
|
|||||||
| Wisła Kraków - piłka nożna Tutaj możesz spokojnie i rzeczowo porozmawiać o wszystkich tematach związanych z "Białą Gwiazdą". Pokój z założenia zawierać ma tematy dotyczące drużyny. |
![]() |
|
|
Narzędzia tematu | Tryby wyświetlania |
|
WISŁA KRAKÓW
Od: 06.2008
Skąd: Reymonta 22
Offline |
#1
|
VS. Witam. Przed nami mecz przyjaźni w Gdańsku z tamtejszą Lechią. Zespół ''Biało-zielonych'' po 19 kolejkach zajmuje 7 pozycję z dorobkiem 28 punktów. Na wiosnę piłkarze Lechii radzą sobie w kratkę, w czterech pierwszych spotkaniach wiosny Lechia zdobyła 5 punktów, tracąc zwycięstwa z Polonią Warszawa i Pogonią Szczecin w ostatnich minutach spotkań i inkasując zamiast pełnej puli tylko po jednym oczku. Do dwóch remisów gdańszczanie dorzucili zwycięstwo z Koroną Kielce (3:2), oraz porażkę w Gliwicach z tamtejszym Piastem (2:0) O Kibicach słów kilka.. Jak każdy z nas dobrze wie, 19 marca doszło do tragicznego wypadku z udziałem Kibiców Lechii Gdańsk, dwóch z nich zginęło a wielu odniosło poważne obrażenia i do dziś przebywają w szpitalu. Kibice Wisły Kraków włączyli się w akcję zbierania krwi dla poszkodowanych a także prowadzą liczne aukcje charytatywne a zysk z nich w całości przekazany zostanie Stowarzyszeniu Lwy Północy, które koordynuje całą akcję pomocy poszkodowanym w wypadku. Dla każdego z nas, kto wybiera się na mecz przyjaźni, może pokazać że słowa PRZYJAŹŃ nie jest mu obce i dołoży swoją cegiełkę do wsparcia finansowego naszych Braci! Przed spotkaniem przeprowadzona zostanie zbiórka na ten szczytny cel. Kto nie może jechać a chciałby wesprzeć Kibiców Lechii poniżej podaje numer konta na które można przelewać środki: ![]() Podaje także linki do aukcji charytatywnych: Pomoc Lechii - aukcja 1 Pomoc Lechii - aukcja 2 "Nasza zgoda to nie tylko imprezy czy dobra zabawa. To prawdziwa przyjaźń - najważniejsza w życiu sprawa!" I niech powyższe słowa przemówią do Was wystarczająco. Piłkarski meldunek z nad morza: Zespół ''Biało-zielonych'' po 19 kolejkach zajmuje 7 pozycję z dorobkiem 28 punktów. Na wiosnę piłkarze Lechii radzą sobie w kratkę, w czterech pierwszych spotkaniach wiosny Lechia zdobyła 5 punktów, tracąc zwycięstwa z Polonią Warszawa i Pogonią Szczecin w ostatnich minutach spotkań i inkasując zamiast pełnej puli tylko po jednym oczku. Do dwóch remisów gdańszczanie dorzucili zwycięstwo z Koroną Kielce (3:2), oraz porażkę w Gliwicach z tamtejszym Piastem (2:0). Podopieczni Bogusława Kaczmarka przed własną publicznością rozegrali 9 spotkań ich bilans spotkań u siebie przedstawia się następująco 3 zwycięstwa, 2 remisy oraz 4 porażki. Bilans bramkowy 15:15. Popularny Bobo odważnie w Gdańsku stawia na młodzież, która w coraz liczniejszym gronie melduje się nie tylko w meczowej osiemnastce ale także na murawie. Warto zwrócić uwagę na takich zawodników jak: Adam Duda, Rafał Janicki, Łukasz Kacprzycki, Mateusz Machaj, Kacper Łazaj - młode pokolenie gdańskiej drużyny. Transfery: Przybyli: Paweł Buzała, Przemysław Czerwiński, Damian Garbacik, Adam Gołuński (N - junior), Mohammed Rahoui, Bartłomiej Smuczyński, Julian Ripoli. Odeszli: Andreu , Vytautas Andriuškevičius, Marko Bajić, Paweł Dawidowicz, Piotr Grzelczak, Lewon Hajrapetjan, Paweł Nowak, Abdou Razack Traoré, Patryk Tuszyński. Ligowa przerwa przy Reymonta: Przerwę w rozgrywkach T-Mobile Ekstraklasy podopieczni trenera Tomasza Kulawika przeznaczyli na doleczenie urazów (Genkov, Czekaj), lekko poobijani byli Arkadiusz Głowacki oraz Radosław Sobolewski. Do pełnej sprawności po kontuzji wrócił już także Michał Szewczyk. Wszyscy zawodnicy powinni być do dyspozycji trenera na mecz z Lechią. Przerwa w