
|
|||||||
| Wisła Kraków - piłka nożna Tutaj możesz spokojnie i rzeczowo porozmawiać o wszystkich tematach związanych z "Białą Gwiazdą". Pokój z założenia zawierać ma tematy dotyczące drużyny. |
| Wyświetl wyniki ankiety: Co wydarzy się w sobotę na Reymonta? | |||
| Kibice z Kielce w końcu trafią do Krakowa! |
|
26 | 28,57% |
| Passa Korony bez zwycięstwa na wyjeździe zostanie zakończona |
|
12 | 13,19% |
| Wisła w końcu wygra przekonująco! |
|
39 | 42,86% |
| Będzie piknik, typowe 0:0 i punkt bliżej utrzymania. |
|
27 | 29,67% |
| Ankieta wielokrotnego wyboru Głosujących: 91. Nie możesz głosować w tej ankiecie | |||
![]() |
|
|
Narzędzia tematu | Tryby wyświetlania |
|
|
|
Member
Od: 02.2013
Skąd: Poznań
Offline |
#1
|
|
Jako osoba postronna, patrząca na wasz klub z boku (przynajmniej wtedy, gdy Lech nie gra z Wisłą
) i niezwiązana emocjonalnie ani z Wisłą ani z jakimkolwiek jej zawodnikiem, pozwolę sobie zabrać głos ws. Cezarego Wilka.Według mnie jest to średni grajek. Nie twierdzę jak thechris, że nie potrafi grać w piłkę bo znalazłbym dziesiątki gorszych w Ekstraklasie, ale - delikatnie mówiąc - Wilk nie porywa. Może na tle całej obecnej mizerii w Wiśle się wyróżnia, ale wielkiej kariery mu nie wróżę. Z pewnością nie można mu odmówić ducha walki, ale jeżeli chodzi o umiejętności czysto piłkarskie, to mam wrażenie, że on się cofa zamiast rozwijać. Przez to, że ma młodzieńczą twarz wielu się chyba wydaje, że jeszcze wszystko przed nim, z tym że prawda jest brutalna - Wilk ma już 27 lat! A w tym wieku na rozwój jest już za późno. W tym wieku piłkarz powinien mieć ustabilizowaną formę, umiejętności i tylko je podtrzymywać, korygować, uzupełniać. Wilk natomiast już niczego się nie nauczy i się nie rozwinie, a już na pewno nie w tak funkcjonującej Wiśle jak obecnie. I tu - na przykładzie właśnie Wilka - szersze spostrzeżenie, dlaczego w Wiśle obecnie dzieje się tak, jak się dzieje, kamyczek do organizacyjnego ogródka waszego klubu (nie wiem tylko co jest przyczyną a co skutkiem): Wilk przeszedł do Wisły w tym samym czasie co Kiełb do Lecha. Obaj z Korony. Kiełb w Lechu się nie sprawdził. Wilk wcześniej tak naprawdę też nie był zawodnikiem, bez którego Wisła by sobie nie poradziła (teraz to co innego, ale teraz jest za późno). Różnica w szeroko pojętej organizacji klubu sprawia jednak, że Kiełba potrafiono co rundę wypożyczać bo potrafiono wyszukać na jego pozycję piłkarzy lepszych. Natomiast w Wiśle albo się nie zorientowano, że Wilk dołuje albo nie potrafiono znaleźć kogoś lepszego na jego miejsce. W Lechu nie ma sentymentów dzięki czemu potrafiono wypożyczyć m.in. takich zawodników jak Kuba Wilk, Mikołajczak czy wspomniany Kiełb. Wichniarek, Tshibamba, Bruma nie sprawdzili się, Wilk nie pasuje do koncepcji Rumaka - rozwiązanie kontraktów. W Wiśle natomiast jeżeli się kogoś wypożycza do innych klubów, to tylko młodzików z ME (w której i tak grają słabo) a ze słabymi, lecz starszymi i "zasłużonymi" nie potrafi się rozwiązać kontraktów, przez co kiszą się we własnym sosie i sprawiając złudne wrażenie, że tak naprawdę w Wiśle jest wielu wartościowych piłkarzy z tzw. nazwiskami. W waszym klubie szwankuje nie tylko sztab szkoleniowy i piłkarze, lecz niemalże wszystko (niemalże bo czasem potraficie robić fajne oprawy). I łudzenie się, że wszystko od razu się zmieni jak Cupiał sypnie kasą na piłkarzyków/gwiazdeczki z zagranicy jest oderwane od rzeczywistości.
Ostatnio edytowane przez Kole Jorz : 11.05.2013 o godz. 00:05.
|
|
|

|
||||||
![]() |
| Narzędzia tematu | |
| Tryby wyświetlania | |
|
|