The White Star Division - Wisła Kraków


Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna
Nazwa użytkownika
Hasło


Wisła Kraków - piłka nożna Tutaj możesz spokojnie i rzeczowo porozmawiać o wszystkich tematach związanych z "Białą Gwiazdą". Pokój z założenia zawierać ma tematy dotyczące drużyny.

Zamknięty temat
 
Narzędzia tematu Tryby wyświetlania
mkp13
Member
 
Od: 07.2010

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#31
Stary 26.07.2012, 23:27
Na wstępie powiem krótko - chyba jedno z lepszych losowań z ostatnich lat (przynajmniej na "papierze" - jak jest w praktyce to się zobaczy)

Szkoda tych kilku awansów naszych rywali (krajów, które są blisko nas w rankingu) w ostatnich sekundach meczów + po dogrywkach;/ Chodzi tutaj np o Dinamo Zagrzeb czy Youngs Boys.

Tak na szybko przejrzałem sytuacje +- 2 miejsca obok nas w rankingu. Skupiłem się na tym czy możemy spaść poniżej 18 miejsca. Moim zdaniem 18 miejsce powinniśmy bez problemu utrzymać. Chyba, że sezon marzeń będą mieć Rumuni lub Czesi. Dużo będzie zależało od Ruchu, który wiadomo z kim gra

Rumunia
2 drużyny w 3 rundzie LM
Cluj - Slovan
Fenerbahce - Vaslui
Rapid - Herenvenn
Steaua - Spartak Trnava
Dinamo od 4 rundy LE

Bardzo dobra para to Cluj - Slovan. Ktoś odpadnie całkowicie z pucharów, jednak wygrany wchodzi min. do grupy LE. Taka sama sytuacja z Cluj i miejmy nadzieje, że odpadnie z zespołem z Turcji. Jeżeli chodzi o nadrobienie ok. 3.5 wydaje się mało prawdopodobne.

Czechy
Cluj - Slovan
Ruch - Victoria Pilzno
Admira - Sparta Praga
Twente - Mlada
Jak wyżej przy Rumunach + arcy ważne spotkanie Ruchu.

Czemu pominąłem Białoruś i Chorwację?

Sheriff Tiraspol - Dinamo Zagrzeb
Athletic Bilbao - Slaven Koprivnica
Inter - Hajduk Split

Szkoda tego awansu Dinama, bo wydaje się, że rozegra jeszcze min. 4 mecze. Co do reszty to chyba gorzej trafić nie mogli 1 drużyna już odpadła.

Bate - Debrecen
Gomel - Liverpol
Więc taka sama sytuacja. Jedna najprawdopodobniej 4 mecze, choć nie przekreślam Węgrów. Los jednej drużyny wydaje się być przesądzony. Pozostałe 2 już odpadły.

I na koniec Polska - w porównaniu do wyżej wymienionych drużyn to losowanie bardzo dobre - jak już na wstępie wspomniałem wszystko wyjdzie w grze jednak Szwedzi to nie drużyny pokroju Inter, Atletic, Liverpol itp. Przydałoby się przede wszystkim awans Śląska (min. gr LE) oraz Lecha (rozstawienie w 4r). Jak dla mnie i Legia upora się z Riedem z Austrii. Najbardziej trzeba obawiać się o wynik Ruchu, jednak ich awans powinien nas utrzymać już na pewno na 18 miejscu.
Ostatnio edytowane przez mkp13 : 26.07.2012 o godz. 23:37.
jarcze
Senior Member
 
 
Od: 12.2005

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#32
Stary 26.07.2012, 23:34
Bułgarzy mają nie wesoło. Odpadły wszystkie 4 ekipy.
OrzelCT
Junior Member
 
 
Od: 07.2008

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#33
Stary 26.07.2012, 23:47
Podsumowanie meczow rewanzowych 2 rundy:

Czerwony: Niekorzystny
Zolty: Korzystny
Zielony: bardzo korzystny
druzyny podkreslone: druzyny ktore awansuja dalej
druzyny pogrubione : druzyny ktore reprezentuja dane panstwo

Plusy:
-Wszystkie nasze druzyny przechodza do 3rundy(dawno nie zaczelismy tak dobrze)
-Wazny awans Slaska (gwarantowane 4 mecze)
-Mistrz austrii wygrywa ale mimo wszystko przegrywa z mistrzem Luksemburgu i zegna sie z pucharami!
-druzyna z Danii, Israelu chorwacji, i dwie z Bialorsi odpadaja.