rozgrywkach wykorzystana została również na badania wydolnościowe i sprawdzenie organizmów Wiślaków aby ułoży dalszy cykl treningowy z odpowiednim obciążeniem. Reprezentacyjna delegacja Wisły: Sergiej Pareiko, Osman Chavez brali udział w zgrupowaniach swoich reprezentacji grając w el. MŚ w Brazylii. Także młodzi Wiślacy dostali powołania do kadry narodowej: Alan Uryga (u-19), Michał Chrapek(U-20), Paweł Stolarski (U-17) Zmiany w składzie nieuniknione. Do zmian w składzie na pewno dojdzie, ponieważ Ivica Iliev został ukarany żółtym kartonikiem i zmuszony będzie odbyć jeden mecz pauzy. Jak tym razem trener Kulawik zestawi naszą drugą linię, czy szansę powrotu do pierwszego składu dostanie Łukasz Garguła, czy na lewej flance znowu zobaczymy Łukasza Burligę? Jedno jest pewne trener Kulawik może mieć spory ból głowy zestawiając linię pomocy: Małecki(Boguski), Wilk, Sobolewski, Chrapek(Garguła), Kosowski(Burliga) a może w składzie znajdzie się miejsce dla Sarkiego? Zobaczymy co przedstawi nam trener oraz co przyniesie najbliższy tydzień. Historia spotkań pomiędzy Lechią Gdańsk a Wisłą Kraków: Sezon 2008/09 23 maja 2007, Lechia Gdańsk - Wisła Kraków 2:4, Paweł Buzała 1,Karol Piątek 64 (k) - Paweł Brożek 49, Marek Zieńczuk 77, Wojciech Łobodziński 81,86 Sezon 2009/10 13 września 2009, Lechia Gdańsk - Wisła Kraków 0:1, Patryk Małecki 60. Sezon 2010/11 8 maja 2011, Lechia Gdańsk - Wisła Kraków 0:3, Tsvetan Genkov 17, Andraż Kirm 30, Michaił Sivakov 87. Sezon 2011/12 3 marca 2012, Lechia Gdańsk - Wisła Kraków 0:2, Kew Jaliens 2, Dudu Biton 40 (k) Poniżej przedstawiam terminarz 20. kolejki T-M Ekstraklasy: 28 marca, czwartek: 18:00 Podbeskidzie Bielsko-Biała - Korona Kielce 20:30 Górnik Zabrze - Widzew Łódź 30 marca, sobota: 13:30 Piast Gliwice - Jagiellonia Białystok 15:45 GKS Bełchatów - Śląsk Wrocław 18:00 Polonia Warszawa - Legia Warszawa 1 kwietnia, poniedziałek: 13:30 Zagłębie Lubin - Ruch Chorzów 16:00 Lechia Gdańsk - Wisła Kraków 18:30 Pogoń Szczecin - Lech Poznań Zapraszam do dyskusji na temat najbliższego spotkania.
Ostatnio edytowane przez WISŁAZWE : 25.03.2013 o godz. 20:41.
![]() W samym sercu trybun, w jego centrum, pojawiło się w piątkowy wieczór słowo pasja. Określenie, które najdobitniej tłumaczy to dlaczego większość z nas pojawia się na Reymonta, choć nie ma wyników, działań marketingowych, czy drużyny, z którą chcielibyśmy w pełni się utożsamiać.
Kraków, 9 marca 2012. ![]() |
|
|
|
Senior Member
Od: 11.2009
Offline |
#2
|
|
Wystawianie Burligi to jakieś nieporozumienie. Mamm nadzieję , że trener pójdzie po rozum do głowy.
|
|
|
|
Senior Member
Od: 02.2013
Offline |
#3
|
|
Pareiko - Jovanović, Chavez, Głowacki, Bunoza - Wilk, Sobolewski - Małecki, Garguła, Burliga - Boguski
Za Chaveza ewentualnie Jaliens, jeśli Osman nie wypocznie po długiej podróży. Na drugą połowę Kosowski za Burligę (różnica poziomów między tymi dwoma jest astronomiczna, ale Kosa na pełnych obrotach da radę tylko jedną połowę). Jeśli do 65-70 minuty nie będziemy prowadzić, Genkow za Wilka plus ewentualnie Chrapek za Gargułę i przycisnąć. Teraz każdy mecz z rywalem niebędącym Legią/Lechem/Śląskiem musimy bezwzględnie wygrać. ![]()
www.zlamacsport.blog.pl - sport w obiektywnej analizie
|
|
|
|
WISŁA KRAKÓW
Od: 06.2008
Skąd: Reymonta 22
Offline |
#4
|
|
Sędzią głównym poniedziałkowego spotkania będzie Marcin Borski. W tym sezonie sędziował nam już dwa spotkania w tym feralny remis z Podbeskidziem (0-0) oraz z Jagiellonią Białystok (0-0). Natomiast ''Biało-zielonym'' arbiter ze stolicy sędziował raz w wyjazdowym meczu 7. kolejki T-Mobile Ekstraklasy Jagiellonia Białystok - Lechia Gdańsk (0-2).
