
|
|||||||
| Wisła Kraków - piłka nożna Tutaj możesz spokojnie i rzeczowo porozmawiać o wszystkich tematach związanych z "Białą Gwiazdą". Pokój z założenia zawierać ma tematy dotyczące drużyny. |
![]() |
|
|
Narzędzia tematu | Tryby wyświetlania |
|
WISŁA KRAKÓW
Od: 06.2008
Skąd: Reymonta 22
Offline |
#1
|
VS. ![]() Witam, przed nami już 24. kolejka T-Mobile Ekstraklasy w której podopieczni Franciszka Smudy na wyjeździe zmierzą się z gdańską Lechią. Nasi bracia w poprzedniej kolejce dość gładko i niespodziewanie wygrali na wyjeździe w Bydgoszczy 3:0. Biało - Zieloni po 23 spotkaniach plasują się na 9 pozycji z dorobkiem 30 oczek. Biała Gwiazda natomiast nadal okupuje drugą lokatę z przewagą 5 punktów nad chorzowskim Ruchem. Historia spotkań pomiędzy Lechią Gdańsk a Wisłą Kraków: Sezon 2006/07 Brak spotkań. Sezon 2007/08 Brak spotkań. Sezon 2008/09 23 maja 2007, Lechia Gdańsk - Wisła Kraków 2:4, Paweł Buzała 1,Karol Piątek 64 (k) - Paweł Brożek 49, Marek Zieńczuk 77, Wojciech Łobodziński 81,86 Sezon 2009/10 13 września 2009, Lechia Gdańsk - Wisła Kraków 0:1, Patryk Małecki 60. Sezon 2010/11 8 maja 2011, Lechia Gdańsk - Wisła Kraków 0:3, Tsvetan Genkov 17, Andraż Kirm 30, Michaił Sivakov 87. Sezon 2011/12 3 marca 2012, Lechia Gdańsk - Wisła Kraków 0:2, Kew Jaliens 2, Dudu Biton 40 (k) Sezon 2012/13 1 kwietnia 2013, 16:00, Lechia Gdańsk - Wisła Kraków 0:0 Meldunek z Gdańska. Nasi bracia zaczęli rundę wiosenną od porażki przed własną publicznością z rewelacyjną Pogonią Szczecin 2:3. Tracąc bramkę grając z przewagą jednego zawodnika. W ostatniej kolejce podopieczni Michała Probierza w pełni zrehabilitowali się za wpadkę, wygrywając na wyjeździe 3:0 z beniaminkiem Zawiszą Bydgoszcz. Trzy bramki w tym spotkaniu zdobył Patryk Tuszyński, który powoli wyrasta na lidera linii ataku. Lechia zajmuje aktualnie 9 pozycję z dorobkiem 30 oczek. Idzie nowe w Gdańsku? Podczas przerwy zimowej w Gdańsku doszło do zmiany właściciela. Dotychczasowy właściciel Andrzej Kuchar sprzedał swoje udziały w gdańskim klubie konsorcjum szwajcarsko- niemieckiemu. Od początku zaczęto wprowadzać nowe standardy a do Gdańska zaczęli trafiać nowi zawodnicy tacy jak Maciej Makuszewski, Paweł Stolarski czy Zaur Sadajew. Jak będzie wyglądała nowa Lechia przy nowych właścicielach? Wszystko się okaże już w najbliższym czasie, życzymy braciom aby w końcu nadszedł dla nich lepszy czas i ''Biało-zieloni'' na stałe zagościli w górnej części tabeli. Kto straszy w Gdańsku? Przeglądając skład gdańszczan, naszą uwagę przykuje kilka nazwisk. M.in Paweł Stolarski, który zamienił Wisłę na Lechię aby mieć możliwość częstszych występów i rozwoju piłkarskiego, co tu dużo komentować Paweł w dwóch pierwszych spotkaniach nawet nie znalazł się w meczowej kadrze. Michał Probierz swój zespół stara się opierać na młodych zawodnikach i odważnie wprowadza ich do pierwszego składu: Wojciech Zyska, Rafał Janicki czy Paweł Dawidowicz są tego doskonałym