The White Star Division - Wisła Kraków


Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna
Nazwa użytkownika
Hasło


Wisła Kraków - piłka nożna Tutaj możesz spokojnie i rzeczowo porozmawiać o wszystkich tematach związanych z "Białą Gwiazdą". Pokój z założenia zawierać ma tematy dotyczące drużyny.

Wyświetl wyniki ankiety: Czy mecz Widzew Łódź zakończy się:
Zwycięstwem Widzewa 24 25,26%
Remisem 16 16,84%
Zwcięstwem Wisły 55 57,89%
Głosujących: 95. Nie możesz głosować w tej ankiecie

Odpowiedź
 
Narzędzia tematu Tryby wyświetlania
mitmichael
Socios Wisła Kraków
 
 
Od: 11.2008

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#91
Stary 26.10.2012, 21:49
Jeszcze jest troszeczke do poprawy ale z tego zwyciestwa trzeba sie cieszyc. Dobra passa z Widzewem zachowana - przynajmniej z Nimi. W kolejnym meczu na włąsnym stadionie zycze sobie gry jak z Jagiellonia, skutecznosci jak dzisiaj z Widzewem tylko ze statystykami strzałow + strzałow celnych jak z meczu z Jagiellonia
Odpowiedz cytując
Baala
Senior Member
 
 
Od: 11.2007

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#92
Stary 26.10.2012, 21:50
Pisałem że Widzew nic nie gra nadzwyczajnego, że to zwykła kopana i możemy tam wygrać. No i szybko strzeliliśmy gola (brawo za nos z wystawieniem Boguskiego w ataku od początku). Mecz raczej bez historii, dobrze Melikson, nieźle Głowacki. Raczej bez podniety że coś lepiej, poprostu Widzew słaby i zamiast grać to pajacował cały mecz jak ten Tunezyjczyk.
Odpowiedz cytując
s1mone
Senior Member
 
 
Od: 03.2007

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#93
Stary 26.10.2012, 21:51
wolfy napisał(a):Wyświetl post
Jak na ta kadrę, to bardzo dobry mecz. Na plus wszyscy włącznie z Gargułą. Widzew skupiony był na faulach i pajacowaniu, więc trudno spodziewać się czegoś więcej.
Było dużo gry na jeden kontakt, fizycznie nie wyglądaliśmy też aż tak źle jak za czasów Probierza.

Bardzo potrzebne trzy punkty.
No proszę, jednak czasem się zgadzamy

Chociaż szkoda, że nie potrafiliśmy uporządkować gry w przewadze w drugiej połowie. To był nasz obowiązek a tak to drżałem o wynik do 93 minuty
Odpowiedz cytując
Zohan
Member
 
Od: 02.2012

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#94
Stary 26.10.2012, 21:54
Wreszcie zwycięstwo, świetna gra w pierwszej połowie, tylko potem to już padło. Do tych od @Baala dopiszę Czekaja, który wszystko czyścił, ale mam zastrzeżenie że tego allaha nie pokrył i prawie by gola strzelił (na szczęście słupek). Brakowało w tym meczu trzeciego gola dla Wisły, dobijającego widzew. Wtedy byłbym w pełni zadowolony
Odpowiedz cytując
Grantar
Senior Member
 
Od: 08.2003
Skąd: Tarnów

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#95
Stary 26.10.2012, 21:59
benek napisał(a):Wyświetl post
... poziom sędziowania - dno
Rzeczywiście. Przynajmniej 4 ewidentne wolne "z kapelusza" dla Widzewa.

Co do meczu i oceny naszych piłkarzy to nikt nie zagrał rewelacyjnie ... wszyscy poprawnie i bardziej zespołowo. To wystarczyło na Widzew - na Lech może być mało.
"W życiu trzeba mieć pasję.... u mnie trafiło na piłkę " - Grantar kibic piknikowy.
Odpowiedz cytując
domin_czyzyny
Socios Wisła Kraków
 
Od: 09.2010
Skąd: Kraków/Bolechowice

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#96
Stary 26.10.2012, 22:06
ż ż ł... i tak dalej oby tak samo było z amicą w końcu jest wiślacki "superpiątek" ! - wesoły )))))))))))))))))))))))

dziś jest ogólnie szczęśliwy dzień...
Ostatnio edytowane przez domin_czyzyny : 26.10.2012 o godz. 22:17.
Odpowiedz cytując
gigant
Joker the Great
 
