
|
|||||||
| Wisła Kraków - piłka nożna Tutaj możesz spokojnie i rzeczowo porozmawiać o wszystkich tematach związanych z "Białą Gwiazdą". Pokój z założenia zawierać ma tematy dotyczące drużyny. |
![]() |
|
|
Narzędzia tematu | Tryby wyświetlania |
|
WISŁA KRAKÓW
Od: 06.2008
Skąd: Reymonta 22
Offline |
#1
|
|
Po zimowej przerwie powraca Ekstraklasa!
Już dziś ŁKS Łódź zagra z Polonią Warszawa i rozpocznie oficjalnie rundę wiosenną T-Mobile Ekstraklasy. Nas interesuje niedzielne spotkanie w którym to mistrz Polski - Wisła Kraków zagra na wyjeździe z zamykającym tabelę Zagłębiem Lubin. Emocje po wczorajszym meczu Ligi Europy już za pewne opadały, więc czas skupić się na niedzielnej potyczce. W rundzie jesiennej Biała Gwiazda wygrała z Lubinem 1-0 po bramce z karnego Dudu Bitona. Jak wypadanie Wisła w tym meczu ? Czy trener Moskal dokona jakiś zmian w wyjściowym składzie ? Czy na boisku pojawi się Biton czy jednak postawi na strzelca bramki we wczorajszym meczu Cwetana Genkowa? Zestaw par 18 kolejki Ekstraklasy: Piątek 17 lutego 2012: 18:00 Łódzki KS - Polonia Warszawa 20:30 Lech Poznań - GKS Bełchatów Sobota 18 lutego 2012: 13:30 Widzew Łódź - Podbeskidzie Bielsko-Biała 15:45 Cracovia - Lechia Gdańsk 18:00 Śląsk Wrocław - Ruch Chorzów Niedziela 19 lutego 2012: 14:30 Zagłębie Lubin - Wisła Kraków 17:00 Górnik Zabrze - Legia Warszawa Poniedziałek 20 lutego 2012: 18:30 Korona Kielce - Jagiellonia Białystok Zapraszam do dyskusji o meczu Zagłębie Lubin - Wisła Kraków! |
|
|
|
Senior Member
Od: 07.2006
Skąd: Wschód Polski
Offline |
#2
|
|
Jak chcemy obronić mistrzostwo a wiem, że chcemy to takie meczy trzeba wygrywać.Nie wiem jak wygląda teraz Zagłębie nie śledziłem ich wyników w sparingach,ale wiem ,że przyszło paru grajków m.in.Jiří Bílek ciekawe czy naprawdę taki dobry i czy Hapal ten zespół poukładał.Co do składu można zagra takim jak wczoraj w LE tyle, że Małecki na ławkę a Ivica do pierwszego składu.Mam nadzieję, że 3 punkty pojadą do Krakowa
![]()
Piggy oddaj hajs
|
|
|
|
Socios Wisła Kraków
Od: 02.2006
Offline |
#3
|
|
Pytanie zasadnicze - oszczędzamy najlepszych piłkarzy czy zgrywamy pierwszy skład ?
jak dla mnie , patrząc na to ze gramy co 3 dni , trzeba zastosować rotację , nawet i 5-6 piłkarzy w poszczególnych spotkaniach . skład na Lubin : Pareiko - Lamey , Jaliens ,Czekaj , Paljic - Wilk , Nunez - Kirm , Garguła , Melikson , Biton zakładam że w rawanżu ze Standardem najlepiej postawic na pare stoperów Chavez - Bunoza . Jaliens owszem , przyda nam się jeszcze , ale nie w rywalizacji z tak silnymi napastnikam. Poza tym oszczędzałbym Ilieva ( ze Standardem koniecznie od 1 minuty! ) oraz Genkova . Skład z Bitonem na czele powinien sobie poradzic z Lubinianami . Można też pomyslec o wpuszczeniu Meliksona po przerwie , jako ze w polskiej lidze , słabsze zespoły i tak mu przykleją dwa plastry , będą kosić i Maon nie bdzie mógł nic wnieść do gry . Obstawiam 0-2 po ciężkiej walce . |
|
|
|
Senior Member
Od: 06.2010
Offline |
#4
|
|
Nie wiem co Moskal widzi w tym Genkovie. Jak dla mnie powinien w Niedzielę zagrać Biton i jeśli się sprawdzi niech zagra ze Standardem.
|
|
|
|
Senior Member
Od: 09.2010
Skąd: Tarnów
Offline |
#5
|
|
Jak widaćw Wiśle jak wszyscy są zdrowi to kadra jest dużo. Nawet można w obronie można coś tam porobić w lidze (nie koniecznie już w pucharach) ale nie jest źle.