przykładem do tego oczywiście są zawodnicy doświadczeni tacy jak Jarosław Bieniuk, Paweł Buzała, Piotr Grzelczak czy Mateusz Bąk. Wszystko to tworzy mieszankę młodości z doświadczeniem jednak widać że młodzi zawodnicy czasem nie są w stanie udźwignąć presji związanej z wynikiem. Dobry nastroje na Reymonta! O dobre nastroje zadbali piłkarze, którzy najpierw dali swoim kibicom powody do radości odnosząc pierwsze zwycięstwo na wyjeździe od sierpnia 2013 roku. A poprawili je jeszcze bardziej odnosząc zwycięstwo w derbowym pojedynku z Cracovią! Nie jest źle ale dobrze też nie. Trzeba uczciwie przyznać, że w obu tych spotkaniach Wiślacy zaprezentowali się znaczenie poniżej oczekiwań ale mimo wszystko byli w stanie w każdym ze spotkań zainkasować komplet punktów. Należy mieć nadzieję, że jak ta długo oczekiwana świeżość nadejdzie to Wiślacy będą prezentować się jeszcze lepiej. Dobrze zaczyna funkcjonować nasza druga linia, nadal drugą młodość przeżywa Łukasz Garguła, który gra jak za dawnych lat w GKS-ie Bełchatów. Czy to naprawdę dobra forma Guły czy zbliżający się 30 czerwca powoduje, że ofensywny pomocnik Białej Gwiazdy błyszczy? Coraz lepiej z zespołem rozumie się również Semir Stilić, który w Derbach zaliczył bramkę oraz asystę, więc jak na drugi mecz to trzeba przyznać że wygląda bardzo dobrze. Nie poznaliśmy jeszcze możliwości piłkarskich Daniela Klaricia, który póki co mecze swoich kolegów ogląda z wysokości trybun lub ławki rezerwowych. Brak Burligi szansą dla Dariusza Dudki? Jak już każdy z was wie, w najbliższych spotkaniach Franciszek Smuda nie będzie mógł skorzystać z usług Łukasza Burligi, który został ukarany 12 żółtą kartką w sezonie i będzie musiał pauzować dwa spotkania. Ze wstępnych zapowiedzi naszego trenera wygląda na to, że do pierwszego składu wskoczy Dariusz Dudka, który od niedawna trenuje z zespołem. Być może szansę pokazania się dostanie Patryk Fryc, o tym jednak kto ostatecznie zastąpi Łukasza zadecyduje tydzień treningów oraz sztab szkoleniowy. Uwaga na kartki! Grono zagrożonych absencją w następnym meczu powiększyło się niestety po Derbach o kolejnego zawodnika, do Ostoi Stjepanvicia, Donalda Guerriera oraz Arkadiusza Głowackiego dołączył Piotr Brożek. Terminarz XXIV kolejki T-Mobile Ekstraklasy: 28.02.2014 (piątek) 18:00 Ruch Chorzów - Widzew Łódź 20:30 Lechia Gdańsk - Wisła Kraków 01.03.2014 (sobota) 15:30 Górnik Zabrze - Korona Kielce 18:30 Lech Poznań - Piast Gliwice 02.03.2014 (niedziela) 13:00 Cracovia - Śląsk Wrocław 15:30 Zagłębie Lubin - Zawisza Bydgoszcz 03.03.2014 (poniedziałek) 18:00 Podbeskidzie Bielsko - Biała - Pogoń Szczecin Tabela po 23. kolejkach: ![]() ![]() W samym sercu trybun, w jego centrum, pojawiło się w piątkowy wieczór słowo pasja. Określenie, które najdobitniej tłumaczy to dlaczego większość z nas pojawia się na Reymonta, choć nie ma wyników, działań marketingowych, czy drużyny, z którą chcielibyśmy w pełni się utożsamiać.