Edit: maly blad w meczu Kuopion Palloseura 0-1 Maccabi Natanja. (oczywscie Israelczycy wygrali ale to oni odpadaja)
Ostatnio edytowane przez OrzelCT : 27.07.2012 o godz. 00:05.
Marcelo97
Member
 
Od: 08.2010
Skąd: Pobierowo (nad morzem)

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#34
Stary 27.07.2012, 00:07
YB Berno wygrało w karnych. W regulaminowym czasie przegrali 1:0. Więc zero pkt ? Czy może 0,250 za zwycięstwo w karnych ?
mkp13
Member
 
Od: 07.2010

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#35
Stary 27.07.2012, 00:21
Marcelo97 napisał(a):Wyświetl post
YB Berno wygrało w karnych. W regulaminowym czasie przegrali 1:0. Więc zero pkt ? Czy może 0,250 za zwycięstwo w karnych ?
Za ten mecz 0. Mimo to przeszli dalej i mają szanse dalej zbierać punkty, więc to duże pocieszenie nie jest;/
Karherop
Socios Wisła Kraków
 
 
Od: 02.2006

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#36
Stary 27.07.2012, 06:15
Gucio25 napisał(a):Wyświetl post
Dania przy odrobinie szczęścia zakończy sezon z 0pkt na boisku w ogóle.
mam taką teorię - wychodzi na to, że póki się zaczyna we wczesnych rundach i jest się dalej w rankingu, to trzeba próbować naprawdę nazbierać jak najwięcej punktów, gra się więcej meczy i jest więcej szans na wygrywanie ze słabszymi, bo później jak jest się wyżej w rankingu - jest więcej drużyn i się później zaczyna gre to i ciężej wygrać bo nie gra się z ogórami i jak już cos się ugra to dzieli się te punkty przez większą liczbę..

widać to doskonale na przykładzie Danii, która była na wysokim miejscu w rankingu, ma 5 drużyn w pucharach, dwie w LM, z czego jedna w fazie grupowej, ale w tym wypadku i Nordsjaelland ma małą szansę na zdobycie punktów i Kopenhaga ma małą szansę na awans do LM, a w LE już jednej drużyny nie ma, dwie też nie są pewniakami do awansu..
nawet nie żartujcie , Dania ma w tej chwili 0.8 pkt , a kilka drużyn nieźle rozstawionych .Jeszcze za wczesnie aby cokolwiek wyrokować.

Równie dobrze te wszystkie analizy np kolegi anthony09 mogą byc o dupę rozbic , jesli np Lech , Ruch i Legia odpadną po tej rundzie , a takiej opcji nie ozna wykluczyc .

Bonifikaty za występy we wczesnych rundach dają pewien handicap , ale badzmy szczerzy , prawdziwe punkty są w fazie grupowej , eliminacje to mają zaledwie `50% wartości .
Gucio25
Forumowy Di Caprio
 
 
Od: 07.2005

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#37
Stary 27.07.2012, 10:55
Karherop napisał(a):Wyświetl post
nawet nie żartujcie , Dania ma w tej chwili 0.8 pkt , a kilka drużyn nieźle rozstawionych .Jeszcze za wczesnie aby cokolwiek wyrokować.
nieźle rozstawionych?

zostało im 4 drużyny:
1) AC Horsens - 3 runda LE - nierozstawione
2) FC Midtyjlland - 4 runda LE - nierozstawione
3) FC Kopenhaga - jedyna z Danii która ma rozstawienie, ale to nie jest już ta Kopenhaga z przed kilku lat i równie dobrze może odpaść już w tej rundzie z Club Brugge.
4) FC Nordsjaelland - faza grupowa LM - o jakim rozstawieniu tu może być mowa? 4 koszyk, trafia mistrz Danii do grupy z samymi silnymi przeciwnikami, jest duża szansa na to, że przegra wszystkie 6 meczy i nie zarobi żadnego punktu dla Danii, jedynie te 0,8 zagwarantowane.

wiadomo że to są tylko dywagacje, ale w przypadku np. Nordsjaellandu oni mogą skończyć puchary z 0,8pkt dla kraju, a w przypadku gdy zespół zaczynałby od 2 rundy eliminacji (Śląsk) to oni przez same rundy eliminacyjne mogą zdobyć 1,5pkt do rankingu krajowego.. zdecydowanie w obecnej sytuacji nie jest to korzystny układ dla Danii. oczywiście że prawdziwe punkty są w fazie grupowej, ale jak się gra tylko w niej nic nie grając wcześniej to i mniej szans na punkty do zdobycia, a mówimy tu o mistrzach typu Nordsjaelland, czy Śląsk, którzy wielkich szans w fazie grupowej LM nie mają.
Alex_Morgan
Junior Member
 