Lubin broni się przed spadkiem więc będzie ciężko. Zgadzam się Karherop Jaliens jest za wolny na Standard. Lepszy Bunoza wysoki i lepiej wyprowadza piłki z pola karnego(podobnie do Czekaja) Tylko raz już tak grali i się nie zgrali Nawet nie źle zagrał Diaz wczoraj :O Pareiko - Lamey , Jaliens ,Czekaj , Paljic - Wilk , Nunez - Kirm , Garguła , Melikson , Biton popieram .. w tym że oszczędzać Meliksona chuchać na niego bo gdyby nie on było by kiepsko...:( ![]() lks Termalica Bruk-Bet Nieciecza - legła W-wa 3:0 ![]() |
|
|
|
Senior Member
Od: 07.2006
Offline |
#6
|
|
pewnie Kaziu zdaje sobie sprawe że i tak nie wykupimy Bitona (1,6 mln €) więc stawia na Gienka.
Co do składu to bym wolał Lameya na prawej niż Jove.Za Małego pewnie Kiro albo Ivica.Dla Diaza chyba lepsza jest pozycja na środku obrony niż na boku |
|
|
|
Socios Wisła Kraków
Od: 07.2007
Skąd: Bydgoszcz
Offline |
#7
|
Do tego strzelił gola, czyli wykonał to co i Biton wykonuje. Dla mnie wybór jest prosty. ![]()
Zlekceważą twój głos
Którym wróżysz im los Od jakiego ich nic nie wyzwoli Bo zabije ich las Rąk co klaszczą na czas W marsza rytm co śmierć niosąc nie boli Patrz jak piją i żrą Twoją żywią się krwią I żonglują słowami twych pieśni Lecz nic nie śni im się A najlepiej wiesz że Nie istnieje wszak to co się nie śni. Jacek Kaczmarski |
|
|
|
Senior Member
Od: 09.2004
Offline |
#8
|
|
dla mnie nie ma zadnych watpliwosci. Wystawiamy najsilniejszy sklad. Liga to absolutny priorytet, a puchar, w ktorym i tak jestesmy wyzej niz mamy dupe, jest bonusem.
|
|
|
|
Senior Member
Od: 11.2010
Offline |
#9
|
|
Ktoś od Nas za kartki nie gra?
|
|
|
|
Senior Member
Od: 10.2006
Skąd: C:/WINDOWS/Pulpit
Offline |
#10
|
|
Oczywiście, że najmocniejszy skład na ligę, oszaleliście z oszczędzaniem?
Można wymienić najwyżej Małego na Kirma i potem znów wpuścić Ilieva niech zrobi roz......., ewentualnie niech gra Biton. Ale kluczowa postać, Melikson musi grać, zresztą widać po nim, że jest kapitalnie przygotowany (jak zwykle). |
|
|
|
Member
Od: 03.2009
Offline |
#11
|
|
O grę i sytuacje bramkowe jestem spokojny, po tym co zobaczyłem wczoraj ze Standardem. Tylko czy skuteczność dopisze. Bo drużynę mamy silniejszą bez dwóch zdań.
|
|
|
|
Senior Member
Od: 04.2004
Offline |
#12
|
|
Biorąc pod uwagę naszą grę to realne jest 0-0 bądź 1-1. Dwa farfocle po jednym dla każdego zespołu ustawią mecz. Oczywiście Wisła będzie przeważać ale nic z tego nie będzie. Kolejny raz nieporadnością będą denerwowali Kirm, Małecki kto wie może i nasi obrońcy popiszą się jakimiś kwiatkami.
|
|
|
|
Senior Member
Od: 11.2009
Offline |
#13
|
|
|
Senior Member
Od: 06.2007
Offline |
#14
|
A Biton? Coraz częściej się zastanawiam i zapewne nie tylko ja czy jest na co wydawać te 1,6mln euro. Genkow wczoraj zagrał jeden z najlepszych swoich meczów w Wiśle. Biegał, walczył, nawet dryblował i na dodatek strzelił ważną bramkę, więc dla mnie sprawa jest jasna jeżeli chodzi o pozycje napastnika. A tak w ogóle to na taki Lubin to my powinniśmy wychodzić z dwoma napastnikami. |
|
|
|
Member
Od: 12.2011
Offline |
#15
|
|
Genkov z pewnością jest lepiej przygotowany fizycznie, niż w poprzedniej rundzie. Jesienią snuł się ciężko po boisku i niewiele dawał drużynie (o wiele mniej niż Biton). Jednak patrząc jak wczoraj biegał byłem pozytywnie zaskoczony.