Od: 06.2003
Skąd: Kraków

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#97
Stary 26.10.2012, 22:18
Pięknie korzystny wynik zmienił optykę gry Wisły.
Nadal jestesmy daleko w tyle, ale trzeba przyznać mamy coraz dłuzsze fragmenty niezłej gry. Teraz to było całe pół godziny, jeszcze jakies 6 meczów i w ostatniej jesiennej kolejce będzie super. Po czerwonej dla dzikiego, gorzej niz w pełnych składach. Brawo za wazne 3 pkt, raczej nie spadniemy.
90minut.pl o tabeli 2005/2006 napisał(a):
"Lech Poznań nie wystąpił o licencję na przyszły sezon i został przesunięty na ostatnie miejsce w tabeli. W przyszłym sezonie pod nazwą Lech Poznań występować będzie Amica Wronki."
Odpowiedz cytując
Adenalix
Senior Member
 
 
Od: 08.2003
Skąd: Kraków

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#98
Stary 26.10.2012, 22:45
To nie był mecz piłki nożnej i z całym szacunkiem Widzew nie grał w piłkę. To był poziom gry i agresji rodem z A klasy. Sędziego przerosło prowadzenie dzisiejszego meczu, jednak od pewnego momentu wiadomo było,że Widzew nie może z nami grać w piłkę bo się skończy dla nich źle. Czekaj zdrzemnął się przy główce (2 metry od napastnika!) i zaraz po przerwie również i pajace na czele z Kaczmarkiem zaczęli walić po nogach w celu odebrania piłki i zrobienia kontry. Ten toporny styl gry nie pozwalał im na sukces z ataku pozycyjnego. Ale później oprócz brutalnego kopania naszych zaczęli przewracać się a'la korona kielce po dotknięciu. Sędzia łykał ich aktorstwo jak mała kit i mieliśmy smród. Mecz z gatunku trudnych i najważniejsze są trzy punkty. Udało się dowieźć zwycięstwo i to jest handiap przed Amicą.
Do what you mean and mean what you do.
Odpowiedz cytując
KOMINEK
ANAJNARAB
 
 
Od: 05.2004
Skąd: od siebie

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#99
Stary 26.10.2012, 22:49
Wygrana cieszy, gra w pierwszych 30 minutach cieszy, końcówka dramat.

Warto zobaczyc jakim składem gralismy. Pomijając Czekaja i Bogusia grała stara gwardia Maaskanta.
Odpowiedz cytując
tomek100
Senior Member
 
 
Od: 12.2008

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#100
Stary 26.10.2012, 22:52
Adenalix napisał(a):Wyświetl post
To nie był mecz piłki nożnej i z całym szacunkiem Widzew nie grał w piłkę. To był poziom gry i agresji rodem z A klasy. Sędziego przerosło prowadzenie dzisiejszego meczu, jednak od pewnego momentu wiadomo było,że Widzew nie może z nami grać w piłkę bo się skończy dla nich źle. Czekaj zdrzemnął się przy główce (2 metry od napastnika!) i zaraz po przerwie również i pajace na czele z Kaczmarkiem zaczęli walić po nogach w celu odebrania piłki i zrobienia kontry. Ten toporny styl gry nie pozwalał im na sukces z ataku pozycyjnego. Ale później oprócz brutalnego kopania naszych zaczęli przewracać się a'la korona kielce po dotknięciu. Sędzia łykał ich aktorstwo jak mała kit i mieliśmy smród. Mecz z gatunku trudnych i najważniejsze są trzy punkty. Udało się dowieźć zwycięstwo i to jest handiap przed Amicą.
Czekaj Czekajem, ale gdzie był Sobolewski przy dośrodkowani Kaczmarka?... 3 pkt bardzo cieszą, jeszcze 63 do zdobycia - do końca sezon bardzo daleko.
Odpowiedz cytując
bonawentura
Senior Member
 