 
Od: 07.2012
Skąd: California

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#38
Stary 29.07.2012, 10:06
Wielką szanse na awans do grupy ma mistrz Izraela Hapoel Shmona, który w III. rundzie el. LM zmierzy się z Neftci Baku. Bardzo prawdopodobne, że Izraelczycy wyeliminują mistrza Azerbejdżanu, a co za tym idzie będą mieli już min. fazę grupową LE, przy dobrych wiatrach nawet LM. Natomiast od IV. rundy el. LE swój udział w europejskich pucharach zaczyna Hapoel Tel-Awiw i jeśli nie zdarzy się jakaś niespodzianka to również i oni zagrają w fazie grupowej LE. Jak widać, mimo słabego początku eliminacji, Izrael nie jest bez szans. Więc jeśli Polska marzy o ich wyprzedzeniu to min. 2 kluby muszą awansować do grupy, w co wierzę. Patrząc w górę Szwajcaria wydaje się nie do ruszenia. Bardziej liczyłbym na wyprzedzenie Austrii lub Danii. Jak wiadomo Austria ma wyjątkowo słaby sezon, a ich największa nadzieja na pkt - Salzburg już popłynął. Myślę, że Legia poradzi sobie z SV Ried, a Admira i Rapid Wiedeń odpadną w III. rundzie lub play-off. Gdyby rzeczywiście tak się stało to Austrię mamy na widelcu, wystarczyłoby nieźle zapunktować. Sytuacja Danii była opisana post wyżej, a Cypr wydaje się mieć cztery mocne ekipy, więc nie zakładam, że wypadną z TOP 15. Gdyby spojrzeć w dół wydaję się, że mamy sporą przewagę na Białorusią czy Chorwacją. Ci pierwsi szansę na zapunktowanie mają tylko za pośrednictwem BATE, bo jak wiadomo Gomel zmierzy w III. rundzie z Liverpoolem FC. Taka sama sytuacja w przypadku Chorwacji, Hajduk zmierzy się z Interem, a Koprivnica z Athletic Bilbao, więc jedyną szansę na zdobycz punktową ma Dinamo Zagrzeb. Zawsze trzeba uważać też na Rumunię, bo pamiętamy co zrobili w sezonie 2005/2006, ale mamy nad nimi pewną przewagę - punkty zdobyte przez kluby rumuńskie dzielą się przez 5. Podsumowując trzeba patrzeć do przodu, zdobywać pkt i możliwe, że awansujemy na wyższe pozycje, ale nie wolno zapominać, że z tyłu też jest groźnie i, że kilka krajów jest zainteresowane wyprzedzeniem nas w rankingu.
AZS_Lublin
Senior Member
 
Od: 08.2008

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#39
Stary 29.07.2012, 11:57
Co do meczu Neftczi- Hapoel Shmoa to Azerowie wcale nie są bez szans. W ostatnich latach futbol Azerski poszedł do przodu i tanio skóry nie sprzedadzą. Wogole to szkoda meczu Zyliny z Hapoelem, słowacy się mogli bardziej postarać i w tym momencie nie bylo by dyskusji.
Podobnie jak ktoś w postach wyżej, też bardzo mnie bolą fuksiarskie awanse Zagrzebia i BATE. Bardzo mało zabrakło a Białorus (nie licze meczu Gomel - Inter) zakończyla by juz punktowanie, podobnie jak Chorwacja.
Reasumując: sytuacja "za" nami jest pod kontrolą (ROM, CZE, BLR) bardziej sie trzeba skupić na dojściu do Izraela i Szwajcarii. Na moje oko w tym sezonie nie ma szans dogonić Austrię. Ale im za 2 lata "zejdzie" potężna 9 pkt
AZS_Lublin
Senior Member
 
Od: 08.2008

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#40
Stary 30.07.2012, 18:06
Przeanalizowałem najbliższe mecze w LM pod kątem sytuacji Polski w rankingu państwowym. Na 14 wszystkich pojedynków aż 9 z nich jest dla nas interesująca.

1. Bate - VSC Debrecen, kibicujemy Węgrom. Ale na papierze faworytem jest ekipa z Borysowa, ograna w pucharach biorąc pod uwagę ostatnie sezony. Bate rozegrało dziwny dwumecz z Vardarem ( w I meczu na Białorusi jeszcze w 89min było 1:2 dla Vardaru), by w rewanżu z remisować po 0 i awansować. Szanse dla Debrecenu oceniam na 25%

2. Ironi - Neftchi, kibicujemy Azerom. Jak dla mnie jest szansa na niespodziankę, o czym piszę post wyżej. Szanse Neftchi 45%.

