Savik napisał(a):

W poście, do którego się odnosiłem była mowa o zbudowaniu kolejnego (drugiego) gazportu.
Co skutków wojny celnej z Niemcami,to należy jeszcze dodać dwie rzeczy, że jej konsekwencją był zamach majowy, a każdy historyk potwierdzi, że jedynym beneficjentem tej wojny celnej były Niemcy...
Czyli jesli polityka rządu ma doprowadzić do wojny domowej to chyba nie tędy droga....
|
Nie wiem skąd czerpiesz swoją wiedzę historyczną, ale przyczyn zamachu majowego było kilka, a wojna celna dołożyła małą cegiełkę do tego wszystkiego. Sytuacja gospodarcza kraju już znacznie wcześniej była fatalna.
Co do Szpena, dziwię się że ktoś jeszcze chce z tym prowokatorem dyskutować. Już co najmniej kilka osób zapraszało go na wymianę opinii twarzą w twarz, przed meczem, na R22. Niestety do dzisiaj mocny czuje się tylko zza monitora (wiedza zerowa, więc google jako jedyny pomocnik). Ma tendencję do opisywania zdarzeń w których rzekomo brał udział, a tak naprawdę to nie brał. W przeciągu roku przekonywał wszystkich jaki to on nie jest zajebisty, za każdym razem pisząc że zajmuje się czymś innym. Po prostu nie zanotował w notesie jednolitej wersji i już mu się mieszają.
Pomijam już w ogóle fakt, że facet pisze na forum KIBICÓW a wypowiada się tylko i wyłącznie w tematach poza sportem i trybunami.