Kraków, 9 marca 2012. ![]() |
|
|
|
Senior Member
Od: 06.2009
Offline |
#2
|
|
myśle że Lechia będzie dla nas gościnna i wygramy skromnie 0-1. Co do kartek to zapewne z ruchem sie posypią i do Warszawy pojedziemy w mooocnoo okrojonym składzie....
|
|
|
|
Socios Wisła Kraków
Od: 08.2008
Offline |
#3
|
|
Ogladalem meczyk Lechii i mimo wygranej 0:3 bardzo slabo wygladali.. Ta ekipa potrzebuje innego trenera. Mysle ze spokojnie powinnismy wygrac 0:1 lub 0:2 nie sadze zeby Lechii udalo sie zdobyc bramke. Czekam z niecierpliwoscia na ten mecz
![]() ![]() |
|
|
|
Junior Member
Od: 02.2013
Offline |
#4
|
|
maja 4 dni do meczu z nami wiec będą wolniejsi, nasi leca do Gdańska samolotem wiec od 1min grac szybko i do przodu
![]() |
|
|
|
Senior Member
Od: 06.2009
Offline |
#5
|
|
W Lechii za kartki pauzują Wiśniewski i Oualembo. Za tego drugiego zapewne zagra Stolarski. Nie mam nic przeciwko, zeby Sarki i Donald na zmianę zrobili mu niezłą karuzelę.
Ostatnia kolejka była grana pod nas. Tylko nieRuchawi zapunktowali z tych co są za nami. Ogolnie dobrze nam sie gra na Lechii więc pasuje podtzrymać dobrą passę i siedzieć na plecach Legii. |
|
|
|
Senior Member
Od: 12.2002
Skąd: z dołu tabeli
Offline |
#6
|
|
Wypadałoby wygrać i utrzymać dystans do Legii. Chętnie zobaczyłbym jakieś roszady na skrzydłach, wątpie, że da się zagrać gorzej niż Sarki i Guerier ostatnio.
Ostatnio edytowane przez Patryko : 25.02.2014 o godz. 10:34.
|
|
|
|
WISŁA KRAKÓW
Od: 06.2008
Skąd: Reymonta 22
Offline |
#7
|
|
Wszystko spoko, tylko realnie kto?
![]() W samym sercu trybun, w jego centrum, pojawiło się w piątkowy wieczór słowo pasja. Określenie, które najdobitniej tłumaczy to dlaczego większość z nas pojawia się na Reymonta, choć nie ma wyników, działań marketingowych, czy drużyny, z którą chcielibyśmy w pełni się utożsamiać.
Kraków, 9 marca 2012. ![]() |
|
|
|
Senior Member
Od: 12.2002
Skąd: z dołu tabeli
Offline |
#8
|
|
Dudka lewa obrona, Fryc prawa, Pietia lewe skrzydło, Guerier/Sarki prawe (tutaj mimo wszystko skłaniałbym się ku Donaldowi).
Nowe warianty skrzydeł trzeba wypróbować przed meczem z Legią, nie wyobrażam sobie, abyśmy na skrzydłach zagrali z nimi tak jak z cracovią. |
|
|
|
Senior Member
Od: 03.2007
Offline |
#9
|
|
Tylko zwycięstwo Wisełko !!
![]() |
|
|
|
Senior Member
Od: 04.2009
Skąd: Krk
Offline |
#10
|
|
Szewczyk to póki co nie ten poziom,żeby w pierwszym składzie grać. Tak samo jak cała banda naszych zdolnych "juniorów" czyli Nalepa,Czekaj i Uryga.