3. Molde- Basel, kibicujemy Norwegom. Zdaje się, że nadal trenerem ekipy z NOR jest Solskjaer i póki co ładne ma wyniki. Dwumecz z Ventspils należy rozpatrywać z przymróżeniem oka. Prawdziwy test czeka Norwegów w meczu z Basel, szanse oceniam na 30% .

4. Sheriff - DZagrzeb. Mołdawia w tym sezonie ma bardzo dobry rankingowy wynik. Co prawda, oprócz Sherifa wszystkie ekipy odpadły ale nabijły ponad 2 pkt i ten sezon Moldawia musi uznać za udany. Sheriff nie jest bez szans, tym bardziej, że Zagrzeb stoczył niespodziewanie wyrównany dwumecz z mistrzem Bułgarii. A obecny sezon dla Bułgarii jest jednym z najgorszych w historii (0,750 pkt!). Szanse na 50%

5. AEL - Partizan. Liczę na Serbów, jednak futbol cypryjski idzie w górę i kto wie czy AEL nie dokona podobnego sezonu co APOEL rok temu. Szanse dla Partizana na 20%

6. Kopenhaga- Brugge. Cięzko znaleźć faworyta, dwumecz drużyn na papierze przynajmniej bardzo wyrównany. Dla nas lepszym byłoby przejście dalej Belgów. Ale intuicja mi mówi, że Duńczycy zagrają w LM.
Szanse dla Belgów na 40%.

7. Cluj- Liberec. Fajny dwumecz dla nas, bo spotkanie dwóch bezpośrednich naszych rywali rankingowych i wiadomo, że ktoś odpadnie ale i ktoś zagra dalej. Szanse na 50% z lekką przewagą na CFR.

8. Slask- H`borgs. Oczywista oczywistość. Przejście Szwedów daje pewną grę w LE i dalsze punktowanie. Porażka w praktyce oznacza koniec przygody z Uefą dla Sląska. W IV r LE wpadnie na rywala rozstawionego i szanse na awans mają iluzoryczne. Szanse na awans do IV r LM oceniam po równo.

9. Fererbahce- Vaslui. Faworytem są Turcy. Szanse dla nich oceniam na 75%.
Zapraszam do dyskusji.
Ostatnio edytowane przez Wit.Ek. : 30.07.2012 o godz. 23:46.
RYBA
Senior Member
 
 
Od: 10.2011
Skąd: SZCZUCIN/KRAKÓW

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#41
Stary 31.07.2012, 16:09
Kibicowanie innym drużynom bedzie miało sens tylko wteyd jeśli nasze "potęgi" wezmą się do roboty i te punkty zaczną nam i samym sobie w rankingu nabijać. Inaczej cała zabawa mija się z celem
TUSK TY MATOLE TWÓJ RZĄD ROZJEBIĄ KIBOLE !!!
jacekbum
Senior Member
 
Od: 06.2012

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#42
Stary 31.07.2012, 17:49
AZS_Lublin Partizanowi dajesz tylko 20% szans z mistrzem Cypru? napisz,że się pomyliłeś...bo chyba nie pisałeś tego poważnie.Drużyny na tym samym poziomie a Serbowie rewanż grają u siebie więc obiektywnie 50/50 może mały plusik dla Partizana za rewanz u siebie.
AZS_Lublin
Senior Member
 
Od: 08.2008

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#43
Stary 31.07.2012, 20:35
jacekbum napisał(a):Wyświetl post
AZS_Lublin Partizanowi dajesz tylko 20% szans z mistrzem Cypru? napisz,że się pomyliłeś...bo chyba nie pisałeś tego poważnie.Drużyny na tym samym poziomie a Serbowie rewanż grają u siebie więc obiektywnie 50/50 może mały plusik dla Partizana za rewanz u siebie.
Biorąc pod uwagę ostatnie sezony w pucharach chyba mi nie powiesz, że faworytem są Serbowie?
Cypr na 13 lokacie, Serbia na 24. Cypr 24,200 a Serbia 13,00 czyli aż 11 pkt różnicy. To są tylko cyferki, ale w pewien sposób oddają to co się obecnie dzieje.
Wskaż mi serbską drużynę, która ostatnio zaatowakał puchary?
W zeszłym sezonie Partizan w IV r elem LE grał pierwszy mecz na wyjeździe. I to nic nie dało. Mocniejsi okazali się półamatorzy z Irlandii i Partizan popłynął. 1:1 w Irlandii i 1:2 w Belgradzie.
Z resztą przykładów jest więcej, jak choćby Vojvodiny NS która uległa zespołowi z Lichtensteinu.
arek90
Junior Member
 