![]() W samym sercu trybun, w jego centrum, pojawiło się w piątkowy wieczór słowo pasja. Określenie, które najdobitniej tłumaczy to dlaczego większość z nas pojawia się na Reymonta, choć nie ma wyników, działań marketingowych, czy drużyny, z którą chcielibyśmy w pełni się utożsamiać.
Kraków, 9 marca 2012. ![]() |
|
|
|
Socios Wisła Kraków
Od: 11.2008
Offline |
#5
|
|
|
|
|
Senior Member
Od: 06.2006
Skąd: inąd
Offline |
#6
|
|
Ooo widze znowu moj "ulubiony" sedzia Borski .A ktory to juz raz sie spotykamy?
i czy jak zwykle bedzie nad bezpieczenstwem meczu bedzie czuwalo 5 sedziow? ![]()
WISŁA KRÓLOWA POLSKI
|
|
|
|
WISŁA KRAKÓW
Od: 06.2008
Skąd: Reymonta 22
Offline |
#7
|
|
Jutro mecz a tu cisza... Normalnie nie poznaje.
![]() W samym sercu trybun, w jego centrum, pojawiło się w piątkowy wieczór słowo pasja. Określenie, które najdobitniej tłumaczy to dlaczego większość z nas pojawia się na Reymonta, choć nie ma wyników, działań marketingowych, czy drużyny, z którą chcielibyśmy w pełni się utożsamiać.
Kraków, 9 marca 2012. ![]() |
|
|
|
Senior Member
Od: 12.2003
Skąd: Mazury- tu też są Wiślacy
Offline |
#8
|
|
Ludzie świętują, poza tym Wisła nie jest atrakcyjna dla sezonowców, dodaj rozpierduchę na każdym szczeblu i tyle.
Można różne wnioski z tego co napisałem wyciągnąć,ale takie sa fakty. Kto miał kibicowac ten kibicuje. PS Wygramy ![]() ![]()
Tylko Wisła!
|
|
|
|
Member
Od: 08.2012
Offline |
#9
|
|
Chciałbym zobaczyć Sarkiego w pierwszym składzie .Możecie mnie uznać za wariata,ale 1 na 1 może nie raz namieszać .Co jak co ale Seler ma przyspieszenie
![]() |
|
|
|
ANAJNARAB
Od: 05.2004
Skąd: od siebie
Offline |
#10
|
![]()
|
|
|
|
Senior Member
Od: 08.2010
Offline |
#11
|
|
Świąteczne śniadanie + przejazd autokarem = Wielkanocny Chodzony
|
|
|
|
Senior Member
Od: 07.2010
Offline |
#12
|
|
Prawdziwi kibice po ostatnich "pozytywnych wybrykach" naszych kopaczy, znowu zobaczyli światełko w tunelu, lecz tak naprawdę wstydzą się do tego przyznać
Wolą wiarę zostawić dla siebie niż potem głupio się czuć wśród forumowiczów po kolejnej, niespodziewanej (na ten moment, to raczej my jesteśmy faworytem) wpadce...Liczę na to, że zdominujemy środek pola i to właśnie tą drogą zaatakujemy Lechię. Najbardziej rajcuje mnie pojedynek Surmy z Sobolewskim czy Wilka z Machajem, trzeba im (lechistom) po prostu wybić z głowy granie w piłkę 1:0 dla nas łykam w ciemno ![]() |
|
|
|
Senior Member
Od: 12.2011
Offline |
#13
|
|
Jest transmisja w Polsacie albo Eurosporcie czy tylko C+ ?
|
|
|
|
Senior Member
Od: 11.2002
Offline |
#14
|
Nie panikuj żesz.. a co mają napisać ? że Wisła wygra 2-0 a bramki strzeli pan Andrzej spod 4? to już lepiej nic nie napisać. To forum zresztą już dawno straciło na wartości, w pokoju piłka nożna, nie wspominając juz o pokoju ABG. Wszyscy przenieśli się wiadomo gdzie..
Ostatnio edytowane przez element : 31.03.2013 o godz. 23:30.
![]()
"Chuligani Wisły rzucili serpentyny..."