 
Od: 07.2005

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#101
Stary 26.10.2012, 22:56
syryls napisał(a):Wyświetl post
Nie po tym co powiedział w przerwie.
Tak czy siak myślałem że postępu brak, ale jednak powolnym kroczkiem Kulawik idzie w dobrym kierunku. Do każdego rywala wybiera najlepszą jedenastkę, taktycznie OK. Natomiast troszkę jeszcze trzeba popracować na ofensywą a zwłaszcza na stwarzanie sytuacji, bo dziś były 2 akcje i 2 gole, później kopanina, więc moge zrozumieć
A co powiedział w przerwie? Bo wyszedłem na szluga i nie miałem możliwości oglądania skrótu i komentarza do meczu

Jakkolwiek, abstrahując od jego wypowiedzi, Broź gra na tej prawej obronie całkiem nieźle.
Odpowiedz cytując
krzywy
Senior Member
 
 
Od: 07.2003
Skąd: Bochnia

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#102
Stary 26.10.2012, 22:57
mnie też najbardziej zirytowało krycie na radar kaczmarka przez Sobola przy straconej bramce. Wystarczyło zrobić kilka kroków do przodu i lewoskrzydłowy by się posrał. Za tą akcję dla Sobola wielki minus !!!
od kołyski, aż po grób zawsze ukochany klub WISŁA KRAKÓW
Odpowiedz cytując
Wojtas
Senior Member
 
 
Od: 06.2006
Skąd: inąd

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#103
Stary 26.10.2012, 22:59
Dawno nie widzialem tyle chamstwa buractwa i agresjii ze strony kopaczy z Łodzi.Kilku powinno wyleciec od razu ,inni po 2 zoltych kartkach.I jeszce Broz w przerwie ma czelnosc mowic ze to pilkarze Wisly sie kłada.Ja pi****le.

Wszytko przebil Bendfialah czy jak mu tam,wroze kariere aktora-specjalnosc ;symulacja padania i 10 miniutowego płaczu.Gosc przebil wszystko.

Generalnie dobrz ebylo 30 minut ,potem prostaki kopały po czołach wiec jak tu z takimi grac.Widac poprawe i reke Kuli.Idzie lepsze.
WISŁA KRÓLOWA POLSKI
Odpowiedz cytując
thechris
Senior Member
 
 
Od: 08.2003
Skąd: Somewhere between nowhere and goodbye

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#104
Stary 26.10.2012, 23:00
Nędza i żenada. Z obydwu stron. Na początku trochę w miarę przyzwoitego grania a potem pokaz chamstwa wymieszany z kalectwem i partactwem. Wisła broniła się mniej lub bardziej rozpaczliwie przez 70 minut wyprowadzając ze 20 kontr w tym jedną jako tako udaną i jakimś cudem dowiozła 3 pkt choć zdecydowanie na to nie zasłużyła. Remis byłby sprawiedliwy choć tak naprawdę obie ekipy zasłuży na 0 punktów. W studiu debile z C+ mówili, że sędzia dał za dużo kartek ale ja uważam, że dał o połowę za mało... Ciężko się przestawić po meczu Borussi z Realem na taki produkt, który o piłkę nożną się nawet nie ociera. Ostatnia godzina to był bardziej futbol amerykański tak więc nic tylko dać im kaski, jajowatą piłkę i niech przepychają... Żenujące pseudowidowisko.
Ostatnio edytowane przez thechris : 26.10.2012 o godz. 23:03.
Odpowiedz cytując
tomek100
Senior Member
 
 
Od: 12.2008

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#105
Stary 26.10.2012, 23:03
krzywy napisał(a):Wyświetl post
mnie też najbardziej zirytowało krycie na radar kaczmarka przez Sobola przy straconej bramce. Wystarczyło zrobić kilka kroków do przodu i lewoskrzydłowy by się posrał. Za tą akcję dla Sobola wielki minus !!!
Dokładnie. Kaczmarek sobie zacentrował jak na treningu.
Odpowiedz cytując
Bóg Trybun (objawion)
Socios Wisła Kraków
 
 
Od: 11.2007
Skąd: z pewnej arcyskromnej oprawy

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#106
Stary 26.10.2012, 23:13
krzywy napisał(a):Wyświetl post
mnie też najbardziej zirytowało krycie na radar kaczmarka przez Sobola przy straconej bramce. Wystarczyło zrobić kilka kroków do przodu i lewoskrzydłowy by się posrał. Za tą akcję dla Sobola wielki minus !!!
za tę "akcję" minus wielki, ale parę drobnych jeszcze się w meczu uskładało. Ogólnie widać, że wraca po kontuzji.