Zapowiada się kolejny bardzo ciężki wyjazd i łatwo na pewno nie będzie.Ale jakby nie patrzeć to co w Gdańsku idzie nam nawet dobrze i wypadałoby tą passę podtrzymać. Ja liczę,że Brozio w końcu złapie świeżość bo jak sam podkreślał z żydkami czuł się juz dużo lepiej niż z Piastem. Oby w piątek już coś strzelił i 3pkt wróciły z nami... |
|
|
|
Banita
Od: 02.2004
Offline |
#11
|
|
Zawsze można zagrać bez nominalnych skrzydłowych, z zagęszczeniem środkowej strefy boiska (coś na wzór dawnego Milanu), a więc z Ostoją i Dudką na pozycji defensywnych pomocników oraz z trzema ofensywnymi pomocnikami: Chrapkiem, Gargułą oraz Stiliciem, którzy wymienialiby się pozycjami.
Biorąc pod uwagę, że mamy więcej dobrych alternatyw na obronie i na pozycji defensywnego pomocnika niż w ataku (brak możliwość gry na typowych dwóch napastników) i na skrzydłach, to pewnym pomysłem na grę (zwłaszcza na wyjazdach) byłoby właśnie zagęszczenie środka pomocy. W meczu z Piastem (w Derbach było to mniej widoczne, bo Garguła był na rezerwie) po wpuszczeniu wszystkich kreatywnych pomocników i dwóch skrzydłowych od razu na boisko okazało się, że brak jest równorzędnych zmienników na ofensywne pozycje, a więc wariant z troszkę defensywniejszą taktyką, aby móc coś zmienić w drugiej połowie może być przydatny z braku alternatyw na ofensywne pozycje na ławce rezerwowych. No chyba, że atakujemy w pierwszej połowie, staramy się za wszelką cenę prowadzić jedną, dwoma bramkami, a potem w drugiej połowie spokojnie kontrolować mecz (czego niestety brakuje w dalszym ciągu). |
|
|
|
Senior Member
Od: 03.2007
Offline |
#12
|
|
Ja uważam, że dalej powinniśmy wyjść z 'czarnymi' skrzydłami.
Chłopaki może nie w pierwszej formie, ale się uszarpią i robią wiatr, wymęczą obrońców, stoperzy muszą tych obrońców asekurować, nawet idąc bez piłki nasi skrzydłowi ściągają uwagę i się robi dziura w środku, w sam raz na ofensywne wejścia Stilicia czy Garguły. Jak zagęścimy środek to przeciwnik zrobi to samo i będzie brzydki mecz na 0:0. Raczej zły pomysł wg mnie. Z resztą Donald jest strasznie chimeryczny i potrafi sam wygrać mecz a potem odwalić kaszanę jak z pasami. Sarki jeśli poczuje zaufanie może grać dużo lepiej. Generalnie potencjał jest. A jak będzie zobaczymy, Smuda zadecyduje. On ich ma na codzień na treningach i wie najlepiej na co kogo stać.
Ostatnio edytowane przez s1mone : 25.02.2014 o godz. 00:41.
|
|
|
|
Senior Member
Od: 08.2010
Offline |
#13
|
|
Nie jestem przekonany co do Dudki na boku obrony, obawiam się, że szybszy skrzydłowy zrobi z niego wiatrak.
|
|
|
|
Member
Od: 01.2008
Offline |
#14
|
|
Glazik - chciałbym tak, aby Wisła wygrywała po 3:0 nic soba nie prezentujac
![]() Prędzej wygramy w Gdańsku niż z Ruchem u siebie, który jest ostatnio na fali. Co do skrzydeł, też macie takie wrażenie, że są to trochę jeźdźcy bez głów? P.S. Legia gra z Jagiellonią jakby ktoś nie doczytał w pierwszym poście ![]() |
|
|
|
Socios Wisła Kraków
Od: 05.2003
Skąd: Poznań - emigracja
Offline |
#15
|
|
Tak na wstępie to szacunek dla WISŁAZWE za świetne meczowe wstępniaki.
