The White Star Division - Wisła Kraków


Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna
Nazwa użytkownika
Hasło


Wisła Kraków - piłka nożna Tutaj możesz spokojnie i rzeczowo porozmawiać o wszystkich tematach związanych z "Białą Gwiazdą". Pokój z założenia zawierać ma tematy dotyczące drużyny.

Wyświetl wyniki ankiety: Co wydarzy się w sobotę na Reymonta?
Kibice z Kielce w końcu trafią do Krakowa! 26 28,57%
Passa Korony bez zwycięstwa na wyjeździe zostanie zakończona 12 13,19%
Wisła w końcu wygra przekonująco! 39 42,86%
Będzie piknik, typowe 0:0 i punkt bliżej utrzymania. 27 29,67%
Ankieta wielokrotnego wyboru Głosujących: 91. Nie możesz głosować w tej ankiecie

Odpowiedź
 
Narzędzia tematu Tryby wyświetlania
Kole Jorz
Member
 
Od: 02.2013
Skąd: Poznań

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#1
Stary 11.05.2013, 00:01
Jako osoba postronna, patrząca na wasz klub z boku (przynajmniej wtedy, gdy Lech nie gra z Wisłą ) i niezwiązana emocjonalnie ani z Wisłą ani z jakimkolwiek jej zawodnikiem, pozwolę sobie zabrać głos ws. Cezarego Wilka.

Według mnie jest to średni grajek. Nie twierdzę jak thechris, że nie potrafi grać w piłkę bo znalazłbym dziesiątki gorszych w Ekstraklasie, ale - delikatnie mówiąc - Wilk nie porywa. Może na tle całej obecnej mizerii w Wiśle się wyróżnia, ale wielkiej kariery mu nie wróżę. Z pewnością nie można mu odmówić ducha walki, ale jeżeli chodzi o umiejętności czysto piłkarskie, to mam wrażenie, że on się cofa zamiast rozwijać. Przez to, że ma młodzieńczą twarz wielu się chyba wydaje, że jeszcze wszystko przed nim, z tym że prawda jest brutalna - Wilk ma już 27 lat! A w tym wieku na rozwój jest już za późno. W tym wieku piłkarz powinien mieć ustabilizowaną formę, umiejętności i tylko je podtrzymywać, korygować, uzupełniać. Wilk natomiast już niczego się nie nauczy i się nie rozwinie, a już na pewno nie w tak funkcjonującej Wiśle jak obecnie.

I tu - na przykładzie właśnie Wilka - szersze spostrzeżenie, dlaczego w Wiśle obecnie dzieje się tak, jak się dzieje, kamyczek do organizacyjnego ogródka waszego klubu (nie wiem tylko co jest przyczyną a co skutkiem):
Wilk przeszedł do Wisły w tym samym czasie co Kiełb do Lecha. Obaj z Korony.
Kiełb w Lechu się nie sprawdził.
Wilk wcześniej tak naprawdę też nie był zawodnikiem, bez którego Wisła by sobie nie poradziła (teraz to co innego, ale teraz jest za późno).
Różnica w szeroko pojętej organizacji klubu sprawia jednak, że Kiełba potrafiono co rundę wypożyczać bo potrafiono wyszukać na jego pozycję piłkarzy lepszych. Natomiast w Wiśle albo się nie zorientowano, że Wilk dołuje albo nie potrafiono znaleźć kogoś lepszego na jego miejsce.
W Lechu nie ma sentymentów dzięki czemu potrafiono wypożyczyć m.in. takich zawodników jak Kuba Wilk, Mikołajczak czy wspomniany Kiełb. Wichniarek, Tshibamba, Bruma nie sprawdzili się, Wilk nie pasuje do koncepcji Rumaka - rozwiązanie kontraktów.
W Wiśle natomiast jeżeli się kogoś wypożycza do innych klubów, to tylko młodzików z ME (w której i tak grają słabo) a ze słabymi, lecz starszymi i "zasłużonymi" nie potrafi się rozwiązać kontraktów, przez co kiszą się we własnym sosie i sprawiając złudne wrażenie, że tak naprawdę w Wiśle jest wielu wartościowych piłkarzy z tzw. nazwiskami.

W waszym klubie szwankuje nie tylko sztab szkoleniowy i piłkarze, lecz niemalże wszystko (niemalże bo czasem potraficie robić fajne oprawy). I łudzenie się, że wszystko od razu się zmieni jak Cupiał sypnie kasą na piłkarzyków/gwiazdeczki z zagranicy jest oderwane od rzeczywistości.
Ostatnio edytowane przez Kole Jorz : 11.05.2013 o godz. 00:05.
Odpowiedz cytując

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna

Odpowiedź
Narzędzia tematu
Tryby wyświetlania

Zasady wysyłania postów
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Włączony
MordkiWłączony
[IMG] code is Włączony
HTML code is Wyłączone

Skok do forum


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 08:20.