Pierwszy problem, z którym - poza odbudowaniem kondycji - musisz się zmierzyć, jest słynne Borkowe "czucie przestrzeni, geometrii boiska". Tego brakło, bo Radek zazwyczaj przesadza w drugą stronę - nie odpuszcza do samego końca, czy wymaga tego sytuacja, czy nie. Tu liczył na piłkę za darmo, padł darmowy gol.

---

Sędzia : 3 pierwsze żółte kartki dla Wisły (Bunoza,Wilk i Garguła) to kabaret. Ogólnie chłop widział rzeczy, które "nie śniły się fizjonomom". Kiepski cytat na dramatycznie kiepskiego gwizdkiewicza.

Z dwóch fauli-widmo na 20.-25. metrze w końcówce meczu lepszy zespół zrobiłby przynajmniej remis.


---

Kulawik - posłużę się cytatem z pewnych oberkumatych wpisów na (tym) forum:

NEPOTYZM! NEPOTYZM!


...a poza tym PROBIERZ WRÓĆ DZIDE WRZUĆ!
Ostatnio edytowane przez Bóg Trybun (objawion) : 26.10.2012 o godz. 23:15.
są kibice i kibuce, Kraków wiedzie prym w tej sztuce

Odpowiedz cytując
Arked
Senior Member
 
Od: 01.2003
Skąd: Kraków

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#107
Stary 26.10.2012, 23:36
Cieszą dwie bramki i zwycięśtwo. Smuci gra Głowackiego, Czekaja i Sobolewskiego. Odnoszę wrażenie, że wystawiani są na siłę.
(...) MY KIBICE POMOŻEMY!!! (...)
Odpowiedz cytując
Adenalix
Senior Member
 
 
Od: 08.2003
Skąd: Kraków

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#108
Stary 27.10.2012, 00:03
tomek100 napisał(a):Wyświetl post
Czekaj Czekajem, ale gdzie był Sobolewski przy dośrodkowani Kaczmarka?... 3 pkt bardzo cieszą, jeszcze 63 do zdobycia - do końca sezon bardzo daleko.
Oglądnąłem pod wpływem Twojego komentarza sytuację raz jeszcze i moje zdanie jest takie: Sobol powinien był doskoczyć agresywnie do Kaczmarka, ale dośrodkowana piłka leciała tak długo, że można było skorygować swoje błędne ustawienie pod warunkiem, że się nie kryło na radar i to ręczny. Sobol doskoczyć był powinien, Czekaj wybić musiał bo inaczej gol.

Arked napisał(a):Wyświetl post
Cieszą dwie bramki i zwycięśtwo. Smuci gra Głowackiego, Czekaja i Sobolewskiego. Odnoszę wrażenie, że wystawiani są na siłę.
Udział Radka Sobolewskiego w dzisiejszym meczu był nie do przecenienia. Cieszę się, że wziął udział i na pewno wzmocnił drugą linię szczególnie przy nieco niedokładnym dziś Czarku Wilku. Wiadomo było, że po takiej przerwie trudno będzie wytrzymać cały mecz, jednak jego występ to absolutnie plus i z piłkarskiego i z psychologicznego punktu widzenia.
Do what you mean and mean what you do.
Odpowiedz cytując
thechris
Senior Member
 
 
Od: 08.2003
Skąd: Somewhere between nowhere and goodbye

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#109
Stary 27.10.2012, 00:16
Arked napisał(a):Wyświetl post
Cieszą dwie bramki i zwycięśtwo. Smuci gra Głowackiego, Czekaja i Sobolewskiego. Odnoszę wrażenie, że wystawiani są na siłę.
Akurat Głowacki zagrał moim zdaniem dobrze. Czekaj przysnął przy golu ale poza tym bardzo ładnie wyprzedzał rywali. Zdecydowanie gorzej prezentowali się boczni obrońcy od środkowych a szczególnie Jaliens. Sobolewski olał centrującego i dlatego padła bramka. Bezbarwny występ kapitana ale lepszy taki gracz niż żaden. Wybrzydzać nie można tym bardziej, że kartek multum i pauzowanie się zacznie na potęgę.
Odpowiedz cytując
milosz
Senior Member
 
 
Od: 07.2011

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#110
Stary 27.10.2012, 00:20
Wisła wygrała zasłużenie, inna teza to nonsens.