Od: 02.2012

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#44
Stary 02.08.2012, 19:48
mysle ze po dzisiejszym i wczorajszym dniu mozna sobie odpuscic jakiekolwiek rozwazania. Szwecja - Polska 6:0. trzeba odlozyc marzenia o 15 miejscu w rankingu krajowym na dlugie dlugie lata.
<Crasch>
Senior Member
 
 
Od: 09.2006
Skąd: Wrocław

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#45
Stary 02.08.2012, 19:51
Wszystkie mecze w dupsko, jedyna druzyna, która daje nadzieje najakikolwiek awans to Legia...
ja jebie, czlwoiek myśli że jest już lepiej a tu jak zwykle...
Pewniakiem na kolejną runde jest tylko Śląsk, szkoda że zdegrodowany jakby...

sorry za wulgarzymy, no ależ jak tu inaczej
Rogo
Junior Member
 
Od: 07.2012

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#46
Stary 02.08.2012, 19:55
100 lat za murzynami
średniak polski : średniak czeski 0:2

nie którzy powiedzą ,że u nas nie rozpoczął się jeszcze sezon a u innych tak,
wiadomo jakie są realia polskiej piłki imprezki, alkohol, hazard tym żyją piłkarze
RYBA
Senior Member
 
 
Od: 10.2011
Skąd: SZCZUCIN/KRAKÓW

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#47
Stary 02.08.2012, 20:59
no to sie pokazaliśmy w Europie w tym sezonie:/
TUSK TY MATOLE TWÓJ RZĄD ROZJEBIĄ KIBOLE !!!
mkp13
Member
 
Od: 07.2010

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#48
Stary 02.08.2012, 23:00
Temat powinien zostać zamknięty do następnego roku - ewentualnie jak coś Witek zrobi ( jeśli ma chęć i siły po czymś takim) to powinien to tylko wrzucić.

BRAK SŁÓW...
AZS_Lublin
Senior Member
 
Od: 08.2008

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#49
Stary 03.08.2012, 10:00
A w czterech wczorajszych meczach mamy wyniki dla nas korzystne:
gomel - liverpool 0:1, to było do przewidzenia. Białoruś nas nie dogoniła
twente - mlada 2:0, praktycznie zerowe szanse na awans czeskiego zespołu
kalmar - yb 1:0, zabrane punkty Szwajcarii, choć w rewanżu może być różnie
bnei - paok 0:2, bnei bez szans na awans.

Wszelkie rozważania na temat rankingów, strat do 12, 15 miejsca po takim dniu biorą w łeb. I chyba czas powiedzieć dozobaczenia za rok:(
Karherop
Socios Wisła Kraków
 
 
Od: 02.2006

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#50
Stary 05.08.2012, 23:07
Karherop napisał(a):Wyświetl post
Równie dobrze te wszystkie analizy np kolegi anthony09 mogą byc o dupę rozbic , jesli np Lech , Ruch i Legia odpadną po tej rundzie , a takiej opcji nie ozna wykluczyc .
coś czułem to nosem że niezły łomot się święcił , zapomniałem tylko o Śląsku , ale on akurat po prostu zbierze baty od jeszcze 1 przeciwnika

w ostatnie przyzwoite lata w pucharach zostały bardzo ładnie roztrwonione , brawa dla pełnych pychy polskich klubików
Vojthas
Junior Member
 
Od: 07.2011

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#51
Stary 08.08.2012, 02:56
Przed nami dwa bardzo ważne dni - nie ma co panikować, bo pomimo fatalnej/tragicznej/żenującej postawy naszych klubów w zeszłym tygodniu, Izrael, który gonimy, i Białoruś, przed którą uciekamy, nie spisały się wiele lepiej. Po prostu nie wykorzystaliśmy szansy, ale to jeszcze nie jest źle. Źle to będzie za jakieś 44 godziny.
Rogo
Junior Member
 
Od: 07.2012

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#52
Stary 09.08.2012, 20:57
no zostały nam dwie drużyny Śląsk i Legia, na tą pierwszą raczej nie ma co liczyć
pytanie czy Legia będzie rozstawiona w 4 rundzie
cinekw
Senior Member
 
 
Od: 08.2006

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#53
Stary 09.08.2012, 21:01
Żałosny jest ten Ruch. Na lige mierni gracze zapieprzający na maxa wystarczą, na europejskie puchary potrzeba coś więcej niż chęci, bez umiejętności można gówno zrobić.
alarazboy1
Member
 
Od: 07.2010

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#54
Stary 10.08.2012, 09:44
potencjalni rywale:
Śląska ( nierozstawiony oczywiscie): Olympique de Marseille (FRA), FC Metalist Kharkiv (UKR), Trabzonspor AŞ (TUR), Hannover 96 (GER), BSC Young Boys (SUI)
Legii (troche zabraklo do roztawienia): FC Viktoria Plzeň (CZE), FC Twente (NED), S.S. Lazio (ITA), Rosenborg BK (NOR), PFC CSKA Moskva (RUS)
Vojthas
Junior Member
 
