The White Star Division - Wisła Kraków


Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna
Nazwa użytkownika
Hasło


Wisła Kraków - piłka nożna Tutaj możesz spokojnie i rzeczowo porozmawiać o wszystkich tematach związanych z "Białą Gwiazdą". Pokój z założenia zawierać ma tematy dotyczące drużyny.

Odpowiedź
 
Narzędzia tematu Tryby wyświetlania
westersyl
Guest
 

Ignoruj użytkownika Pomoc
#1
Stary 25.02.2013, 13:34
Cytat:
Obawiam się, że znam trochę lepiej charakter Dana.
Petrescu publicznie chwalił tych zawodników, z którymi szło mu najgorzej (no chyba, ze już całkiem przegięli) po to, by współpraca lepiej się układała, i żeby podnieść ich morale.
Ten wywiad był sporo po odejściu natomiast wiem co masz na myśli, Petrescu wielokrotnie wypowiadał się pozytywnie właśnie na temat Cantoro który jak napisał kolega hunter nie był tytanem pracy. Widział że odstawiał największe fochy, próbował podać mu rękę.

Chyba jednak dobrze, że Cupial nie realizował pomysłów na szkolenie młodzieży przez Basałaja... nie dawno widziałem jak Zibi Boniek pojechał po tym czym najbardziej się szczyci Bogdan czyli Młodej Ekstraklasie to mam wątpliwość czy on widzial co robi, skoro dzięki niemu powstał taki twór to nie wiadomo czy tu również by czegoś nie spartolił.
Ostatnio edytowane przez westersyl : 25.02.2013 o godz. 13:44.
Odpowiedz cytując
kot
Senior Member
 
 
Od: 04.2003
Skąd: Witcherland

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#2
Stary 25.02.2013, 18:25
Witam w momencie wartym odnotowania swoich przemyśleń.


Przyjmując za prawdę słowa wypowiedziane przez pana Cupiala, jestem mu wdzięczny za jego Wiślacką determinację. Przywołane tam sukcesy jego Wisły, mówią wszystko o ciągu dalszym Wisły Cupiała. Cupiał nadal w Wiśle to kolejny dar od Boga dla Wisły i tyle w temacie rozważań nad właścicielstwem Wisły.

Cupiał trochę bardziej dyplomatycznie uzależnia zmianę trenera od lata w zależności od wyników, w przypadku Kulawika PP. Myślę, że ma świadomość klęski ligowej, lecz w/g mnie nie docenił błedów Bednarza wystarczajaco, aby liczyć się ze spadkiem ligowym, co w/g mnie niestety, ale jest możliwe. Liczenie na PP także jest lekko nie na miejscu w obliczu ostatniej rewolucji bez sensu. Mam nadzieje, że trudno jest publicznie przyznać się do ostatnich błędów, ale i także trudno jest dalej ciagnąć samodestrukcyjną historię Bednarza o rzekomych kłopotach finansowych Wisły i TF czyli Cupiała. Przynajmniej Cupiał stawia sprawę jasno, że bez gry i wyników kasy nie będzie dla piłkarzy, a to nie to samo, co beznadziejne zagrywki Bednarza o końcu swiata nad Wisłą i niechybną jej śmiercią. Wydaje mi się, że tak jak Cupiał jawnie mówi o zmianie trenera latem, tak pupilka i ulubieńca RN TF i Wisły usunie jeszcze szybciej ze stołka i to nie tylko za jego pseudo oszczędności czy samodestrukcję klubu, lecz przede wszystkim za jego antytransfery, gdyż nie uwierzę, że z Jackiem na sztandarze chce zdobywać LM. liczę na nowego Cupiała w Wiśle, mądrzejszego o 15 letnie doswiadczenie klubowe, bardziej cierpliwego i systematycznego oraz bezkompromisowego wobec prawdziwych nieudaczników czy winowajców, a nie wobec przykładowego Petrescu, w imię pseudo oszczędności w efekcie końcowym tak nieuczciwych rozliczeń.

Abstrachując od bardzo wskazanej Akademii pilkarskiej, mam nadzieję, że ktoś chwalący się produktem i zakładami okablowującymi prawie cały świat, postara się choćby wybudować na Wiśle, własną bazę treningową, godną szyldu Telefoniki, bo to wstyd dla kogoś takiego, chcieć wejść na międzynarodowy rynek pilkarski, bez własnego zaplecza jeśli już nie produkcyjnego, to przynajmniej treningowego. Cieszy dopinanie spraw stadionowych z miastem i tym bardziej należy stworzyć te choćby parę boisk i sal treningowych dla 1 drużyny i ME, bez których wszystkie słowa z wywiadu Cupiała mijaja się z celem, gdyż boiska owe to nie żaden prestiż klubowy, lecz podstawy podstaw jego funkcjonowania, na których czy to polscy czy tym bardziej zagraniczni pilkarze Wisly, muszą mieć szansę na profesjonalne a nie tymczasowe funkcjonowanie. Swoją drogą mam nadzieje, że to już ostatni przeskok rewolucyjny od młodych polaków po powrót zaciągu zagranicznego, gdyż dość już skakania od sasa do lasa, pod wpływem nieprzemyślanych impulsów nerwowych oraz idiotycznych doradców.

Rozwój - systematyka i względna stabilizacja , powinny być mottem odnowionego Cupiała i jego Wisly, czego jemu i wszystkim kibicom oraz sobie życzę i takie działania będę wspierał zawsze i wszędzie z całych sił.