Widzew z powodu braku umiejętności wniósł do gry jedynie agresje, Wisła zaś pokazała że z takimi drużynami wyższą kulturą gry i zaangażowaniem, też można wygrywać, szkoda jedynie zbyt szybko straconej bramki, ale widać Sobolewski nie jest już piłkarzem na pierwszą jedenastkę, podobnie Czekaj, który to już jego błąd w obronie !?

Zwycięstwo z tak grającym rywalem na jego boisku to krok we właściwym kierunku, a Kulawik już daje więcej niż Probierz. Lepiej ustawił boki obrony, a bramki są efektem powtarzalności, czyli tak oczekiwanych schematów gry w ofensywie, dla mnie było więcej pozytywów niż mogłem przypuszczać, bo nie tylko wynik cieszy .
Odpowiedz cytując
wolfy
Senior Member
 
Od: 01.2005
Skąd: Z Krainy Deszczowców...

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#111
Stary 27.10.2012, 00:34
KOMINEK napisał(a):Wyświetl post
Warto zobaczyc jakim składem gralismy. Pomijając Czekaja i Bogusia grała stara gwardia Maaskanta.
Całe to odmóżdżanie "weszło" odniosło taki skutek, że trzeba było twardego zderzenia z "młodymi polskimi piłkarzami i trenerami" żeby zauważyć pewne fakty. Na przykład taki, że Jaliens to może nie wirtuoz, ale jakiś tam poziom prezentuje. Na pewno na tyle wysoki, że nie zasłużył sobie na te wiadra pomyj na niego wylane.

Czekaj, zawalił bramkę (w swoim stylu, choć poza tym miał wiele dobrych i czystych wejść), Chrapek dał znać o sobie wyłącznie faulem taktycznym, cyrkowcy Bednarza prezentują taki poziom, że mogłoby ich w ogóle nie być.

Chciałbym zwrócić uwagę na grę Boguskiego. Nie walczył tyle co Sikorski, nie cofał się tak bardzo ani nie upadał tak często jak Genkov, po prostu wepchnął dwa razy piłkę na pustaka. Stary pierdziel ze mnie i na nowoczesnym futbolu Probierza się nie znam, ale pamiętam czasy kiedy napastników rozliczało się z goli i asyst, a nie gry w środku pola.

Obraz gry w dużej części wyglądał tak nędznie z powodu boiskowego chamstwa prezentowanego przez mongołów Mroczkowskiego. Ten cały Ben Dicośtam powinien wylecieć już za żenującą symulkę i kilkuminutową scenę agonii odegraną na boisku, reszta wjeżdżała wyprostowanymi nogami albo robiła saneczki.

Bóg Trybun (objawion) napisał(a):Wyświetl post
...a poza tym PROBIERZ WRÓĆ DZIDE WRZUĆ!
Do dziś nie wiem co on chciał z tą drużyną zrobić...
Ostatnio edytowane przez wolfy : 27.10.2012 o godz. 00:40.
Już za cztery lata,
Już za cztery lata,
Może będzie Ekstraklasa!
Odpowiedz cytując
AYALA
Senior Member
 
Od: 07.2006

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#112
Stary 27.10.2012, 06:24
Arked napisał(a):Wyświetl post
Smuci gra Głowackiego, Czekaja i Sobolewskiego. Odnoszę wrażenie, że wystawiani są na siłę.
Sobol to już lepiej grac nie będzie,jest już na drugim brzegu rzeki.Co do Czekaja to bym w zimie go gdzieś wypożyczył żeby sie ogrywał a na jego miejsce kogoś sprowadził.Głowa uważam zagrał całkiem poprawnie
Odpowiedz cytując
Uran235
Senior Member
 
Od: 08.2005
Skąd: Łódź

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#113
Stary 27.10.2012, 07:00
wolfy napisał(a):Wyświetl post
Jak na ta kadrę, to bardzo dobry mecz. Na plus wszyscy włącznie z Gargułą. Widzew skupiony był na faulach i pajacowaniu, więc trudno spodziewać się czegoś więcej.
Było dużo gry na jeden kontakt, fizycznie nie wyglądaliśmy też aż tak źle jak za czasów Probierza.