"Kibole Wisły odpalili race. Właśnie dlatego w Polsce nie będzie wielkiej piłki" "Będziemy zamykać stadiony, żeby ludzie mogli przychodzić na mecze" "Posunięcia kibiców Wisły przypomniały mi o zamachach na World Trade Center" cdn.. |
|
|
|
Member
Od: 03.2006
Skąd: KRÓLESTWO DĘBNIKI
Offline |
#15
|
|
|
Socios Wisła Kraków
Od: 11.2008
Offline |
#16
|
|
|
Senior Member
Od: 08.2003
Skąd: Somewhere between nowhere and goodbye
Offline |
#17
|
|
|
Member
Od: 07.2012
Offline |
#18
|
|
Aż dziwnie to przyznać, że jedziemy na wyjazd jako faworyt ale dzisiaj tak właśnie jest. Coś czuje, że wygramy
![]() |
|
|
|
Junior Member
Od: 10.2006
Offline |
#19
|
|
|
Socios Wisła Kraków
Od: 10.2010
Skąd: Pernambuco
Offline |
#20
|
|
|
Senior Member
Od: 08.2010
Offline |
#21
|
|
Wszyscy psioczą, że bijemy się o utrzymanie, a do czwartej Polonii brakuje nam... 6 punktów
|
|
|
|
Senior Member
Od: 04.2006
Offline |
#22
|
|
Co się będziemy czarować. Sytuacja w której jesteśmy stanawi przed prostą sytuacją. Nieważne jak. Nieważne ile. Byle wygrać. To otworzy całkiem inne możliwości przed nami.
Ostatnio edytowane przez mr_kwolf : 01.04.2013 o godz. 13:44.
![]()
"Nieważne, czy Wisła bedzie wtedy mistrzem Polski, czy ekipą I, II czy III ligową. Swe ostatnie mecze w karierze chcę rozegrać z Białą Gwiazdą na piersi."
|
|
|
|
Senior Member
Od: 12.2011
Offline |
#23
|
|
Lechia cienko gra z nami u siebie, jest szansa na zwycięstwo. Ciekawe kogo tylko Kulawik wstawi do środka, Czarka i Sobola? Czy może kogoś mniej drewnianego. Zobaczymy.
|
|
|
|
Guest
|
#24
|
|
|
Socios Wisła Kraków
Od: 11.2008
Offline |
#25
|
|
Przeglądając historię spotkań z Wisłą, widzimy, że Lechia niestety nie potrafi wygrać przed własną publicznością, z naszym dzisiejszym rywalem. Po raz ostatni Lechia wygrała z Wisłą w 1985 roku!!! W ramach rozgywek pierwszoligowych 5 maja 1985 roku w Gdańsku Biało-Zieloni wygrali 2:0 po bramkach Millera i Cybulskiego.
|
|
|
|
Senior Member
Od: 06.2010
Offline |
#26
|
|
zwycięstwo stawia nas na 7 miejscu z punktem straty do Piasta, z którym gramy w następnej kolejce. Jeśli będziemy wygrywać możemy mieć dobre miejsce na koniec sezonu porównując do początku rundy. Zwycięstwo da nam 5 punktów straty do 3 miejca:
Tylko zwycięstwo albo dupa zbita |
|
|
|
Socios Wisła Kraków
Od: 11.2008
Offline |
#27
|
|
Gdybysmy na koniec sezonu zajeli 3 miejsce to moznaby sie posmiac zwłaszcza z tych co Nas juz w 1 lidze widzieli
|
|
|
|
Senior Member
Od: 08.2005
Skąd: Sektor XI
Offline |
#28
|
|
Nie ma transmisj itekstowej live na oficjalnej - ale kicha
|
|
|
|
Senior Member
Od: 08.2005
Skąd: Sektor XI
Offline |
#29
|
|
Pierwszy fuks za nami
)) |
|
|
|
Senior Member
Od: 08.2010
Offline |
#30
|
|
Festiwal dzid
dobrze ze Pareiko wnosi trochę emocji.![]()
JM:"Życie jest jak rower - nie kręcisz nie jedziesz" TF: "Dziś Wisła Kraków ma zapewnione optymalne warunki prowadzenia działalności sportowej."
"... jakieś dziwne wizje zagłady (..) Nie wiem czym to jest spowodowane, nie wnikam w to, ale trochę mnie to niepokoi" TS: Zajmujemy się sportem, nie sprawiedliwością, ani praworządnością.(..) Towarzystwo Sportowe „Wisła” Kraków informuje, iż od godziny 16.00 nie jest już właścicielem piłkarskiej spółki Wisła Kraków SA |
|
|

|
||||||
![]() |
| Narzędzia tematu | |
| Tryby wyświetlania | |
|
|