
|
|||||||
| Wisła Kraków - piłka nożna Tutaj możesz spokojnie i rzeczowo porozmawiać o wszystkich tematach związanych z "Białą Gwiazdą". Pokój z założenia zawierać ma tematy dotyczące drużyny. |
| Wyświetl wyniki ankiety: W Białymstoku.. | |||
| Wisła w końcu wygra! |
|
45 | 80,36% |
| Wyjazd = Remis |
|
7 | 12,50% |
| Ciężki teren, porażka. |
|
4 | 7,14% |
| Głosujących: 56. Nie możesz głosować w tej ankiecie | |||
![]() |
|
|
Narzędzia tematu | Tryby wyświetlania |
|
WISŁA KRAKÓW
Od: 06.2008
Skąd: Reymonta 22
Offline |
#1
|
VS. ![]() Witam, pociąg z napisem ekstraklasa znowu przyspiesza, tym razem już po raz ostatni w tym roku. Wiślacy w przeciągu tygodnia rozegrają 3 spotkania – jedno z nich już za nimi, wczoraj pokonali przed własną publicznością Śląsk Wrocław 3:0. Czasu na odpoczynek i regenerację nie ma zbyt dużo bo już w poniedziałek Wiślacy zagrają w odległym Białymstoku z Jagiellonią. W poprzedniej rundzie Biała Gwiazda pechowo zremisowała przed własną publicznością z drużyną z Podlasia 1:1 tracą bramkę w doliczonym czasie gry. Czas na rewanż i na bardziej rozważną i skoncentrowaną grę. Transmisję z tego spotkania przeprowadzi stacja Canal+ Family HD oraz jak to bywa w przypadku poniedziałkowych spotkań Eurosport 2 HD. Początek spotkania zaplanowano na godzinę 18. Historia spotkań pomiędzy Jagiellonią Białystok a Wisłą Kraków. Sezon 2006/07 Brak spotkań. Sezon 2007/08 12 kwietnia 2008, 20:00 Jagiellonia Białystok – Wisła Kraków 1:2, Łukasz Tumicz 76 - Radosław Matusiak 16, Marek Zieńczuk 65 Sezon 2008/09 21 września 2008, Jagiellonia Białystok - Wisła Kraków 0:2, Mauro Cantoro 25, Rafał Boguski 83. Sezon 2009/10 12 marca 2010, Jagiellonia Białystok - Wisła Kraków 0:0 Sezon 2010//11 10 września 2010, Jagiellonia Białystok - Wisła Kraków 2:1, Kamil Grosicki 5, Tomasz Frankowski 43 (k) - Paweł Brożek 4. Sezon 2011/12 7 kwietnia 2012, Jagiellonia Białystok - Wisła Kraków 1:0, Maciej Makuszewski 19. Sezon 2012/13 20 kwietnia 2013, 15:45, Jagiellonia Białystok – Wisła Kraków 2:2, Maciej Gajos 34, Dawid Plizga 64 - Emmanuel Sarki 68, Rafał Boguski 79 Historia spotkań pokazuje, że w Białymstoku piłkarzom Wisły zdobywanie kompletu punktów przychodzi bardzo opornie, nie licząc meczu w ramach Pucharu Polski, krakowianie ostatnio ze zwycięstwa na terenie naszego najbliższego rywala cieszyli się w…2008 roku! ![]() Meldunek z Białegostoku. Jagiellonia Białystok to aktualnie zespół, który plasuje się 10. pozycji z dorobkiem 22 punktów. Do miejsca gwarantującego walkę o europejskie puchary zawodnicy z Podlasia tracą tylko jedno oczko. W zespole Jagiellonii można zaobserwować pewną tendencję, podopieczni Piotra Stokowca potrafią zagrać bardzo dobry mecz a w następnej kolejce w niczym nie przypominają drużyny, która tydzień wcześniej zdobyła komplet punktów. Taka niestabilność na pewno odbija się na postawie drużyny i zajmowanym miejscu w tabeli. Jagiellonia jak się okazuje jest bardzo gościnna dla przyjezdnych. Przed własną publicznością na osiem rozegranych spotkań aż pięciokrotnie schodziła z boiska pokonana. Czy w tym można upatrywać szansy na wyjazdowe przełamanie