Bardzo potrzebne trzy punkty.
Z tym przygotowaniem fizycznym to jest trochę zgroza. Jak Melikson ma siły to robi na boisku cyrk (w pozytywnym tego slowa znaczeniu) jak Ronaldo. A po pół godzinie gry już go w ogóle nie widać.

bonawentura napisał(a):Wyświetl post
Łukasza Brozia chętnie bym widział w Wiśle. Pytanie tylko czy kończy mu się kontrakt po sezonie czy też nie...
1. W Widzewie akurat kontrakt nie jest problemem, bo Widzew rozdawał latem piłkarzy za grosze. Z tego, co wiem, Broź też miał odejść, do... Wisły. Ale w jakimś momencie się nie dogadano, niestety nie wiem w jakim. Biorąc pod uwagę, że piłkarz chciał odejść i klub chciał zejść z kosztów, prawdopodobnie brakło nam kasy na kontrakt/niskie odstępne.

2. Akurat wczoraj to Broź nic wielkiego nie pokazał. Nawet zawalił przy obydwu straconych bramkach. Kulawik pięknie rozczytał, że Broź źle się ustawia, że czesto go brakuje i że na zamknięciu akcji kryje na radar. Boguski cały czas chował się w strefie Brozia i z niej nabiegał. Broź nie wchodził w kontakt i Boguski z łatwością się od niego odklejał i tak zdobył dwie bramki praktycznie bez krycia.

syryls napisał(a):Wyświetl post
Nie po tym co powiedział w przerwie.
Tak czy siak myślałem że postępu brak, ale jednak powolnym kroczkiem Kulawik idzie w dobrym kierunku. Do każdego rywala wybiera najlepszą jedenastkę, taktycznie OK. Natomiast troszkę jeszcze trzeba popracować na ofensywą a zwłaszcza na stwarzanie sytuacji, bo dziś były 2 akcje i 2 gole, później kopanina, więc moge zrozumieć
Tutaj jest teraz tylko kwestia sił do takiej gry. Jeszcze bym nie popadał w zachwyt, bo akurat Widzew jest jedną z nędzniejszych fizycznie drużyn. Wiem, bo widziałem ich wszystkie mecze w sezonie. Oni do przerwy narzucają swoje warunki, a przeważnie od 60 minuty jest dzida do nikogo. Wczoraj ich przez kwadrans stłamsiliśmy w środku pola, wszstko robiliśmy o dwa tempa szybciej niż oni, ale jak baterie nam zaczeły padać to zrobiło się nieciekawie. Od takiego Gornika to spodziewam się wciąż grubego oklepu, chyba że się Nawałka zlituje.

KOMINEK napisał(a):Wyświetl post
Warto zobaczyc jakim składem gralismy. Pomijając Czekaja i Bogusia grała stara gwardia Maaskanta.
I Głowackiego, którego Maaskant nie miał. I Garguły, który był permanentnie kontuzjowany, albo Maaskant nie bardzo go w składzie widział. I Wilka, który też nie należał do faworytów Holendra, był często zmieniany i notorycznie dostawał opieprz na boisku. I Bunozy, którego Maaskant dostał w spadku i za Maaskanta nie potrafił się z początku wpasowac w grę. I Jaliensa, który u Maaskanta na prawej obronie w zasadzie nie grał. No i ławę grzał Genkow, który u Maaskanta miał pewny plac.