Co do zmian na bokach pomocy przydałyby się ale nie bardzo jest kim grać. Brożkowi dobrze idzie na boku obrony a lepsze jest wrogiem dobrego więc lepiej nie kombinować. Raczej w ramach testu na ostatnie pół godziny wpuścić na skrzydło Szewczyka (jeśli nie stracił na szybkości to na pomęczonego przeciwnika będzie ok). Skrzydła szału nie robią ale moim zdaniem ciągłym szarpaniem i bieganiem dają miejsce i możliwości dobrze biegającemu środkowi pomocy. |
|
|
|
Senior Member
Od: 10.2013
Offline |
#16
|
|
Moim zdaniem Sarki i Guerrier na skrzydła to pewniaki na 100% , co do obrony to tak jak jest z Burligę Dudkę wstawić
|
|
|
|
Koneser
Od: 07.2009
Skąd: Wschód
Offline |
#17
|
|
Zapomniałeś o meczu Legii z Jagiellonią, jak dla mnie najbardziej istotnym zaraz po naszym w następnej kolejce. Co do meczu to ciężki wyjazd. Może wpadnie jedna bramka tak jak w Gliwicach, na więcej nie ma chyba liczyć. Nie gramy jeszcze tak jakbyśmy tego oczekiwali, ale myślę że czas gra na naszą korzyść.
|
|
|
|
ANAJNARAB
Od: 05.2004
Skąd: od siebie
Offline |
#18
|
|
Wszystko zależy od tego czy ten kolejny tydzień spowoduje że nasi będą mieli więcej tej mitycznej świeżości czy znowu kolo 60 -70 minuty odetnie im prąd
![]()
|
|
|
|
Senior Member
Od: 04.2009
Offline |
#19
|
|
Wyjazd jest po to, żeby przywieźć z niego 3 punkty, a nie po to żeby ładnie grać. Musimy być skuteczni. To będzie mecz podobny do tego w Gliwicach. Wiele goli nie padnie. Szykuje się twarde spotkanie, nie wolno odstawić nogi w żadnej sytuacji. Ważne, żeby zagrać swoje, tak jak w meczu z Piastem, nie cofać się jak w jesiennych wyjazdach. Piastowi nie pozwoliliśmy na wile, z gry nie stworzyli sobie żadnej sytuacji, jedynie po rzucie wolnym. Tutaj trzeba zagrać wysokim pressingiem i cierpliwie liczyć na to,że naszym kreatywnym pomocnikom uda się wytworzyć jakieś sytuacje. Wiele ich nie będzie, dlatego trzeba strzelić co się tylko nadarzy.
Z gry skrzydłowych nie jestem zadowolony, ale trzeba przyznać, że w ogóle całe rozegranie nie funkcjonuje jak trzeba. Wymieniać ich nie ma na kogo, a robienie jakiś dziwnych rotacji w stylu przesuwamy Gułę i Stilicia na boki nie ma sensu. Ładnie odskoczyliśmy od Górnika i reszty, oni teraz grają z łatwiejszymi rywalami, więc pasowałoby utrzymać tą przewagę. |
|
|
|
Junior Member
Od: 07.2011
Offline |
#20
|
|
Stawiam, że Garguła wskoczy do składu kosztem Sarkiego. Ostoja zagrał nieźle, więc nie ma potrzeby sadzać go na ławce. Natomiast Sarki nie przekonuje nas, a co dopiero Frania, który od początku nie pała do niego sympatią. Był u niego niżej notowany niż Boguski, co wiele wyjaśnia.
