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Inne > Hyde Park (moderowane)
Nazwa użytkownika
Hasło


Hyde Park (moderowane) Pokój również moderowany, jednak tu nie trzeba mówić o piłce nożnej i kibicowaniu. Chcecie pogadać o czymś "niepiłkarskim" - wejdźcie tutaj.

 
 
Narzędzia tematu Tryby wyświetlania
Prev Poprzedni post   Następny post Next
el Nuero
Senior Member
 
 
Od: 02.2009
Skąd: Białystok - Rzym

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#11
Stary 17.03.2014, 10:29
Naszym sąsiadom Czechom poczucie humoru dopisuje, tylko co z tego. O ile cała układanka jest prawdziwa, to w sprawie Ukrainy Polska wychodzi na największych naiwniaków. I tak na 1. kwartał 2014 roku mamy:
- Austria sprzedaje Rosji mięso i ma w nosie gadanie o embargach;
- Francja sprzedała Rosji 4 okręty "Mistral" i nie zamierza przestać sprzedawać uzbrojenia do Rosji;
- Rurociąg podbałtycki Gazpromu dalej transportuje gaz do Niemiec. Oczywiście Niemcy nie są zbyt wielkim "orędownikiem" maksymalnych sankcji względem Rosji;
- Włosi porozumieli się z Rosjanami (ENI + Gazprom) w sprawie budowy gazociągu południowego przez Morze Czarne;
- nawet nasze bratanki z Węgier podpisują z Rosjanami umowę w sprawie energetyki jądrowej;
- również Chiny nie stoją Rosji w gardle, preferując wstrzymanie się od głosu w Radzie Bezpieczeństwa. Co więcej, lata 2014-15 zostały ogłoszone czasem "intensywnej wymiany".

Wychodzi na to, że duże i małe kraje wokół nas bardziej cenią własny interes, niż sytuację na Ukrainie. Tym bardziej szkoda, że polskojęzyczni politycy (czy są propolscy - hmmm?) pchają się do ogródka sąsiadów, w ogóle nie dbając o Polaków. Jak nam podziękują Ukraińcy? Kolejnym pomnikiem Suchewycza/Bandery/itp.? Likwidacją ustawy językowej ws. mniejszości? Żądaniem przekazania im Przemyśla? A może wysadzą rurociąg gazowy, na czym stracimy wszyscy?

Szkoda, że obecna histeria poprawności politycznej wręcz nie pozwala powiedzieć, że Tusk, Sikorski i spółka powinny NAJPIERW dbać o sprawy polskie. Inne kraje dbają o siebie, i lepiej na tym wychodzą. A jak wychodzi Polska na "przyjaźni" z Ukrainą. Przed 1939 r. Ukraińcy mieli w Polsce sieć szkół, związki (również polityczne) i... podziękowali nam Wołyniem. Jak podziękują teraz? Obawiam się, że jeśli sprawy pójdą w złym dla nich kierunku, winna za wszystko będzie Polska. Z drugiej strony dostajemy w łeb od Ruskich (embargo na mięso). Doprawdy nie wiem, co jeszcze głupiej można było zrobić. Hellou, czy jest u nas jakiś klasowy propolski polityk, czy tylko chłopcy w krótkich majtkach, których można przepędzić byle wystrzałem z korkowca?
„Chłop pańszczyźniany pracował dla pana feudalnego na początku XVI wieku 52 dni w roku, a później 104 dni. I to był feudalny wyzysk. My na początku XXI wieku pracujemy dla Najjaśniejszej Rzeczypospolitej 164 dni. I to jest sprawiedliwość społeczna” ( R. Gwiazdowski)
Odpowiedz cytując

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Inne > Hyde Park (moderowane)

 
Narzędzia tematu
Tryby wyświetlania

Zasady wysyłania postów
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Włączony
MordkiWłączony
[IMG] code is Włączony
HTML code is Wyłączone

Skok do forum


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 17:00.