Nie próbuję tutaj niczego zarzucać Holendrowi. Po prostu nie szukajmy takich porównań a siłę. Teraz to nasza kadra to są dzieci niczyje. Zlepek piłkarzy, którzy zostali kupieni bez żadnej koncepcji za sprawą różnych działaczy i różnych trenerów. Kulawik ma fajny pomysł na grę, ale piłkarze mają siły na 20 minut takiego grania, bo potem już zaczyna się oddawanie pola.

wolfy napisał(a):Wyświetl post
Chciałbym zwrócić uwagę na grę Boguskiego. Nie walczył tyle co Sikorski, nie cofał się tak bardzo ani nie upadał tak często jak Genkov, po prostu wepchnął dwa razy piłkę na pustaka. Stary pierdziel ze mnie i na nowoczesnym futbolu Probierza się nie znam, ale pamiętam czasy kiedy napastników rozliczało się z goli i asyst, a nie gry w środku pola.
Właśnie, Boguski pokazał to, czego brakiem wk*rwił mnie Sikorski. Z Jagą mieliśmy dwie identyczne piłki, chyba nawet po zagraniach tych samych piłkarzy. Tylko ten "waleczny Sikorski" jak cielę stał za plecami obrońców, zamiast wykazać się choćby cieniem instynktu i wejść na podanie. Darowałem sobie analizę tego meczu, ale właśnie za te dwie sytuacje Sikorski miał dostać pałę, bo nawet stoperzy potrafią się w takich sytuacjach lepiej zachować niż on.
Zapraszam na mojego piłkarskiego bloga - Futbol Totalny
Odpowiedz cytując
domin_czyzyny
Socios Wisła Kraków
 
Od: 09.2010
Skąd: Kraków/Bolechowice

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#114
Stary 27.10.2012, 07:05
AYALA napisał(a):Wyświetl post
Sobol to już lepiej grac nie będzie,jest już na drugim brzegu rzeki.Co do Czekaja to bym w zimie go gdzieś wypożyczył żeby sie ogrywał a na jego miejsce kogoś sprowadził.Głowa uważam zagrał całkiem poprawnie
wypożyczył ? a kim mielibyśmy wtedy grac ? co ?

w jakim świecie Ty żyjesz ? chyba w takim kiedy Wisła kupowała wszystkich z ligi i taki Czekaj grałby co najwyżej w rezerwach. Czasy się zmieniły, Czekaj (jaki jest) jest potrzebny Wiśle do pierwszego składu...

sprowadzić ? my nikogo sensownego na LO nie mogliśmy sprowadzić, mamy zaległości w wypłatach pensji i premii, długo nikogo nie kupimy, naszymi ruchami transferowymi będą co najwyżej sprzedaże piłkarzy, na których znajdzie się jakikolwiek kupiec...

taka prawda...
Odpowiedz cytując
Karherop
Socios Wisła Kraków
 
 
Od: 02.2006

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#115
Stary 27.10.2012, 07:20
jak to często bywa wygraliśmy i nie ma komu pisać w tym temacie

meczu niestety nie miałem okazji oglądać , ale widziałem bramki i to mogę skomentować

wypracowane akcje! wystarczy zobaczyć sobie jaki sprint zrobił Boguski przy 2 bramce . Wiedział w którym miejscu ma być i od razu gdy Melikson zgrał Ilievovi zaden przeciwnik nie mógł go dogonić. Sikorski i Genkov na miejscu Rafała stali by w miejscu , akcja w zadnym wypadku nie była by taka efektywna .

Takie akcje nie biorą się z przypadku . Brawa dla Kulawika , że z tak rozbitej drużyny udaje mu się cokolwiek wypracować . Nawet jeśli nie wygląda to rewelacyjnie cały mecz , to liczą się w tym momencie tylko 3 punkty .
Odpowiedz cytując
Elefant
Senior Member
 
Od: 08.2010

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#116
Stary 27.10.2012, 07:27
Uran235 napisał(a):Wyświetl post
Kulawik ma fajny pomysł na grę, ale piłkarze mają siły na 20 minut takiego grania, bo potem już zaczyna się oddawanie pola.

No cóż, kwintesencja naszej wczorajszej (i nie tylko) gry. Ale cieszy, że po okresie Probierzowskiej smuty Kulawik chce iść w lepszym kierunku.
Niestety z powodu fatalnego przygotowania do sezonu będziemy te męczarnie (po 20 minucie) oglądać jeszcze do grudnia. Najazd kamery na twarz Sobolewskiego i innych zawodników bezcenny. Jakbym dwa razy wybiegł na Giewont chyba bym lepiej wyglądał.