Natomiast ja bym posadził Guerriera. Moim zdaniem słabo. Ale tutaj chodzi o świeżość. Wszyscy pamiętacie, co robił, kiedy przyszedł do nas jesienią. Na świeżości hasał i hasał. Robiąc nam grę na boku. Teraz jest trochę zajechany, jak wszyscy po przygotowaniach Frania, ale strach pomyśleć, co będzie, jak wrócą do siebie ![]() |
|
|
|
Senior Member
Od: 09.2007
Offline |
#21
|
|
Na wyjazdach ostatnimi czasy idzie nam jak po grudzie. Lechia także nie prezentuje rewelacyjnej formy, więc myślę, że remis będzie całkiem prawdopodobny.
![]()
"W meczach powinni dawać z siebie wszystko! Ze zmęczenia powinni rzygać, mdleć, z wysiłku narobić w spodnie, cokolwiek!"- ANDRZEJ IWAN
|
|
|
|
Socios Wisła Kraków
Od: 06.2005
Skąd: z boiska
Offline |
#22
|
|
Liczę że wygramy w Gdańsku. Probierz jeszcze nie ulepił drużyny a Nasz środek pola zjada środek pola Lechii przede wszystkim doświadczeniem nie wspominając o umiejętnościach.
![]()
cały nasz chuligański trud tobie ukochana ojczyzno
![]()
|
|
|
|
Socios Wisła Kraków
Od: 10.2010
Skąd: Pernambuco
Offline |
#23
|
|
Moze dostane zjebe, ale myślę, że Głowa powinien sie wykartkować przed meczem z legią, wolałbym, żeby nie zagrał z niebieskimi niz krawatami
|
|
|
|
Senior Member
Od: 08.2010
Offline |
#24
|
Eh, a pomyśleć, że niektórzy byli przeciwni powrotowi Arka ![]() |
|
|
|
Socios Wisła Kraków
Od: 11.2008
Offline |
#25
|
|
Lubimy grac z Lechia na wyjezdzie co potwierdzaja powyzsze statystyki. Lechia na ten moment wyglada lepiej od Piasta Gliwice zobaczymy jak teraz zaprezentujemy sie na wyjezdzie. St Yabol cos w twoim mysleniu jest ciezko byłoby gdyby Głowa nie zagrał w Warszawie chociaz z Ruchem tez łatwej przeprawy nie bedzie pozostanie nam trzymac kciuki za to by tej zołtej kartki nie dostał.
|
|
|
|
Senior Member
Od: 09.2005
Offline |
#26
|
|
Nie przegracie jutro u Nas.. Pskita znowu Wam dali
![]() ![]()
! LECHIA GDAŃSK & WISŁA KRAKÓW !
|
|
|
|
Guest
|
#27
|
|
Wszystko się może zdarzyć.
Mam nadzieję, że wrócimy z co najmniej remisem. |
|
|
|
Senior Member
Od: 08.2010
Offline |
#28
|
|
Na pewno nie będzie to łatwy mecz, ale powinniśmy dać radę.
Pomimo wysokiego zwycięstwa nad rozkojarzoną Zawiszą, gra Lechii niczym specjalnym się nie wyróżniała. Zwycięskiego składu się nie zmienia, no chyba, że się musi. Jak dla mnie Ostoja od początku. Ciekaw jestem prawej obrony, zwłaszcza gdyby to miałby być Dudka ![]() |
|
|
|
Senior Member
Od: 02.2006
Skąd: Jedlicze/Krosno
Offline |
#29
|
|
Pytanie poza meczowe ile się leci samolotem z Krakowa do Gdańska?
![]() Co do meczu, to raczej obstawiałbym remis. Choć oczywiście gorąco liczę na dobry mecz i przełamanie Brożka. Facet musi coś ukłuć by znów wskoczyć w bramkowy ciąg. ![]()
What's new?
|
|
|
|
Senior Member
Od: 09.2005
Offline |
#30
|
|
1:20 - akurat pracuje na lotnisku w Gdańsku
![]() ![]()
! LECHIA GDAŃSK & WISŁA KRAKÓW !
|
|
|

|
||||||
![]() |
| Narzędzia tematu | |
| Tryby wyświetlania | |
|
|