Biton, wg mnie jest lepszym piłkarzem, ale chyba nie pasuje do naszego stylu gry. Gdyby przyszło nam rywalizować z rywalem o klasę lepszym, to Biton byłby pierwszym wyborem, ponieważ nadaje się do gry z kontry i potrafi jednym zagraniem przesądzić o losach meczu. Przez całą przerwę zimową byłem za tym, aby Bitona wykupić, bo to on ciągnął nasz zespół swoimi bramkami, kiedy nie szło (czyli zazwyczaj). Jest on zawodnikiem robiącym różnicę, ale w naszej sytuacji 1,6 mln za niego to za dużo i Stan powinien znaleźć kogoś tańszego. |
|
|
|
Senior Member
Od: 06.2003
Skąd: Piła
Offline |
#16
|
|
W pierwszym składzie powinien zagrać znowu Czekaj. Po pierwsze dlatego, żeby Chavez był wypoczęty przed rewanżem z Liege, bo zagrał wczoraj naprawdę nieźle, a po drugie Czekaj musi się odbudować mentalnie. Pamiętacie fatalny błąd Jerzego Dudka w meczu z Man U? http://www.youtube.com/watch?v=1Lqr46nzIaQ
Fatalna sprawa dla bramkarza, podobnie jak dla tak młodego obrońcy czerwona kartka i rzut karny. Nawiązuję do sytuacji z Dudkiem, bo ówczesny trener Liverpoolu (bodajże Gérard Houllier) w kolejnym meczu wystawił ponownie Dudka do składu właśnie po to aby go nie spalić i pozwolić szybko się zrewanżować za błąd z poprzedniego meczu. Dopiero w kolejnych spotkaniach postawił na Westerwelda w nagrodę, że tyle czekał na swoją szansę. Szkoda mi Czekaja, gdyby ten mecz sędziował ktoś inny to skończyłoby się max. żółtą kartką. Poza tym jestem spokojny o to, że Moskal zastosuje rotacje w składzie (Lamey, Iliev, Kirm, Biton) i dzięki temu naszym akcjom nie zabraknie szybkości. Poza tym piłkarzom, którzy wczoraj nie grali będzie zależało na przekonaniu trenera, że już na Liege powinni grać od początku. Lubin jest słaby, nabrali szrotu ze Słowacji itd. Skoro tak dobrze wyglądaliśmy z Belgami, to nie widzę innej opcji niż spokojna wygrana dwoma bramkami. |
|
|
|
Senior Member
Od: 04.2011
Skąd: Kraków/Śródmieście
Offline |
#17
|
|
Jak Wisła zagra na zbliżonym poziomie jak we wczorajszym meczu to spokojnie wygra w Lubinie.
Dla mnie wstydem jest to, że nie nie została wykorzystana maksymalna pula biletów do Lubina... |
|
|
|
Socios Wisła Kraków
Od: 06.2005
Skąd: z boiska
Offline |
#18
|
|
Wychodzimy w najmocniejszym składzie (czyli tak jak wczoraj) i jedziemy z frajerami
Inaczej tego nie widzę. ![]()
cały nasz chuligański trud tobie ukochana ojczyzno
![]()
|
|
|
|
Senior Member
Od: 10.2011
Offline |
#19
|
|
Biton nie grał bo jest w połowie samolubny, grał Genkov ze Standardem bo zapieprzał z tyłu i umiał tą piłką coś zrobić, mało strat, tutaj powinniśmy dać szanse Brudowi, Czekajowi i Szewczykowi, tak aby zobaczyć na co ich stać po zimie.. Ogólnie może być ciężko bo Zagłębie może pozbierać się po nieudanej rundzie.
|
|
|
|
Senior Member
Od: 01.2009
Skąd: kulfon w nicku?
Offline |
#20
|
|
Gramy 1 napastnikiem i ma sie cofac caly czas ....a on ma bramki napierdalac w kazdym meczu ! Albo Genkov zacznie strzelac albo niech da szanse Bitonowi my nie mamy snajpera w tym zespole :/
![]() Zostałeś zabanowany (nałożono blokadę na Twój dostęp do forum) z następującego powodu:
Cycki na shoutboksie |
|
|
|
Senior Member
Od: 07.2011
Offline |
#21
|
|
Zagra zapewne para stoperów, która wystąpi w rewanżu z Belgami. Czyli chyba jednak Chavez-Jaliens. Biton za Genkova, Kirm za Małeckiego. Iliev z ławki. Tak to moim zdaniem będzie wyglądać.