W drugiej połowie mecz koszmarek a brak dopingu tylko spotęgował to wrażenie.

Bardzo cenne trzy punkty.
Odpowiedz cytując
s1mone
Senior Member
 
 
Od: 03.2007

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#117
Stary 27.10.2012, 07:50
No Melikson szybkościowo jest na pewno cieniem samego siebie. Ciekaw tylko jestem czy to przygotowanie czy prowadzenie się po prostu zapuścił... Kiedyś jakby dostał taką piłkę na kontrę to by minął tych Wydzewiaków na pełnej szybkości a tak miał problem ich wyprzedzić... Jak nie Melikson.
Odpowiedz cytując
syryls
Senior Member
 
Od: 10.2011

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#118
Stary 27.10.2012, 07:59
30 minut naszej porządnej gry, głupia bramka i wkradła się w grę kopanina która została aż do końca, nam nie jest to na ręke, trudno aby taki Garguła, Melikson czy Iliev dawali radę fizycznie, tutaj też trzeba znaleść jakiś lek, obrona OK, Jaliens często zapuszczał się w przód, podoba mi się to, w miarę dobrze zagrał z tyłu, ale ta bramka nie wiem kogo obwinić, Jaliensa że jest na prawej obronie, Czekaja że pozostawił rywala bez opieki czy Sobola?
Druga połowa to ... typowa polska piłka, wysoka postawiona obrona Widzewa i szkoda że tego nie wykorzystaliśmy po raz trzeci. Jak tak mamy wygrywać do końca rundy to OK, szybko trzeba nadrobić braki punktowe, natomiast w drugiej rundzie postarać się o jakiś styl
Odpowiedz cytując
Grantar
Senior Member
 
Od: 08.2003
Skąd: Tarnów

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#119
Stary 27.10.2012, 09:00
thechris napisał(a):Wyświetl post
Nędza i żenada. Z obydwu stron. Na początku trochę w miarę przyzwoitego grania a potem pokaz chamstwa wymieszany z kalectwem i partactwem. Wisła broniła się mniej lub bardziej rozpaczliwie przez 70 minut wyprowadzając ze 20 kontr w tym jedną jako tako udaną i jakimś cudem dowiozła 3 pkt choć zdecydowanie na to nie zasłużyła. Remis byłby sprawiedliwy choć tak naprawdę obie ekipy zasłuży na 0 punktów. W studiu debile z C+ mówili, że sędzia dał za dużo kartek ale ja uważam, że dał o połowę za mało... Ciężko się przestawić po meczu Borussi z Realem na taki produkt, który o piłkę nożną się nawet nie ociera. Ostatnia godzina to był bardziej futbol amerykański tak więc nic tylko dać im kaski, jajowatą piłkę i niech przepychają... Żenujące pseudowidowisko.
Widowisko to nie było piękne ... ale ty thechris masz chyba jakiegoś doła ...
Trener Widzewa powiedział po meczu że wygrała drużyna lepsza.
Dwie żólte kartki były z kapelusza (w jednej sytuacji w ogóle nie było faulu).
Widzew niedawno jeszcze liderował więc wygrana u nich powinna nas ciutkę cieszyć.
Proponuję ci thechris dwie opcje:
Oglądać tylko naszą buraczaną
Oglądać tylko angielską, hiszpańską i niemiecką ligę.
Oglądanie i tego i tego doprowadza cię jak widzę do depresji ..
"W życiu trzeba mieć pasję.... u mnie trafiło na piłkę " - Grantar kibic piknikowy.
Odpowiedz cytując
TSWojtas
Socios Wisła Kraków
 
 
Od: 02.2005
Skąd: NBZ

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#120
Stary 27.10.2012, 09:06
Zawsze powtarzałem że Wisła musi grać piłką po ziemi , kombinacyjnie i coś z tego będzie . Tak chciał grać Moskal -niestety nie dano mu szansy , teraz tak chce grać Kulawik - BRAWO!


aleksander buksa - prostytutka bez Honoru
Odpowiedz cytując

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna

Odpowiedź
Narzędzia tematu
Tryby wyświetlania

Zasady wysyłania postów
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Włączony
MordkiWłączony
[IMG] code is Włączony
HTML code is Wyłączone

Skok do forum


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 15:15.