Ps. ciekawe, komu nie przedłużono kontraktu po Atenach Niemoc właściciela wobec pilkarzy powinna stać się obowiązkiem kibiców, gdyż tak Wisly nie wolno obrażać nikomu, zwłaszcza za jej uczciwość i sumienność wobec nich, tak właścicielską, jak i kibicowską. Pozytywna presja nigdy nikomu nie zaszkodzi. Kochajmy się z piłkarzami jak bracia i rozliczajmy jak inni.
Ostatnio edytowane przez kot : 25.02.2013 o godz. 18:56.
Nie ma rzeczy niemożliwych.
Odpowiedz cytując
Robbie92
Senior Member
 
 
Od: 04.2009
Skąd: GŚ

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#3
Stary 25.02.2013, 18:38
Bobek90, dobrze godosz chopie Wszystko to tym bardziej dziwne, bo p.Cupiał poszedł drogą "stranieri" i jak na tym wychodzi wspominał w wywiadzie. Aż tak bardzo Kokoszka zapadł mu w pamięć? Ale w końcu to on ma miliony na koncie więc musimy mu zaufać.. chyba. Swoją drogą to ciekawe że kibicował śląskim klubom mieszkając w.. Sosnowcu.
Ostatnio edytowane przez Robbie92 : 25.02.2013 o godz. 18:42.
B.Cupiał o Danie Petrescu: "On jako trener Wisły w 2006 r. bardzo mi się podobał. Zdarzyło się, że kiedy grali słabiej, Petrescu zebrał ich o 6 rano i zamiast na boisko zaprowadził do jednej z naszych fabryk, żeby zobaczyli, jak ciężko ludzie pracują. To ja już wtedy wiedziałem, że to koniec. Wkrótce zaczęli grać przeciw niemu i musiałem go zwolnić. Niestety."

Odpowiedz cytując
hunter
Senior Member
 
Od: 11.2002
Skąd: Kraków

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#4
Stary 25.02.2013, 19:50
kot napisał(a):Wyświetl post
Ps. ciekawe, komu nie przedłużono kontraktu po Atenach
Chodzi o Majdana i Kłosa.
Odpowiedz cytując
ziz99
Senior Member
 
Od: 10.2008

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#5
Stary 25.02.2013, 22:44
Nadprezes wreszcie przemówił i:

Cytat:
Pan, doświadczony dziennikarz, wierzy w to, co piszą gazety? Nie mam żadnych kłopotów finansowych, a firma jest w dobrej kondycji. Zaległość wynika z czego innego. Zawodnicy mają kontrakty, które muszą wypełniać obydwie strony. Gra, jaką zaprezentowali jesienią, woła o pomstę do nieba. Oczywiście otrzymają swoje należności, bo u mnie nigdy zaległości nie było i nie mam żadnych długów. Ale niech najpierw pokażą na boisku, że grają w tej samej drużynie co ich właściciel, który pieniędzy nie drukuje, tylko je zarabia.
Skoro jeden z piłkarzy oddał sprawę do FIFA, to chyba jednak jest coś na rzeczy

Cytat:
Wyszkolenie młodego zawodnika kosztuje. A ostatecznie i tak pojawi się agent, który zamąci w głowach temu chłopcu, jego rodzicom, trenerowi i prezesowi. To ja wolę postawić na zawodnika z zagranicy, który bywa tańszy i mniej z nim kłopotu.
Wszyscy odsądzali od czci i wiary holendrów, że ściągali samych zagranicznych piłkarzy, a tutaj ewidentnie nakazał taki kierunek sam boss. Wyjaśnia się przy okazji sprawa szkółek.

Cytat:
Smuda też wchodził w grę, myślałem również o Danie Petrescu. On jako trener Wisły w 2006 r. bardzo mi się podobał. Był ambitny i pracowity. Miał za sobą szkołę rumuńską i angielskie doświadczenia. Ale mi odmówił, bo nie wspomina dobrze piłkarzy Wisły. Zdarzyło się, że kiedy grali słabiej, Petrescu zebrał ich o 6 rano i zamiast na boisko zaprowadził do jednej z naszych fabryk, żeby zobaczyli, jak ciężko ludzie pracują. To ja już wtedy wiedziałem, że to koniec. Wkrótce zaczęli grać przeciw niemu i musiałem go zwolnić. Zawodnik zawsze w podobnej sytuacji wygra z trenerem czy prezesem. Niestety.
To już jest totalna porażka, bo ta wizyta w TF była pewnie za jego zgodą i może nawet sugestią. W takiej sytuacji, jak zaczął się bunt przeciw Petrescu, to Cupiał powinien osobiście wstrząsnąć gwiazdami i kto wie jakby dziś wyglądała Wisła...

Cytat:
Trenera uwikłanego w korupcję w innym klubie natychmiast zwolniliśmy.
A Probierz?


Czytając chwilami propagandowe peany Cupiała o jego wspaniałomyślnej polityce prowadzonej w Wiśle, wartałoby spytać, skoro jest tak dobrze to dlaczego jest tak źle...
Odpowiedz cytując
hunter
Senior Member
 
Od: 11.2002
Skąd: Kraków

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#6
Stary 25.02.2013, 22:51
ziz99 napisał(a):Wyświetl post
A Probierz?
Jeżeli mnie pamięć nie myli to po Blachę i Kurdziela przyjechali osobiście panowie z Wrocławia. Probierzowi postawiono zarzuty, ale głównie chyba medialne, bo oficjalnego oskarżenia nie było.
Odpowiedz cytując

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna

Odpowiedź
Narzędzia tematu
Tryby wyświetlania

Zasady wysyłania postów
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Włączony
MordkiWłączony
[IMG] code is Włączony
HTML code is Wyłączone

Skok do forum


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 17:20.