Ten mecz odpowie na bardzo wiele pytań. ![]()
vel HatefulRespect
|
|
|
|
Senior Member
Od: 07.2008
Offline |
#22
|
|
Przede wszystkim nie powinien grać w tym meczu Czekaj z prostej przyczyny - para stoperów która zagra w Belgi powinna mieć ligowe przetarcie .
|
|
|
|
Senior Member
Od: 06.2003
Skąd: Piła
Offline |
#23
|
Poza tym Moskal musi też wiedzieć w jakiej formie meczowej są ci, którzy z Belgami nie grali, więc jestem przekonany, że 4-5 zmian w składzie będzie. |
|
|
|
Senior Member
Od: 04.2009
Skąd: Krk
Offline |
#24
|
|
Na Zagłebie wyjdzie w mojej ocenie na pewno Biton,Kirm i raczej Jaliens za Czekaja w parze z Chavezem.
Mam nadzieje,ze zagramy z Melikson i Garguła,bez zadnych Brudów i Jirsaków... Nie ma co ekipy oszczedzac,do czwartku sporo czasu wiec chłopaki zdążą odpocząc. obstawiam 3-1 dla nas ![]()
GENERALNIE TO WIADOMO CO
|
|
|
|
Guest
|
#25
|
|
Trzeba wygrać ten mecz i najlepiej każdy kolejny. Mniejsza o rozmiary.
Dysko wygrało Legia pokazała się wczoraj dobrze a do Śląska mamy 10pkt Zanosi się na wielką walke o pudło, a co dopiero o MP. Każda ew. strata punktów może okazać się brzemienna w skutkach.
Ostatnio edytowane przez arti : 17.02.2012 o godz. 22:34.
|
|
|
|
Senior Member
Od: 07.2011
Offline |
#26
|
|
Dokładnie, naszym celem jest minimum 3 miejsce w lidze.
Jeśli my wygramy w Lubinie, a Śląsk minimum zremisuje z Ruchem to mamy przed sobą będąc na 4 miejscu w tabeli trzy drużyny. Śląsk, oraz dwie ekipy z W-wy i łatwo nie będzie ich przegonić. Skład jednak upieram się mamy najlepszy w lidze i możemy skutecznie walczyć o ambitne cele. Trzecie miejsce to cel realny, a o MP to będziemy mogli myśleć tylko gdy Śląsk zacznie gubić punkty, przy naszych seryjnych zwycięstwach. Cel na dziś to miejsce gwarantujące grę w europejskich pucharach czyli minimum 3 miejsce w lidze, a w Lubinie to 3 punkty obowiązkowe, choć nikt nam nic gratis nie da. Co do składu, to powinna być racjonalna rotacja, czyli Biton, Kirm, Iliew, powinni zagrać koniecznie, podobnie jak para stoperów która zagra w Belgii. |
|
|
|
Junior Member
Od: 04.2011
Offline |
#27
|
|
Przy dobrych wiatrach po tej kolejce możemy zająć 4 miejsce i mieć przed sobą 3 drużyny (Śląsk, Polonie i Legie)
|
|
|
|
Senior Member
Od: 08.2007
Offline |
#28
|
Co do meczu: Pareiko - Jovanović, Chavez, Czekaj, Diaz - Wilk, Nunez - Kirmowski, Garguła, Małecki - Biton szkoda, że Jirsak wykartkowany, bo moim zdaniem razem z Wilkiem świetnie zagrali przeciwko Twente, a warto byłoby pokazać Nunezowi, że nie jest niezastąpiony.
Ostatnio edytowane przez vote-for-mikey : 17.02.2012 o godz. 23:27.
![]() .
|
|
|
|
Senior Member
Od: 07.2006
Offline |
#29
|
|
Jak w lidze nie będziemy grać 442 to znów będziemy gówno strzelać...
12 2011-10-29 18:00 Wisła KrakówPodbeskidzie B.-B. 0:1 (0:1) 13 2011-11-06 17:00 CracoviaWisła Kraków 1:0 (1:0) 14 2011-11-20 17:00 Wisła KrakówGórnik Zabrze 0:1 (0:0) 15 2011-11-25 20:30 Śląsk WrocławWisła Kraków 0:1 (0:0) 16 2011-12-04 17:00 Wisła KrakówWidzew Łódź 1:0 (1:0) 17 2011-12-09 20:30 Wisła KrakówPolonia Warszawa 0:1 (0:0) |
|
|
|
Senior Member
Od: 06.2010
Offline |
#30
|
|
Jak popatrzeć w tabelę to z Zagłębiem musimy wygrać albo Kaplica. Na Mistrzostwo się nie nastawiam ale o 3 miejsce będzie ciężko powalczyć. Sami musimy dobrze zagrać i liczyć na wpadki konkurentów
|
|
|

|
||||||
![]() |
| Narzędzia tematu | |
| Tryby wyświetlania | |
|
|