Wiślaków? Jaga pod lupą. Przyglądając się kadrze naszego najbliższego rywala, wybrałem kilka nazwisk, które w zespole Jagi odgrywają kluczowe role. Na pewno taką postacią jest Dani Quintana, Hiszpan nie zwalnia tempa i po pierwszym dobrym sezonie w Białymstoku w tym również jest kluczową postacią. Zresztą statystyki mówią same za siebie. Dani w dotychczasowych meczach aż 6 razy wpisywał się na listę strzelców i 5-krotnie asystował przy bramkach kolegów. Drugim zawodnikiem na którego warto zwrócić uwagę jest młody Albańczyk - Bekim Balaj. Napastnik trafił do stolicy Podlasia ze Sparty Praga początkowo anonimowy zawodnik szybko okazał się transferowym strzałem w 10! Dobrze wprowadził się do drużyny i często jako joker potrafi odmienić losy meczu. Na swoim koncie ma już 6 trafień. Od tej dwójki nie odstaje również Dawid Plizga, który również już 6-krotnie znajdował drogę do bramki rywali. W tym zestawieniu powinien się również znaleźć Gruzin Nika Dzalamidze, jednak z powodu kontuzji jest wyłączny z gry do końca roku. Ważnymi ogniwami w układance Piotra Stokowca są jeszcze Michał Pazdan oraz Jakub Tosik a co ważne do gry wrócił Rafał Grzyb i od razu druga linia białostockiego zespołu prezentuje się o wiele lepiej. Kolejny maraton. Przed podopiecznymi Franciszka Smudy kolejny tygodniowy maraton w przeciągu tygodnia rozegramy 3 spotkania z czego aż dwa na wyjazdach. Patrząc na naszą kadrę należy mocno ściskać kciuki aby w najbliższym meczu nikt z niej nie ubył z racji kontuzji czy nadmiaru żółtych kartek. Na pocieszenie dodam, że to już ostatni taki maraton w tym roku. Potem to już przerwa, okienko transferowe i wyczekiwane przez wszystkich transfery. Nikt chyba się nie spodziewał tak łatwego zwycięstwa Wisły w piątkowym meczu, mimo tego że Śląsk prezentuje się poniżej oczekiwań to personalnie wygląda o wiele lepiej. Rzeczywistość okazała się jednak inna i w meczu przyjaźni to Wisła zainkasowała komplet punktów ustanawiając przy tym nowy rekord klub ośmiu kolejnych spotkań bez straconego gola. Czasu na odpoczynek i regenerację nie ma zbyt dużo, ponieważ już jutro piłkarze wyruszą w długą podróż do Białegostoku. Wraca Burliga, zmiany w składzie i uwaga na kartki! Po pauzie spowodowanej nadmiarem żółtych kartek wraca Łukasz Burliga, który piątkowe spotkanie obserwował z wysokości trybun. Jego powrót równoznaczny jest ze zmianą w wyjściowym składzie bo wskoczy on w miejsce Pawła Stolarskiego. W poniedziałkowym meczu na kartki muszą uważać Gordan Bunoza ( 7 upomnień) oraz Donald Guerrier (3 upomnienia) każda następna kartka oznacza dla nich pauzę w następnym spotkaniu. Cel jest jasny – przełamać wyjazdową niemoc! Po raz kolejny stajemy przed dużym problemem, który w pewnym stopniu zakrywa dobry obraz piątkowej gry – wyjazd! Dla Kibiców Wisły to słowo kojarzy się od pewnego czasu nie zbyt dobrze, ponieważ oglądając Wisłę w tych meczach nie chce się wierzyć, że ten zespół potrafi się aż tak źle prezentować w meczach wyjazdowych. Co prawda ostatnio zaobserwowaliśmy pewne symptomy dobrej gry w Zabrzu jednak efekt końcowy był rozczarowujący dla wszystkich.. Optymiści (tacy jak ja) już