Od: 07.2011

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#55
Stary 10.08.2012, 11:14
BATE Borysów-Hapoel Kiryat Shmona - czyli nie ma dobrego rozwiązania dla Polski, bo albo kraj bezpośrednio za nami, albo przed nami zgarnie punkty za klub w LM.
-Goral-
Senior Member
 
Od: 01.2004
Skąd: Kraków

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#56
Stary 10.08.2012, 12:52
Generalnie ten sezon będzie zależał od postawy Legii.

Jak Legia odpadnie z Rosenborgiem, to ten sezon będzie z tych katastrofalnych poniżej 3 punktów.

Jak Legia przejdzie Rosenborg to jest szansa na 4. Czyli taki sezon przyzwoitości, a że ostatnie 2 lata były dobre, to generalnie nie będzie źle.
<Crasch>
Senior Member
 
 
Od: 09.2006
Skąd: Wrocław

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#57
Stary 10.08.2012, 17:46
Śląsk - Hannover 96 (Z taką grą mistrzów, pozamiatane...)
Legia - Rosenborg (Jest szansa, i cień nadzieji na jeden zespół w fazie grupowej)

Generalnie mamy w ostatniej fazie 2 zespoły. Jeśli przynajmniej jeden zespoł awansuje, można sądzić że z naszą piłką, jest już ciut wyżej dna.
marcin19876
Senior Member
 
Od: 06.2008

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#58
Stary 10.08.2012, 17:46
Po tym losowaniu napewno legia pa min 50% szans na awans a jak by nie patrzeć nam kluby są potrzebne w fazie grupowej obojętnie co to za drużyna.
Jeśli chodzi o Śląska to napewno byłby BARDZO dużą sensacją - jakieś 5 -10% szans na wygraną niestety.
Także trzeba liczyć na legie i na cud Śląska - i to było by na tyle jeśli chodzi o polskie zespoły.
Jeśli chodzi o inne państwa to:
TE mecze powinny być dla nas na plus;-)
1. Czy ktoś wie dlaczego mecz ten FC Dila Gori (GEO) or Anorthosis Famagusta (CYP) został przerwany przy stanie 0-3 dla gruzji a awansu nadal nie mają?
2.FC Vaslui (ROU) v FC Internazionale Milano (ITA) - Vaslui odpada - 0 punktów za ten mecz
3 FC Dinamo Bucureşti (ROU) v FC Metalist Kharkiv (UKR) - awans ukraińców
4 Feyenoord (NED) v AC Sparta Praha (CZE) - awans feyenoordu
5 PAOK FC (GRE) v SK Rapid Wien (AUT) - awans PAOK-u
6 FC Luzern (SUI) v KRC Genk (BEL) awans Genk
A te na minus...
1 APOEL FC (CYP) v Neftçi PFK (AZE)- APOEL awansuje
2 FC Midtjylland (DEN) v BSC Young Boys (SUI) - awans Young
3 Hapoel Tel-Aviv FC (ISR) v F91 Dudelange (LUX) - awans Hapoelu
4 FC Steaua Bucureşti (ROU) v FK Ekranas (LTU) awans Steaua
Jeśli chodzi o Ligę Mistrzów to najważniejsze dla nas są:
1 FC Basel 1893 (SUI) v CFR 1907 Cluj (ROU) - awans - nie wiadomo
2 FC BATE Borisov (BLR) v Hapoel Kiryat Shmona FC (ISR) - awans - nie wiadomo
3 AEL Limassol FC (CYP) v RSC Anderlecht (BEL) - awans nie wiadomo
Wit.Ek.
Rankingowy ekspert
 
 
Od: 03.2003
Skąd: z Krakowa

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#59
Stary 11.08.2012, 11:21
Nie pisałem wiele po zakończonych poprzednich dwóch rundach choć oczywiście śledziłem co się dzieje i odnotowywałem zmiany w rankingach w swoim Excelu. Do II rundy kwalifikacji przyznam się, że szło polskim klubom całkiem nieźle. Wszystkie kluby do tej rundy awansowały a liczba punktów zdobytych do rankingu sprawiła, że Polska wobec innych miejsc obiecująco poprawiał dystans.

Popatrzcie na poniższe zestawienie ukazujące zmianę dystansu do poszczególnych miejsc po II rundzie kwalifikacji w stosunku do sytuacji z przed rozpoczęcia rozgrywek.