znaleźli pewien promyczek nadziei na przełamanie tej złej passy, mianowicie Jagiellonia ostatnimi czasy na swoim boisku bywa bardzo gościnna, pozwalając zgarnąć przyjezdnym komplet punktów aż 5-krotnie! Pesymiści natomiast znajdują argumenty za porażką i ciężkim meczem wskazując rok 2008 – czyli naszą ostatnią wygraną w stolicy Podlasia. Realiści przyjmą punkt w ciemno bo jak wiadomo lepszy wróbel w garści niż gołąb na dachu. Kto tym razem będzie miał rację? O tym dowiemy się już w poniedziałkowy wieczór. Zapraszam do dyskusji o najbliższym meczu Białej Gwiazdy! Terminarz XIX kolejki T-Mobile Ekstraklasy: 2 grudnia (poniedziałek) 18:00 Jagiellonia Białystok – Wisła Kraków 3 grudnia (wtorek) 18:00 Górnik Zabrze – Widzew Łódź 18:00 Zawisza Bydgoszcz – Piast Gliwice 20:30 Korona Kielce – Lech Poznań 4 grudnia (środa) 18:00 Cracovia – Lechia Gdańsk 20:30 Legia Warszawa – Ruch Chorzów 5 grudnia (czwartek) 20:30 Zagłębie Lubin – Podbeskidzie Bielsko-Biała
Ostatnio edytowane przez WISŁAZWE : 30.11.2013 o godz. 21:11.
![]() W samym sercu trybun, w jego centrum, pojawiło się w piątkowy wieczór słowo pasja. Określenie, które najdobitniej tłumaczy to dlaczego większość z nas pojawia się na Reymonta, choć nie ma wyników, działań marketingowych, czy drużyny, z którą chcielibyśmy w pełni się utożsamiać.
Kraków, 9 marca 2012. ![]() |
|
|
|
Senior Member
Od: 08.2011
Offline |
#2
|
|
Nie jestem w 100% pewny czy Burliga zastąpi Stolarskiego. To znaczy na pewno zagra na prawej obronie, ale nie wiadomo na kogo Franz postawi na nominalnie prawym skrzydle (Boguski/Stolarski).
Co do spotkania - atutem Jagiellonii, zresztą podobnie jak naszym są świetne piłki posyłane za plecy obrońców przez Quintanę, czy nawet Norambuenę bądź ostatnio Pazdana. Bardzo dużą uwagę muszą zwracać nasi defensorzy na wybiegających na czystą pozycję Plizgę, czy innych graczy formacji ofensywnej gospodarzy. Należy trzymać kciuki za to byśmy grali jak z Górnikiem, a nie jak z Podbeskidziem. Liczę na tąpnięcie z przodu i błysk Guły czy Chrapka przy podaniach do Donalda i Pawła, gdyż stoperzy i zresztą cała obrona Jagi jest delikatnie mówiąc niezbyt pewna. |
|
|
|
Socios Wisła Kraków
Od: 06.2005
Skąd: z boiska
Offline |
#3
|
|
należy pamiętać że na Jadze jest najlepsza i najszybsza płyta w Polsce. Nam chyba taki placyk pasuje jak ulał ponieważ dysponujemy 2 bardzo szybkimi murzynkami bambo.
Ogólnie Jaga gra pyte z tego co oglądałem, wyłączyć z gry Quintane i rudy będzie płakał. ![]()
cały nasz chuligański trud tobie ukochana ojczyzno
![]()
|
|
|
|
Senior Member
Od: 11.2009
Skąd: z głębi duszy
Offline |
#4
|
liczę na jakość z meczów ze Śląskiem i żabolami, z tym że z tyłu ma być na zero i jestem spokojny |
|
|
|
Senior Member
Od: 02.2013
Skąd: Kraków
Offline |
#5
|
|
Jaga ostatnio nic nie gra. Więc tak jak napisał szprostson, Załatwić Quintane i po zawodach
|
|
|
|
Senior Member
Od: 07.2013
Offline |
#6
|
|
|
Senior Member
Od: 04.2009
Skąd: Krk
Offline |
#7
|
|
Jaga to chyba najbardziej nieobliczalna ekipa w tej chorej lidze.Jedną kolejkę gra kichę,że aż oczy bolą a w następnej jakbyś oglądał całkiem inny zespół.
Tak samo jak ze Śląskiem zapowiada się otwarty mecz,więc znowu nasze szanse ze względu na defensywę wzrastają znacznie. Tutaj jest jednak problem tego typu,że w przypadku Śląska wystarczyło wybić piłkę nożną z głowy Paixao(czyli ustawić Głowę przy nim) i przy słabej dyspozycji Mili niespecjalnie kto miał nam gola strzelić. W Jadze jest Balaj,Quintana i Plizga,którzy mają po 6 bramek i spokojnie mogą nas ukłuć. Więc nie sam Głowa,ale cała obrona musi zagrać na porównywalnym,wysokim poziomie. Szans na kontry będziemy mieć pewnie sporo. Oby klasycznie Guła prostopadle do Brozia,egzekucja i 3 pkt nasze.Oby...
Ostatnio edytowane przez El'kabat : 01.12.2013 o godz. 01:54.
![]()
GENERALNIE TO WIADOMO CO
|
|
|
|
Guest
|
#8
|
|
marze oczywiscie o wygranej.
ale wszystko sie moze zdarzyc.. |
|
|
|
Member
Od: 02.2009
Offline |
#9
|
|
Dzięki wspaniałej grze amici umocniliśmy się na 3 miejscu i trzeba ta tendencje utrzymać
patrząc na dwa ostatnie mecze wierzę że jedziemy po 3 punkty.Najwyższa pora żeby pokazać dobrą grę na wyjazdach,w Zabrzu prawie się udało ale jeżeli zagramy z determinacją,skutecznie,szybko to będzie dobrze. |
|
|
|
Socios Wisła Kraków
Od: 10.2010
Skąd: Pernambuco
Offline |
#10
|
|
|
Senior Member
Od: 01.2005
Skąd: Z Krainy Deszczowców...
Offline |
#11
|
Pytanie, czy dobra gra w tamtym meczu to początek lepszej dyspozycji na wyjazdach, czy jednostkowy wypadek.
Ostatnio edytowane przez wolfy : 01.12.2013 o godz. 14:58.
![]()
Już za cztery lata,
Już za cztery lata, Może będzie Ekstraklasa!
|
|
|
|
Senior Member
Od: 03.2003
Offline |
#12
|
|
Serce mówi - zwycięstwo.
Rozum powątpiewa. Trudny teren, daleka wyprawa, niewygodny rywal, w głowach świadomość, że na wyjazdach jest kicha. Remis biorę w ciemno. Najbardziej obawiam się wykartkowania Gordana i Donalda przed meczem w Poznaniu |
|
|
|
Senior Member
Od: 03.2007
Offline |
#13
|
|
Chyba najwyższy czas na zwycięstwo na wyjeździe, bo tego dawno nie grali
Może wreszcie się uda ![]() |
|
|
|
Senior Member
Od: 06.2009
Skąd: Kraków
Offline |
#14
|
|
|
Socios Wisła Kraków
Od: 11.2008
Offline |
#15
|
|
No jak najbardziej pasowaloby w koncu wygrac na wyjezdzie, rozegrac bardzo dobre spotkanie i glupio nie przegrac jak z Gornikiem.