Widzicie ? Polska zajmująca 18 miejsce zmniejszyła po II rundzie do wszystkich miejsc dystans. DO 15 miejsca ten dystans zmniejszył się nawet o ok. 1,5 punktu z 4,5 do 3,0… Gdyby takie tempo Polska utrzymywała w kolejnych rundach…
Niestety. To co polskie kluby ugrały w III rundzie woła o pomstę do nieba. Za wyjątkiem Legii wszyscy przegrali dwumecze. Śląsk gra dalej wyłącznie dlatego, że na pocieszenie każdy Mistrz z III rundy kwalifikacji do LM na pocieszenie trafia do ostatniej rundy kwalifikacji do LE. Śląsk gra dalej bo taki jest system a nie dlatego, że wywalczył tą rundę.
W 8 meczach III rundy kwalifikacji polskie kluby tylko dwa razy wygrały i ani raz nie zremisowały. To pokazuje stan polskiej Ekstra(?)klasy i sprawia także, że w rundzie w której można zdobyć 2 punkty Polska zdobywa tylko 0,5. Fakt, że zdobywamy tylko 25% tego co można sprawia, że inne skuteczniejsze kraje odrabiają dystans do Polski lub nam odskakują…



Jak widzicie wszystkie kraje za wyjątkiem 17 miejsca odskoczyły Polsce. Także kraje z miejsc 20-22 zmniejszyły dystans do Polski. Póki co pocieszeniem jest fakt, że kraje za Polską dzieli ponad 2,3 pkt ale wystarczy, że polskie kluby przegrają wszystkie mecze a BATE awansuje i miejsce 18 będzie zagrożone.

Warto jeszcze popatrzeć na zestawienie jaki był dystans Polski do innych miejsc przed rozpoczęciem rozgrywek i jak jest teraz.



Jak widzicie kraje, które gonimy już nam odskakują. Tylko Izrael zajmujący 17 miejsce nieco jest nam bliższy. Pocieszeniem niech będzie spojrzenie na zmianę dystansu krajów zajmujących miejsca za nami. Im Polska odskoczyła wszystkim póki co.

Nie można jednak w oparciu o te zmiany snuć prognoz na przyszłość bo liczba punktów zdobywanych w grupie może zmienić wszystko szczególnie w sytuacji gdy inne kraje już punktów nie zdobywają. Póki co liczba możliwych scenariuszy jest tak duża, że trudno precyzyjnie prognozować na co Polskę stać i co jej grozi. Jedyne co można to wskazać zakres miejsc, które są mniej lub bardziej prawdopodobne.



Na pierwszy rzut oka nie wygląda to źle. Niby do 17 miejsca dzieli nas tylko 0,375 a więc dwie wygrane przy porażkach obu klubów z Izraela a kraje za nami dzieli ponad 2,3 ale…
tylko Austria spośród krajów, które gonimy nie ma kraju grającego w Lidze Mistrzów lub w IV rundzie eliminacji LM co gwarantuje co najmniej grupę LE na pocieszenie. Ponadto wśród krajów, które zajmują 4 miejsca za nami i gonią nas wszystkie mają kluby grające w IV rundzie LM… Tak więc jeden dwumecz, dwie wygrane tj. (2 x 1+4 za awans do LM): 4 = 1,5 odrobione i już nie ma straty 2,3 tylko 0,8… Poza tym skoro Polska potrafiła zdobyć ponad 6 pkt w zeszłym roku to jeśli my nie zdobędziemy już żadnego punktu a to jest możliwe a Czechy ugrają tyle co Polska w zeszłym roku to nas przeganiają mimo obecnego 23 miejsca…

Tak jak napisałem dużo wyjaśni co do przyszłości kolejna runda i to ile klubów z jakiego kraju awansuje do grupowych rozgrywek.

Proponuje jeszcze na szybko rzut oka na ranking klubowy.
Poniżej zestawienie ukazujące w jaki sposób jakie kluby ile punktów zdobyły oraz porównanie obecnej sytuacji z sytuacją z rankingu klubowego 2012.