|
|
|
|
Senior Member
Od: 03.2003
Offline |
#16
|
Zawsze nam się ciężko tam grało. Może własnie ze względu na konieczność długiej podróży. Swoją drogą to jak oni tam dojeżdżają? Autokar, pociąg? |
|
|
|
Senior Member
Od: 04.2009
Offline |
#17
|
|
W tym sezonie zawsze tak jest przed meczem wyjazdowym
Zwykle po dobrym meczu u siebie wielu osobom grzeją się głowy, a potem po wyjeździe trzeba wracać na ziemię. Jakby w ciągu tych dwóch wyjazdów zdobyli 2 remisy, to się nie obrażę. Choć szansa na zwycięstwo będzie większa w meczu z Jagą. To specyficzna drużyna, ma sporo filigranowych, szybkich, dobrych technicznie zawodników. Zwykle tacy piłkarze nie lubią rywali grających twardo, wysokim pressingiem. I to właśnie trzeba im zaserwować od pierwszej minuty. Tym bardziej, że tegoroczne wyjazdy pokazują, że gdy Wisła stara się cofnąć i poczekać na kontrę to kończy się na rozpaczliwej obronie i stracie punktów. |
|
|
|
Senior Member
Od: 10.2013
Offline |
#18
|
|
ja Wam powiem tak przełamanie nastąpi jutro i wygramy a z poznaniem będzie ciężko ale w 80 którejś minucie brożek po podaniu guerriera lub garguły na 1:0 wbije wspomnicie moje słowa
|
|
|
|
Senior Member
Od: 08.2010
Offline |
#19
|
||
Z drugiej strony zawsze jest jakiś mecz, wyskok, przełamanie kiedy idzie lepiej niż zwykle. Może więc tym razem ? No i te kartki. Obyśmy w jednym meczu nie stracili szansy na punkty w dwóch meczach. Cytat:
Cytat:
|
|||
|
|
Senior Member
Od: 06.2009
Skąd: Kraków
Offline |
#20
|
|
No i prawdiłowo z tym rozruchem. Nie wiem jak to u nas funkcjonuje, ale chyba co 2 godziny powinno się wyjść z auta i porozciagąc (nie tylko piłkarze).
Jestem dobrej myśli. Jaga to chyba drużyna bardziej nastawiona na kontry tak jak my. Dajmy im prowadzić grę, pokryjmy Quintanę, a się pogubią, bo Balaj z Plizgą to nie sa zawodnicy na klepkę, tylko na szybki atak. |
|
|
|
Senior Member
Od: 11.2002
Skąd: KWIDZYN
Offline |
#21
|
|
Grał,grał ale szczęścia nie miał. Płacił frycowe beniaminka.
Z Jaga 3 pkt, obstawiam 2:0 da nas. ![]()
Wisła Kraków & MUFC RULEZ.
|
|
|
|
WISŁA KRAKÓW
Od: 06.2008
Skąd: Reymonta 22
Offline |
#22
|
|
Nie chce nikogo w błąd wprowadzić ale wg statystyk na 90minut.pl Ugochukwu Ukah w meczu z Lechią dostał żółtą kartkę co było jego czwartym napomnieniem w tej rundzie. Czy nie powinien on jutro pauzować, czy ja coś przeoczyłem?
Bo na stronie Jagiellonii twierdzą, że to była dopiero 3 kartka dla tego zawodnika. Ktoś pomoże rozwikłać zagadkę? ![]() ----------- Rozwiązane. Kartka z meczu z Podbeskidziem anulowana. Ukah ma 3 żółte kartki może zagrać jutro.
Ostatnio edytowane przez WISŁAZWE : 01.12.2013 o godz. 21:58.
![]() W samym sercu trybun, w jego centrum, pojawiło się w piątkowy wieczór słowo pasja. Określenie, które najdobitniej tłumaczy to dlaczego większość z nas pojawia się na Reymonta, choć nie ma wyników, działań marketingowych, czy drużyny, z którą chcielibyśmy w pełni się utożsamiać.