Jak widzicie nasze kluby można póki co podzielić na trzy grupy.
Pierwsza grupa to kluby, które zmieniły swoją liczbę punktów w rankingu o 0,142 czyli o różnice tego co przysługuje im z tegorocznego rankingu krajowego i najstarszych punktów z rankingu 2012, które nie są wliczane do rankingu 2013.
W tej grupie są polskie kluby które epizodycznie grały w pucharach i … Wisła. Popatrzcie jak ta sama liczba punktów inaczej zmienia sytuacje klubów zajmujących miejsca typu 222 i 228 a jak zmienia sytuacje klubu, który zajmuje miejsce 107. Wyjaśnienie jest dość proste. Z każdym sezonem dochodzą nowe kluby, które grając dostają punkty pocieszenia wliczane do rankingu. Gdy taki klub dostanie z za udział w III rundzie 1 punkt i do tego 20% ze swojego rankingu krajowego to nagle okazuje się, że zebrał w ciągu jednego sezonu prawie 10 razy więcej punktów niż polski klub, który nie gra a z 20% od polskiego rankingu należy mu się 0,142. Takie kluby, gdy się pojawiają po raz pierwszy w rankingu wskakują wtedy na miejsce w okolicach Jagiellonii i Ruchu. W przypadku Wisły kluby zajmujące miejsca w jej okolicy nierzadko najpierw tracą jakiś sezon dzięki któremu były na miejscu wyższym niż Wisła stąd początkowy nie tyle co awans Wisły ale spadek klubów, które były wyżej w poprzednim sezonie. Niestety ten stan wraca do normy wraz z rozgrywkami grupowymi kiedy kluby na nowo zdobywają konkretne punkty do rankingu w czasie kiedy Wisła nie gra… Także kilka dobrych punktów zdobywają kluby z pierwszej dziesiątki rankingu krajowego.
Druga grupa to kluby polskie, które zakończyły swoje rozgrywki w III rundzie i te kluby mają 1,142 punktów więcej niż miały w rankingu 2012. Zmiana tych klubów w rankingu wynosi 19 miejsc.
Trzecia grupa to kluby ciągle w grze. One mają o 1,642 więcej niż miały w rankingu 2012. Te kluby awansowały o ponad 20 miejsc w rankingu.
Ostatnio edytowane przez Wit.Ek. : 11.08.2012 o godz. 11:29.
Bobek90
Senior Member
 
Od: 11.2011

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#60
Stary 11.08.2012, 16:32
Witku, a nie uwazasz ze srednia 5,875 punkta na sezon to dla nas poprostu za wysokie progi?

Wielu, w tym takze ja, cieszylismy sie poprzednim, swietnym, sezonem ale...realnie patrzac nie jestesmy liga ktora takie fajne sezony moze regularnie rozgrywac. Ile my od 1990 mielismy swietnych sezonow? Malo, za malo by marzyc o 12 czy 15 miejscu. A niektorzy walke o takie miejsca juz tu planowali...

Mamy obecnie 20.625 punktow. Zakladajac ze w tym sezonie nie zdobedziemy juz nic, bedziemy mieli srednia z ostatnich 5 lat na poziomie 4.125 punkta na sezon co powinno wystarczyc by nie spasc z top 20.
Nie jest to cos wielkiego, ale tez nie mozna powiedziec ze mamy do czynienia z kleska. Ot, minimum przyzwoitosci osiagnieto (a nie zawsze nam sie to udawalo).
Jest to poprostu wynik oddajacy nasza aktualna sile. Byc moze za kilka lat bedziemy mogli mierzyc wyzej (oby!) ale narazie trzeba sie skoncentrowac na tym co jest.

Koncentrowac sie na tym co wymaga poprawy (szkolenie, scauting), a nie na wynikach ponad stan (12 czy 15 miejsce). Jak beda warunki to takie wyniki same przyjda


P.S
Twoje analizy sa swietne i mam nadzieje ze w grudniu bedzie co analizowac. Milo by bylo jakby ktos (Legia?) choc do grudnia reprezentowal nasza lige w europie.
Szkoda troche Lecha bo, obiektywnie mowiac, wcale nie musial odpasc ze szwedami. A jeszcze bardziej szkoda Wisly. Gorzej od Slaska czy Ruchu nie wygladamy (raczej lepiej, duzo lepiej) a do tego, tak jak Lech, bylibysmy rozstawieni...


---------------------------------------------------
Ciekawi mnie jedna sprawa; kwestia rankingow klubowych jest aktualizowana na biezaco czy sezonowo? Przykladowo, Lech ranking za rok 2013 skonczy majac 23.625 punktow. Ale juz ranking za rok 2014 rozpocznie majac 15.625 punktow.
Jesli zakwalifikuje sie do pucharow 2013/2014, to ktory ranking bedzie brany pod uwage przy rozstawieniach. Ten z konca sezonu 2012/2013 (23 punkty) czy aktualny z sezonu 2013/2014 (15 punktow)?
Ostatnio edytowane przez Bobek90 : 11.08.2012 o godz. 18:21.

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna

Zamknięty temat
Narzędzia tematu
Tryby wyświetlania

Zasady wysyłania postów
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Włączony
MordkiWłączony
[IMG] code is Włączony
HTML code is Wyłączone

Skok do forum


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 17:16.