Kraków, 9 marca 2012. ![]() |
|
|
|
Member
Od: 04.2008
Skąd: Z kosmosu
Offline |
#23
|
|
Zawisza swego niedawnego czasu też nic nie grała a pojechali z nami jak z gównem. Remis biore w ciemno a za wygrana całuje dupę smudzie
![]()
UBUNTU
linux for human beings |
|
|
|
Senior Member
Od: 05.2012
Offline |
#24
|
Jedziemy po 1 pkt a wszystko więcej spowoduje eksplozję korków od szampana. Podstawa to przykleić Bunoze do tego hiszpana, niech mu siłowo odbierze ochotę do grania i zagrać asekuracyjnie z tyłu. Próbować wciągnąć Jagę jak największą liczbą graczy na naszą połówkę bo Rudy ma nóż gardle i musi u siebie wygrywać, ustawi ofensywnie. Myślę ze można to wykorzystać, uruchamiając jednym celnym podaniem Garguły zapierdalacza Donalda lub Sarkiego. Pawła bym oszczędził i wpuścił dopiero w końcówce gdyż obrona Jagi pewnie od trzech dni tłucze jego krycie. Do przerwy ukłuć 2 razy i się modlić o formę Miśkiewicza w drugich 45 minutach. Może się uda lecz będzie ciężko a wiadomo że im dalej w las tym głupsze są nasze dycyzje i chaos wygrywa z spokojem. Na trenera nie ma co liczyć, owszem umie on świetnie ustawić zespół pod grę jednak reagować na wydarzenia on poprostu nie potrafi. Najchętniej to by przeleciał jedną 11 cały mecz a każda zmiana wydaje się koniecznością a nie możliwością. Wyjazd ciekawy. Tanie fajki, spirytus i słowiańskie dziewczyny a i świeżym powietrzem w końcu wzdychnąć można. Odświeżyć znajomości...
Ostatnio edytowane przez SharksiK : 02.12.2013 o godz. 04:51.
|
|
|
|
Member
Od: 02.2009
Offline |
#25
|
EDIT Myślałem że Quintana dostał kartkę z Lechią,ale nie więc nie pauzuje. klik
Ostatnio edytowane przez Skawua : 02.12.2013 o godz. 09:44.
|
|
|
|
WISŁA KRAKÓW
Od: 06.2008
Skąd: Reymonta 22
Offline |
#26
|
|
Wiemy kto poprowadzi dzisiejsze zawody w Białymstoku to Krzysztof Jakubik. W obecnym sezonie Pan Jakubik prowadził trzy spotkania Białej Gwiazdy i wszystkie z nich zakończyły się remisem.
1. kolejka Wisła Kraków - Górnik Zabrze 0:0 10. kolejka Ruch Chorzów - Wisła Kraków 1:1 15. kolejka Podbeskidzie - Wisła Kraków 0:0 Dziś po raz pierwszy arbiter z Siedlec poprowadzi mecz z udziałem Jagiellonii Białystok. ![]() W samym sercu trybun, w jego centrum, pojawiło się w piątkowy wieczór słowo pasja. Określenie, które najdobitniej tłumaczy to dlaczego większość z nas pojawia się na Reymonta, choć nie ma wyników, działań marketingowych, czy drużyny, z którą chcielibyśmy w pełni się utożsamiać.
Kraków, 9 marca 2012. ![]() |
|
|
|
Senior Member
Od: 09.2004
Offline |
#27
|
|
0-0 biore w ciemno.
|
|
|
|
Senior Member
Od: 03.2012
Offline |
#28
|
|
|
Junior Member
Od: 08.2010
Offline |
#29
|
|
Miśkiewicz - Burliga, Głowacki, Jovanović, Bunoza - Chrapek, Stjepanović - Piotr Brożek, Garguła, Guerrier - Paweł Brożek
Zaskoczony jestem składem, Boguski dwa dobre mecze i ława, oby to nie jakaś kontuzja, Pietia nic specjalnego nie pokazał ze Śląskiem, ale z drugiej strony Sarki i Mały również... Oby to była trafiona decyzja i dopiszemy 3 punkty... |
|
|
|
Junior Member
Od: 04.2013
Offline |
#30
|
oglądacie czasem inne mecze niż Wisły, czy tylko patrzycie w tabele? Zawisza już przed meczem z nami grał dobrą piłkę, ale szczęście nie dopisywało. Co do dzisiejszego meczu to liczę na pewne trzy punkty ![]() |
|
|

|
||||||
![]() |
| Narzędzia tematu | |
| Tryby wyświetlania | |
|
|